March 28-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Orr   UNAT-Embry-Riddle 15:48.39 17:33.76 14:13.55 16:20.00
2 Ellie Fluman JR-3 Florida Southern 19:54.82 17:56.41 17:56.41 20:37.88
3 Clemence Treguer SO-2 Flagler 14:55.10 18:11.58 17:06.09 21:17.15
4 Emma Pfeiffer FR-1 Florida Southern 22:52.89 18:18.31 16:06.52 22:41.91
5 Edith Manfred FR-1 SCAD Savannah 21:35.93 18:27.63 15:30.41 20:07.32
6 Karah McElhone JR-3 Florida Southern 19:47.79 18:30.08 19:03.39 20:32.19
7 Kelly Steffens JR-3 Embry-Riddle 23:12.88 18:34.30 22:28.31 14:18.02
8 Kara Moore   UNAT-Oglethorpe 14:53.04 18:36.30 20:50.26 23:37.71
9 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 20:06.17 18:47.26 17:28.36 16:09.45
10 Blair Vignes SR-4 Lynn 21:19.40 18:52.21 15:28.42 20:45.44
11 Francesca Pece SO-2 Flagler 13:59.82 18:54.89 16:04.66 24:01.31
12 Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) 13:17.26 18:58.93 18:47.54 20:18.66
13 Katherine LaCroix   Valdosta State 13:19.59 19:02.27 15:13.82 16:10.93
14 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 22:10.15 19:06.68 13:45.61 14:20.01
15 Jordan Dix SO-2 Jacksonville 17:59.72 19:20.98 21:51.91 17:48.11
16 Brooke Brennan SR-4 Florida Southern 24:56.96 19:29.50 24:56.96 15:00.52
17 Isabella Marty FR-1 St. Thomas (Fla.) 23:39.80 19:43.16 22:05.14 19:07.67
18 Riley Carter JR-3 Flagler 18:07.65 19:55.22 24:54.03 14:32.51
19 Caitlin Beery SO-2 Florida Southern 23:18.55 19:55.34 17:19.95 20:19.25
20 Liliana Flores   Raider Track Club 19:08.31 19:56.15 21:55.77 18:44.39
21 Niya Coleman FR-1 Florida A&M 16:22.95 19:58.72 15:11.03 14:23.08
22 Ella Hodges SO-2 SCAD Savannah 18:59.26 19:59.22 19:23.25 24:23.05
23 Avery Knight FR-1 SCAD Savannah 20:54.30 20:17.76 22:07.36 17:51.63
24 Vivian Brezler FR-1 Flagler 14:53.85 20:24.44 26:19.53 20:48.93
25 Stef Baracaldo JR-3 SCAD Savannah 20:49.05 20:24.55 22:27.01 23:15.99
26 Emery Roth SR-4 Florida Southern 16:45.82 20:26.61 24:07.40 17:10.36
27 Emma DeRosa SO-2 Jacksonville 21:22.33 20:33.01 17:40.39 18:29.71
28 Chloe Smith SO-2 Palm Beach Atlantic 25:30.85 20:34.55 20:09.86 19:08.14
29 Darah Oniwa FR-1 Palm Beach Atlantic 15:28.97 20:55.36 26:09.20 25:44.10
30 Reilly Smith FR-1 Jacksonville 27:04.41 20:59.23 19:18.50 18:53.31
31 Cydney Stevenson JR-3 USC-Beaufort 15:19.64 20:59.78 15:44.84 23:05.76
32 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 19:02.36 21:09.28 18:11.58 16:30.04
33 Grace Vaughn FR-1 SCAD Savannah 25:11.98 21:10.57 23:55.75 22:39.51
34 Alison Boyle Sophomore Unattached 18:23.57 21:23.22 24:10.04 18:10.74
35 Kate Ulmer Sophomore Unattached 23:53.46 21:31.40 17:38.95 27:20.08
36 Emily Opalinski JR-3 Florida Southern 18:26.80 21:42.11 17:34.71 16:42.63
37 Joselyn Rivera FR-1 Southeastern U. 28:51.78 23:27.95 30:16.26 19:42.68
  Chloe Smith SO-2 Flagler DNF DNF DNF DNF
  Eden Goddard SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS
  Enola Savel JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS
  Maggie Froning JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS
  Lauren Miller JR-3 Agnes Scott DNS DNS DNS DNS
  Amalia Rimes FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS
  Grace Feder JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Isabella Marty FR-1 St. Thomas (Fla.) 18:32.17 22:40.64 19:43.16 15:22.87 25:14.45
