March 15-16, 2024
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Erica Fisher SR-4 North Florida 17:09.59 20:56.10 12:21.31 20:45.81
2 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 17:19.88 13:41.51 18:01.48 17:09.49
3 Monique Whiteman SR-4 Flagler 17:23.17 16:41.45 19:59.65 17:44.04
4 Emma Mussante JR-3 Florida Southern 17:23.51 14:46.99 17:13.08 18:36.56
5 Megan Churchill JR-3 Flagler 17:29.81 17:19.32 18:32.80 14:52.34
6 Emma Hanstveit FR-1 Palm Beach Atlantic 17:43.36 12:45.62 14:10.69 17:00.83
7 Mya Stam JR-3 Florida Southern 17:43.67 17:01.13 19:51.31 21:37.68
8 Ellie Fluman JR-3 Florida Southern 18:01.79 15:41.16 22:53.88 18:12.61
9 McKenzi Watkins SR-4 James Madison 18:03.83 13:43.71 14:16.23 18:58.03
10 Cheyenne Young JR-3 Florida Southern 18:05.20 21:20.54 15:33.28 18:37.76
11 Emma Pfeiffer FR-1 Florida Southern 18:12.97 13:28.80 15:07.17 22:57.15
12 Allison Seng SR-4 Palm Beach Atlantic 18:21.33 17:59.31 14:52.08 13:34.99
13 Lindsey Duffner Senior Unattached 18:21.71 18:10.70 23:30.19 15:47.47
14 Hope Siner SO-2 Flagler 18:24.77 23:23.06 19:31.06 19:31.06
15 Anna Miller JR-3 Embry-Riddle 18:25.24 16:23.67 22:39.45 17:07.88
16 Chloe Smith SO-2 Flagler 18:25.79 19:10.03 20:16.37 21:11.66
17 Enola Savel JR-3 Flagler 18:27.71 23:15.72 20:07.41 13:17.56
18 Faithe Ketchum SO-2 James Madison 18:32.80 22:15.36 16:30.40 22:48.75
19 Emma Nales-Torchio FR-1 Florida Southern 18:34.51 23:57.72 17:05.35 15:36.19
20 Grace Reed FR-1 Florida Southern 18:41.41 20:44.77 13:38.63 14:34.70
21 Clemence Treguer SO-2 Flagler 18:46.93 16:20.43 18:58.20 18:13.13
22 Hannah Parker FR-1 Palm Beach Atlantic 18:50.64 22:59.38 14:53.21 23:33.30
23 Karah McElhone JR-3 Florida Southern 18:53.45 18:53.45 22:06.14 16:37.44
24 Scarlett Griffin   9:24 Athletics 18:55.38 22:31.11 19:29.45 18:44.03
25 Jinia Johnson JR-3 Florida Southern 18:58.12 13:50.83 15:33.26 17:49.84
26 Zoie Marchant SO-2 Flagler 19:04.05 19:38.38 24:24.39 21:32.78
27 Francesca Pece SO-2 Flagler 19:06.30 21:35.32 24:27.27 14:31.19
28 Jessie Gates FR-1 Flagler 19:07.22 18:21.34 21:24.89 23:54.03
29 Kendall Mathis SO-2 Embry-Riddle 19:09.20 24:30.98 21:15.62 15:30.86
30 Jordan Dix SO-2 Jacksonville 19:11.50 18:48.47 14:23.63 22:50.29
31 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 19:11.88 23:25.30 15:09.99 23:59.85
32 Sarah Cestare FR-1 James Madison 19:12.96 23:15.09 16:43.08 18:26.85
33 Margaret Myskowski JR-3 Palm Beach Atlantic 19:31.05 18:32.50 25:10.66 16:11.98
34 Flavia Almeida   Unattached 19:33.49 15:38.80 15:50.53 20:43.90
35 Angela Bitok SO-2 Edward Waters 19:50.78 16:28.35 18:27.43 22:25.59
36 Brooke Brennan SR-4 Florida Southern 19:51.09 16:04.79 15:52.88 24:36.96
37 Angelina Baader SO-2 Palm Beach Atlantic 19:52.90 22:39.91 25:03.06 22:04.12
38 Hannah Marlowe SO-2 Piedmont 20:05.00 17:04.25 14:15.55 20:53.20
39 Elizabeth Rainey FR-1 James Madison 20:07.87 23:21.13 19:55.80 15:54.22
40 Ashley Pope SR-4 North Georgia 20:20.85 14:26.81 26:02.69 22:47.36
41 Darah Oniwa FR-1 Palm Beach Atlantic 21:01.83 26:04.67 24:36.35 26:55.15
42 Jenna Jones FR-1 Fort Valley State 25:33.58 23:00.23 20:42.20 26:04.26
  Isa Leen JR-3 North Florida DNF DNF DNF DNF
  Ana Markovina SO-2 North Florida DNF DNF DNF DNF
  Mya Bodrato JR-3 Jacksonville DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Erica Fisher SR-4 North Florida 16:28.41 17:09.59 21:26.99 13:43.68 20:56.10 14:04.27 13:53.97
2 Mackenzie Keller SO-2 Embry-Riddle 17:09.49 17:19.88 19:55.87 19:24.67 13:10.31 21:39.85 19:55.87
