February 9, 2024
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC NJCAA Empire 8 Liberty League IC4A/ECAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Vishal Yalamanchili JR-3 Rochester 5:07.63 3:31.33 5:04.95 4:54.25 4:40.88 4:27.50
2 Nolan Goldthwaite SO-2 Rochester 4:43.76 4:51.79 4:14.31 3:44.86 5:39.97 4:27.69
3 Jeremy Plumley JR-3 Le Moyne 4:07.76 5:09.70 3:08.51 4:07.76 4:58.93 4:29.30
4 Jon Sullo JR-3 Rochester 4:15.91 3:13.96 4:05.14 3:43.59 4:42.85 4:29.38
5 Brian Kenny SO-2 SUNY Geneseo 4:36.54 3:23.34 5:49.74 4:52.80 5:41.60 4:31.11
6 Drew Cox SO-2 SUNY Geneseo 5:45.09 5:17.70 3:33.63 4:14.71 4:42.10 4:33.88
7 Joseph Krenzer SO-2 RIT 5:56.48 3:44.86 5:20.83 5:37.28 5:18.09 4:34.21
8 Jacob Taylor FR-1 Alfred 3:20.86 5:13.67 5:49.44 3:40.12 4:18.64 4:35.15
9 Finnegan Dean SO-2 Alfred 4:44.37 3:48.61 5:34.55 4:08.13 4:47.16 4:38.79
10 Gus Smith FR-1 Rochester 4:53.80 5:35.78 4:25.82 3:32.66 5:02.20 4:39.81
11 Branden McColm FR-1 RIT 4:14.29 3:29.08 4:11.46 3:37.56 5:02.32 4:42.54
12 Ethan Glashauser SR-4 Nazareth 5:42.58 4:28.97 5:28.42 5:05.77 3:35.18 4:43.12
13 Jake Roman SO-2 Le Moyne 5:35.43 4:55.63 4:21.52 4:15.84 4:10.15 4:44.26
14 Jack Hicks JR-3 SUNY Geneseo 4:22.19 4:10.79 3:36.59 4:13.64 5:04.93 4:44.98
15 Alex Colonno JR-3 Le Moyne 5:35.14 3:57.75 6:06.65 6:12.38 3:57.75 4:46.44
16 Andrew Zielinski FR-1 Alfred State 4:46.68 4:46.68 3:43.61 4:52.42 3:43.61 4:46.68
17 Jackson Burger FR-1 RIT 4:45.51 5:28.77 4:19.56 5:20.12 3:42.06 4:48.39
18 Isaac Showers JR-3 Mansfield 3:39.27 5:02.94 4:08.12 4:45.63 5:43.33 4:48.51
19 James McNaughton FR-1 SUNY Geneseo 5:40.91 4:37.35 6:04.02 3:51.12 3:42.46 4:48.90
20 Jason Kincaid SR-4 St. John Fisher 6:13.61 4:43.83 5:35.96 4:35.14 3:57.49 4:49.62
21 Max Rasilla JR-3 Alfred 5:37.03 4:35.49 4:35.49 5:25.31 5:37.03 4:53.07
22 Jodi Johnson FR-1 Hartwick 5:15.51 6:11.54 6:14.49 6:05.64 3:26.41 4:54.87
23 Rylan Ebner FR-1 Mansfield 3:53.31 5:16.00 5:51.43 5:54.39 3:29.68 4:55.32
24 Michael Paoletti FR-1 RIT 5:22.49 4:37.70 4:22.77 5:07.56 5:46.38 4:58.60
25 Maxwell Chiarella SO-2 Alfred State 5:07.83 5:47.45 3:54.68 3:48.59 5:23.07 5:04.78
26 Jamie Schappi JR-3 St. John Fisher 5:45.64 4:01.64 4:13.88 3:49.41 4:35.29 5:05.87
27 Nolan Manahan FR-1 Nazareth 3:43.07 5:56.29 5:37.70 4:38.83 4:54.32 5:09.81
28 Thomas Poveromo SO-2 Onondaga CC 6:06.74 4:39.72 5:38.77 5:01.47 5:17.01 5:10.79
29 Hans Higgins FR-1 Hartwick 5:31.03 5:09.17 4:16.08 6:14.75 6:11.63 5:12.29
30 William Austin FR-1 St. John Fisher 6:05.50 6:30.49 4:16.16 5:46.76 5:09.27 5:12.39
31 Alexander Scheer FR-1 Hilbert 6:22.91 5:09.52 5:28.67 5:44.62 6:19.72 5:19.09
32 Aiden Bonomo JR-3 Alfred State 7:02.93 5:53.54 6:39.80 4:30.94 6:46.41 5:30.41
