February 3, 2024
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Noel Vanderwall SO-2 Taylor 9:58.51 12:58.07
2 Elizabeth Barrett SO-2 Indiana Wesleyan 10:11.59 12:50.61
3 Mercy Chebet JR-3 Goshen 10:17.85 8:26.64
4 Ahna Neideck SR-4 Taylor 10:18.64 12:03.81
5 Madelyn Skidmore SR-4 Grace 10:21.26 11:17.18
6 Esther Cameron SO-2 Grace 10:21.70 10:27.92
7 Liz Loichinger SR-4 Marian (Ind.) 10:55.17 12:46.55
8 Elayna Kitt JR-3 Taylor 10:58.52 8:40.23
9 Jackie McCoy FR-1 Taylor 11:00.19 8:54.76
10 Katie Acker JR-3 Grace 11:00.85 12:33.37
11 Stephany Claudio JR-3 Goshen 11:01.32 10:54.71
12 Shelby Cade SO-2 Spring Arbor 11:06.28 8:39.70
13 Ella Baldwin JR-3 Indiana Wesleyan 11:08.42 11:21.79
14 Morgan Welch SO-2 Grace 11:16.28 14:32.41
15 Eden Norris SO-2 Indiana Wesleyan 11:16.75 9:55.54
16 Marissa Cates FR-1 Indiana Wesleyan 11:17.84 9:15.83
17 Renae Kopser   Purdue Run Club 11:21.67 11:48.94
18 Rebekah Firestone SO-2 Taylor 11:21.73 14:32.62
19 Anna Constable SO-2 Bethel (Ind.) 11:34.55 11:48.44
20 Julia Kanagy Junior Unattached 11:34.64 9:15.72
21 Raelyn Barrett SO-2 Mount Vernon Nazarene 11:38.14 13:22.86
22 Carmen Trier SR-4 Grace 11:38.30 8:36.75
23 Madyson Oudbier FR-1 Spring Arbor 11:40.12 13:25.14
24 Emma Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) 11:42.45 12:03.53
25 Zoe Dinius SO-2 Taylor 11:44.93 11:09.69
26 Caroline Kolb JR-3 Grace 11:46.84 13:18.73
27 Reagan Hoke JR-3 Indiana Wesleyan 11:52.54 10:19.91
28 Gracynn Hinkley FR-1 Marian (Ind.) 11:56.73 11:49.57
29 Ava Martinez   Purdue Run Club 12:02.53 11:55.31
30 Emma Gruet SO-2 Bethel (Ind.) 12:04.48 10:15.81
31 Karla Julian Austria FR-1 Indiana Tech 12:06.05 15:00.31
32 Anna Enderle FR-1 Bethel (Ind.) 12:08.02 9:35.14
33 Rachel Murphy SO-2 Indiana Wesleyan 12:10.05 13:37.66
34 Emma Long FR-1 Grace 12:15.17 9:33.44
35 Lily Kissner JR-3 St. Francis (Ind.) 12:20.22 11:50.62
36 Hannah Hawkins SO-2 St. Francis (Ind.) 12:20.39 11:06.36
37 Alana Bohls JR-3 Grace 13:00.46 16:46.80
  Cara Karmolinski   Purdue Run Club DNF DNF
  Molly Harding SO-2 Huntington DNS DNS
  Emily DuVall FR-1 Indiana Tech DNS DNS
  Adrianna Frederick SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS
  Addison Grady SO-2 Grace DNS DNS
  Amelia Strzechowski SO-2 Huntington DNS DNS
  Cassandra Schrubb SO-2 Indiana East DNS DNS
  Evelyn Hasenour JR-3 Indiana East DNS DNS
  Brett Cahall JR-3 Bethel (Ind.) DNS DNS
  Jynessa Larsen FR-1 Spring Arbor DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Noel Vanderwall SO-2 Taylor 10:46.39 8:40.71 11:10.34 7:52.83 10:04.50 9:58.51 7:22.90
2 Elizabeth Barrett SO-2 Indiana Wesleyan 9:41.01 8:21.51 12:38.38 11:49.45 8:39.86 10:11.59 11:37.22
3 Mercy Chebet JR-3 Goshen 11:32.00 11:50.53 7:18.68 7:18.68 12:02.89 10:17.85 12:02.89
4 Ahna Neideck SR-4 Taylor 12:10.00 7:13.05 11:08.14 9:35.34 13:05.68 10:18.64 9:41.53
