February 17, 2024
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NCCAA NCAC HCAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 3:39.54 4:56.67 4:21.07 5:38.21 5:47.11 5:38.21 7
2 Olivia Oiler Freshman Unattached 4:11.47 4:59.36 4:47.39 3:50.51 4:08.47 4:20.45 5
3 Lily Monnett JR-3 DePauw 6:29.47 5:06.67 3:56.14 6:01.87 5:49.61 4:23.74 4
4 Lindsay Stull Junior Unattached 5:50.31 5:07.29 3:47.40 6:24.12 4:21.20 3:35.11 3
5 Emma Johnson JR-3 Wright State 3:50.51 5:07.34 6:02.67 4:08.95 4:30.46 5:59.59 2
6 Sophie Bouldin SO-2 Centre 5:26.54 5:08.05 5:23.46 4:03.36 5:48.10 6:25.07 1
7 Katie Ruhlman   Dayton Track Club Elite 5:18.36 5:09.08 4:59.81 5:05.99 4:25.81 6:04.72 -
8 Sydney Khosla Senior Unattached 6:42.13 5:09.33 6:05.01 4:22.93 4:01.28 6:05.01 -
9 Ella Boate JR-3 Miami (Ohio) 3:36.70 5:09.57 6:26.97 6:20.78 6:39.35 4:57.19 -
10 Madison Stonestreet SO-2 Berea 4:15.11 5:14.95 6:43.14 4:18.26 6:46.29 4:27.71 -
11 Emma Jacobs JR-3 DePauw 6:33.53 5:17.36 3:45.33 6:52.57 3:48.50 3:42.16 -
12 Cara Bodary SR-4 Denison 4:11.63 5:18.51 6:38.14 4:37.11 4:59.40 4:14.81 -
13 Allison Dietz FR-1 Ohio Wesleyan 4:44.16 5:22.91 6:14.58 3:52.50 6:50.10 4:28.02 -
14 Mackenzie Kelley SO-2 Wittenberg 6:38.75 5:26.84 5:03.97 5:17.04 4:08.40 5:13.77 -
15 Morgan Ely 6 Unattached 4:54.92 5:27.68 6:43.05 4:02.49 5:57.18 4:31.98 -
16 Muhorakeye Joyeuse FR-1 Berea 6:14.57 5:28.57 3:59.86 5:18.72 5:28.57 3:53.29 -
17 Cara Taylor SO-2 Centre 4:26.87 5:29.47 6:05.72 4:03.81 6:18.89 6:12.31 -
18 Laurel Brown JR-3 Cedarville 5:31.98 5:31.98 7:11.58 5:18.70 5:25.34 6:31.74 -
19 Dani Widmark SO-2 Ohio Northern 7:05.57 5:32.47 5:42.45 6:15.70 3:52.73 5:29.15 -
20 Sydney Thompson FR-1 Wright State 6:05.33 5:35.16 4:01.32 6:58.95 5:58.63 3:54.62 -
21 Taylor Noszka FR-1 Ohio Wesleyan 4:48.67 5:35.66 4:28.53 4:08.39 5:05.45 5:32.31 -
22 Rowan Hering FR-1 DePauw 6:23.47 5:36.37 3:58.83 6:53.74 7:03.83 4:22.37 -
23 Elle Lambert FR-1 Wright State 5:34.07 5:37.44 6:24.69 5:50.94 5:07.07 5:27.32 -
24 Carah Anteck SO-2 Berea 6:11.77 5:37.97 6:15.15 6:05.01 6:52.33 6:55.71 -
25 Morgan Tharp SO-2 DePauw 7:11.87 5:40.05 4:49.05 6:44.66 6:44.66 4:21.84 -
26 Brooklyn Salyers JR-3 Wright State 7:13.79 5:41.56 4:33.25 5:38.15 6:39.63 6:46.46 -
27 Alexis Verdell FR-1 Denison 7:26.31 5:43.31 4:27.79 5:36.45 4:14.05 4:51.82 -
