January 27, 2024
|
Wittenberg-The Steemer - Springfield, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA NCAC HCAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jake Edwards   Unattached 4:07.65 5:07.09 4:37.37 3:20.60 10
2 Braedon Killion SR-4 Cedarville 4:09.53 4:31.99 4:17.02 3:29.61 8
3 Aidan McCarthy   Unattached 4:15.93 5:25.04 4:23.61 5:27.59 6
4 Austin Liepe SR-4 Huntington 4:16.41 4:26.67 4:11.29 3:07.18 5
5 Chris Davis SR-4 Olivet 4:17.58 5:24.55 5:19.40 4:58.80 4
6 Eden Antrim FR-1 Cedarville 4:20.43 4:51.69 3:54.39 3:57.00 3
7 Preston Jackson SO-2 Wright State 4:21.96 3:34.81 4:50.78 4:35.06 2
8 Kalib Tolle FR-1 Wright State 4:23.64 3:41.46 5:26.92 5:26.92 1
9 Reeve VanDemark SO-2 Centre 4:24.86 4:03.68 4:43.40 4:35.46 -
10 Oliver DiCerbo SO-2 Denison 4:24.90 5:23.18 5:39.08 4:30.20 -
11 Joey Merrill FR-1 Cedarville 4:26.64 3:49.31 3:49.31 5:46.64 -
12 Lucas Tutrow SO-2 Trine 4:26.69 3:28.02 4:00.03 3:44.02 -
13 Mikey Arnone FR-1 Capital 4:27.87 3:55.73 3:58.41 3:26.26 -
14 Matt Rankin SO-2 Trine 4:28.18 3:07.73 3:26.50 3:37.23 -
15 Nate Very JR-3 Transylvania 4:28.73 5:00.98 4:34.11 3:16.18 -
16 Carson Milner FR-1 Midway 4:28.89 5:14.61 3:27.05 3:40.49 -
17 Carter Russell FR-1 Centre 4:29.34 5:28.60 3:30.09 3:11.24 -
18 Destin Green FR-1 Manchester 4:29.99 4:27.29 3:38.70 5:50.99 -
19 Tayton Hess JR-3 Wright State 4:31.56 5:17.73 5:12.30 5:09.58 -
20 Dalton Nunn JR-3 Transylvania 4:34.20 4:34.20 5:37.27 5:07.11 -
21 Kolin Brake FR-1 Capital 4:36.16 4:00.26 3:32.65 4:33.40 -
22 Caleb Boes FR-1 Trine 4:37.04 5:15.83 3:33.32 4:53.67 -
23 Luke Napier SO-2 Centre 4:37.08 4:09.38 5:15.88 4:50.94 -
24 Jack Major FR-1 Cedarville 4:37.25 3:44.58 5:38.25 5:49.34 -
25 Alex Anderson FR-1 Trine 4:39.09 3:57.23 3:20.95 5:48.87 -
26 Zander Huss SO-2 Trine 4:42.57 5:56.04 4:31.27 4:53.88 -
27 Rogan Hanson FR-1 Ohio Dominican 4:43.12 4:06.32 5:39.75 4:11.98 -
28 Enoch Hines FR-1 Trine 4:43.51 3:43.98 4:43.51 5:51.56 -
29 Matt Hoop SO-2 Trine 4:43.92 5:32.19 5:37.87 6:00.58 -
30 Joe Brewster FR-1 Heidelberg 4:44.87 5:21.91 5:21.91 5:30.45 -
31 Austin Smith SR-4 Trine 4:45.65 4:45.65 5:37.07 4:48.51 -
32 Aidan Shannon FR-1 Ohio Dominican 4:48.19 4:13.61 4:51.08 4:51.08 -
33 Jacob Miller SR-4 Mount St. Joseph 4:49.91 5:36.30 3:34.54 4:47.01 -
34 David Steimle FR-1 Wright State 4:51.08 4:45.26 3:32.49 6:12.59 -
35 Baylee Jost SO-2 Wittenberg 4:51.29 6:09.94 4:51.29 4:01.77 -
36 Jack Caine SR-4 Kenyon 4:52.79 3:51.31 4:55.72 4:14.73 -
37 Eli Shoup SO-2 Trine 4:53.06 5:25.30 5:51.68 4:44.27 -
38 Theo Hordon FR-1 Kenyon 4:53.21 6:18.24 6:06.52 5:10.81 -
39 Aiden Mahony FR-1 Capital 4:53.82 5:43.77 5:02.64 6:13.16 -
