March 28-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 St. Thomas (Fla.) A Khamauri Crabbe, Malik John, Maxwell Mesais, Jonathan Petit-Frere 2:45.74 3:48.13 3:22.78 3:14.98 2:26.24 3:46.18 2:32.09
2 Lynn A Denzel Rigaud, Collin Clark, Philip Henderson, Robert LeBrun 3:01.53 2:40.06 3:42.52 3:15.19 4:09.85 3:13.24 2:57.63
3 Webber A 4:03.74 3:00.33 4:01.76 3:18.16 2:40.51 3:12.22 3:10.24
4 Thomas (Ga.) A Leonard Thompson, Kasahn Rivers, Michael Eady, Kyron Belton 3:18.28 2:54.49 3:53.97 3:18.28 2:30.70 3:28.20 3:16.30
5 Southeastern U. A Malik Blunt, Cedric Johnson Jr., Kevin Davis, Jr., Zakaiel Crawford 2:55.15 2:27.29 3:48.89 3:19.03 4:10.78 3:21.02 3:13.06
6 Warner A Alexander Brown, Omar Vasquez, Zachery Russell, Daishaun Gossett 4:17.92 3:33.59 3:03.37 3:21.50 3:35.61 3:23.52 2:31.13
7 Florida National A Michael Carrasco Rodriguez, Mario Martinez, Trevor Moonin, Ivan Rodriguez 4:11.28 2:56.52 2:35.76 3:27.67 2:37.83 2:25.37 2:25.37
8 St. Thomas (Fla.)
(B>)
B Jamari Benjamin, Tristan Simmons, Raynaldo Narcisse, Caleb Shakespeare 2:27.80 4:05.63 2:50.70 3:28.16 3:17.76 3:32.33 3:11.51
9 Embry-Riddle A Derick Brown, Adam Landen, Jacob D'Aleo, Drake Stephan 3:04.25 4:25.90 3:37.75 3:29.37 4:07.06 4:21.72 2:28.66
10 Bethune-Cookman A Jemari Sanders, Jalen Thompson, Derrick Andrews-Powley, Christian Dozier 3:15.28 2:31.18 2:31.18 3:29.97 3:38.37 4:20.37 4:28.77
11 Oglethorpe A Anthony Bonds, Brycen Sterling, Ugoh Awarieta, Antonio Fuentes 2:57.29 3:58.49 4:28.04 3:31.05 2:27.74 4:25.93 2:44.62
12 Lake-Sumter State A Jaabir Taylor, Santos Aguilar, Tavin Bradshaw, Joshua Cargill 4:28.72 3:40.06 3:40.06 3:31.59 2:53.51 2:42.93 3:04.09
13 Southeastern U.
(B>)
B Bradley Knight, Sebastian Lebron, Keylon Leno, Tyler Moody 4:31.67 3:40.73 3:15.26 3:32.24 2:45.55 3:49.22 3:36.49
14 Bethune-Cookman
(B>)
B Isaiah Davis, Brandon Pierce, Allen Taylor, Christian Taylor 3:05.84 4:22.74 4:27.02 3:33.61 3:22.93 2:31.67 2:48.76
15 Thomas (Ga.)
(B>)
B Andre Nembhard, Timothy Tulloch, Jermaine Nelson, Emmanuel Tovar-Negrete 2:40.38 2:29.69 3:57.36 3:33.83 2:33.96 4:12.32 3:48.80
16 Raider Track Club A Malik Devine, Ben Bradley, Robert Bellamy, Brandon Hill 3:33.55 3:42.26 2:36.89 3:37.90 2:58.68 2:39.07 3:18.29
17 Southeastern U.
(D>)
D Isaiah Burns, Djerry Cajuste, Jeremiah Rutledge, Jeremiah Stewart 4:46.04 3:57.21 3:22.32 3:52.55 4:43.72 4:36.74 3:01.39
18 Florida National
(B>)
B Gabriel Rodriguez, Cristopher Carmenate, Brogan Slater-White, Alessandro Herrera 2:44.39 3:12.56 3:03.17 3:54.83 3:12.56 4:30.06 4:13.62
  Southeastern U.