28 Jeralyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 6:36.54 5:44.81 6:08.95 4:42.75 5:51.71 7:00.67 -
29 Annika DeLong FR-1 Ohio Wesleyan 5:14.89 5:46.03 5:49.49 5:32.19 4:43.75 5:42.57 -
30 Alyssa Henry SO-2 Ohio Wesleyan 5:30.59 5:47.98 5:02.75 6:47.14 5:54.94 7:14.98 -
31 Erin Chambers FR-1 Berea 6:43.49 5:50.86 4:54.73 6:47.00 4:12.62 6:01.39 -
32 Chrystal Cornwell FR-1 Berea 4:31.54 5:52.64 5:24.43 5:45.59 5:06.80 4:24.48 -
33 Carly Biederman FR-1 Wright State 6:26.25 5:54.35 7:01.68 4:50.57 6:08.53 7:15.85 -
34 Katelyn Foor FR-1 Manchester 6:05.50 5:54.85 5:40.66 7:05.82 4:43.88 4:50.98 -
35 Paige Fuller SO-2 Cedarville 4:37.84 5:56.20 7:14.57 7:18.13 5:45.52 4:52.09 -
36 Jaclyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 4:34.75 6:01.51 7:17.43 5:47.05 6:19.59 4:38.37 -
37 Tyra McClain FR-1 Ohio Dominican 6:18.84 6:04.27 4:36.85 5:27.85 7:38.98 5:31.49 -
38 Katie Lorenz FR-1 DePauw 7:32.95 6:08.25 7:14.54 7:40.32 7:18.22 4:43.56 -
39 Maria Geiger FR-1 Ohio Northern 5:17.43 6:13.44 4:55.02 5:39.83 7:43.07 6:47.05 -
40 River Hamilton FR-1 Ohio Wesleyan 7:13.34 6:16.81 4:46.38 4:27.54 8:06.09 7:28.41 -
41 Anna Blackstone FR-1 Ohio Dominican 5:07.65 6:19.81 6:12.22 4:25.87 7:16.79 4:33.47 -
42 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 4:44.90 6:25.00 7:42.00 5:19.55 7:57.40 4:48.75 -
43 Maya Musgrave SO-2 DePauw 5:08.12 6:25.15 6:25.15 5:04.27 6:32.86 5:04.27 -
44 Sydney Woods FR-1 Cedarville 4:29.65 6:25.21 6:36.77 7:57.66 6:48.33 5:38.99 -
  Ana Karmol Sophomore Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
  Teodora Iovi Freshman Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 4:56.67 3:54.37 4:06.24 7
2 Olivia Oiler Freshman Unattached 4:59.36 5:41.27 4:11.47 5
3 Lily Monnett JR-3 DePauw 5:06.67 5:18.94 4:23.74 4
4 Lindsay Stull Junior Unattached 5:07.29 3:59.69 6:27.19 3
5 Emma Johnson JR-3 Wright State 5:07.34 6:18.03 3:50.51 2
6 Sophie Bouldin SO-2 Centre 5:08.05 3:57.20 5:57.34 1
7 Katie Ruhlman   Dayton Track Club Elite 5:09.08 4:01.09 6:10.90 -
8 Sydney Khosla Senior Unattached 5:09.33 4:38.40 5:40.27 -
9 Ella Boate JR-3 Miami (Ohio) 5:09.57 5:25.05 4:44.81 -
10 Madison Stonestreet SO-2 Berea 5:14.95 6:17.94 5:05.51 -
11 Emma Jacobs JR-3 DePauw 5:17.36 5:07.84 4:51.98 -
12 Cara Bodary SR-4 Denison 5:18.51 6:25.40 5:18.51 -
14 Mackenzie Kelley SO-2 Wittenberg 5:26.84 5:39.92 5:33.38 -
21 Taylor Noszka FR-1 Ohio Wesleyan 5:35.66 6:36.08 5:55.80 -
