January 26-27, 2024
|
Fall Creek Pavilion at Indiana State Fairgrounds - Indianapolis, IN
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Julia Nielsen JR-3 Bradley 1:34.99 1:37.73 1:57.82 1:31.33
2 Claire Lange SO-2 Marian (Ind.) 1:44.24 1:48.03 1:52.77 1:34.76
3 Abby Jackson SO-2 Oakland 1:38.16 1:45.79 1:31.49 1:35.30
4 Lena Stolla FR-1 Bradley 1:32.14 1:10.06 1:32.14 1:35.97
5 Alexis Thigpen SR-4 Ball State 1:27.64 1:16.08 1:16.08 1:36.30
6 Leila Williams-Molitor SO-2 Ball State 1:20.22 1:17.32 1:23.12 1:36.65
7 Taylor Thomas SR-4 Marian (Ind.) 1:43.67 1:47.58 1:29.98 1:37.80
8 Andriana Erotocritou JR-3 Bradley 1:23.32 1:31.16 1:57.63 1:38.02
9 Hanna Reuter SO-2 Marian (Ind.) 1:36.49 1:24.67 1:39.44 1:38.45
10 Darby Roth SR-4 Lewis 1:27.24 1:48.06 1:45.08 1:39.13
11 Caitlin Rose SR-4 Butler 1:50.65 1:57.89 1:28.94 1:43.41
12 Katie Melzer FR-1 Lewis 1:17.68 1:31.15 1:15.61 1:43.57
13 Macie Radcliffe SO-2 Northern Kentucky 1:51.86 1:23.36 2:02.41 1:45.52
14 Sophia Pomnean FR-1 Cleveland St. 1:58.09 1:19.09 2:07.85 1:48.34
15 Madison Morris SO-2 Cleveland St. 1:30.50 1:38.22 2:20.16 1:50.36
16 Jade Stinson FR-1 Northern Kentucky 1:38.30 1:41.65 1:33.83 1:51.70
17 Maci Easton SO-2 Ball State 2:20.37 1:48.36 1:39.74 2:03.13
Women's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Julia Nielsen JR-3 Bradley 1:35.90 1:44.12 1:57.82 1:20.37 1:31.33 1:26.77 1:34.07
4 Lena Stolla FR-1 Bradley 2:00.93 1:33.09 1:31.18 1:13.90 1:35.97 1:33.09 1:40.77
5 Alexis Thigpen SR-4 Ball State 1:29.56 1:20.90 1:16.08 1:52.67 1:36.30 1:19.93 1:37.27
6 Leila Williams-Molitor SO-2 Ball State 1:47.29 1:42.45 1:13.46 1:10.56 1:36.65 1:26.02 1:07.66
9 Hanna Reuter SO-2 Marian (Ind.) 1:41.41 2:07.00 1:41.41 2:07.99 1:38.45 1:10.89 2:01.10
10 Darby Roth SR-4 Lewis 1:14.35 1:38.14 1:42.11 1:48.06 1:39.13 1:30.21 1:43.10
Women's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Claire Lange SO-2 Marian (Ind.) 2:00.35 1:28.13 1:45.19 1:09.18 1:34.76 1:46.14 1:23.39
3 Abby Jackson SO-2 Oakland 1:09.57 1:40.07 1:40.07 1:35.30 1:35.30 1:37.21 1:35.30
7 Taylor Thomas SR-4 Marian (Ind.) 1:12.38 1:47.58 1:10.42 1:59.32 1:37.80 1:08.46 1:10.42
8 Andriana Erotocritou JR-3 Bradley 1:56.65 1:15.48 1:58.61 1:51.75 1:38.02 1:16.46 1:30.18
12 Katie Melzer FR-1 Lewis 1:33.22 1:54.97 1:44.61 1:34.25 1:43.57 1:35.29 1:24.93
15 Madison Morris SO-2 Cleveland St. 1:50.36 1:55.88 1:54.78 2:00.30 1:50.36 2:02.50 1:20.57
Women's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Caitlin Rose SR-4 Butler 1:43.41 1:56.86 1:28.94 1:39.28 2:09.27 1:38.24
13 Macie Radcliffe SO-2 Northern Kentucky 1:45.52 2:03.46 1:38.14 2:16.12 2:07.68 1:55.02
14 Sophia Pomnean FR-1 Cleveland St. 1:48.34 2:16.51 1:38.59 1:34.26 1:41.84 1:44.01
16 Jade Stinson FR-1 Northern Kentucky 1:51.70 1:58.41 1:51.70 2:18.51 1:18.19 2:16.28
17 Maci Easton SO-2 Ball State 2:03.13 2:36.38 2:32.69 2:27.76 1:40.97 2:37.61