March 22-23, 2024
|
Indiana Wesleyan - Marion, IN
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kylie Sauder JR-3 Grace 5:10.05 4:47.08
2 Anna Hulstedt SR-4 Grace 4:20.40 4:49.33
3 Christel Elkins Sophomore Unattached 4:56.03 4:50.22
4 Bailey Puckett SO-2 Trine 3:53.17 4:51.46
5 Annika Alderfer Fisher SR-4 Goshen 4:57.31 4:51.48
6 Summer Cooper SR-4 Goshen 5:42.79 4:52.98
7 Jenna Picard JR-3 Saginaw Valley 5:49.38 4:56.08
8 Grace Harkenrider FR-1 Saginaw Valley 6:22.03 4:58.46
9 Mia Wellington SR-4 Goshen 5:23.45 4:59.49
10 Katherine Haupt JR-3 Northwood 3:34.61 5:02.26
11 Karissa Picard SO-2 Saginaw Valley 4:26.86 5:03.25
12 Cadence Traylor FR-1 Indiana Wesleyan 4:38.77 5:06.34
13 Audrey Christo   Notre Dame Running Club 5:31.56 5:07.00
14 Jacie Remtema FR-1 Cornerstone 5:19.90 5:07.59
15 Savanna Liddle FR-1 Indiana Wesleyan 5:17.05 5:07.81
16 Ariel Warner FR-1 Northwood 3:44.99 5:08.20
17 Cassandra Cross SO-2 Grace 5:03.23 5:09.41
18 Eleanor Young SO-2 Trine 5:57.22 5:10.62
19 Abbey Gentz SO-2 Huntington 5:23.36 5:10.92
20 Katie Morrison FR-1 Indiana Wesleyan 5:26.59 5:11.03
21 Jenna Ramsey FR-1 Lourdes 6:13.35 5:13.74
22 Stephany Claudio JR-3 Goshen 6:10.46 5:13.95
23 Anna Alexander SO-2 Saginaw Valley 6:07.10 5:16.46
24 Marissa Cates FR-1 Indiana Wesleyan 4:16.68 5:16.89
25 Chloe Goodrich JR-3 Trine 4:26.73 5:17.53
26 Sophia Potter SO-2 Saginaw Valley 5:53.06 5:18.07
27 Rosie Barrett FR-1 Marian (Ind.) 6:12.58 5:18.44
28 Lainey Roth FR-1 Marian (Ind.) 5:50.97 5:19.06
29 Kori Baumann JR-3 Cornerstone 5:01.10 5:20.32
30 Gracynn Hinkley FR-1 Marian (Ind.) 5:33.96 5:21.11
31 Daniella Nino SR-4 St. Xavier 5:12.49 5:22.15
32 Myrriam Dhoore FR-1 Purdue Northwest 6:27.27 5:22.72
33 Elise Conkel FR-1 Cornerstone 6:47.59 5:23.48
34 Grace Pettit FR-1 Grace 5:47.54 5:24.80
35 Brooke Trinkle FR-1 Marian (Ind.) 4:30.52 5:25.92
36 Emma Lingenfelter SR-4 Grace 3:48.44 5:26.34
37 Jessica Jarski SO-2 Cornerstone 6:35.49 5:26.85
38 Katelin Schwab   Purdue Run Club 5:25.37 5:28.65
39 Emma Cougill SR-4 Bethel (Ind.) 5:44.29 5:31.04
40 Josie Feldman FR-1 Marian (Ind.) 6:54.07 5:31.25
41 Michaela Kurth FR-1 Concordia (Mich.) 5:42.84 5:32.85
42 Isabell Peltier FR-1 Adrian 6:06.29 5:32.99
43 Olivia Bohanon FR-1 Indiana Wesleyan 4:29.74 5:33.01
44 Aliz Pusztai FR-1 Cornerstone 5:33.61 5:33.61
45 Abby Page SR-4 Indiana East 4:23.67 5:33.76
46 Leah Thompson FR-1 Cornerstone 4:24.92 5:35.34
47 Luci Woodrum JR-3 Marian (Ind.) 4:31.91 5:35.69
48 Heidi Spahr FR-1 Grace 5:16.18 5:36.36
49 Emily Baker FR-1 Marian (Ind.) 6:56.06 5:38.26
50 Kaylee Aultman FR-1 Northwood 6:12.38 5:41.63
51 Grace Buskard FR-1 Cornerstone 7:18.90 5:42.89
52 Jilexi Velasquez FR-1 Adrian 5:18.15 5:45.81
53 Kate Hornocker JR-3 Grace 6:13.72 5:46.03
54 Hannah Cussen JR-3 Bethel (Ind.) 6:07.71 5:46.89
55 Victoria Yates Freshman SW Michigan 6:14.50 5:50.00
56 Grace Finley FR-1 Concordia (Mich.) 5:49.64 5:53.17
57 Emma O'Neil SO-2 Cornerstone 4:14.42 5:53.36
58 Kathryn House   Run Club at IU 5:52.58 5:56.14
59 Haylie Shiels SO-2 Adrian 5:21.83 5:57.59
60 Natalie Scott   Purdue Run Club 5:13.49 6:00.33
61 Eleanor Hasenour JR-3 Indiana East 4:19.55 6:00.48
