March 16, 2024
|
IMG Academy

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Armando Cruz FR Belen Jesuit Prep 4:27.25 10
2 Michael Brewer JR Naples 4:28.02 8
3 Kevin Gyurka SO Out-of-Door 4:28.09 6
4 Marco Prieguez JR Belen Jesuit Prep 4:29.45 5
5 Aaron Barnes SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:29.51 4
6 Evan Torres SR Belen Jesuit Prep 4:29.58 3
7 Cade Culpepper JR Sunlake 4:30.60 2
8 Spencer Palmer SR Venice 4:31.86 1
9 Diego Magarino JR Belen Jesuit Prep 4:34.39 -
10 Skylar Manatt FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:34.52 -
11 Carson Kryk JR Palm Harbor University 4:37.69 -
12 Oscar Brown SO Sunlake 4:39.29 -
13 Parker Simkins JR Montverde Academy 4:40.47 -
14 Elijah Palmer SR Venice 4:41.10 -
15 Peyton Davis SO Charlotte 4:42.44 -
16 Austin Biller JR Sarasota 4:44.77 -
17 Joshua Dorestin SR Dunbar 4:45.98 -
18 Olmar Bartolon SR Dunbar 4:47.36 -
19 Jacob Mattson JR Parrish 4:48.40 -
20 Jose Sarduy Saez JR Dunbar 4:48.77 -
21 Miguel Perez-Santiz SR Dunbar 4:49.23 -
22 Isidro Iturralde JR Out-of-Door 4:50.70 -
23 Elijah Arterburn FR Atlantic Christian 4:52.69 -
24 Kyle Langley SR Braden River 4:53.85 -
25 Jovani Jean Baptiste SO Dr. Phillips 4:54.06 -
26 Ruben Medina SR Braden River 4:54.31 -
27 Joaquin Abanses JR Sunlake 4:54.97 -
28 Jaxson Rose FR Sunlake 4:56.06 -
29 Bryce Reeves SR Sunlake 4:56.70 -
30 Giovanni Garcia SO Atlantic Christian 4:57.20 -
31 Tobias Siren SR Niceville 4:58.36 -
32 Drew Coston JR Seffner Christian 4:58.44 -
33 Tanner Martin SR Sarasota 4:58.67 -
34 Matthias Murrle SO Belen Jesuit Prep 4:59.14 -
35 Quentin Thompson FR Lake Minneola 4:59.40 -
36 Alex Lincoln-Velez SR Charlotte 4:59.72 -
37 Alexzander Querns SR Niceville 4:59.90 -
38 Cooper Kummer SO Naples 5:00.05 -
39 Leonard Polcaro SR Montverde Academy 5:00.28 -
40 Logan Goelz SO Parrish 5:00.56 -
41 Parker Mathis JR Venice 5:01.13 -
42 Sebastian Velazquez-Rodriguez FR North Port 5:01.75 -
43 Drew Sasson FR Lake Minneola 5:01.76 -
44 Benjamin Turner FR Naples 5:05.45 -
45 Collin Dillingham JR Out-of-Door 5:05.93 -
46 Matan Zorde FR Riverview (Sarasota) 5:06.24 -
47 Stig Soderberg SR Out-of-Door 5:08.23 -
48 Killian Knowlton SO Riverview (Sarasota) 5:08.57 -
49 Davian Whitman JR Naples 5:10.86 -
50 Anthony Reyes SR Lake Placid 5:11.46 -
51 Logan Sare SR Charlotte 5:12.10 -
52 Cameron White SR Kathleen 5:13.18 -
53 Jevin Meza FR North Port 5:13.74 -
54 Jesus Zerpa SO North Port 5:16.68 -
55 Vance Porter FR Parrish 5:16.78 -
56 Jesse Roberts SO Out-of-Door 5:18.13 -
57 Jordan McClure SO Braden River 5:19.04 -
58 Eithan Perez 8 IMG Academy 5:21.53 -
59 Zeke Ahmed JR River Ridge 5:23.11 -
60 Joshua White FR Kathleen 5:25.40 -
61 Mauricio Manuel FR Dunbar 5:27.66 -
62 Nate Campbell FR Seffner Christian 5:31.40 -
63 Odunayo Saka FR Lakewood 5:32.46 -
64 Daniel Gamez JR Winthrop College Prep 5:35.20 -
65 Steven Foley FR Naples 5:37.40 -
66 Andrew McKay FR River Ridge 5:38.87 -
67 Salvatore Scelfo 8 Montverde Academy 5:44.41 -
