March 28-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men's 800m Run Collegiate

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 1:52.09 1:31.92 1:43.13
2 Jacob Alexander FR-1 SC State 1:52.11 2:25.75 1:40.90
3 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 1:52.41 1:35.55 2:07.03
4 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:52.75 1:43.73 1:56.14
5 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 1:52.98 1:27.00 1:41.69
6 Alex Guy SR-4 Florida Southern 1:53.11 2:16.87 1:50.85
7 Ashton Deriso JR-3 Oglethorpe 1:54.41 1:37.25 1:52.13
8 Isaiah Campbell FR-1 SC State 1:54.62 1:56.92 2:25.57
9 Jared Falchook Sophomore Unattached 1:55.07 1:21.70 1:26.31
10 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 1:55.37 1:51.91 2:16.14
11 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 1:55.55 1:41.69 2:14.04
12 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 1:55.59 1:26.70 1:24.38
13 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 1:55.68 1:59.15 2:21.13
14 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 1:55.72 2:24.65 2:23.50
15 Yves Philippe Senior Unattached 1:56.24 2:02.06 2:18.33
16 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.31 2:19.58 2:09.11
17 Stephen Graffius SR-4 Oglethorpe 1:56.78 2:13.13 2:24.81
18 Beck James SR-4 Oglethorpe 1:56.87 1:45.19 2:08.56
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 1:56.88 1:42.86 1:40.52
20 Houston Harper FR-1 Flagler 1:56.99 2:20.39 2:14.54
21 Jamar Henry   Professional Runners Club 1:57.28 1:36.17 2:28.95
22 Enzo Joly FR-1 Keiser 1:57.28 2:31.30 1:23.27
23 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 1:57.42 1:57.42 2:17.39
24 Cameron Matejka JR-3 Lynn 1:57.46 2:03.34 2:11.56
25 Matron Thornton SR-4 SC State 1:57.83 1:33.09 1:28.38
26 Elias Perez   1st Coast Track Club 1:58.03 1:33.25 1:33.25
27 Tavin Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 1:58.16 2:04.07 1:22.72
28 Seth Sawyer FR-1 Webber 1:58.16 2:00.53 1:54.62
29 Ugoh Awarieta FR-1 Oglethorpe 1:58.37 2:07.84 2:10.21
30 BenJamin Herbert   Unattached 1:58.37 1:29.97 2:05.48
31 Ben Bradley   Raider Track Club 1:59.05 1:59.05 1:32.86
32 Justin Haine Sophomore Unattached 1:59.16 1:46.06 1:30.57
33 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 1:59.21 2:09.94 1:48.49
34 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 2:00.12 2:08.53 1:48.11
35 Antonio Fuentes FR-1 Oglethorpe 2:00.50 2:14.96 1:38.81
36 Santos Aguilar SO-2 Lake-Sumter State 2:00.68 2:28.44 1:41.38
37 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 2:00.98 1:33.16 2:20.34
38 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 2:01.57 2:18.59 2:17.38
39 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 2:01.92 2:12.90 2:04.36
40 Justin Hernandez   Unattached 2:02.79 2:00.34 1:46.83
41 Zedrick Williams   Unattached 2:02.85 2:12.68 2:01.63
42 Robert Bellamy   Raider Track Club 2:03.18 1:27.46 2:04.42
43 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 2:03.49 1:56.08 1:43.74
44 Anthony Arredondo JR-3 Oglethorpe 2:03.55 1:36.37 2:18.38
