February 23-24, 2024
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Alaysia Brooks JR-3 Ursuline (Ohio) 2:16.78 1:48.91 2:06.64 2:09.18 10
2 Ines Macadam JR-3 Tiffin 2:24.90 2:14.46 2:10.54 1:52.27 8
3 Reese Dragovich JR-3 Hillsdale 1:40.03 2:37.94 2:11.61 2:02.40 6
4 McKenna Woodruff SR-4 Ashland 1:58.00 2:24.82 2:14.09 2:08.73 5
5 Zoe Burke FR-1 Hillsdale 2:54.71 2:14.39 2:14.39 2:46.65 4
6 Bailey Chenevey JR-3 Findlay 2:13.21 1:53.03 2:14.55 1:40.92 3
7 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 1:43.77 2:40.37 2:14.76 1:43.77 2
8 Megan Roberts FR-1 Hillsdale 2:47.59 2:43.54 2:15.15 1:46.77 1
9 Olivia Fenbert FR-1 Findlay 1:55.48 2:18.57 2:15.85 2:03.63 -
10 Audrianna Enns SO-2 Cedarville 1:50.46 1:35.46 2:16.36 2:57.27 -
11 Ariel Warner FR-1 Northwood 1:47.82 2:36.94 2:16.47 1:36.90 -
12 Hailey Wilson JR-3 Findlay 1:38.33 1:50.62 2:16.56 2:02.91 -
13 Sydney Diedrich SO-2 Cedarville 1:56.49 2:38.97 2:17.04 2:04.71 -
14 Nicole Marshall JR-3 Hillsdale 2:08.32 2:20.73 2:17.97 2:23.49 -
15 Rylee Yocum JR-3 Malone 2:59.62 2:16.79 2:18.17 2:23.70 -
16 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:54.19 1:50.60 2:18.24 2:38.98 -
17 Rachel Tarwater FR-1 Cedarville 1:42.38 1:43.76 2:18.34 2:15.58 -
18 Katherine Haupt JR-3 Northwood 2:34.21 2:28.65 2:18.92 1:59.48 -
19 Zaynah Tate SO-2 Tiffin 1:55.33 2:43.96 2:18.95 1:38.66 -
20 Martha Bergley SR-4 Cedarville 2:05.26 1:41.60 2:19.17 2:05.26 -
21 Mackenzie Schneider JR-3 Findlay 2:11.95 1:39.67 2:20.37 1:50.90 -
22 Talia Mauro FR-1 Lake Erie 2:13.75 2:09.53 2:20.79 1:55.45 -
23 Jocelyn Dornbirer SO-2 Ursuline (Ohio) 2:23.83 1:47.17 2:21.01 2:25.24 -
24 Emilie Lemon JR-3 Ashland 2:46.84 2:46.84 2:21.39 2:41.19 -
25 Raegan Heldt JR-3 Trevecca Nazarene 2:51.14 2:56.84 2:22.61 2:58.27 -
26 Caitlyn Pokorny FR-1 Tiffin 2:51.42 1:54.28 2:22.85 1:54.28 -
27 Marlee Ross SO-2 Thomas More 1:45.76 1:52.91 2:22.92 2:31.50 -
28 Greta Macadam JR-3 Tiffin 1:43.06 2:00.73 2:27.23 2:58.15 -
29 Marisa Brown FR-1 Malone 3:12.32 2:21.24 2:30.25 2:52.79 -
30 Hope Ilias FR-1 Trevecca Nazarene 2:18.10 1:52.30 2:31.75 2:57.55 -
31 Madeline Patton FR-1 Trevecca Nazarene 2:37.00 2:12.61 2:32.42 3:18.15 -
32 Jessica Sanders SO-2 Thomas More 3:10.52 3:13.59 2:33.64 2:22.89 -
33 Lanie Bower SO-2 Lake Erie 2:03.51 2:11.23 2:34.38 3:00.63 -
34 Gabrielle Reed FR-1 Ohio Dominican 3:21.70 3:04.63 2:35.15 2:07.23 -
35 Dyllan Hasler SO-2 Thomas More 2:04.60 3:16.24 2:35.74 3:13.12 -
36 Dominique Weisz FR-1 Ursuline (Ohio) 2:12.04 2:30.91 2:37.19 2:16.76 -
37 Margaret McSorley SO-2 Thomas More 2:18.73 3:08.74 2:41.31 2:26.80 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