5 Madelyn Skidmore SR-4 Grace 12:44.15 9:12.93 7:45.95 11:35.82 11:17.18 10:21.26 10:21.26
6 Esther Cameron SO-2 Grace 8:36.02 12:13.61 10:40.36 9:00.88 12:07.39 10:21.70 8:29.80
7 Liz Loichinger SR-4 Marian (Ind.) 11:47.59 11:34.48 13:38.97 9:10.35 13:38.97 10:55.17 8:24.48
8 Elayna Kitt JR-3 Taylor 10:58.52 10:25.60 14:02.91 11:51.21 10:19.01 10:58.52 8:07.31
9 Jackie McCoy FR-1 Taylor 10:13.98 9:14.56 8:34.95 11:13.40 12:32.62 11:00.19 9:21.17
10 Katie Acker JR-3 Grace 12:20.16 12:06.94 14:12.50 13:26.24 7:42.60 11:00.85 11:00.85
11 Stephany Claudio JR-3 Goshen 11:14.55 11:41.00 13:20.20 9:41.97 9:02.29 11:01.32 7:49.54
12 Shelby Cade SO-2 Spring Arbor 11:52.92 10:12.98 12:46.23 7:53.06 8:53.03 11:06.28 9:06.35
13 Ella Baldwin JR-3 Indiana Wesleyan 13:48.84 10:01.58 12:42.00 10:55.06 14:02.21 11:08.42 9:01.42
14 Morgan Welch SO-2 Grace 9:41.60 8:06.93 12:17.15 11:16.28 12:10.39 11:16.28 8:47.50
16 Marissa Cates FR-1 Indiana Wesleyan 11:04.29 10:57.51 9:42.95 12:12.07 10:10.06 11:17.84 14:00.53
17 Renae Kopser   Purdue Run Club 13:10.74 11:21.67 8:58.52 12:09.39 13:24.37 11:21.67 11:28.49
18 Rebekah Firestone SO-2 Taylor 10:54.46 14:46.25 12:29.91 13:17.63 11:01.28 11:21.73 8:44.94
20 Julia Kanagy Junior Unattached 12:37.16 10:59.91 12:37.16 8:13.20 14:07.46 11:34.64 11:41.59
22 Carmen Trier SR-4 Grace 13:23.05 9:25.63 13:44.00 14:04.95 11:59.25 11:38.30 8:22.78
33 Rachel Murphy SO-2 Indiana Wesleyan 10:42.45 11:40.85 14:43.36 12:10.05 10:27.85 12:10.05 8:45.64
  Cara Karmolinski   Purdue Run Club DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jynessa Larsen FR-1 Spring Arbor DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Addison Grady SO-2 Grace DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Molly Harding SO-2 Huntington DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cassandra Schrubb SO-2 Indiana East DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
15 Eden Norris SO-2 Indiana Wesleyan 11:16.75
19 Anna Constable SO-2 Bethel (Ind.) 11:34.55
21 Raelyn Barrett SO-2 Mount Vernon Nazarene 11:38.14
23 Madyson Oudbier FR-1 Spring Arbor 11:40.12
24 Emma Beimfohr SO-2 Marian (Ind.) 11:42.45
25 Zoe Dinius SO-2 Taylor 11:44.93
26 Caroline Kolb JR-3 Grace 11:46.84
27 Reagan Hoke JR-3 Indiana Wesleyan 11:52.54
28 Gracynn Hinkley FR-1 Marian (Ind.) 11:56.73
29 Ava Martinez   Purdue Run Club 12:02.53
30 Emma Gruet SO-2 Bethel (Ind.) 12:04.48
31 Karla Julian Austria FR-1 Indiana Tech 12:06.05
32 Anna Enderle FR-1 Bethel (Ind.) 12:08.02
34 Emma Long FR-1 Grace 12:15.17
35 Lily Kissner JR-3 St. Francis (Ind.) 12:20.22
36 Hannah Hawkins SO-2 St. Francis (Ind.) 12:20.39
37 Alana Bohls JR-3 Grace 13:00.46
  Brett Cahall JR-3 Bethel (Ind.) DNS
  Amelia Strzechowski SO-2 Huntington DNS
  Adrianna Frederick SO-2 Indiana Wesleyan DNS
  Emily DuVall FR-1 Indiana Tech DNS
  Evelyn Hasenour JR-3 Indiana East DNS