45 Luke Reeves SO-2 Florida Southern 2:03.57 2:10.99 1:26.50
46 Caleb Tilford   Unattached 2:03.73 2:30.95 1:32.80
47 Renzo Almeida SO-2 Lynn 2:04.02 2:21.39 1:50.38
48 Seth Augustynowski JR-3 Florida Southern 2:04.15 1:44.29 1:38.08
49 Raynaldo Narcisse SO-2 St. Thomas (Fla.) 2:05.10 1:35.08 2:01.35
50 Valentino Balzano   Raider Track Club 2:05.41 1:51.62 1:46.60
51 Andrew Latimer SR-4 SC State 2:05.41 1:40.33 2:24.23
52 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:05.83 1:57.03 2:27.23
53 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 2:06.24 2:31.49 1:28.37
54 Emmanuel Tovar-Negrete JR-3 Thomas (Ga.) 2:06.43 1:52.53 1:48.73
55 Timothy Tulloch SR-4 Thomas (Ga.) 2:06.51 2:19.17 1:51.33
56 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:06.76 2:35.92 1:56.62
57 Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. 2:07.23 2:40.31 1:58.33
58 Landon Watts SO-2 Thomas (Ga.) 2:07.53 1:30.55 1:35.65
59 Damaris Robinson SO-2 Bethune-Cookman 2:08.55 2:23.98 2:20.12
60 Aaron Munger FR-1 Valdosta State 2:08.63 2:09.92 1:55.77
61 Aaron Wilson Jr.   Running for Christ 2:08.86 1:32.78 2:41.08
62 Brandon Hill   Raider Track Club 2:09.13 2:27.21 2:32.38
63 Gabriel Rodriguez JR-3 Florida National 2:09.47 2:27.60 2:40.55
64 Connor Wallace JR-3 Palm Beach Atlantic 2:09.71 1:37.29 1:42.47
65 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 2:10.60 2:28.89 1:39.26
66 Netsanet Collins JR-3 Lynn 2:10.74 1:43.29 2:08.13
67 Malik Devine   Raider Track Club 2:10.96 1:40.84 2:09.65
68 Kristian Bodden FR-1 Florida National 2:11.67 2:45.91 2:23.52
69 Tyler Gulluscio JR-3 Florida Southern 2:12.44 2:44.23 1:57.88
70 Kristoff Small SO-2 Keiser 2:12.66 1:35.52 2:19.30
71 Austen Sekowski JR-3 Valdosta State 2:12.89 2:35.49 2:39.47
72 Michael Kipchumba SO-2 Florida National 2:14.42 1:56.95 2:33.24
73 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:14.91 2:18.96 2:18.96
74 Alessandro Herrera FR-1 Florida National 2:15.05 1:57.50 2:36.66
75 Cristopher Carmenate JR-3 Florida National 2:18.42 2:51.64 2:22.58
  Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Katherine LaCroix   Valdosta Track Club DNS DNS DNS
  Roan Egan FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Pedro Zapata Freshman Unattached DNS DNS DNS
  Kayden Anderson SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS
  Jozef Miesak   Wind Speed Athletics DNS DNS DNS
  Kaid Boehm SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS
  Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) DNS DNS DNS
  Zachary Benner SO-2 Oglethorpe DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
44 Anthony Arredondo JR-3 Oglethorpe 2:03.55 1:43.79 1:52.43
50 Valentino Balzano   Raider Track Club 2:05.41 2:01.65 1:31.55
56 Gage Rassmussen SR-4 Keiser 2:06.76 1:55.36 2:14.37
58 Landon Watts SO-2 Thomas (Ga.) 2:07.53 2:29.21 1:50.96
59 Damaris Robinson SO-2 Bethune-Cookman 2:08.55 1:49.27 1:49.27
60 Aaron Munger FR-1 Valdosta State 2:08.63 1:51.91 2:34.36
62 Brandon Hill   Raider Track Club 2:09.13 1:51.06 2:13.01
65 Tyler Moody FR-1 Southeastern U. 2:10.60 2:01.46 2:38.03