62 Avery Samms SO-2 Grace 4:41.52 6:00.92
63 Maty Temrowski SO-2 Grace Christian 5:19.14 6:02.66
64 Annika Luthe   Illinois Track Club 7:12.93 6:03.80
65 Rachel Eby SO-2 Indiana Kokomo 7:30.09 6:05.92
66 Alana Bohls JR-3 Grace 6:25.95 6:07.57
67 Olivia Waterstradt JR-3 Lourdes 4:27.10 6:10.97
68 Alexis Dean SO-2 Indiana East 5:30.06 6:15.06
69 Laurynn Garcia SR-4 Lourdes 4:57.08 6:16.04
70 Arleth Martinez JR-3 Goshen 7:10.52 6:17.65
71 Delaney Packard   Purdue Run Club 4:57.77 6:21.75
72 Madison Schneiderwind SR-4 Grace 4:40.44 6:29.50
73 A'maya Hodges SO-2 Lourdes 6:31.04 6:34.99
74 Janet Nguyen   Purdue Run Club 7:42.94 7:00.85
  Alex Ebetino SR-4 St. Francis (Ind.) DNF DNF
  Alyssa Gennety JR-3 Grace Christian DNS DNS
  Raegan Tippey SR-4 Indiana Wesleyan DNS DNS
  Shaylynn Reyes SR-4 Huntington DNS DNS
  MacKenzie Brewer SO-2 Huntington DNS DNS
  Aine Fitzpatrick Freshman Notre Dame Running Club DNS DNS
  Isabella Pawloski Junior Notre Dame Running Club DNS DNS
  Lynae Ackley JR-3 Taylor DNS DNS
  Victoria Clibon FR-1 St. Francis (Ind.) DNS DNS
  Marissa Goodwin FR-1 St. Francis (Ind.) DNS DNS
  Emma Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) DNS DNS
  Lindsay Huston SO-2 Marian (Ind.) DNS DNS
  Alyeska Linsley FR-1 Huntington DNS DNS
  Sabrina Siems SO-2 Marian (Ind.) DNS DNS
  Hannah Wells JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS
  EB Friesen SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS
  Isabelle Altic JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kylie Sauder JR-3 Grace 4:58.57 4:47.08
2 Anna Hulstedt SR-4 Grace 5:00.91 4:49.33
3 Christel Elkins Sophomore Unattached 3:57.98 4:50.22
4 Bailey Puckett SO-2 Trine 4:19.40 4:51.46
5 Annika Alderfer Fisher SR-4 Goshen 6:13.10 4:51.48
6 Summer Cooper SR-4 Goshen 6:20.88 4:52.98
7 Jenna Picard JR-3 Saginaw Valley 3:47.99 4:56.08
8 Grace Harkenrider FR-1 Saginaw Valley 4:37.57 4:58.46
9 Mia Wellington SR-4 Goshen 5:50.41 4:59.49
10 Katherine Haupt JR-3 Northwood 6:17.83 5:02.26
11 Karissa Picard SO-2 Saginaw Valley 5:09.32 5:03.25
14 Jacie Remtema FR-1 Cornerstone 5:07.59 5:07.59
16 Ariel Warner FR-1 Northwood 4:31.22 5:08.20
  Alex Ebetino SR-4 St. Francis (Ind.) DNF DNF
  MacKenzie Brewer SO-2 Huntington DNS DNS
  Victoria Clibon FR-1 St. Francis (Ind.) DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Cadence Traylor FR-1 Indiana Wesleyan 5:06.34 3:46.70
13 Audrey Christo   Notre Dame Running Club 5:07.00 5:13.14
15 Savanna Liddle FR-1 Indiana Wesleyan 5:07.81 3:35.47
18 Eleanor Young SO-2 Trine 5:10.62 4:20.92
20 Katie Morrison FR-1 Indiana Wesleyan 5:11.03 4:24.38
22 Stephany Claudio JR-3 Goshen 5:13.95 4:26.86
23 Anna Alexander SO-2 Saginaw Valley 5:16.46 6:35.58
24 Marissa Cates FR-1 Indiana Wesleyan 5:16.89 5:32.74
29 Kori Baumann JR-3 Cornerstone 5:20.32 4:06.65
33 Elise Conkel FR-1 Cornerstone 5:23.48 6:21.71
35 Brooke Trinkle FR-1 Marian (Ind.) 5:25.92 5:45.48
39 Emma Cougill SR-4 Bethel (Ind.) 5:31.04 5:11.18
  Lynae Ackley JR-3 Taylor DNS DNS
  Raegan Tippey SR-4 Indiana Wesleyan DNS DNS
  Isabella Pawloski Junior Notre Dame Running Club DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Cassandra Cross SO-2 Grace 5:09.41