40 Seth Meader SR-4 Transylvania 4:55.56 6:24.23 4:11.23 5:45.81 -
41 Michael Fox SO-2 Manchester 4:55.81 5:46.10 3:47.78 6:18.64 -
42 Anthony DeVito SO-2 Olivet 4:57.19 3:51.81 6:20.41 5:59.60 -
43 Nate Rogers SO-2 Transylvania 4:58.49 3:37.90 5:40.28 6:07.15 -
44 Isaac Combs SR-4 Huntington 4:58.61 5:46.39 5:34.45 3:55.91 -
45 Caden Clark FR-1 Manchester 4:58.76 4:28.89 4:10.96 4:46.81 -
46 Joe Brandel FR-1 Centre 4:59.36 4:26.43 3:29.56 4:59.36 -
47 Ruark Wicka JR-3 Albion 5:00.83 4:30.75 4:12.70 6:04.01 -
48 AJ Maxey SR-4 Centre 5:01.61 4:25.42 6:26.06 4:25.42 -
49 Will Hanak SR-4 Cedarville 5:02.67 5:42.02 6:09.26 6:18.34 -
50 Tyler Loucks FR-1 Huntington 5:03.45 4:14.90 4:11.87 5:03.45 -
51 Edward Devaney SO-2 Ohio Dominican 5:04.95 6:12.04 6:02.89 5:47.65 -
52 Alex Combs FR-1 Wright State 5:05.04 3:51.83 4:37.59 4:43.69 -
53 Adan Rojas FR-1 Albion 5:05.98 6:07.18 4:26.21 5:24.34 -
54 Seong-Hyun Cho SO-2 Kenyon 5:09.97 5:59.57 5:56.47 5:40.97 -
55 Ethan Tomasso SR-4 Midway 5:14.09 6:16.91 4:11.28 5:29.80 -
56 Andrew Rouser FR-1 Capital 5:28.28 5:57.83 4:16.06 6:07.68 -
57 Ben Gillesby SO-2 Olivet 5:36.64 5:13.08 6:57.44 6:57.44 -
58 Mitch Reveal SO-2 Mount St. Joseph 5:51.85 6:34.08 7:16.30 5:58.89 -
  Sam Gilman   Unattached DNF DNF DNF DNF -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jake Edwards   Unattached 5:21.95 4:07.65 10
2 Braedon Killion SR-4 Cedarville 4:34.49 4:09.53 8
3 Aidan McCarthy   Unattached 3:24.75 4:15.93 6
5 Chris Davis SR-4 Olivet 3:51.83 4:17.58 4
6 Eden Antrim FR-1 Cedarville 4:49.08 4:20.43 3
7 Preston Jackson SO-2 Wright State 5:19.60 4:21.96 2
8 Kalib Tolle FR-1 Wright State 3:36.19 4:23.64 1
10 Oliver DiCerbo SO-2 Denison 5:09.94 4:24.90 -
19 Tayton Hess JR-3 Wright State 3:53.55 4:31.56 -
  Sam Gilman   Unattached DNF DNF -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Austin Liepe SR-4 Huntington 5:28.21 2:59.49 5:07.70 4:16.41 4:49.75 5
9 Reeve VanDemark SO-2 Centre 3:55.73 3:47.78 4:38.11 4:24.86 4:54.00 -
11 Joey Merrill FR-1 Cedarville 4:31.98 4:34.64 4:07.98 4:26.64 3:09.32 -
12 Lucas Tutrow SO-2 Trine 4:48.03 4:53.36 5:06.70 4:26.69 5:41.37 -
13 Mikey Arnone FR-1 Capital 5:08.05 4:46.62 5:18.77 4:27.87 3:20.91 -
14 Matt Rankin SO-2 Trine 4:20.14 4:36.23 5:00.37 4:28.18 4:12.09 -
15 Nate Very JR-3 Transylvania 5:14.42 3:21.55 4:20.67 4:28.73 5:33.23 -
16 Carson Milner FR-1 Midway 4:15.45 4:20.83 3:48.56 4:28.89 5:01.16 -
17 Carter Russell FR-1 Centre 4:40.12 4:18.57 4:37.42 4:29.34 5:04.36 -
18 Destin Green FR-1 Manchester 5:34.79 3:30.60 4:59.69 4:29.99 4:29.99 -
20 Dalton Nunn JR-3 Transylvania 3:53.07 4:31.46 3:22.91 4:34.20 4:17.75 -
23 Luke Napier SO-2 Centre 3:25.04 3:13.96 4:17.69 4:37.08 5:40.81 -