67 Malik Devine   Raider Track Club 2:10.96 2:38.47 2:04.42
69 Tyler Gulluscio JR-3 Florida Southern 2:12.44 1:44.63 1:40.66
70 Kristoff Small SO-2 Keiser 2:12.66 2:15.32 2:08.68
71 Austen Sekowski JR-3 Valdosta State 2:12.89 1:38.34 2:48.77
72 Michael Kipchumba SO-2 Florida National 2:14.42 2:42.65 1:54.26
73 Rolf Sius SO-2 Keiser 2:14.91 1:46.58 2:31.10
74 Alessandro Herrera FR-1 Florida National 2:15.05 2:16.40 2:39.36
75 Cristopher Carmenate JR-3 Florida National 2:18.42 2:33.65 2:55.80
  Katherine LaCroix   Valdosta Track Club DNS DNS DNS
  Kayden Anderson SO-2 St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS
  Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
29 Ugoh Awarieta FR-1 Oglethorpe 2:10.21 2:26.78 1:58.37 1:52.46 1:48.90 1:56.01 2:32.70
35 Antonio Fuentes FR-1 Oglethorpe 2:23.40 2:13.76 2:00.50 2:06.53 1:32.79 2:18.58 2:25.81
37 Nikola Vukelja SO-2 Keiser 1:59.77 2:21.55 2:00.98 2:15.50 1:52.52 1:53.73 2:03.40
40 Justin Hernandez   Unattached 2:34.72 1:27.18 2:02.79 2:04.02 1:49.29 2:39.63 2:24.90
43 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 1:52.38 2:20.78 2:03.49 2:04.73 1:31.39 2:14.61 2:29.43
45 Luke Reeves SO-2 Florida Southern 2:15.93 2:33.23 2:03.57 1:40.10 1:59.87 2:18.40 1:37.62
46 Caleb Tilford   Unattached 2:09.92 1:57.55 2:03.73 2:39.62 2:17.34 1:29.09 1:37.75
48 Seth Augustynowski JR-3 Florida Southern 2:25.26 1:56.71 2:04.15 1:56.71 1:59.19 1:40.57 2:31.47
52 Spencer Louis FR-1 Southeastern U. 2:12.13 1:35.63 2:05.83 1:46.96 2:24.71 1:53.25 1:38.15
53 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 1:54.88 1:59.93 2:06.24 1:54.88 2:23.92 2:37.80 1:30.90
54 Emmanuel Tovar-Negrete JR-3 Thomas (Ga.) 2:31.72 2:12.76 2:06.43 2:06.43 2:34.25 1:41.15 1:55.06
55 Timothy Tulloch SR-4 Thomas (Ga.) 1:36.15 2:09.04 2:06.51 1:43.74 2:09.04 2:40.67 1:41.21
61 Aaron Wilson Jr.   Running for Christ 2:05.00 2:42.37 2:08.86 1:37.94 1:53.40 2:39.79 2:20.46
63 Gabriel Rodriguez JR-3 Florida National 2:21.13 2:26.31 2:09.47 2:12.06 2:48.32 2:03.00 2:48.32
64 Connor Wallace JR-3 Palm Beach Atlantic 2:03.23 2:13.61 2:09.71 1:45.07 2:44.74 1:52.85 2:34.36
66 Netsanet Collins JR-3 Lynn 1:49.83 2:17.28 2:10.74 2:22.51 2:44.74 2:02.90 2:05.51
  Kaid Boehm SO-2 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Ethan Olmsted FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Roan Egan FR-1 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Carter Bergeron FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Parker Jackson SO-2 Valdosta State 1:55.55 2:09.42 1:50.93
12 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 1:55.59 2:23.34 2:19.87
16 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 1:56.31 1:44.68 2:27.72
17 Stephen Graffius SR-4 Oglethorpe 1:56.78 1:43.94 2:14.30
18 Beck James SR-4 Oglethorpe 1:56.87 2:06.22 2:07.39
22 Enzo Joly FR-1 Keiser 1:57.28 1:47.90 1:51.42
23 Lucca DiMario FR-1 Embry-Riddle 1:57.42 2:26.78 1:33.94
26 Elias Perez   1st Coast Track Club 1:58.03 1:22.63 2:29.90
27 Tavin Bradshaw FR-1 Lake-Sumter State 1:58.16 2:31.25 1:25.08
