March 28-30, 2024
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elizabeth Williamson   The Journey 1:39.21 2:12.27 1:43.17
2 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:39.32 2:12.76 1:46.21
3 Debrielle Williams SR-4 SC State 2:31.65 2:13.02 2:05.04
4 Shaleiya Lee SR-4 Lynn 2:09.43 2:13.43 2:30.78
5 Melissa Gripacus SO-2 Keiser 2:23.62 2:14.22 2:12.88
6 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:33.55 2:14.69 2:28.16
7 Giovana Meade Sophomore Unattached 2:00.07 2:14.90 2:02.76
8 Julia Rizk   Unattached 2:48.06 2:15.53 1:40.30
9 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 2:49.50 2:15.60 2:23.74
10 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:05.74 2:16.67 2:35.81
11 Makylah Jones SR-4 SC State 1:52.16 2:16.77 2:48.23
12 Aoife Mahony SR-4 Southeastern U. 2:46.48 2:18.73 1:50.99
13 Madison Gordon JR-3 Florida A&M 2:43.91 2:18.90 1:45.57
14 Shyanne Mayes SR-4 Bethune-Cookman 1:55.45 2:19.09 1:44.32
15 Maddi Hood JR-3 Flagler 2:08.37 2:19.53 2:55.81
16 Brooke Mullins JR-3 Lynn 2:02.87 2:19.62 3:01.51
17 Sanique Walker   UNAT-St. Thomas (Fla.) 1:57.18 2:21.18 2:19.77
18 Peyton Cerasi 8 Unattached 1:50.18 2:21.25 2:46.68
19 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 1:41.97 2:21.62 1:58.96
20 Jinia Johnson JR-3 Florida Southern 2:59.33 2:22.32 1:48.17
21 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 2:34.11 2:22.69 2:42.67
22 Lauren Schaudel Sophomore Unattached 2:24.83 2:23.39 2:53.51
23 Skyler Gillett FR-1 Lynn 2:53.75 2:23.59 2:00.62
24 Nithya Chummar JR-3 Embry-Riddle 2:48.07 2:23.65 2:33.71
25 Lily Koch JR-3 Lynn 2:47.46 2:24.36 1:49.72
26 Lindsey Byer FR-1 Lynn 3:07.00 2:24.96 2:46.71
27 Caitlyn Koske JR-3 Valdosta State 2:35.61 2:25.43 1:44.71
28 Kyleigh Rice JR-3 Valdosta State 2:28.41 2:25.50 2:28.41
29 Isabella Marty FR-1 St. Thomas (Fla.) 2:04.29 2:26.22 2:04.29
30 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 2:51.68 2:26.73 3:07.82
31 Monique Brown SR-4 Florida Memorial 2:17.25 2:27.58 2:32.01
32 Sarah Simpson   Unattached 3:01.86 2:27.85 2:17.50
33 Blair Vignes SR-4 Lynn 3:07.22 2:29.77 2:46.25
34 Hannah Rhodes SO-2 Oglethorpe 2:19.63 2:30.14 2:34.65
35 Natalie Dempsey FR-1 Flagler 2:37.89 2:30.37 1:54.29
36 Katherine LaCroix   Valdosta State 2:48.01 2:31.36 3:04.66
37 Cheyenne Hulsey Freshman Unattached 3:01.10 2:33.47 2:04.31
38 Charlotte Carley FR-1 Valdosta State 3:15.88 2:34.23 2:40.40
39 Faith Kulis SR-4 Palm Beach Atlantic 3:11.52 2:34.45 2:52.99
40 India Williamson   Unattached 2:41.58 2:35.36 2:12.06
41 Tiana Smalls FR-1 SC State 2:44.82 2:36.97 3:00.52
42 Amari Graham JR-3 Southeastern U. 2:41.77 2:37.05 1:56.22
43 Daryl Quichimbo SO-2 Florida National 2:57.84 2:37.38 3:12.01
44 Latoria Edwards FR-1 Bethune-Cookman 1:55.23 2:37.85 2:45.75
45 Riley Michaud JR-3 Oglethorpe 2:30.33 2:38.24 3:11.47
46 Nadia LaRosa   PURE Athletics NTC 2:27.54 2:40.36 1:58.67
47 Kate Ulmer Sophomore Unattached 3:01.22 2:43.26 2:54.69
48 Victoria Richards JR-3 Thomas (Ga.) 3:36.27 2:46.36 2:16.42
49 Destiny Daniels SR-4 St. Thomas (Fla.) 3:06.16 2:47.71 2:41.01
50 Lily Novac SO-2 Lake-Sumter State 3:20.02 2:48.08 2:17.83
51 Evelyn Parral FR-1 Oglethorpe 2:55.43 2:48.68 2:38.56