20 Liliana Flores   Raider Track Club 21:31.85 21:55.77 19:56.15 21:07.92 17:20.65
23 Avery Knight FR-1 SCAD Savannah 14:24.61 20:17.76 20:17.76 20:54.30 25:58.74
24 Vivian Brezler FR-1 Flagler 18:46.49 15:18.33 20:24.44 14:53.85 15:42.82
25 Stef Baracaldo JR-3 SCAD Savannah 21:13.54 22:02.52 20:24.55 14:29.43 26:19.67
27 Emma DeRosa SO-2 Jacksonville 25:04.28 26:42.92 20:33.01 18:29.71 18:05.05
28 Chloe Smith SO-2 Palm Beach Atlantic 16:02.95 22:00.97 20:34.55 23:52.08 23:15.05
29 Darah Oniwa FR-1 Palm Beach Atlantic 24:03.67 19:27.49 20:55.36 27:11.97 23:26.01
30 Reilly Smith FR-1 Jacksonville 15:19.24 25:36.26 20:59.23 17:37.76 27:04.41
31 Cydney Stevenson JR-3 USC-Beaufort 15:19.64 14:54.45 20:59.78 27:05.12 16:10.03
32 Brianna Sheppard FR-1 Southeastern U. 18:49.66 20:31.21 21:09.28 24:19.68 24:32.37
33 Grace Vaughn FR-1 SCAD Savannah 20:19.75 16:43.75 21:10.57 26:15.51 17:21.87
34 Alison Boyle Sophomore Unattached 27:09.69 15:23.92 21:23.22 26:56.86 27:22.53
35 Kate Ulmer Sophomore Unattached 22:48.89 18:43.52 21:31.40 18:17.69 18:17.69
36 Emily Opalinski JR-3 Florida Southern 21:55.14 19:57.95 21:42.11 18:13.78 22:47.22
37 Joselyn Rivera FR-1 Southeastern U. 22:17.56 22:17.56 23:27.95 28:09.54 21:21.24
  Lauren Miller JR-3 Agnes Scott DNS DNS DNS DNS DNS
  Amalia Rimes FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alex Orr   UNAT-Embry-Riddle 21:57.20 12:38.71 22:18.28 19:19.14 17:33.76
2 Ellie Fluman JR-3 Florida Southern 18:50.23 15:04.19 21:31.70 21:31.70 17:56.41
3 Clemence Treguer SO-2 Flagler 16:33.34 22:11.73 21:06.24 13:27.77 18:11.58
4 Emma Pfeiffer FR-1 Florida Southern 16:50.45 18:40.28 14:05.70 22:52.89 18:18.31
5 Edith Manfred FR-1 SCAD Savannah 16:47.95 22:20.24 14:35.03 21:47.01 18:27.63
6 Karah McElhone JR-3 Florida Southern 22:34.30 17:01.28 17:45.68 13:08.16 18:30.08
7 Kelly Steffens JR-3 Embry-Riddle 18:45.45 14:18.02 18:23.16 15:24.87 18:34.30
8 Kara Moore   UNAT-Oglethorpe 14:53.04 20:39.10 13:57.23 16:44.67 18:36.30
9 Rachel Hockenberry SO-2 Florida Southern 13:20.36 20:28.72 21:58.90 23:40.35 18:47.26
10 Blair Vignes SR-4 Lynn 16:25.03 16:13.70 20:11.47 22:49.98 18:52.21
11 Francesca Pece SO-2 Flagler 13:14.43 22:41.87 23:04.57 15:19.26 18:54.89
12 Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) 19:10.32 14:36.98 19:10.32 23:55.06 18:58.93
13 Katherine LaCroix   Valdosta State 21:42.19 18:50.85 18:05.16 21:42.19 19:02.27
14 Jillian Blaser JR-3 Southeastern U. 16:49.08 16:26.15 21:24.29 21:01.35 19:06.68
15 Jordan Dix SO-2 Jacksonville 17:01.67 24:34.45 18:34.54 21:40.30 19:20.98
16 Brooke Brennan SR-4 Florida Southern 19:06.11 20:04.59 24:56.96 14:37.13 19:29.50
18 Riley Carter JR-3 Flagler 21:30.84 20:19.13 18:43.51 17:31.80 19:55.22
19 Caitlin Beery SO-2 Florida Southern 13:56.74 17:19.95 25:18.09 18:19.72 19:55.34
21 Niya Coleman FR-1 Florida A&M 14:59.04 19:58.72 19:34.75 20:34.69 19:58.72
22 Ella Hodges SO-2 SCAD Savannah 16:23.36 17:47.31 19:35.24 24:59.03 19:59.22
26 Emery Roth SR-4 Florida Southern 21:52.48 22:29.28 14:55.43 25:45.53 20:26.61
  Chloe Smith SO-2 Flagler DNF DNF DNF DNF DNF
  Maggie Froning JR-3 SCAD Savannah DNS DNS DNS DNS DNS
  Eden Goddard SO-2 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS
  Enola Savel JR-3 Flagler DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Feder JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS