January 27, 2024
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA NCAC HCAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Judi Jones   Unattached 4:44.52 6:01.34 3:41.93 4:24.61 4:58.75 10
2 Ines Macadam JR-3 Tiffin 5:02.38 4:26.10 3:55.86 5:20.53 4:29.12 8
3 Bailey Puckett SO-2 Trine 5:07.34 3:50.51 6:18.03 4:27.39 3:44.36 6
4 Malarie Pinwar SO-2 Huntington 5:07.57 6:27.54 3:50.68 5:07.57 5:32.18 5
5 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 5:13.12 3:45.45 6:40.80 6:00.09 6:25.14 4
6 Emily Tedder JR-3 Huntington 5:13.63 5:26.18 4:36.00 6:06.95 5:01.09 3
7 Anna Brown SO-2 Kenyon 5:19.14 6:42.12 4:12.12 4:31.27 5:47.87 2
8 Erin Haugh JR-3 Centre 5:23.94 4:25.63 3:46.76 5:33.66 6:15.77 1
9 Erika Bournival   Team Boulder 5:24.15 5:46.84 4:12.84 4:16.08 5:27.40 -
10 Eleanor Young SO-2 Trine 5:24.66 5:47.39 3:53.76 3:53.76 5:34.40 -
11 Abbey Peters JR-3 Olivet 5:30.42 6:16.68 6:59.64 6:23.29 5:40.34 -
12 Laurel Brown JR-3 Cedarville 5:35.94 5:09.07 6:29.69 3:55.16 6:26.33 -
13 Alycea Lemmon SR-4 Wright State 5:37.07 5:26.96 5:20.22 7:14.82 5:40.44 -
14 Piper Barker SO-2 Trine 5:41.35 5:00.39 5:07.22 6:35.97 5:00.39 -
15 Alex Couch FR-1 Wittenberg 5:42.25 5:59.37 6:54.13 5:28.56 5:35.41 -
16 Alyeska Linsley FR-1 Huntington 5:43.95 6:18.35 4:35.16 4:21.41 5:16.44 -
17 Jeralyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 5:46.61 7:20.20 6:00.48 4:26.89 6:00.48 -
18 Kirsten Evans SO-2 Shawnee State 5:47.24 6:49.75 5:47.24 5:54.19 6:18.50 -
19 Kayla Hess SR-4 Mount St. Joseph 5:51.97 6:58.85 4:52.14 5:02.70 5:06.22 -
20 Sarah Grove SO-2 Olivet 5:57.88 6:55.14 7:45.25 4:46.31 7:05.88 -
21 Shaylynn Reyes SR-4 Huntington 5:58.19 7:45.65 4:14.32 6:48.34 5:54.61 -
22 Isabel Prosnitz SO-2 Kenyon 6:01.16 5:57.55 5:06.99 4:23.65 6:22.83 -
23 Jaclyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 6:01.41 5:18.04 5:14.43 6:08.64 5:46.96 -
24 Maggie Simmons FR-1 Transylvania 6:03.93 7:05.80 6:11.21 5:31.18 7:53.11 -
25 Libby Perkins SO-2 Transylvania 6:06.32 5:59.00 5:22.37 5:51.67 7:41.57 -
26 Aaliyah Cota FR-1 Olivet 6:08.36 6:23.10 4:21.54 6:30.47 6:41.52 -
27 Stevie McSorley FR-1 Midway 6:08.94 7:41.18 7:07.97 6:56.91 5:13.60 -
28 Taylor Adams FR-1 Albion 6:09.91 5:07.03 6:24.71 7:57.19 6:43.21 -
29 Sophia Jones SO-2 Centre 6:12.50 7:45.63 7:12.10 4:35.65 5:16.63 -
30 Anna Blackstone FR-1 Ohio Dominican 6:15.59 7:38.22 5:38.04 7:30.71 8:08.27 -
31 Lily Spaulding FR-1 Huntington 6:17.06 7:17.39 6:13.29 6:43.46 4:50.34 -
32 Olivia Hiner FR-1 Kenyon 6:18.42 5:17.88 8:00.60 8:11.95 6:14.64 -
33 Hannah Gross FR-1 Kenyon 6:20.09 7:47.51 8:14.12 5:49.69 4:48.87 -
34 Kylee Henry JR-3 Ohio Dominican 6:22.19 6:45.13 7:23.34 5:51.62 6:52.77 -
35 Veronica Paniccia FR-1 Albion 6:22.81 5:44.53 5:36.88 8:17.66 5:06.25 -
36 Ana Henderson SO-2 Heidelberg 6:29.59 6:14.01 7:08.55 5:54.53 4:36.61 -
37 Natalie Brammer SO-2 Shawnee State 6:38.81 7:22.68 8:02.56 6:06.91 5:50.96 -
38 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 6:46.81 8:44.79 5:05.11 6:59.02 5:09.18 -
39 Peyton Tan FR-1 Transylvania 6:57.81 8:25.55 5:38.43 5:17.54 6:16.03 -
40 Evelyn Gifford FR-1 Olivet 7:02.29 6:07.40 9:00.54 4:55.61 7:27.63 -
  Hannah Wymer   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Judi Jones   Unattached 4:44.52 10
2 Ines Macadam JR-3 Tiffin 5:02.38 8
3 Bailey Puckett SO-2 Trine 5:07.34 6
4 Malarie Pinwar SO-2 Huntington 5:07.57 5
5 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 5:13.12 4
6 Emily Tedder JR-3 Huntington 5:13.63 3
7 Anna Brown SO-2 Kenyon 5:19.14 2
8 Erin Haugh JR-3 Centre 5:23.94 1
9 Erika Bournival   Team Boulder 5:24.15 -
10 Eleanor Young SO-2 Trine 5:24.66 -
11 Abbey Peters JR-3 Olivet 5:30.42 -
  Hannah Wymer   Unattached DNF -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Laurel Brown JR-3 Cedarville 6:06.18 5:35.94 4:01.88 5:02.35 -
13 Alycea Lemmon SR-4 Wright State 4:49.88 5:37.07 4:26.29 7:01.34 -
14 Piper Barker SO-2 Trine 6:56.45 5:41.35 4:29.67 7:03.28 -
15 Alex Couch FR-1 Wittenberg 6:02.79 5:42.25 5:25.14 5:38.83 -
16 Alyeska Linsley FR-1 Huntington 6:18.35 5:43.95 5:23.32 5:43.95 -
17 Jeralyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 4:33.83 5:46.61 5:22.35 5:29.28 -
18 Kirsten Evans SO-2 Shawnee State 4:37.80 5:47.24 6:42.80 4:51.69 -
19 Kayla Hess SR-4 Mount St. Joseph 4:59.18 5:51.97 5:34.38 7:19.97 -
20 Sarah Grove SO-2 Olivet 4:31.99 5:57.88 5:54.31 4:42.73 -
21 Shaylynn Reyes SR-4 Huntington 6:23.27 5:58.19 7:09.83 5:08.05 -
25 Libby Perkins SO-2 Transylvania 7:41.57 6:06.32 5:48.01 7:26.91 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
22 Isabel Prosnitz SO-2 Kenyon 6:01.16 4:16.43 6:51.73 5:17.82 5:25.05 6:48.11 -
23 Jaclyn Strawn SR-4 Ohio Dominican 6:01.41 7:02.85 4:59.97 4:27.45 5:10.82 5:03.59 -
24 Maggie Simmons FR-1 Transylvania 6:03.93 5:42.10 4:47.51 5:49.38 7:09.44 5:09.34 -
26 Aaliyah Cota FR-1 Olivet 6:08.36 4:51.01 7:03.62 6:15.73 6:41.52 7:18.35 -
27 Stevie McSorley FR-1 Midway 6:08.94 5:13.60 7:11.66 7:55.94 4:18.26 4:51.47 -
28 Taylor Adams FR-1 Albion 6:09.91 4:33.74 7:46.09 6:39.51 4:33.74 6:43.21 -
29 Sophia Jones SO-2 Centre 6:12.50 6:31.13 4:54.28 4:43.10 5:57.60 5:05.45 -
30 Anna Blackstone FR-1 Ohio Dominican 6:15.59 5:34.28 6:04.33 7:41.98 6:53.15 6:08.08 -
31 Lily Spaulding FR-1 Huntington 6:17.06 7:51.33 7:36.25 7:06.08 6:51.00 5:28.05 -
32 Olivia Hiner FR-1 Kenyon 6:18.42 4:28.68 6:22.21 5:59.50 8:08.17 5:06.52 -
33 Hannah Gross FR-1 Kenyon 6:20.09 6:16.29 4:37.47 4:48.87 4:48.87 7:47.51 -
34 Kylee Henry JR-3 Ohio Dominican 6:22.19 4:58.11 5:21.04 5:55.44 6:29.84 7:38.63 -
35 Veronica Paniccia FR-1 Albion 6:22.81 7:01.10 4:27.97 7:12.58 7:20.24 4:31.80 -
36 Ana Henderson SO-2 Heidelberg 6:29.59 7:24.14 7:55.30 4:56.09 7:00.76 7:47.51 -
37 Natalie Brammer SO-2 Shawnee State 6:38.81 5:03.10 7:42.62 6:58.75 8:02.56 5:46.97 -
38 Alyza Camp FR-1 Ohio Dominican 6:46.81 5:37.66 6:22.41 7:31.56 5:25.45 5:33.59 -
39 Peyton Tan FR-1 Transylvania 6:57.81 6:49.46 4:56.65 5:38.43 5:05.01 6:11.85 -
40 Evelyn Gifford FR-1 Olivet 7:02.29 9:08.98 6:24.29 5:16.72 8:14.08 5:33.61 -