3 Monique Whiteman SR-4 Flagler 22:36.13 17:23.17 21:43.97 17:54.47 17:44.04 17:33.61 13:54.54
4 Emma Mussante JR-3 Florida Southern 17:33.95 17:23.51 16:10.47 18:26.12 12:52.20 17:23.51 13:02.64
5 Megan Churchill JR-3 Flagler 15:55.33 17:29.81 21:52.27 12:56.86 16:26.83 17:08.82 20:17.78
6 Emma Hanstveit FR-1 Palm Beach Atlantic 13:49.42 17:43.36 13:49.42 22:19.84 20:01.60 18:25.90 16:50.20
7 Mya Stam JR-3 Florida Southern 22:30.86 17:43.67 16:07.94 18:58.13 12:45.85 16:50.49 16:07.94
8 Ellie Fluman JR-3 Florida Southern 13:20.53 18:01.79 20:22.43 15:08.71 12:37.26 15:41.16 14:57.89
9 McKenzi Watkins SR-4 James Madison 16:04.61 18:03.83 15:42.94 18:47.19 15:42.94 16:26.29 18:36.35
10 Cheyenne Young JR-3 Florida Southern 12:50.50 18:05.20 17:54.35 15:11.57 23:19.91 20:15.43 16:38.39
11 Emma Pfeiffer FR-1 Florida Southern 20:02.27 18:12.97 13:50.66 20:13.20 16:45.54 19:40.41 17:18.33
12 Allison Seng SR-4 Palm Beach Atlantic 16:09.17 18:21.33 22:56.67 17:37.28 16:31.20 23:29.71 17:37.28
13 Lindsey Duffner Senior Unattached 22:02.06 18:21.71 14:41.37 23:30.19 18:21.71 15:03.41 19:27.82
15 Anna Miller JR-3 Embry-Riddle 23:01.55 18:25.24 16:34.72 13:37.88 19:20.51 16:45.77 23:01.55
16 Chloe Smith SO-2 Flagler 21:33.78 18:25.79 22:40.13 21:11.66 13:16.17 22:06.95 20:16.37
17 Enola Savel JR-3 Flagler 16:59.10 18:27.71 13:50.79 20:40.64 20:29.56 15:19.40 24:00.03
19 Emma Nales-Torchio FR-1 Florida Southern 18:23.37 18:34.51 22:50.85 21:10.55 21:43.98 19:30.24 23:35.43
20 Grace Reed FR-1 Florida Southern 17:34.13 18:41.41 15:53.20 14:45.92 23:10.55 19:26.27 14:01.06
21 Clemence Treguer SO-2 Flagler 14:05.20 18:46.93 22:09.78 20:50.90 17:16.78 21:58.51 24:02.47
25 Jinia Johnson JR-3 Florida Southern 15:21.88 18:58.12 14:13.59 15:56.02 14:59.12 19:20.89 14:02.21
26 Zoie Marchant SO-2 Flagler 16:23.89 19:04.05 21:55.66 13:43.72 16:58.21 22:29.98 21:55.66
  Ana Markovina SO-2 North Florida DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Isa Leen JR-3 North Florida DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Hope Siner SO-2 Flagler 15:16.96 21:43.63 18:24.77
18 Faithe Ketchum SO-2 James Madison 22:48.75 18:43.93 18:32.80
22 Hannah Parker FR-1 Palm Beach Atlantic 21:06.32 17:54.11 18:50.64
23 Karah McElhone JR-3 Florida Southern 22:17.48 19:04.79 18:53.45
24 Scarlett Griffin   9:24 Athletics 16:16.43 21:45.69 18:55.38
27 Francesca Pece SO-2 Flagler 14:31.19 14:08.27 19:06.30
28 Jessie Gates FR-1 Flagler 22:56.67 21:36.36 19:07.22
29 Kendall Mathis SO-2 Embry-Riddle 17:37.27 24:08.00 19:09.20
30 Jordan Dix SO-2 Jacksonville 19:57.56 13:37.57 19:11.50
31 Alaina Rider JR-3 Embry-Riddle 13:49.36 17:05.18 19:11.88
32 Sarah Cestare FR-1 James Madison 20:10.61 23:49.67 19:12.96
33 Margaret Myskowski JR-3 Palm Beach Atlantic 19:19.34 19:07.63 19:31.05
34 Flavia Almeida   Unattached 21:30.84 19:33.49 19:33.49
35 Angela Bitok SO-2 Edward Waters 15:40.72 21:14.14 19:50.78
36 Brooke Brennan SR-4 Florida Southern 24:48.87 17:28.16 19:51.09
37 Angelina Baader SO-2 Palm Beach Atlantic 21:28.34 16:30.11 19:52.90
38 Hannah Marlowe SO-2 Piedmont 19:40.90 14:03.50 20:05.00
39 Elizabeth Rainey FR-1 James Madison 17:18.77 15:17.99 20:07.87
40 Ashley Pope SR-4 North Georgia 15:03.43 21:21.90 20:20.85
41 Darah Oniwa FR-1 Palm Beach Atlantic 18:05.18 16:36.85 21:01.83
42 Jenna Jones FR-1 Fort Valley State 28:37.61 33:13.66 25:33.58
  Mya Bodrato JR-3 Jacksonville DNF DNF DNF