25 Morgan Tharp SO-2 DePauw 5:40.05 7:18.67 5:12.85 -
  Ana Karmol Sophomore Unattached DNF DNF DNF -
  Teodora Iovi Freshman Unattached DNF DNF DNF -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
13 Allison Dietz FR-1 Ohio Wesleyan 5:22.91 5:51.98 -
15 Morgan Ely 6 Unattached 5:27.68 6:59.43 -
16 Muhorakeye Joyeuse FR-1 Berea 5:28.57 5:35.15 -
17 Cara Taylor SO-2 Centre 5:29.47 4:20.29 -
18 Laurel Brown JR-3 Cedarville 5:31.98 7:08.26 -
19 Dani Widmark SO-2 Ohio Northern 5:32.47 3:56.06 -
20 Sydney Thompson FR-1 Wright State 5:35.16 6:22.09 -
22 Rowan Hering FR-1 DePauw 5:36.37 6:23.47 -
23 Elle Lambert FR-1 Wright State 5:37.44 5:57.69 -
24 Carah Anteck SO-2 Berea 5:37.97 6:32.05 -
26 Brooklyn Salyers JR-3 Wright State 5:41.56 5:51.81 -
27 Alexis Verdell FR-1 Denison 5:43.31 5:08.98 -
28 Jeralyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 5:44.81 7:04.12 -
29 Annika DeLong FR-1 Ohio Wesleyan 5:46.03 4:40.29 -
30 Alyssa Henry SO-2 Ohio Wesleyan 5:47.98 7:21.94 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
31 Erin Chambers FR-1 Berea 5:22.80 4:37.18 5:19.29 4:40.69 6:22.44 5:50.86 5:54.37 -
32 Chrystal Cornwell FR-1 Berea 6:03.22 7:24.33 6:24.38 4:13.90 5:52.64 5:52.64 5:03.27 -
33 Carly Biederman FR-1 Wright State 6:51.05 4:36.40 5:54.35 6:51.05 4:39.94 5:54.35 6:08.53 -
34 Katelyn Foor FR-1 Manchester 4:33.24 5:22.92 6:33.89 6:01.95 5:40.66 5:54.85 4:50.98 -
35 Paige Fuller SO-2 Cedarville 7:28.82 6:17.58 5:38.39 6:38.95 4:34.28 5:56.20 5:27.71 -
36 Jaclyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 4:38.37 6:01.51 4:34.75 5:03.67 5:36.21 6:01.51 4:23.91 -
37 Tyra McClain FR-1 Ohio Dominican 7:46.27 5:31.49 4:58.71 6:15.20 7:28.06 6:04.27 4:25.92 -
38 Katie Lorenz FR-1 DePauw 5:20.38 4:21.46 4:43.56 7:40.32 6:45.08 6:08.25 7:29.27 -
39 Maria Geiger FR-1 Ohio Northern 4:32.62 4:43.82 8:01.74 7:43.07 5:28.63 6:13.44 6:28.38 -
40 River Hamilton FR-1 Ohio Wesleyan 5:01.45 5:24.06 7:02.03 7:39.71 6:09.28 6:16.81 6:13.05 -
41 Anna Blackstone FR-1 Ohio Dominican 8:13.76 5:45.63 7:35.78 8:13.76 5:49.43 6:19.81 8:09.96 -
42 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 6:01.90 5:27.25 5:50.35 5:46.50 6:36.55 6:25.00 6:55.80 -
43 Maya Musgrave SO-2 DePauw 6:21.30 5:11.98 8:16.85 7:38.33 7:19.07 6:25.15 6:59.82 -
44 Sydney Woods FR-1 Cedarville 7:57.66 5:19.73 7:30.70 5:54.40 5:19.73 6:25.21 6:36.77 -