29 Marisa Brown FR-1 Malone 2:34.76 2:18.23 2:12.22 2:30.25 1:48.18 2:43.78 -
31 Madeline Patton FR-1 Trevecca Nazarene 2:47.67 2:40.05 2:23.28 2:32.42 2:30.90 2:11.09 -
32 Jessica Sanders SO-2 Thomas More 1:53.70 3:18.20 2:05.99 2:33.64 3:07.44 1:50.62 -
33 Lanie Bower SO-2 Lake Erie 2:29.75 2:03.51 2:00.42 2:34.38 2:03.51 1:52.70 -
34 Gabrielle Reed FR-1 Ohio Dominican 2:19.64 3:15.49 1:51.71 2:35.15 3:20.15 2:13.43 -
36 Dominique Weisz FR-1 Ursuline (Ohio) 3:08.63 2:05.76 3:22.78 2:37.19 2:01.04 2:32.48 -
37 Margaret McSorley SO-2 Thomas More 2:39.70 3:00.67 2:39.70 2:41.31 2:59.06 2:50.99 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Talia Mauro FR-1 Lake Erie 1:55.45 1:58.27 2:20.79 1:47.00 -
23 Jocelyn Dornbirer SO-2 Ursuline (Ohio) 1:54.22 2:57.68 2:21.01 1:48.58 -
25 Raegan Heldt JR-3 Trevecca Nazarene 2:21.19 1:55.52 2:22.61 2:42.58 -
26 Caitlyn Pokorny FR-1 Tiffin 1:40.00 1:41.43 2:22.85 2:31.43 -
27 Marlee Ross SO-2 Thomas More 2:57.22 2:47.22 2:22.92 2:01.49 -
30 Hope Ilias FR-1 Trevecca Nazarene 3:17.28 2:01.40 2:31.75 2:02.92 -
35 Dyllan Hasler SO-2 Thomas More 1:49.02 2:20.17 2:35.74 2:45.09 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Ariel Warner FR-1 Northwood 2:21.93 2:20.57 2:16.47 2:09.65 -
13 Sydney Diedrich SO-2 Cedarville 2:21.16 2:56.79 2:17.04 2:21.16 -
15 Rylee Yocum JR-3 Malone 2:48.57 1:58.83 2:18.17 2:09.88 -
17 Rachel Tarwater FR-1 Cedarville 2:52.93 1:45.14 2:18.34 2:04.51 -
19 Zaynah Tate SO-2 Tiffin 1:48.39 2:13.40 2:18.95 2:23.12 -
20 Martha Bergley SR-4 Cedarville 1:52.73 2:05.26 2:19.17 2:09.43 -
21 Mackenzie Schneider JR-3 Findlay 2:03.53 2:33.01 2:20.37 1:59.32 -
24 Emilie Lemon JR-3 Ashland 1:46.05 2:11.50 2:21.39 1:47.46 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
4 McKenna Woodruff SR-4 Ashland 2:15.43 2:14.09 1:43.25 5
5 Zoe Burke FR-1 Hillsdale 2:29.18 2:14.39 2:33.21 4
6 Bailey Chenevey JR-3 Findlay 2:45.50 2:14.55 2:50.88 3
8 Megan Roberts FR-1 Hillsdale 1:52.18 2:15.15 2:11.10 1
10 Audrianna Enns SO-2 Cedarville 2:35.45 2:16.36 2:50.45 -
16 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:18.24 2:18.24 2:30.69 -
28 Greta Macadam JR-3 Tiffin 2:46.37 2:27.23 2:30.18 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Alaysia Brooks JR-3 Ursuline (Ohio) 2:06.64 10
2 Ines Macadam JR-3 Tiffin 2:10.54 8
3 Reese Dragovich JR-3 Hillsdale 2:11.61 6
7 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 2:14.76 2
9 Olivia Fenbert FR-1 Findlay 2:15.85 -
12 Hailey Wilson JR-3 Findlay 2:16.56 -
14 Nicole Marshall JR-3 Hillsdale 2:17.97 -
18 Katherine Haupt JR-3 Northwood 2:18.92 -