February 17, 2024
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA NCAC HCAC

Men 60m Dash Qualifying

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jude Elkins FR-1 Wright State 5.76 7.25 7.39 5.47 7.10
2 Derrick Moore FR-1 Manchester 7.63 5.90 7.48 8.06 7.19
3 Matt Rogers JR-3 Wittenberg 6.20 8.10 6.13 6.78 7.29
4 Ethan Weatherspoon SO-2 Centre 6.06 8.76 9.06 5.41 7.30
5 Dylan Conner SO-2 DePauw 7.97 9.00 5.78 8.48 7.31
6 Jarius Branch SR-4 Denison 7.41 5.43 9.46 8.58 7.33
7 Connor Gaesser FR-1 DePauw 5.83 8.11 6.27 5.75 7.37
8 David Emeka-Ibe JR-3 Berea 8.92 8.11 6.12 7.52 7.37
9 Kameron Bailey FR-1 DePauw 7.89 5.61 7.89 5.68 7.37
10 Joaquim Bila SO-2 Ohio Wesleyan 6.13 7.16 6.20 8.12 7.38
11 Evan Peters SO-2 Centre 6.66 8.22 5.55 7.55 7.40
12 Brett Wilson   Unattached 7.42 8.39 8.98 9.65 7.42
13 Dennis Wilson FR-1 Cedarville 5.23 6.50 5.68 7.77 7.47
14 Sam Fisher JR-3 Ohio Northern 8.16 7.18 7.18 7.48 7.48
15 Anthony Bland JR-3 Wittenberg 6.08 5.55 9.30 8.63 7.50
16 Liam Ferroggiaro JR-3 Ohio Northern 6.53 6.23 7.20 9.75 7.50
17 Trey Theobald JR-3 Ohio Wesleyan 6.20 7.18 7.48 6.95 7.55
18 Akindele Aboyade-Cole SO-2 Denison 7.19 8.02 9.23 8.09 7.56
19 Mark Holmes SO-2 DePauw 9.77 5.83 5.91 9.16 7.57
20 Mitchel Vance JR-3 Ohio Northern 7.15 7.30 7.91 8.67 7.60
21 Narquise Sneed FR-1 Berea 9.30 9.61 9.30 6.71 7.62
22 AJ Jalloh FR-1 Ohio Wesleyan 8.03 8.33 8.41 6.27 7.64
23 Cameron Lester FR-1 DePauw 9.87 6.43 7.65 7.42 7.65
24 Marc Galvis FR-1 Wittenberg 8.10 8.64 7.41 7.25 7.71
25 Ausin Ulysse FR-1 Ohio Wesleyan 9.01 7.61 8.77 5.90 7.76
26 Trey Good JR-3 Ohio Wesleyan 7.54 5.83 8.16 7.93 7.77
27 Jason Harris JR-3 Manchester 9.77 5.78 7.35 9.92 7.81
28 Ryan Fox FR-1 Manchester 8.60 5.94 8.36 6.25 7.81
29 Matthew Zhang SO-2 Denison 6.38 6.54 8.35 5.67 7.87
30 Braelen Twine JR-3 Manchester 7.07 6.99 8.44 6.83 8.03
Men 60m Dash Qualifying Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Derrick Moore FR-1 Manchester 5.47 5.76 8.13 7.19 8.78 9.21 8.85
3 Matt Rogers JR-3 Wittenberg 8.90 8.39 5.69 7.29 7.80 9.26 5.69
4 Ethan Weatherspoon SO-2 Centre 7.89 6.65 6.14 7.30 7.01 5.48 8.40
6 Jarius Branch SR-4 Denison 8.58 5.72 9.46 7.33 5.87 6.53 7.77
7 Connor Gaesser FR-1 DePauw 5.38 9.36 8.70 7.37 8.85 6.12 9.29
8 David Emeka-Ibe JR-3 Berea 9.14 6.71 7.37 7.37 6.19 5.97 7.37
9 Kameron Bailey FR-1 DePauw 5.31 9.36 8.63 7.37 5.68 5.38 8.26
11 Evan Peters SO-2 Centre 8.74 8.96 7.92 7.40 5.33 6.00 6.29
Men 60m Dash Qualifying Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Dylan Conner SO-2 DePauw 7.31
12 Brett Wilson   Unattached 7.42
13 Dennis Wilson FR-1 Cedarville 7.47
14 Sam Fisher JR-3 Ohio Northern 7.48
17 Trey Theobald JR-3 Ohio Wesleyan 7.55
20 Mitchel Vance JR-3 Ohio Northern 7.60
22 AJ Jalloh FR-1 Ohio Wesleyan 7.64
Men 60m Dash Qualifying Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Anthony Bland JR-3 Wittenberg 9.08 6.98 9.60 7.50 7.88 9.60
16 Liam Ferroggiaro JR-3 Ohio Northern 6.90 9.68 5.63 7.50 6.75 6.68
18 Akindele Aboyade-Cole SO-2 Denison 6.96 8.77 9.38 7.56 7.72 6.81
19 Mark Holmes SO-2 DePauw 6.51 9.62 8.86 7.57 7.20 8.18
24 Marc Galvis FR-1 Wittenberg 5.79 8.64 9.80 7.71 8.25 9.80
26 Trey Good JR-3 Ohio Wesleyan 5.91 5.52 7.93 7.77 9.87 7.00
Men 60m Dash Qualifying Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Narquise Sneed FR-1 Berea 7.62
23 Cameron Lester FR-1 DePauw 7.65
25 Ausin Ulysse FR-1 Ohio Wesleyan 7.76
27 Jason Harris JR-3 Manchester 7.81
28 Ryan Fox FR-1 Manchester 7.81
30 Braelen Twine JR-3 Manchester 8.03
Men 60m Dash Qualifying Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jude Elkins FR-1 Wright State 7.10
10 Joaquim Bila SO-2 Ohio Wesleyan 7.38
29 Matthew Zhang SO-2 Denison 7.87