33 Kenny Trometer JR-3 Hilbert 5:36.30 3:55.41 6:30.11 5:12.76 6:09.93 5:36.30
34 Josh Kidder JR-3 Hilbert 5:45.49 7:00.00 6:15.97 5:42.10 6:15.97 5:38.71
35 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 4:29.51 6:30.44 6:54.63 4:57.15 4:12.23 5:45.52
36 Kody Harrison SR-4 Hilbert 5:56.44 5:06.04 5:13.24 4:30.03 5:31.24 6:00.04
37 Ethan Benedict FR-1 Hartwick 4:45.53 6:29.35 5:52.27 5:15.19 6:47.90 6:10.81
  David Wootten JR-3 Mansfield DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Vishal Yalamanchili JR-3 Rochester 4:27.50
2 Nolan Goldthwaite SO-2 Rochester 4:27.69
3 Jeremy Plumley JR-3 Le Moyne 4:29.30
4 Jon Sullo JR-3 Rochester 4:29.38
5 Brian Kenny SO-2 SUNY Geneseo 4:31.11
6 Drew Cox SO-2 SUNY Geneseo 4:33.88
7 Joseph Krenzer SO-2 RIT 4:34.21
8 Jacob Taylor FR-1 Alfred 4:35.15
12 Ethan Glashauser SR-4 Nazareth 4:43.12
14 Jack Hicks JR-3 SUNY Geneseo 4:44.98
19 James McNaughton FR-1 SUNY Geneseo 4:48.90
24 Michael Paoletti FR-1 RIT 4:58.60
  David Wootten JR-3 Mansfield DNF
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Finnegan Dean SO-2 Alfred 3:15.16 3:20.73 5:09.46 4:38.79 3:56.98 4:08.13
10 Gus Smith FR-1 Rochester 5:13.39 5:35.78 4:48.21 4:39.81 3:55.04 5:58.16
11 Branden McColm FR-1 RIT 4:14.29 3:31.91 3:46.04 4:42.54 5:07.97 4:51.02
13 Jake Roman SO-2 Le Moyne 5:18.38 5:38.27 5:18.38 4:44.26 4:18.68 3:44.57
15 Alex Colonno JR-3 Le Moyne 6:06.65 4:57.90 3:26.24 4:46.44 4:20.66 3:52.02
16 Andrew Zielinski FR-1 Alfred State 5:32.55 6:12.69 4:32.35 4:46.68 4:46.68 3:26.41
17 Jackson Burger FR-1 RIT 4:31.09 4:28.21 4:33.97 4:48.39 5:54.72 5:37.42
18 Isaac Showers JR-3 Mansfield 5:05.82 6:06.41 4:57.17 4:48.51 5:46.22 4:08.12
20 Jason Kincaid SR-4 St. John Fisher 4:00.39 5:30.17 4:06.18 4:49.62 4:29.35 3:25.63
21 Max Rasilla JR-3 Alfred 5:01.87 4:44.28 6:21.00 4:53.07 4:44.28 4:12.04
22 Jodi Johnson FR-1 Hartwick 5:56.80 5:30.26 3:44.11 4:54.87 3:32.31 4:48.98
23 Rylan Ebner FR-1 Mansfield 6:03.25 5:21.90 3:56.26 4:55.32 5:24.86 4:37.60
26 Jamie Schappi JR-3 St. John Fisher 5:05.87 4:32.23 6:13.17 5:05.87 5:11.99 4:50.58
30 William Austin FR-1 St. John Fisher 5:59.25 4:47.40 5:24.89 5:12.39 3:44.92 5:49.88
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Maxwell Chiarella SO-2 Alfred State 5:04.78
27 Nolan Manahan FR-1 Nazareth 5:09.81
28 Thomas Poveromo SO-2 Onondaga CC 5:10.79
29 Hans Higgins FR-1 Hartwick 5:12.29
31 Alexander Scheer FR-1 Hilbert 5:19.09
32 Aiden Bonomo JR-3 Alfred State 5:30.41
33 Kenny Trometer JR-3 Hilbert 5:36.30
34 Josh Kidder JR-3 Hilbert 5:38.71
35 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 5:45.52
36 Kody Harrison SR-4 Hilbert 6:00.04
37 Ethan Benedict FR-1 Hartwick 6:10.81