February 17, 2024
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA NCAC HCAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ana Karmol Sophomore Unattached 9:54.77 10:06.90 7
2 Sophie Porter JR-3 DePauw 12:46.15 10:08.05 5
3 Abigail Atkins SO-2 Cedarville 9:26.94 10:09.61 4
4 Madison Stonestreet SO-2 Berea 10:02.39 10:14.68 3
5 Teodora Iovi Freshman Unattached 13:14.57 10:15.94 2
6 Katie Ruhlman   Dayton Track Club Elite 7:12.48 10:17.82 1
7 Aubrey Harrington SO-2 Cedarville 10:25.11 10:18.92 -
8 Sydney Yoder SO-2 Cedarville 10:22.11 10:22.11 -
9 Cara Razavi FR-1 Miami (Ohio) 10:20.09 10:26.35 -
10 Tessa Pitcovich   Wind Turbine Elite 8:40.90 10:27.59 -
11 Grace Flores FR-1 DePauw 10:10.64 10:29.52 -
12 Hannah Hartenburg SO-2 Cedarville 10:12.83 10:31.78 -
13 Grace Thomas FR-1 DePauw 11:04.36 10:38.80 -
14 Kendall Mann JR-3 DePauw 12:49.55 10:46.68 -
15 Amzie Maienbrook SO-2 DePauw 10:38.20 10:51.22 -
16 Chloe Krueger FR-1 DePauw 8:18.76 11:05.01 -
17 Emma Musgrave FR-1 Centre 9:40.96 11:07.76 -
18 Carah Anteck SO-2 Berea 8:22.83 11:10.43 -
19 Erin Chambers FR-1 Berea 12:07.61 11:20.01 -
20 Brynn Urban JR-3 DePauw 10:26.96 11:21.47 -
21 Rachel Gaynor JR-3 Centre 9:07.15 11:23.93 -
22 Marissa Polio SO-2 Centre 13:03.18 11:27.00 -
23 Anna Steich SR-4 Cedarville 8:57.32 11:28.87 -
24 Eleanor Luttman JR-3 Ohio Wesleyan 13:06.15 11:29.60 -
25 Hannah Dearth JR-3 Heidelberg 9:02.11 11:35.01 -
26 Ellie Thornsbury SO-2 Transylvania 8:51.23 11:38.98 -
27 Kenzie Smith FR-1 Heidelberg 8:54.85 11:43.75 -
28 Lily Matthiessen JR-3 Centre 13:04.83 11:47.05 -
29 Kate Immesberger SR-4 Denison 12:18.20 11:49.80 -
30 Maddie Riley JR-3 Centre 10:36.94 12:12.11 -
31 Maddy McCall SO-2 Heidelberg 9:42.56 12:17.41 -
32 Jasiella Grandy JR-3 Berea 14:38.78 12:18.47 -
33 Lynncoln Tynan SO-2 Ohio Northern 15:43.00 12:28.41 -
34 Sophia Jones SO-2 Centre 15:56.35 12:45.08 -
35 Aubrey Cable JR-3 Ohio Northern 14:40.80 12:52.63 -
  Julia Renetzky JR-3 Denison DNF DNF -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Ana Karmol Sophomore Unattached 10:06.90 7
2 Sophie Porter JR-3 DePauw 10:08.05 5
3 Abigail Atkins SO-2 Cedarville 10:09.61 4
4 Madison Stonestreet SO-2 Berea 10:14.68 3
5 Teodora Iovi Freshman Unattached 10:15.94 2
6 Katie Ruhlman   Dayton Track Club Elite 10:17.82 1
7 Aubrey Harrington SO-2 Cedarville 10:18.92 -
8 Sydney Yoder SO-2 Cedarville 10:22.11 -
9 Cara Razavi FR-1 Miami (Ohio) 10:26.35 -
10 Tessa Pitcovich   Wind Turbine Elite 10:27.59 -
11 Grace Flores FR-1 DePauw 10:29.52 -
12 Hannah Hartenburg SO-2 Cedarville 10:31.78 -
13 Grace Thomas FR-1 DePauw 10:38.80 -
14 Kendall Mann JR-3 DePauw 10:46.68 -
15 Amzie Maienbrook SO-2 DePauw 10:51.22 -
16 Chloe Krueger FR-1 DePauw 11:05.01 -
17 Emma Musgrave FR-1 Centre 11:07.76 -
20 Brynn Urban JR-3 DePauw 11:21.47 -
23 Anna Steich SR-4 Cedarville 11:28.87 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
18 Carah Anteck SO-2 Berea 11:10.43 10:03.39 -
19 Erin Chambers FR-1 Berea 11:20.01 11:20.01 -
21 Rachel Gaynor JR-3 Centre 11:23.93 12:39.17 -
22 Marissa Polio SO-2 Centre 11:27.00 11:27.00 -
24 Eleanor Luttman JR-3 Ohio Wesleyan 11:29.60 11:36.50 -
25 Hannah Dearth JR-3 Heidelberg 11:35.01 10:53.31 -
26 Ellie Thornsbury SO-2 Transylvania 11:38.98 9:12.20 -
27 Kenzie Smith FR-1 Heidelberg 11:43.75 8:12.63 -
28 Lily Matthiessen JR-3 Centre 11:47.05 11:39.98 -
29 Kate Immesberger SR-4 Denison 11:49.80 10:38.82 -
30 Maddie Riley JR-3 Centre 12:12.11 12:26.76 -
31 Maddy McCall SO-2 Heidelberg 12:17.41 15:43.89 -
32 Jasiella Grandy JR-3 Berea 12:18.47 14:16.63 -
33 Lynncoln Tynan SO-2 Ohio Northern 12:28.41 15:20.55 -
34 Sophia Jones SO-2 Centre 12:45.08 14:24.54 -
35 Aubrey Cable JR-3 Ohio Northern 12:52.63 12:37.18 -
  Julia Renetzky JR-3 Denison DNF DNF -