24 Jack Major FR-1 Cedarville 6:00.43 5:43.79 4:34.48 4:37.25 4:12.30 -
31 Austin Smith SR-4 Trine 4:11.38 3:19.96 4:42.80 4:45.65 5:11.36 -
36 Jack Caine SR-4 Kenyon 5:13.29 3:45.45 5:27.93 4:52.79 4:26.44 -
49 Will Hanak SR-4 Cedarville 4:29.38 5:32.94 5:35.97 5:02.67 4:35.43 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Kolin Brake FR-1 Capital 4:44.45 4:36.16 3:40.93 3:29.89 -
22 Caleb Boes FR-1 Trine 3:41.64 4:37.04 4:56.44 3:33.32 -
25 Alex Anderson FR-1 Trine 3:37.69 4:39.09 3:29.32 4:47.47 -
26 Zander Huss SO-2 Trine 3:40.41 4:42.57 4:51.05 5:58.87 -
27 Rogan Hanson FR-1 Ohio Dominican 5:39.75 4:43.12 3:35.18 3:49.33 -
29 Matt Hoop SO-2 Trine 5:46.39 4:43.92 5:46.39 4:07.01 -
30 Joe Brewster FR-1 Heidelberg 5:07.66 4:44.87 4:56.27 5:10.51 -
34 David Steimle FR-1 Wright State 5:23.10 4:51.08 4:59.82 4:04.51 -
35 Baylee Jost SO-2 Wittenberg 5:14.60 4:51.29 5:34.99 5:58.29 -
38 Theo Hordon FR-1 Kenyon 3:51.64 4:53.21 6:15.31 4:56.15 -
40 Seth Meader SR-4 Transylvania 5:10.34 4:55.56 3:32.81 4:40.79 -
41 Michael Fox SO-2 Manchester 3:44.82 4:55.81 5:13.56 3:47.78 -
42 Anthony DeVito SO-2 Olivet 4:18.56 4:57.19 3:39.92 4:21.53 -
43 Nate Rogers SO-2 Transylvania 6:04.16 4:58.49 3:28.95 6:22.07 -
45 Caden Clark FR-1 Manchester 5:13.70 4:58.76 6:25.40 5:07.73 -
48 AJ Maxey SR-4 Centre 3:40.18 5:01.61 6:23.05 5:22.73 -
Men's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Enoch Hines FR-1 Trine 3:29.80 4:32.17 4:43.51 4:43.51 4:57.69 -
32 Aidan Shannon FR-1 Ohio Dominican 4:04.97 4:33.78 4:48.19 3:39.03 3:53.44 -
33 Jacob Miller SR-4 Mount St. Joseph 5:53.69 4:41.22 4:49.91 6:13.99 6:13.99 -
37 Eli Shoup SO-2 Trine 6:03.40 3:48.59 4:53.06 6:03.40 6:00.47 -
39 Aiden Mahony FR-1 Capital 4:24.44 6:01.40 4:53.82 5:58.46 3:49.18 -
44 Isaac Combs SR-4 Huntington 4:25.77 4:58.61 4:58.61 4:58.61 5:40.42 -
46 Joe Brandel FR-1 Centre 6:23.18 6:14.20 4:59.36 5:20.32 3:41.53 -
47 Ruark Wicka JR-3 Albion 4:48.80 6:31.08 5:00.83 4:30.75 6:16.04 -
50 Tyler Loucks FR-1 Huntington 3:32.42 4:11.87 5:03.45 6:04.14 5:55.04 -
51 Edward Devaney SO-2 Ohio Dominican 5:01.90 5:01.90 5:04.95 4:13.11 6:30.34 -
52 Alex Combs FR-1 Wright State 6:06.05 4:19.29 5:05.04 6:24.35 4:40.64 -
53 Adan Rojas FR-1 Albion 5:51.88 5:15.16 5:05.98 5:18.22 6:04.12 -
54 Seong-Hyun Cho SO-2 Kenyon 5:34.77 6:33.67 5:09.97 5:19.27 5:09.97 -
55 Ethan Tomasso SR-4 Midway 5:23.52 6:10.63 5:14.09 6:23.19 4:30.12 -
56 Andrew Rouser FR-1 Capital 4:29.19 5:54.55 5:28.28 5:02.02 6:43.79 -
57 Ben Gillesby SO-2 Olivet 5:09.71 4:56.25 5:36.64 5:33.28 6:06.94 -
58 Mitch Reveal SO-2 Mount St. Joseph 6:51.67 5:58.89 5:51.85 4:16.85 4:55.56 -