March 28-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men's 800m Run Collegiate

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 1:52.09
2 Jacob Alexander FR-1 SC State 1:52.11
3 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 1:52.41
4 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:52.75
5 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 1:52.98
6 Alex Guy SR-4 Florida Southern 1:53.11
7 Ashton Deriso JR-3 Oglethorpe 1:54.41
8 Isaiah Campbell FR-1 SC State 1:54.62
9 Jared Falchook Sophomore Unattached 1:55.07
10 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 1:55.37
11 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 1:55.55
12 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 1:55.59
13 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 1:55.68
14 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 1:55.72
15 Yves Philippe Senior Unattached 1:56.24
16 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.31
17 Stephen Graffius SR-4 Oglethorpe 1:56.78
18 Beck James SR-4 Oglethorpe 1:56.87
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 1:56.88
20 Houston Harper FR-1 Flagler 1:56.99
21 Jamar Henry   Professional Runners Club 1:57.28
22 Enzo Joly FR-1 Keiser 1:57.28
23 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 1:57.42
24 Cameron Matejka JR-3 Lynn 1:57.46
25 Matron Thornton SR-4 SC State 1:57.83
26 Elias Perez   1st Coast Track Club 1:58.03
27 Tavin Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 1:58.16
28 Seth Sawyer FR-1 Webber 1:58.16
29 Ugoh Awarieta FR-1 Oglethorpe 1:58.37
30 BenJamin Herbert   Unattached 1:58.37
31 Ben Bradley   Raider Track Club 1:59.05
32 Justin Haine Sophomore Unattached 1:59.16
33 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:59.21
34 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 2:00.12
35 Antonio Fuentes FR-1 Oglethorpe 2:00.50
36 Santos Aguilar SO-2 Lake-Sumter State 2:00.68
37 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 2:00.98
38 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 2:01.57
39 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 2:01.92
40 Justin Hernandez   Unattached 2:02.79
41 Zedrick Williams   Unattached 2:02.85
42 Robert Bellamy   Raider Track Club 2:03.18
43 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 2:03.49
44 Anthony Arredondo JR-3 Oglethorpe 2:03.55
45 Luke Reeves SO-2 Florida Southern 2:03.57
46 Caleb Tilford   Unattached 2:03.73
47 Renzo Almeida SO-2 Lynn 2:04.02
48 Seth Augustynowski JR-3 Florida Southern 2:04.15
49 Raynaldo Narcisse SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:05.10
50 Valentino Balzano   Raider Track Club 2:05.41
51 Andrew Latimer SR-4 SC State 2:05.41
52 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:05.83
53 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 2:06.24
54 Emmanuel Tovar-Negrete JR-3 Thomas (Ga.) 2:06.43
55 Timothy Tulloch SR-4 Thomas (Ga.) 2:06.51
56 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:06.76
57 Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. 2:07.23
58 Landon Watts SO-2 Thomas (Ga.) 2:07.53
59 Damaris Robinson SO-2 Bethune-Cookman 2:08.55
60 Aaron Munger FR-1 Valdosta State 2:08.63
61 Aaron Wilson Jr.   Running for Christ 2:08.86
62 Brandon Hill   Raider Track Club 2:09.13
63 Gabriel Rodriguez JR-3 Florida National 2:09.47
64 Connor Wallace JR-3 Palm Beach Atlantic 2:09.71
65 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 2:10.60
66 Netsanet Collins JR-3 Lynn 2:10.74
67 Malik Devine   Raider Track Club 2:10.96
68 Kristian Bodden FR-1 Florida National 2:11.67
69 Tyler Gulluscio JR-3 Florida Southern 2:12.44
70 Kristoff Small SO-2 Keiser 2:12.66
