February 23-24, 2024
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ines Macadam JR-3 Tiffin 5:11.12 6:25.91 4:14.28 5:58.98 4:59.15 10
2 Claire Rethman SO-2 Walsh 5:54.74 5:39.70 4:15.53 4:54.61 5:00.62 8
3 Hailey Wilson JR-3 Findlay 3:48.79 4:21.91 3:48.79 5:40.18 5:01.04 6
4 Emily Walsh JR-3 Cedarville 4:15.73 5:10.53 4:37.04 4:18.78 5:04.44 5
5 Lily Dowdell JR-3 Ashland 5:38.39 3:48.64 6:05.82 5:26.19 5:04.85 4
6 Raena Willett SR-4 Lake Erie 4:09.29 3:44.67 5:17.00 5:23.15 5:07.76 3
7 Taylor Hopkins SO-2 Northwood 5:20.58 3:35.78 5:02.09 5:20.58 5:08.25 2
8 Aubrey Harrington SO-2 Cedarville 3:49.32 5:31.59 4:51.30 5:09.89 5:09.89 1
9 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 4:20.53 4:01.92 6:43.20 4:01.92 5:10.15 -
10 Laura Rodgers JR-3 Walsh 5:10.65 6:15.89 5:13.76 4:24.06 5:10.65 -
11 Kristin Yeager SO-2 Malone 4:30.03 5:07.70 5:51.66 5:32.82 5:13.98 -
12 Emma Hinkle SR-4 Ashland 4:49.52 4:11.76 4:27.49 4:08.61 5:14.69 -
13 Libby Howard JR-3 Walsh 5:37.04 6:18.38 4:20.73 6:27.92 5:17.96 -
14 Anna Heren FR-1 Findlay 6:54.24 5:33.96 6:02.86 4:52.21 5:21.11 -
15 A'Zaria Thomas JR-3 Ursuline (Ohio) 5:24.56 6:38.47 6:32.04 5:30.98 5:21.34 -
16 Greta Macadam JR-3 Tiffin 4:49.17 5:34.65 6:16.89 4:55.66 5:24.90 -
17 Hannah Hartenburg SO-2 Cedarville 5:06.21 4:01.06 5:15.98 6:50.45 5:25.75 -
18 Jenna Cassidy SO-2 Malone 6:43.73 6:33.88 6:01.06 5:51.21 5:28.23 -
19 Hope Ilias FR-1 Trevecca Nazarene 5:28.73 5:48.46 6:54.20 6:50.92 5:28.73 -
20 Laurel Brown JR-3 Cedarville 4:33.19 4:03.57 6:54.72 5:42.31 5:29.14 -
21 Allison Henegar JR-3 Tiffin 6:39.20 4:22.81 5:22.68 5:22.68 5:32.66 -
22 Dyllan Hasler SO-2 Thomas More 4:06.83 5:06.87 4:26.84 6:23.59 5:33.55 -
23 Kaelyn Jones JR-3 Malone 6:31.58 6:21.54 4:37.79 6:24.89 5:34.68 -
24 Tessa Fine FR-1 Findlay 6:25.39 6:38.80 5:51.88 5:38.48 5:35.12 -
25 Madeline Patton FR-1 Trevecca Nazarene 5:03.00 5:09.88 5:54.64 5:23.66 5:44.31 -
26 Rachel Whetstone FR-1 Malone 4:59.69 6:10.20 4:35.01 5:59.63 5:52.57 -
27 Amandine Binet FR-1 Ashland 5:32.38 4:14.59 4:07.52 7:29.06 5:53.59 -
28 Kaylee Aultman FR-1 Northwood 6:43.30 6:25.61 6:00.85 4:46.56 5:53.77 -
29 Kylee Henry JR-3 Ohio Dominican 6:47.57 5:18.19 6:43.99 7:44.77 5:57.51 -
30 Ayleen Villacres SO-2 Lake Erie 7:40.80 7:40.80 6:59.92 5:12.16 6:11.61 -
31 Tyra McClain FR-1 Ohio Dominican 4:51.00 7:42.61 4:43.54 5:58.15 6:13.07 -