19 Abbey Gentz SO-2 Huntington 5:10.92
25 Chloe Goodrich JR-3 Trine 5:17.53
27 Rosie Barrett FR-1 Marian (Ind.) 5:18.44
30 Gracynn Hinkley FR-1 Marian (Ind.) 5:21.11
31 Daniella Nino SR-4 St. Xavier 5:22.15
32 Myrriam Dhoore FR-1 Purdue Northwest 5:22.72
34 Grace Pettit FR-1 Grace 5:24.80
36 Emma Lingenfelter SR-4 Grace 5:26.34
37 Jessica Jarski SO-2 Cornerstone 5:26.85
44 Aliz Pusztai FR-1 Cornerstone 5:33.61
46 Leah Thompson FR-1 Cornerstone 5:35.34
47 Luci Woodrum JR-3 Marian (Ind.) 5:35.69
50 Kaylee Aultman FR-1 Northwood 5:41.63
  Emma Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) DNS
  Lindsay Huston SO-2 Marian (Ind.) DNS
  Alyeska Linsley FR-1 Huntington DNS
  Sabrina Siems SO-2 Marian (Ind.) DNS
  Shaylynn Reyes SR-4 Huntington DNS
  Isabelle Altic JR-3 Indiana Kokomo DNS
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
26 Sophia Potter SO-2 Saginaw Valley 4:04.92 5:46.70 4:11.28 6:21.69 5:18.07
28 Lainey Roth FR-1 Marian (Ind.) 3:49.73 5:28.64 6:51.59 5:06.30 5:19.06
38 Katelin Schwab   Purdue Run Club 5:15.51 5:28.65 6:04.81 6:31.10 5:28.65
40 Josie Feldman FR-1 Marian (Ind.) 3:51.88 4:11.75 6:57.38 6:30.88 5:31.25
41 Michaela Kurth FR-1 Concordia (Mich.) 3:53.00 6:49.41 4:29.61 5:16.21 5:32.85
42 Isabell Peltier FR-1 Adrian 4:46.38 3:56.43 3:56.43 3:59.76 5:32.99
43 Olivia Bohanon FR-1 Indiana Wesleyan 5:49.66 4:23.08 6:29.63 4:26.41 5:33.01
45 Abby Page SR-4 Indiana East 5:50.45 5:00.39 5:20.41 7:10.55 5:33.76
48 Heidi Spahr FR-1 Grace 6:36.91 4:32.46 6:30.18 6:53.73 5:36.36
49 Emily Baker FR-1 Marian (Ind.) 4:40.76 5:34.88 6:01.94 5:31.50 5:38.26
51 Grace Buskard FR-1 Cornerstone 6:03.47 6:24.04 4:58.32 5:01.75 5:42.89
53 Kate Hornocker JR-3 Grace 6:58.70 4:12.61 6:58.70 5:01.05 5:46.03
54 Hannah Cussen JR-3 Bethel (Ind.) 7:24.02 4:20.17 4:37.52 7:20.55 5:46.89
57 Emma O'Neil SO-2 Cornerstone 7:11.10 7:28.77 4:49.76 4:07.36 5:53.36
58 Kathryn House   Run Club at IU 7:25.18 5:24.09 4:30.67 7:25.18 5:56.14
65 Rachel Eby SO-2 Indiana Kokomo 4:49.08 6:31.54 7:15.45 6:09.58 6:05.92
  Marissa Goodwin FR-1 St. Francis (Ind.) DNS DNS DNS DNS DNS
  Alyssa Gennety JR-3 Grace Christian DNS DNS DNS DNS DNS
  EB Friesen SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS
  Hannah Wells JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Jenna Ramsey FR-1 Lourdes 5:13.74
52 Jilexi Velasquez FR-1 Adrian 5:45.81
55 Victoria Yates Freshman SW Michigan 5:50.00
56 Grace Finley FR-1 Concordia (Mich.) 5:53.17
59 Haylie Shiels SO-2 Adrian 5:57.59
60 Natalie Scott   Purdue Run Club 6:00.33
61 Eleanor Hasenour JR-3 Indiana East 6:00.48
62 Avery Samms SO-2 Grace 6:00.92
63 Maty Temrowski SO-2 Grace Christian 6:02.66
64 Annika Luthe   Illinois Track Club 6:03.80
66 Alana Bohls JR-3 Grace 6:07.57
67 Olivia Waterstradt JR-3 Lourdes 6:10.97
68 Alexis Dean SO-2 Indiana East 6:15.06
69 Laurynn Garcia SR-4 Lourdes 6:16.04
70 Arleth Martinez JR-3 Goshen 6:17.65
71 Delaney Packard   Purdue Run Club 6:21.75
72 Madison Schneiderwind SR-4 Grace 6:29.50
73 A'maya Hodges SO-2 Lourdes 6:34.99
74 Janet Nguyen   Purdue Run Club 7:00.85
  Aine Fitzpatrick Freshman Notre Dame Running Club DNS