52 Hassell Zeledon JR-3 Florida National 3:36.31 2:50.32 3:22.68
53 Maggie Hunt FR-1 SCAD Savannah 2:03.88 2:54.47 3:32.86
54 Lillian Horan   Beacon College 3:06.99 3:01.54 3:32.41
55 Emma Santiago FR-1 Lake-Sumter State 3:26.23 3:09.20 3:28.12
56 Carley Carrol SO-2 Lake-Sumter State 3:55.39 3:14.53 4:05.11
57 Rubianna Novac FR-1 Lake-Sumter State 3:04.90 3:20.97 2:48.82
58 Andrea Morales-Mocada FR-1 Lake-Sumter State 3:15.49 3:25.78 2:44.63
59 Isabella Zamudio FR-1 Lake-Sumter State 3:39.14 3:41.35 4:05.70
  Anna Miller JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Deya Erickson   UNAT-St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS
  Maria Persson JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Emily Guluzza FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Laura McBride JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Shanice Fleurimond SO-2 Keiser DNS DNS DNS
  Grace Carpenter SR-4 Southeastern U. DNS DNS DNS
  Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS
  Liliana Flores   Raider Track Club DNS DNS DNS
  Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) DNS DNS DNS
  Christina Adams JR-3 Florida National DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
39 Faith Kulis SR-4 Palm Beach Atlantic 2:56.08 2:15.92 2:45.27 1:49.66 2:57.62 2:34.45
40 India Williamson   Unattached 3:21.97 2:46.24 2:05.85 3:15.76 3:18.86 2:35.36
43 Daryl Quichimbo SO-2 Florida National 3:10.43 2:34.24 2:46.83 2:49.97 3:15.16 2:37.38
44 Latoria Edwards FR-1 Bethune-Cookman 2:37.85 2:25.23 2:28.38 1:55.23 3:01.53 2:37.85
45 Riley Michaud JR-3 Oglethorpe 2:17.67 1:57.10 2:44.57 1:55.52 3:25.72 2:38.24
47 Kate Ulmer Sophomore Unattached 2:44.90 2:44.90 2:41.63 2:05.71 3:30.61 2:43.26
48 Victoria Richards JR-3 Thomas (Ga.) 3:19.64 1:56.46 3:22.96 2:54.68 3:24.63 2:46.36
49 Destiny Daniels SR-4 St. Thomas (Fla.) 2:25.91 3:19.58 3:06.16 3:09.52 2:44.36 2:47.71
50 Lily Novac SO-2 Lake-Sumter State 2:06.06 2:41.36 2:53.13 3:13.30 2:21.19 2:48.08
51 Evelyn Parral FR-1 Oglethorpe 3:30.85 2:28.44 2:14.95 3:13.99 2:48.68 2:48.68
52 Hassell Zeledon JR-3 Florida National 3:29.50 2:41.81 2:26.48 2:38.40 2:41.81 2:50.32
53 Maggie Hunt FR-1 SCAD Savannah 3:24.13 2:28.30 2:09.11 2:57.96 2:49.24 2:54.47
54 Lillian Horan   Beacon College 3:06.99 3:19.70 3:12.44 2:45.21 2:23.42 3:01.54
55 Emma Santiago FR-1 Lake-Sumter State 2:38.93 2:59.74 4:00.29 2:23.80 4:04.07 3:09.20
56 Carley Carrol SO-2 Lake-Sumter State 4:03.17 4:03.17 3:57.33 3:33.99 2:22.01 3:14.53
57 Rubianna Novac FR-1 Lake-Sumter State 2:20.68 2:28.72 4:03.18 3:31.02 3:14.94 3:20.97
58 Andrea Morales-Mocada FR-1 Lake-Sumter State 3:27.84 2:50.80 4:11.06 2:54.92 2:28.17 3:25.78
59 Isabella Zamudio FR-1 Lake-Sumter State 3:19.22 3:41.35 3:52.42 3:47.99 2:37.16 3:41.35
  Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Shanice Fleurimond SO-2 Keiser DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Peyton Cerasi 8 Unattached 2:01.48 2:18.43 2:21.25 1:38.88 2:50.92
24 Nithya Chummar JR-3 Embry-Riddle 2:29.40 2:19.34 2:23.65 2:10.73 2:29.40
28 Kyleigh Rice JR-3 Valdosta State 1:43.31 2:32.78 2:25.50 2:02.22 2:44.42
29 Isabella Marty FR-1 St. Thomas (Fla.) 1:54.06 3:02.78 2:26.22 2:36.46 1:49.67