32 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 4:56.47 4:44.77 6:06.69 5:04.27 6:30.09 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Dyllan Hasler SO-2 Thomas More 6:13.58 5:33.55 4:53.53 4:50.19 6:43.60 -
23 Kaelyn Jones JR-3 Malone 5:04.56 5:34.68 4:47.83 4:34.44 5:38.03 -
25 Madeline Patton FR-1 Trevecca Nazarene 5:23.66 5:44.31 6:46.29 4:18.24 4:28.57 -
26 Rachel Whetstone FR-1 Malone 7:31.29 5:52.57 6:41.93 6:59.56 4:49.11 -
27 Amandine Binet FR-1 Ashland 6:36.02 5:53.59 4:25.20 7:39.67 6:14.81 -
28 Kaylee Aultman FR-1 Northwood 5:29.01 5:53.77 5:32.55 7:18.68 6:50.38 -
29 Kylee Henry JR-3 Ohio Dominican 4:49.59 5:57.51 6:40.42 4:28.14 4:17.41 -
30 Ayleen Villacres SO-2 Lake Erie 7:40.80 6:11.61 7:03.64 7:55.66 4:38.71 -
31 Tyra McClain FR-1 Ohio Dominican 6:16.80 6:13.07 8:01.26 7:57.53 7:16.50 -
32 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 7:32.51 6:30.09 7:16.90 7:44.21 6:02.79 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Kristin Yeager SO-2 Malone 5:13.98 -
12 Emma Hinkle SR-4 Ashland 5:14.69 -
13 Libby Howard JR-3 Walsh 5:17.96 -
14 Anna Heren FR-1 Findlay 5:21.11 -
17 Hannah Hartenburg SO-2 Cedarville 5:25.75 -
18 Jenna Cassidy SO-2 Malone 5:28.23 -
19 Hope Ilias FR-1 Trevecca Nazarene 5:28.73 -
20 Laurel Brown JR-3 Cedarville 5:29.14 -
21 Allison Henegar JR-3 Tiffin 5:32.66 -
24 Tessa Fine FR-1 Findlay 5:35.12 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Ines Macadam JR-3 Tiffin 4:53.17 4:20.26 3:56.33 4:26.25 3:44.37 6:13.94 4:59.15 10
2 Claire Rethman SO-2 Walsh 4:45.59 5:15.66 6:09.77 5:51.73 5:06.64 6:03.75 5:00.62 8
3 Hailey Wilson JR-3 Findlay 5:37.17 4:15.89 6:04.26 5:25.13 4:03.85 4:42.98 5:01.04 6
4 Emily Walsh JR-3 Cedarville 4:37.04 6:08.38 6:23.60 6:11.42 4:06.60 3:42.25 5:04.44 5
5 Lily Dowdell JR-3 Ashland 4:46.56 4:03.88 5:04.85 3:48.64 4:43.51 4:37.42 5:04.85 4
6 Raena Willett SR-4 Lake Erie 5:35.46 4:49.30 5:04.69 6:24.70 5:23.15 4:58.53 5:07.76 3
7 Taylor Hopkins SO-2 Northwood 3:45.03 6:06.82 5:51.41 4:55.92 3:45.03 4:49.76 5:08.25 2
8 Aubrey Harrington SO-2 Cedarville 6:11.87 5:31.59 5:50.18 4:07.92 5:06.80 5:28.49 5:09.89 1
9 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 3:55.72 4:14.33 6:24.59 4:05.02 5:47.37 4:20.53 5:10.15 -
10 Laura Rodgers JR-3 Walsh 5:41.72 4:08.52 4:52.01 3:37.46 6:09.68 4:02.31 5:10.65 -
15 A'Zaria Thomas JR-3 Ursuline (Ohio) 5:30.98 6:54.53 6:09.54 5:21.34 4:04.22 5:21.34 5:21.34 -
16 Greta Macadam JR-3 Tiffin 6:49.38 4:55.66 5:15.16 6:39.63 4:29.67 5:57.39 5:24.90 -