71 Austen Sekowski JR-3 Valdosta State 2:12.89
72 Michael Kipchumba SO-2 Florida National 2:14.42
73 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:14.91
74 Alessandro Herrera FR-1 Florida National 2:15.05
75 Cristopher Carmenate JR-3 Florida National 2:18.42
  Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle DNS
  Katherine LaCroix   Valdosta Track Club DNS
  Roan Egan FR-1 SCAD Savannah DNS
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS
  Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle DNS
  Pedro Zapata Freshman Unattached DNS
  Kayden Anderson SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS
  Jozef Miesak   Wind Speed Athletics DNS
  Kaid Boehm SO-2 SCAD Savannah DNS
  Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) DNS
  Zachary Benner SO-2 Oglethorpe DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
44 Anthony Arredondo JR-3 Oglethorpe 1:40.08 1:48.73 2:03.55
50 Valentino Balzano   Raider Track Club 2:29.24 1:32.81 2:05.41
56 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 1:41.41 2:04.23 2:06.76
58 Landon Watts SO-2 Thomas (Ga.) 2:39.42 2:19.01 2:07.53
59 Damaris Robinson SO-2 Bethune-Cookman 2:03.41 1:49.27 2:08.55
60 Aaron Munger FR-1 Valdosta State 1:51.91 1:33.90 2:08.63
62 Brandon Hill   Raider Track Club 1:34.27 2:09.13 2:09.13
65 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 2:01.46 1:39.26 2:10.60
67 Malik Devine   Raider Track Club 2:14.89 2:01.80 2:10.96
69 Tyler Gulluscio JR-3 Florida Southern 1:36.69 1:47.28 2:12.44
70 Kristoff Small SO-2 Keiser 2:23.28 1:40.83 2:12.66
71 Austen Sekowski JR-3 Valdosta State 2:36.81 2:51.43 2:12.89
72 Michael Kipchumba SO-2 Florida National 1:42.16 1:48.88 2:14.42
73 Rolf Sius SO-2 Keiser 1:49.28 2:04.12 2:14.91
74 Alessandro Herrera FR-1 Florida National 2:25.86 1:45.34 2:15.05
75 Cristopher Carmenate JR-3 Florida National 2:11.50 2:39.19 2:18.42
  Katherine LaCroix   Valdosta Track Club DNS DNS DNS
  Kayden Anderson SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS
  Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Ugoh Awarieta FR-1 Oglethorpe 1:56.01 2:13.76 2:03.11 2:19.68 1:58.37
35 Antonio Fuentes FR-1 Oglethorpe 2:04.12 2:33.04 2:10.14 1:40.02 2:00.50
37 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 2:15.50 2:32.44 1:50.10 1:42.84 2:00.98
40 Justin Hernandez   Unattached 2:31.04 1:49.29 1:25.96 1:41.92 2:02.79
43 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 1:52.38 1:58.55 2:04.73 2:40.54 2:03.49
45 Luke Reeves SO-2 Florida Southern 2:12.22 1:27.74 2:07.28 1:48.75 2:03.57
46 Caleb Tilford   Unattached 2:14.87 1:51.36 2:09.92 2:03.73 2:03.73
48 Seth Augustynowski JR-3 Florida Southern 2:17.81 2:38.92 1:35.60 1:38.08 2:04.15
52 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:39.81 2:37.29 2:23.45 1:33.12 2:05.83
53 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 2:10.03 2:42.85 2:20.13 2:04.98 2:06.24
54 Emmanuel Tovar-Negrete JR-3 Thomas (Ga.) 2:21.61 2:01.38 2:36.78 2:06.43 2:06.43
55 Timothy Tulloch SR-4 Thomas (Ga.) 1:43.74 2:14.10 2:29.29 2:40.67 2:06.51
61 Aaron Wilson Jr.   Running for Christ 2:34.64 1:41.80 1:40.51 2:03.71 2:08.86
63 Gabriel Rodriguez JR-3 Florida National 2:05.59 2:09.47 2:39.25 2:09.47 2:09.47
64 Connor Wallace JR-3 Palm Beach Atlantic 1:52.85 2:36.95 1:47.66 1:59.34 2:09.71
66 Netsanet Collins JR-3 Lynn 2:46.04 1:31.52 2:01.59 2:25.13 2:10.74
  Kaid Boehm SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS
  Roan Egan FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS
  Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 1:55.55 2:03.64
12 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 1:55.59 1:50.97