68 Wyatt Zdrojowy FR North Port 5:44.54 -
69 Galvin Staton FR Braden River 5:45.70 -
70 Sam Zink FR Braden River 5:47.55 -
71 Johnathan Barrera-Cortes SO Port Charlotte 5:56.84 -
72 Blake Marcum JR North Port 5:59.83 -
73 Shamir Thomas SO Port Charlotte 6:03.69 -
74 Joseph Sheppard FR Lake Minneola 6:10.97 -
75 Mehki Agnant JR Port Charlotte 6:26.81 -
76 Yue Peters JR Lakewood 6:37.45 -
77 Nicholas Borello JR Braden River 6:38.24 -
78 William Van Kleeck FR Seffner Christian 6:46.73 -
79 zackary Parker SO Port Charlotte 6:50.93 -
80 Robert Gill Jr. SO Port Charlotte 6:59.31 -
  Seamus Hodge SR Niceville DNF   
  Myles Chojnowski SO Niceville DNF   
  Jaden White JR Dunbar DNS   
  Jackson Crossley SR Lake Minneola DNS   
  Dayton Nasser FR Lake Minneola DNS   
  Joshua Hindman SR Sunlake DNS   
  Sean Feller SO Northeast (SP) DNS   
  Eli Zuppa SR Northeast (SP) DNS   
  Jackson Dailey SR Northeast (SP) DNS   
  Adam Rau SO Northeast (SP) DNS   
  Lezlie Beard SO Northeast (SP) DNS   
  Jonathan Rosas Santiago SO Naples DNS   
  Dilan Burroughs FR Venice DNS   
  Ryan Purdy JR Riverview (Sarasota) DNS   
  Lief Bretan SO Charlotte DNS   
  Damir Thomas SO Port Charlotte DNS   
  Brody Waltz SO Palm Harbor University DNS   
  Amari Barnes SO Lakewood DNS   
  Jalen Long JR Lakewood DNS   
  James Morrow SR Lakewood DNS   
  Gabriel Morales Torres SO Kathleen DNS   
  Bryce Widner SO Lincoln DNS   
  Connor Aarons JR Lincoln DNS   
  Mason Romuald SR Lincoln DNS   
  Trent Parsons FR Lincoln DNS   
  Davi Bodoh FR Belen Jesuit Prep DNS   
  Jackson Balls JR Montverde Academy DNS   
  Makai Pringle SO Winthrop College Prep DNS   
  David Gamez FR Parrish DNS   
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Austin Biller JR Sarasota 5:41.73 4:33.38 5:18.95 4:44.77 4:44.77 4:21.99 5:38.88 -
46 Matan Zorde FR Riverview (Sarasota) 5:09.31 6:31.99 6:13.62 5:06.24 5:55.24 4:08.06 5:09.31 -
62 Nate Campbell FR Seffner Christian 4:51.64 4:25.12 4:51.64 5:31.40 6:24.43 4:08.55 4:25.12 -
63 Odunayo Saka FR Lakewood 4:35.95 5:02.54 4:16.00 5:32.46 6:58.90 7:05.55 5:09.19 -
64 Daniel Gamez JR Winthrop College Prep 6:59.00 6:59.00 4:34.87 5:35.20 5:11.74 6:45.60 5:58.67 -
69 Galvin Staton FR Braden River 5:35.33 7:25.96 7:19.04 5:45.70 7:19.04 5:35.33 5:14.59 -
70 Sam Zink FR Braden River 4:10.24 6:15.36 4:41.52 5:47.55 5:26.70 5:40.60 5:19.75 -
71 Johnathan Barrera-Cortes SO Port Charlotte 6:53.94 5:03.32 6:46.80 5:56.84 4:45.48 4:34.77 7:15.35 -
73 Shamir Thomas SO Port Charlotte 4:36.41 7:05.52 6:21.88 6:03.69 7:20.07 6:00.06 7:27.34 -
74 Joseph Sheppard FR Lake Minneola 5:19.04 4:49.36 6:07.26 6:10.97 5:11.62 7:02.91 8:02.27 -
75 Mehki Agnant JR Port Charlotte 7:17.10 5:01.72 6:11.34 6:26.81 5:28.79 7:20.97 5:48.13 -
76 Yue Peters JR Lakewood 5:45.79 4:46.17 4:50.14 6:37.45 6:05.66 5:49.76 6:45.40 -
77 Nicholas Borello JR Braden River 7:06.12 6:34.26 8:21.79 6:38.24 8:37.72 6:50.19 6:18.33 -
78 William Van Kleeck FR Seffner Christian 5:00.98 8:12.15 6:22.33 6:46.73 7:47.74 5:05.05 5:49.79 -
79 zackary Parker SO Port Charlotte 6:05.73 6:26.28 7:19.70 6:50.93 5:12.31 5:24.64 8:29.56 -
80 Robert Gill Jr. SO Port Charlotte 8:44.14 5:35.45 6:29.96 6:59.31 6:50.93 8:35.76 5:27.07 -
  Damir Thomas SO Port Charlotte DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Amari Barnes SO Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lezlie Beard SO Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  James Morrow SR Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
33 Tanner Martin SR Sarasota 5:52.43 4:58.67 3:55.95 3:46.99 3:38.03 -
54 Jesus Zerpa SO North Port 6:13.69 5:16.68 6:29.52 4:19.68 3:57.51 -
55 Vance Porter FR Parrish 5:35.79 5:16.78 4:29.27 4:19.76 5:19.95 -
56 Jesse Roberts SO Out-of-Door 6:37.67 5:18.13 6:28.12 5:56.31 4:14.51 -
57 Jordan McClure SO Braden River 3:59.28 5:19.04 4:37.57 6:35.61 3:56.09 -
58 Eithan Perez 8 IMG Academy 3:57.94 5:21.53 4:55.81 6:22.62 6:29.06 -
59 Zeke Ahmed JR River Ridge 4:31.42 5:23.11 5:45.73 5:10.19 6:37.43 -
60 Joshua White FR Kathleen 5:51.44 5:25.40 5:57.94 6:56.52 4:36.59 -
61 Mauricio Manuel FR Dunbar 4:25.41 5:27.66 6:20.09 5:08.00 5:30.94 -
65 Steven Foley FR Naples 5:54.27 5:37.40 5:23.91 6:07.77 6:01.02 -
66 Andrew McKay FR River Ridge 4:14.16 5:38.87 4:37.88 6:36.48 5:25.32 -
68 Wyatt Zdrojowy FR North Port 5:13.54 5:44.54 4:32.19 5:23.87 6:08.66 -
72 Blake Marcum JR North Port 5:09.46 5:59.83 4:44.27 7:44.18 7:33.39 -
  Dilan Burroughs FR Venice DNS DNS DNS DNS DNS   
  Lief Bretan SO Charlotte DNS DNS DNS DNS DNS   
  Adam Rau SO Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jalen Long JR Lakewood DNS DNS DNS DNS DNS   
  Gabriel Morales Torres SO Kathleen DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jackson Dailey SR Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Bryce Widner SO Lincoln DNS DNS DNS DNS DNS   
  Makai Pringle SO Winthrop College Prep DNS DNS DNS DNS DNS   
  Sean Feller SO Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS   
  David Gamez FR Parrish DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Isidro Iturralde JR Out-of-Door 4:50.70 4:01.28 6:17.91 5:11.05 -
24 Kyle Langley SR Braden River 4:53.85 3:28.64 3:43.33 4:53.85 -
25 Jovani Jean Baptiste SO Dr. Phillips 4:54.06 5:26.41 5:35.23 6:07.58 -
28 Jaxson Rose FR Sunlake 4:56.06 6:18.96 4:08.69 5:34.55 -
29 Bryce Reeves SR Sunlake 4:56.70 5:53.08 3:45.50 5:11.54 -
32 Drew Coston JR Seffner Christian 4:58.44 4:07.71 5:58.13 6:22.01 -
35 Quentin Thompson FR Lake Minneola 4:59.40 4:26.47 5:14.37 4:14.49 -
38 Cooper Kummer SO Naples 5:00.05 5:24.06 6:21.07 4:57.05 -
40 Logan Goelz SO Parrish 5:00.56 3:39.41 5:15.59 4:30.51 -
41 Parker Mathis JR Venice 5:01.13 3:39.83 5:49.31 4:03.92 -
42 Sebastian Velazquez-Rodriguez FR North Port 5:01.75 5:25.89 6:29.26 4:16.49 -
43 Drew Sasson FR Lake Minneola 5:01.76 5:10.82 3:49.34 6:11.17 -
44 Benjamin Turner FR Naples 5:05.45 5:17.67 6:37.09 5:08.51 -
48 Killian Knowlton SO Riverview (Sarasota) 5:08.57 6:19.55 5:33.26 4:09.95 -
50 Anthony Reyes SR Lake Placid 5:11.46 4:24.75 3:59.83 5:42.61 -
51 Logan Sare SR Charlotte 5:12.10 4:50.26 6:14.52 4:34.65 -
53 Jevin Meza FR North Port 5:13.74 6:00.81 6:41.59 6:13.35 -
67 Salvatore Scelfo 8 Montverde Academy 5:44.41 4:11.42 5:27.19 5:40.97 -
  Jonathan Rosas Santiago SO Naples DNS DNS DNS DNS   
  Ryan Purdy JR Riverview (Sarasota) DNS DNS DNS DNS   
  Connor Aarons JR Lincoln DNS DNS DNS DNS   
  Mason Romuald SR Lincoln DNS DNS DNS DNS   
  Trent Parsons FR Lincoln DNS DNS DNS DNS   
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
13 Parker Simkins JR Montverde Academy 4:40.47 -
14 Elijah Palmer SR Venice 4:41.10 -
17 Joshua Dorestin SR Dunbar 4:45.98 -
18 Olmar Bartolon SR Dunbar 4:47.36 -
20 Jose Sarduy Saez JR Dunbar 4:48.77 -
21 Miguel Perez-Santiz SR Dunbar 4:49.23 -
23 Elijah Arterburn FR Atlantic Christian 4:52.69 -
26 Ruben Medina SR Braden River 4:54.31 -
27 Joaquin Abanses JR Sunlake 4:54.97 -
30 Giovanni Garcia SO Atlantic Christian 4:57.20 -
31 Tobias Siren SR Niceville 4:58.36 -
34 Matthias Murrle SO Belen Jesuit Prep 4:59.14 -
37 Alexzander Querns SR Niceville 4:59.90 -
39 Leonard Polcaro SR Montverde Academy 5:00.28 -
45 Collin Dillingham JR Out-of-Door 5:05.93 -
47 Stig Soderberg SR Out-of-Door 5:08.23 -
49 Davian Whitman JR Naples 5:10.86 -
52 Cameron White SR Kathleen 5:13.18 -
  Jaden White JR Dunbar DNS   
  Jackson Balls JR Montverde Academy DNS   
  Davi Bodoh FR Belen Jesuit Prep DNS   
  Dayton Nasser FR Lake Minneola DNS   
  Jackson Crossley SR Lake Minneola DNS   
Boys' 1600 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Armando Cruz FR Belen Jesuit Prep 5:20.70 4:27.25 5:26.05 3:20.44 4:48.63 10
2 Michael Brewer JR Naples 4:22.66 4:28.02 3:07.62 3:23.70 3:47.82 8
3 Kevin Gyurka SO Out-of-Door 4:36.14 4:28.09 3:37.16 5:45.84 3:31.80 6
4 Marco Prieguez JR Belen Jesuit Prep 4:05.20 4:29.45 5:31.43 5:17.95 5:07.18 5
5 Aaron Barnes SO Cypress Creek (Wesley Chapel) 4:51.07 4:29.51 4:05.26 3:11.36 5:23.42 4
6 Evan Torres SR Belen Jesuit Prep 5:01.93 4:29.58 3:27.58 5:36.98 5:12.72 3
7 Cade Culpepper JR Sunlake 3:58.13 4:30.60 5:27.43 4:06.25 5:19.31 2
8 Spencer Palmer SR Venice 3:26.62 4:31.86 5:28.95 5:42.55 3:32.05 1
9 Diego Magarino JR Belen Jesuit Prep 5:53.97 4:34.39 4:59.09 4:28.91 5:53.97 -
10 Skylar Manatt FR Cypress Creek (Wesley Chapel) 5:10.21 4:34.52 4:56.49 4:15.31 4:59.23 -
11 Carson Kryk JR Palm Harbor University 4:32.14 4:37.69 4:37.69 5:24.90 4:37.69 -
12 Oscar Brown SO Sunlake 6:00.29 4:39.29 4:33.71 3:43.44 4:14.16 -
15 Peyton Davis SO Charlotte 3:34.66 4:42.44 4:48.09 5:38.93 3:26.19 -
19 Jacob Mattson JR Parrish 3:59.38 4:48.40 4:02.26 5:17.24 4:31.10 -
36 Alex Lincoln-Velez SR Charlotte 5:56.67 4:59.72 3:35.80 5:11.71 5:23.70 -
  Seamus Hodge SR Niceville DNF DNF DNF DNF DNF   
  Myles Chojnowski SO Niceville DNF DNF DNF DNF DNF   
  Brody Waltz SO Palm Harbor University DNS DNS DNS DNS DNS   
  Eli Zuppa SR Northeast (SP) DNS DNS DNS DNS DNS   
  Joshua Hindman SR Sunlake DNS DNS DNS DNS DNS