(C>)
C Jacoreyus Demps, Deondre Randall, Enrico Montero, Tyler Moody DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Lynn
(B>)
B Paul Mosley, Matthew Gusmano, Luke Sweatman, Spencer Hobbs DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Flagler A Ian McGrorty, Ryan Sen, Houston Harper, Malik Edwards DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Flagler
(B>)
B David Stanley, Conner Hall, Kruz Jimenez, Reuel Belizaire DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Embry-Riddle
(B>)
B Will Fiesbeck, Jacob Fritz, Craig Dedrick, Walker Cowherd DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
11 Oglethorpe Bonds, Sterling, Awarieta, Fuentes 2:34.07 4:06.93 3:12.06 4:19.60 3:31.05
12 Lake-Sumter State Taylor, Aguilar, Bradshaw, Cargill 3:16.78 3:50.64 3:48.52 4:16.03 3:31.59
16 Raider Track Club Devine, Bradley, Bellamy, Hill 2:47.79 3:44.44 3:35.73 3:03.04 3:37.90
17 Southeastern U.
(D>)
Burns, Cajuste, Rutledge, Stewart 3:57.21 3:43.25 3:24.65 3:10.70 3:52.55
18 Florida National
(B>)
Rodriguez, Carmenate, Slater-White, Herrera 3:40.74 4:41.80 3:07.87 4:25.36 3:54.83
  Flagler McGrorty, Sen, Harper, Edwards DNS DNS DNS DNS DNS
  Flagler
(B>)
Stanley, Hall, Jimenez, Belizaire DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
5 Southeastern U. Blunt, Johnson Jr., Davis, Jr., Crawford 3:11.07 2:23.31 3:19.03 2:39.23
6 Warner Brown, Vasquez, Russell, Gossett 4:01.80 3:41.65 3:21.50 2:27.10
7 Florida National Carrasco Rodriguez, Martinez, Moonin, Rodriguez 4:23.74 4:19.59 3:27.67 3:42.21
10 Bethune-Cookman Sanders, Thompson, Andrews-Powley, Dozier 4:14.07 3:06.88 3:29.97 4:11.97
13 Southeastern U.
(B>)
Knight, Lebron, Leno, Moody 3:08.90 3:21.63 3:32.24 3:36.49
14 Bethune-Cookman
(B>)
Davis, Pierce, Taylor, Taylor 3:33.61 4:20.61 3:33.61 3:03.71
15 Thomas (Ga.)
(B>)
Nembhard, Tulloch, Nelson, Tovar-Negrete 4:12.32 2:40.38 3:33.83 2:29.69
  Southeastern U.
(C>)
Demps, Randall, Montero, Moody DNF DNF DNF DNF
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 St. Thomas (Fla.) Crabbe, John, Mesais, Petit-Frere 2:57.44 3:48.13 2:39.89 2:53.54 3:14.98
2 Lynn Rigaud, Clark, Henderson, LeBrun 2:49.82 2:36.16 3:03.48 3:34.71 3:15.19
3 Webber 3:39.96 3:20.15 2:52.40 2:22.68 3:18.16
4 Thomas (Ga.) Thompson, Rivers, Eady, Belton 2:54.49 2:30.70 2:24.75 2:50.52 3:18.28
8 St. Thomas (Fla.)
(B>)
Benjamin, Simmons, Narcisse, Shakespeare 3:05.27 3:24.00 3:03.18 3:13.59 3:28.16
9 Embry-Riddle Brown, Landen, D'Aleo, Stephan 4:11.25 4:28.00 2:57.97 3:00.06 3:29.37
  Embry-Riddle
(B>)
Fiesbeck, Fritz, Dedrick, Cowherd DNS DNS DNS DNS DNS
  Lynn
(B>)
Mosley, Gusmano, Sweatman, Hobbs DNS DNS DNS DNS DNS