16 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.31 1:49.34
17 Stephen Graffius SR-4 Oglethorpe 1:56.78 2:06.13
18 Beck James SR-4 Oglethorpe 1:56.87 2:31.94
22 Enzo Joly FR-1 Keiser 1:57.28 2:14.88
23 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 1:57.42 2:15.04
26 Elias Perez   1st Coast Track Club 1:58.03 1:40.33
27 Tavin Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 1:58.16 2:22.98
30 BenJamin Herbert   Unattached 1:58.37 1:53.64
31 Ben Bradley   Raider Track Club 1:59.05 1:56.67
32 Justin Haine Sophomore Unattached 1:59.16 1:23.42
34 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 2:00.12 1:54.12
38 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 2:01.57 1:37.26
39 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 2:01.92 1:37.54
42 Robert Bellamy   Raider Track Club 2:03.18 1:37.32
51 Andrew Latimer SR-4 SC State 2:05.41 1:59.14
57 Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. 2:07.23 1:48.15
68 Kristian Bodden FR-1 Florida National 2:11.67 2:07.72
  Zachary Benner SO-2 Oglethorpe DNS DNS
  Jozef Miesak   Wind Speed Athletics DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ashton Deriso JR-3 Oglethorpe 1:54.41 1:47.55 1:22.38 1:48.69 1:29.24 1:47.55 2:03.57
8 Isaiah Campbell FR-1 SC State 1:54.62 1:28.26 1:50.04 2:25.57 1:59.21 1:40.87 1:56.92
13 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 1:55.68 1:49.90 1:54.53 1:46.43 1:54.53 2:28.07 2:28.07
14 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 1:55.72 2:29.28 2:01.51 1:53.41 2:16.55 1:22.17 1:21.01
15 Yves Philippe Senior Unattached 1:56.24 2:02.06 2:13.68 2:20.65 1:23.70 2:07.87 2:10.19
20 Houston Harper FR-1 Flagler 1:56.99 1:47.63 1:32.43 1:51.14 2:11.03 2:32.09 1:56.99
21 Jamar Henry   Professional Runners Club 1:57.28 2:11.36 2:17.22 1:59.63 2:24.26 1:57.28 2:26.60
24 Cameron Matejka JR-3 Lynn 1:57.46 2:19.78 2:08.04 1:42.19 1:33.97 2:17.43 1:56.29
25 Matron Thornton SR-4 SC State 1:57.83 1:33.09 2:15.51 1:30.73 1:59.01 2:30.83 2:24.93
28 Seth Sawyer FR-1 Webber 1:58.16 1:33.35 1:43.98 2:13.52 2:20.61 2:31.25 2:33.61
33 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:59.21 2:06.37 1:31.80 1:36.56 1:34.18 1:56.83 2:18.29
47 Renzo Almeida SO-2 Lynn 2:04.02 2:17.67 2:12.71 2:30.07 2:15.19 1:36.74 1:50.38
49 Raynaldo Narcisse SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:05.10 2:03.85 1:56.35 1:41.34 2:20.12 2:21.37 2:41.38
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Pedro Zapata Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 1:52.09 2:12.27 2:17.87 2:20.12 2:08.91 2:20.12 1:59.94
2 Jacob Alexander FR-1 SC State 1:52.11 1:52.11 1:33.06 1:54.36 2:17.90 1:35.30 2:17.90
3 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 1:52.41 1:49.04 2:17.14 1:37.80 1:34.43 2:21.64 1:45.67
4 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:52.75 2:25.45 1:24.57 2:05.16 2:11.92 2:19.81 2:19.81
5 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 1:52.98 1:31.52 1:48.46 1:33.78 1:38.30 2:08.80 1:39.43
6 Alex Guy SR-4 Florida Southern 1:53.11 1:39.54 2:21.39 2:06.69 2:01.03 1:40.67 1:44.07
9 Jared Falchook Sophomore Unattached 1:55.07 2:14.64 2:20.39 1:58.53 1:40.11 1:36.66 1:50.47
10 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 1:55.37 1:27.69 1:49.61 2:28.83 1:23.07 1:36.91 1:27.69
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 1:56.88 2:02.73 1:34.68 1:33.51 2:03.90 2:05.07 1:56.88
36 Santos Aguilar SO-2 Lake-Sumter State 2:00.68 2:11.55 1:57.06 2:04.30 1:24.48 1:32.93 2:17.58
41 Zedrick Williams   Unattached 2:02.85 2:24.97 1:57.94 2:00.40 1:56.71 2:33.57 2:16.37
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS