January 19-20, 2024
|
South Carolina-Indoor Track & Field Complex - Columbia, SC
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B Conference Carolinas NCCAA Appalachian AC

Men 800m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ben Jaminet FR-1 North Greenville 1:22.21 2:02.14 1:57.44
2 Jose Hernandez SR-4 Belmont Abbey 2:09.20 2:03.33 1:57.45
3 Tom Germann SR-4 UNC-Asheville 1:32.23 2:04.16 1:58.24
4 Ryland Kowalski JR-3 North Greenville 2:30.19 2:19.38 2:00.15
5 Mitchell Hill SO-2 Winthrop 2:06.66 2:33.19 2:00.62
6 Sadiki Marsh JR-3 Benedict 1:44.97 2:18.75 2:00.65
7 Nathan Flexman JR-3 Charlotte 2:30.08 1:29.57 2:01.03
8 Brent Surratt SR-4 Wingate 1:33.84 2:11.62 2:01.87
9 Kolbe Zuniga FR-1 Belmont Abbey 2:03.58 2:15.81 2:02.35
10 Jackson Core JR-3 UNC-Asheville 1:47.89 2:00.15 2:02.60
11 Nathan Lucy JR-3 Converse 2:03.88 2:11.24 2:02.65
12 Ivan Taylor FR-1 Claflin 2:27.42 2:07.77 2:02.85
13 DreQuan Guyton JR-3 Converse 1:29.91 1:31.14 2:03.16
14 Braylen Brooks FR-1 Benedict 1:31.18 1:45.96 2:03.21
15 Jaheem O'Hara FR-1 UNC-Asheville 2:00.07 1:46.31 2:05.07
16 Zach Bannister FR-1 North Greenville 1:37.64 2:12.68 2:05.17
17 Spenser Kirby JR-3 Converse 2:16.68 2:16.68 2:05.39
18 Andrew Knapp FR-1 Winthrop 2:24.26 1:27.81 2:05.44
19 Irenge Nkere SO-2 Belmont Abbey 2:32.21 1:47.44 2:07.90
20 Ethan Hough JR-3 Limestone 1:59.21 1:52.80 2:08.18
21 Malik Beaver JR-3 Columbia Int'l 2:41.38 2:29.76 2:09.10
22 Spencer Evans SO-2 Columbia Int'l 1:54.86 2:14.44 2:10.52
23 Jakob Leitner SO-2 Lander 1:52.29 2:20.71 2:15.29
24 Trey Sloan FR-1 Lander 1:49.18 2:30.64 2:18.20
25 Nathan Purvis FR-1 Lander 2:24.03 2:30.43 2:40.03
Men 800m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ben Jaminet FR-1 North Greenville 1:57.44 1:32.78
2 Jose Hernandez SR-4 Belmont Abbey 1:57.45 2:26.82
3 Tom Germann SR-4 UNC-Asheville 1:58.24 1:27.50
5 Mitchell Hill SO-2 Winthrop 2:00.62 1:50.97
7 Nathan Flexman JR-3 Charlotte 2:01.03 2:24.03
8 Brent Surratt SR-4 Wingate 2:01.87 2:12.84
10 Jackson Core JR-3 UNC-Asheville 2:02.60 2:11.19
15 Jaheem O'Hara FR-1 UNC-Asheville 2:05.07 2:36.34
Men 800m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Ryland Kowalski JR-3 North Greenville 2:00.15
6 Sadiki Marsh JR-3 Benedict 2:00.65
9 Kolbe Zuniga FR-1 Belmont Abbey 2:02.35
11 Nathan Lucy JR-3 Converse 2:02.65
12 Ivan Taylor FR-1 Claflin 2:02.85
13 DreQuan Guyton JR-3 Converse 2:03.16
14 Braylen Brooks FR-1 Benedict 2:03.21
17 Spenser Kirby JR-3 Converse 2:05.39
Men 800m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
16 Zach Bannister FR-1 North Greenville 2:05.17 1:38.89 1:58.92
18 Andrew Knapp FR-1 Winthrop 2:05.44 2:01.68 2:17.99
19 Irenge Nkere SO-2 Belmont Abbey 2:07.90 1:53.84 2:00.23
20 Ethan Hough JR-3 Limestone 2:08.18 1:46.39 1:56.65
21 Malik Beaver JR-3 Columbia Int'l 2:09.10 2:07.81 2:47.83
22 Spencer Evans SO-2 Columbia Int'l 2:10.52 2:11.83 1:31.37
23 Jakob Leitner SO-2 Lander 2:15.29 2:51.82 1:48.24
24 Trey Sloan FR-1 Lander 2:18.20 2:33.41 1:38.13
25 Nathan Purvis FR-1 Lander 2:40.03 2:22.43 2:40.03