30 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 2:42.87 2:47.28 2:26.73 1:52.99 2:12.06
31 Monique Brown SR-4 Florida Memorial 2:58.58 2:37.91 2:27.58 1:44.79 2:40.87
32 Sarah Simpson   Unattached 2:14.55 2:13.07 2:27.85 2:55.95 2:39.68
33 Blair Vignes SR-4 Lynn 2:08.81 2:26.78 2:29.77 3:10.21 2:41.76
34 Hannah Rhodes SO-2 Oglethorpe 2:19.63 3:01.67 2:30.14 1:54.11 1:57.11
35 Natalie Dempsey FR-1 Flagler 2:55.94 2:55.94 2:30.37 2:31.88 2:07.82
36 Katherine LaCroix   Valdosta State 2:31.36 2:14.71 2:31.36 2:31.36 2:40.45
37 Cheyenne Hulsey Freshman Unattached 2:47.29 1:52.04 2:33.47 2:58.03 2:08.92
38 Charlotte Carley FR-1 Valdosta State 2:03.39 2:15.73 2:34.23 2:34.23 2:06.47
41 Tiana Smalls FR-1 SC State 2:51.10 2:16.57 2:36.97 2:04.01 2:19.71
42 Amari Graham JR-3 Southeastern U. 2:57.47 3:08.46 2:37.05 3:16.32 3:24.17
46 Nadia LaRosa   PURE Athletics NTC 3:06.02 2:58.00 2:40.36 3:18.85 2:48.38
  Maria Persson JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Liliana Flores   Raider Track Club DNS DNS DNS DNS DNS
  Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS
  Grace Carpenter SR-4 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS
  Deya Erickson   UNAT-St. Thomas (Fla.) DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
11 Makylah Jones SR-4 SC State 2:30.45 2:38.66 2:19.51 2:16.77 1:52.16
13 Madison Gordon JR-3 Florida A&M 2:48.07 1:56.68 1:58.07 2:18.90 2:16.13
14 Shyanne Mayes SR-4 Bethune-Cookman 1:52.67 2:49.69 2:12.14 2:19.09 1:47.10
15 Maddi Hood JR-3 Flagler 1:53.02 1:57.21 2:55.81 2:19.53 1:55.81
16 Brooke Mullins JR-3 Lynn 2:29.40 2:48.94 1:47.51 2:19.62 1:39.13
17 Sanique Walker   UNAT-St. Thomas (Fla.) 2:39.54 2:50.83 2:08.48 2:21.18 1:41.65
19 Ravyn Edge JR-3 Embry-Riddle 2:04.63 2:14.54 3:02.69 2:21.62 2:54.20
20 Jinia Johnson JR-3 Florida Southern 2:30.86 1:51.01 2:00.98 2:22.32 2:40.83
21 Abby Valley JR-3 Embry-Riddle 2:42.67 2:42.67 2:15.56 2:22.69 2:45.52
22 Lauren Schaudel Sophomore Unattached 1:46.11 3:00.68 2:37.73 2:23.39 1:46.11
23 Skyler Gillett FR-1 Lynn 2:02.06 2:58.06 1:50.57 2:23.59 2:53.75
25 Lily Koch JR-3 Lynn 2:04.15 2:04.15 2:40.24 2:24.36 2:33.03
26 Lindsey Byer FR-1 Lynn 3:05.55 2:40.91 2:51.06 2:24.96 3:01.20
27 Caitlyn Koske JR-3 Valdosta State 2:50.16 1:46.17 2:26.89 2:25.43 2:55.97
  Emily Guluzza FR-1 Embry-Riddle DNS DNS DNS DNS DNS
  Christina Adams JR-3 Florida National DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elizabeth Williamson   The Journey 2:12.27 2:17.56 1:35.24
2 Abigail Misch SO-2 Flagler 2:12.76 2:45.95 2:14.09
3 Debrielle Williams SR-4 SC State 2:13.02 1:38.44 2:03.71
4 Shaleiya Lee SR-4 Lynn 2:13.43 2:44.12 2:22.77
5 Melissa Gripacus SO-2 Keiser 2:14.22 2:53.15 1:42.01
6 Caroline Harris SO-2 Embry-Riddle 2:14.69 2:03.92 2:40.29
7 Giovana Meade Sophomore Unattached 2:14.90 1:49.27 2:29.74
8 Julia Rizk   Unattached 2:15.53 2:52.13 2:29.09
9 Taylor Roth FR-1 Embry-Riddle 2:15.60 2:33.23 2:02.04
10 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 2:16.67 2:19.41 1:41.14
12 Aoife Mahony SR-4 Southeastern U. 2:18.73 2:04.86 2:33.99
  Anna Miller JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS
  Laura McBride JR-3 Embry-Riddle DNS DNS DNS