January 25-27, 2024
|
Wichita State-Heskett Center - Witchita, KS
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cloud County CC A Bradley Nkosi, Corey Ottey, Kamogelo Thipe, Oageng Mdlela 3:52.78 3:52.78 4:02.90 3:22.41 2:23.72 4:04.92 2:37.88
2 Pratt CC A JaMauri Brooks-Davis, Sebastion Gilbreath, Daniel Amparan, Quintin Johnson 3:30.29 4:11.52 4:17.70 3:26.16 4:21.83 4:23.89 3:22.04
3 Emporia St. A Aren Trost, Coby Smith, Luke Grace, Andrew Holton 4:10.67 4:10.67 2:49.20 3:28.89 4:21.12 3:08.01 3:56.05
4 Cloud County CC
(B>)
B Ifeanyichukwu Aninze, Nichalas Power, Ishmael Acheampong, Alan Garcia 4:27.53 3:01.16 3:28.55 3:30.65 3:47.51 2:46.42 4:21.21
5 Southern Nazarene
(B>)
B Darius Petties, Malachi Allen, Terrance Green, Scott Lynch 2:43.14 3:25.52 3:02.21 3:31.87 3:06.45 3:50.94 4:14.25
6 Tabor A Taegen Gallagher, Ali Cannon, Nick Montoya, Brandon Geyer 3:14.23 3:59.06 2:55.02 3:33.44 3:54.79 3:33.44 3:24.91
7 Garden City CC A D'Quan Williams, Don Kasigwa, Lawson Beymer, Quinjerus Miles 3:13.29 4:19.86 3:47.65 3:34.76 4:19.86 3:24.03 4:24.16
8 Highland CC A Roy Miller, Emile Gaubert, Jean Duparay, Augustin Alexander 3:13.34 4:13.49 4:30.68 3:34.82 2:43.27 3:45.57 3:56.31
9 Okla. Panhandle A Joshua Granillo, Colby Perez, Arturo Vallejo, Austin White 2:58.69 3:54.67 4:14.05 3:35.29 2:43.62 3:11.61 4:24.81
10 Bethel (Kan.) A Simon Hodge, Fabian Talavera, Luke Schmidt, Isaiah Bartel 3:26.91 3:52.78 4:25.11 3:35.53 4:20.80 3:54.93 3:42.00
11 Southern Nazarene
(C>)
C Keith Howerton, Austin Miller, Kayden Chaparro, Dennis Green 3:09.85 2:56.90 3:03.37 3:35.73 3:33.58 4:36.14 4:31.82
12 Pratt CC
(B>)
B Andrea Baker, Clarence Miller, Joseph Michel, Gino Sapalo 4:06.83 3:53.83 3:21.36 3:36.51 3:25.69 4:19.82 2:33.73
13 Southwestern (Kan.) A Kyle Richardson, Kiare Worthy, Tegun Tews, Andrez Ramirez 3:19.92 4:21.44 4:25.83 3:39.69 3:11.13 3:02.35 3:24.32
14 Pratt CC
(D>)
D Mason Pfaff, Jaden Sawyers, Brayson Bird, Dillon Pikes 4:03.30 3:15.99 3:11.48 3:45.27 3:58.79 3:27.25 2:39.95
15 Pratt CC
(C>)
C Nikolas Cooper, Jarronne Vann, Kareem Small, Quentin Moss 4:03.82 3:47.57 4:03.82 3:52.21 4:43.30 2:49.52 3:03.45
16 Bethel (Kan.)
(B>)
B Braden Esau, Tobin Wise, Marcus Fiedler, Seth Balzer 4:23.55 3:18.25 4:00.23 3:53.23 2:59.59 4:56.21 3:11.25
17 Garden City CC
(B>)
B Danny Lamas, Marc Corpus, Emmanuel Chirchir, Lucas Goasmat 4:30.60 3:13.62 3:18.28 3:53.27 2:43.29 3:41.61 4:18.93
18 Tabor
(B>)
B Vance Shewey, Nicholas Green, Apostolo Zuniga, Darren Klukas 3:14.28 4:27.72 4:25.35 3:56.92 3:02.43 3:02.43 4:04.03
  Northwest Kansas A Kendrick Jones, Kobey Taylor, Tyrik Edwards, Emilio Blackbourne DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Neosho County CC
(B>)
B Adrian Parra, Tristan Hickman, Hayden Stutzman, Kaiava Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Neosho County CC A Stephan Van Der Jagt, Hunter Hill, Andrew Blankenship, Cody Zink DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Northwestern Oklahoma A DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  McPherson A Christian Aikens, Tyler Rewerts, Austin Glezen, Philip Swank DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
10 Bethel (Kan.) Hodge, Talavera, Schmidt, Bartel 4:29.42 3:35.53
13 Southwestern (Kan.) Richardson, Worthy, Tews, Ramirez 2:53.56 3:39.69
14 Pratt CC
(D>)
Pfaff, Sawyers, Bird, Pikes 3:43.02 3:45.27
16 Bethel (Kan.)
(B>)
Esau, Wise, Fiedler, Balzer 4:42.21 3:53.23
18 Tabor
(B>)
Shewey, Green, Zuniga, Klukas 3:59.29 3:56.92
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Tabor Gallagher, Cannon, Montoya, Geyer 3:18.50 3:48.38 3:14.23 3:33.44 3:48.38 3:35.58 3:33.44
11 Southern Nazarene
(C>)
Howerton, Miller, Chaparro, Green 2:56.90 4:40.45 3:14.16 3:35.73 4:23.19 4:14.57 4:10.25
15 Pratt CC
(C>)
Cooper, Vann, Small, Moss 2:54.16 3:54.54 3:03.45 3:52.21 3:10.42 4:40.98 4:24.72
  Neosho County CC
(B>)
Parra, Hickman, Stutzman, Francis DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Northwestern Oklahoma DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  McPherson Aikens, Rewerts, Glezen, Swank DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 4 x 400 Relay Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
3 Emporia St. Trost, Smith, Grace, Holton 3:35.16 3:24.72 3:20.54 3:45.61 3:28.89
5 Southern Nazarene
(B>)
Petties, Allen, Green, Lynch 4:33.32 2:49.50 3:08.57 2:53.74 3:31.87
9 Okla. Panhandle Granillo, Perez, Vallejo, White 4:29.12 3:05.15 3:15.92 2:43.62 3:35.29
12 Pratt CC
(B>)
Baker, Miller, Michel, Sapalo 3:10.53 3:01.87 3:25.69 3:40.84 3:36.51
17 Garden City CC
(B>)
Lamas, Corpus, Chirchir, Goasmat 4:46.93 4:32.93 3:55.61 3:55.61 3:53.27
  Neosho County CC Van Der Jagt, Hill, Blankenship, Zink DNS DNS DNS DNS DNS