30 BenJamin Herbert   Unattached 1:58.37 2:30.33 1:33.52
31 Ben Bradley   Raider Track Club 1:59.05 2:33.58 2:32.39
32 Justin Haine Sophomore Unattached 1:59.16 2:31.34 2:00.36
34 Jack Brooks SO-2 Embry-Riddle 2:00.12 1:56.52 2:18.14
38 Matthew Herndon SO-2 Valdosta State 2:01.57 1:53.06 2:16.16
39 Adam Mastrobuono SR-4 Valdosta State 2:01.92 1:48.51 2:10.46
42 Robert Bellamy   Raider Track Club 2:03.18 1:43.48 2:17.97
51 Andrew Latimer SR-4 SC State 2:05.41 2:12.94 1:31.55
57 Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. 2:07.23 2:40.31 2:40.31
68 Kristian Bodden FR-1 Florida National 2:11.67 1:59.82 1:42.71
  Zachary Benner SO-2 Oglethorpe DNS DNS DNS
  Jozef Miesak   Wind Speed Athletics DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Ashton Deriso JR-3 Oglethorpe 1:30.39 1:54.41 1:58.99 1:33.82 2:24.16 1:46.41 1:31.53
8 Isaiah Campbell FR-1 SC State 1:46.60 1:54.62 2:03.79 2:09.52 1:22.53 1:48.89 2:16.40
13 Jabes Jimenez JR-3 St. Thomas (Fla.) 2:13.04 1:55.68 2:10.72 1:44.12 2:00.31 1:37.18 2:28.07
14 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 2:06.14 1:55.72 1:25.64 1:36.05 1:31.42 2:04.98 1:38.37
15 Yves Philippe Senior Unattached 1:49.27 1:56.24 2:06.71 2:24.14 1:34.16 1:48.11 2:27.63
20 Houston Harper FR-1 Flagler 2:28.58 1:56.99 2:11.03 2:21.56 1:26.58 2:11.03 1:56.99
21 Jamar Henry   Professional Runners Club 2:16.05 1:57.28 1:57.28 1:44.38 2:00.80 2:24.26 2:07.84
24 Cameron Matejka JR-3 Lynn 1:48.07 1:57.46 2:15.08 1:30.45 2:25.65 2:11.56 2:20.96
25 Matron Thornton SR-4 SC State 1:59.01 1:57.83 1:34.27 1:53.12 2:32.00 2:21.40 2:16.69
28 Seth Sawyer FR-1 Webber 1:32.17 1:58.16 1:34.53 2:09.98 1:41.62 2:09.98 2:28.89
33 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 2:06.37 1:59.21 2:27.82 2:03.98 1:46.10 1:50.87 2:24.25
47 Renzo Almeida SO-2 Lynn 2:18.91 2:04.02 1:42.94 2:21.39 1:28.06 1:57.82 2:38.75
49 Raynaldo Narcisse SO-2 St. Thomas (Fla.) 1:48.84 2:05.10 2:13.86 2:31.37 2:12.61 1:47.59 2:15.11
  Tayan Benson SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Drake Stephan SO-2 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Pedro Zapata Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800m Run Collegiate Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Fritz SO-2 Embry-Riddle 1:28.56 2:20.12 1:52.09 1:38.64
2 Jacob Alexander FR-1 SC State 1:42.02 1:55.48 1:52.11 1:52.11
3 Roger Reyes SR-4 St. Thomas (Fla.) 2:26.14 2:03.66 1:52.41 2:04.78
4 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 1:57.26 2:23.20 1:52.75 1:23.44
5 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 1:57.50 1:50.72 1:52.98 2:16.71
6 Alex Guy SR-4 Florida Southern 1:50.85 2:13.47 1:53.11 1:33.89
9 Jared Falchook Sophomore Unattached 1:40.11 1:21.70 1:55.07 2:29.60
10 Charles Hruda JR-3 Embry-Riddle 2:01.14 2:11.53 1:55.37 1:42.68
19 Tristan McWilliam SO-2 Embry-Riddle 1:42.86 1:31.17 1:56.88 1:25.33
36 Santos Aguilar SO-2 Lake-Sumter State 2:35.68 1:49.82 2:00.68 1:52.24
41 Zedrick Williams   Unattached 2:36.02 1:38.28 2:02.85 2:29.88
  Jacob D'Aleo JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS