February 3, 2024
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Riley Hershberger SR-4 Bethel (Ind.) 6.42 7.12 7.73
2 Ally Hawk SO-2 Indiana Wesleyan 9.20 8.20 7.73
3 Catalla Jones FR-1 Marian (Ind.) 7.51 6.26 7.82
4 Ashley Hall SR-4 Taylor 8.86 5.75 7.98
5 Giorgia Mameli JR-3 Marian (Ind.) 8.34 8.67 8.02
6 D'Arjha Davis SO-2 Taylor 8.10 8.99 8.02
7 Hope Taylor FR-1 Spring Arbor 7.25 9.91 8.05
8 Patience Sakeuh SR-4 Taylor 8.43 9.48 8.10

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Riley Hershberger SR-4 Bethel (Ind.) 7.78 7.01 8.41 8.95 9.11 8.41
2 Ally Hawk SO-2 Indiana Wesleyan 7.84 5.96 7.69 7.77 8.31 8.31
3 Catalla Jones FR-1 Marian (Ind.) 7.90 7.90 9.41 8.62 5.93 9.48
4 Ashley Hall SR-4 Taylor 7.92 6.58 7.77 9.82 6.58 6.74
5 Giorgia Mameli JR-3 Marian (Ind.) 7.97 8.29 10.13 7.34 9.17 8.77
6 D'Arjha Davis SO-2 Taylor 7.98 7.59 7.43 9.26 9.10 8.22
7 Patience Sakeuh SR-4 Taylor 8.01 9.54 6.25 9.14 10.18 8.41
8 Hope Taylor FR-1 Spring Arbor 8.05 9.50 8.86 9.74 10.39 7.01
9 Nicole Domene FR-1 Taylor 8.06 7.02 9.60 5.73 5.97 10.08
10 Paris DeBord SO-2 Rio Grande 8.07 8.72 6.22 6.30 8.32 7.11
11 Aryeana Fry FR-1 Marian (Ind.) 8.12 8.53 6.01 8.21 7.15 6.26
12 Jaylah Leggett FR-1 Goshen 8.13 9.03 7.56 10.49 6.18 6.83
13 Rylin Bagarus SR-4 Bethel (Ind.) 8.18 8.43 5.81 9.41 7.94 9.08
14 Kilynn Guiler SR-4 Bethel (Ind.) 8.20 9.76 9.19 6.24 7.30 10.09
15 Natalie Gonzalez SR-4 Bethel (Ind.) 8.20 8.45 9.02 8.37 9.84 8.37
16 Kathy Soriano FR-1 Marian (Ind.) 8.25 10.23 8.83 10.56 8.01 10.73
17 andrea Lawrence   Indiana Tech Developmental 8.28 7.12 6.79 10.11 8.37 6.55
18 Emma Harbert SO-2 Indiana Wesleyan 8.33 6.58 8.42 8.75 6.08 5.83
19 Madelyn Yoder JR-3 Grace 8.35 10.27 7.85 7.60 8.94 5.85
20 Shailin Golden JR-3 Spring Arbor 8.35 9.44 8.52 10.11 8.52 9.02
21 India Benton SR-4 Indiana East 8.36 10.29 7.44 7.36 10.20 9.28
22 Nekold Jones SR-4 Madonna 8.37 7.62 8.29 8.29 10.38 7.20
23 Cianna Brown SR-4 Madonna 8.38 6.62 10.56 10.23 6.29 6.71
24 Myesha Reese SO-2 Madonna 8.45 8.96 8.71 6.68 6.76 9.38
25 Jessie Beaumont FR-1 Taylor 8.46 10.49 8.72 6.94 8.63 9.90
26 Lola Duncan   Indiana Tech Developmental 8.54 9.91 10.59 9.06 8.46 7.69
27 Katie Bolt FR-1 Huntington 8.56 8.14 10.02 6.85 6.60 9.51
28 Rosine Oloni SO-2 Spring Arbor 8.57 8.49 6.09 6.43 6.43 6.77
29 Emma Benzinger   Indiana Tech Developmental 8.61 6.20 8.61 9.13 9.48 8.96
30 Ryah DiGiacomo   Indiana Tech Developmental 8.64 6.40 10.63 9.59 7.26 9.77
31 Caitlin Zlabek SR-4 Bethel (Ind.) 8.64 7.95 8.64 7.09 10.98 8.64
32 Brooklyn Bixler FR-1 Taylor 8.64 8.30 7.61 10.63 6.83 10.20
33 Kyla Booker   Marian University DT 8.67 6.07 9.97 10.93 7.11 7.29
34 Kailia Malaivanh   Purdue Run Club 8.72 10.47 9.94 9.77 10.38 10.29
35 Claire Bailey FR-1 Taylor 8.72 11.17 7.15 10.56 8.55 10.64
36 Lalah Boyd FR-1 Indiana Kokomo 8.77 10.00 10.70 10.53 10.35 10.00
37 Emma Conrad JR-3 Grace 8.81 10.84 6.88 8.99 9.70 6.79
38 Amethyst Berghoff FR-1 St. Francis (Ind.) 8.82 8.47 8.38 6.44 10.68 7.15
39 Rachel Wilson JR-3 Mount Vernon Nazarene 8.83 7.07 6.36 9.54 9.81 6.54
40 Kaleah Louden SO-2 Indiana East 8.90 11.04 9.97 9.97 7.75 10.33
41 Jo-Hanna Kraal SO-2 Taylor 8.97 7.45 10.68 10.68 8.53 10.68
42 Maya Butler JR-3 Grace 8.99 8.81 11.06 6.48 8.81 11.42
43 Lillian Clannin JR-3 Indiana Wesleyan 9.20 7.09 9.76 11.96 7.36 6.72
44 Audrey Wemple   Purdue Run Club 9.55 9.75 9.46 11.56 9.46 12.42
  Gracie Conklin-Davis FR-1 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Sanaa Cartledge JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Diana Valle   Purdue Run Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Lauren Coppersmith SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Adrienne McKean FR-1 Taylor DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Riley Hershberger SR-4 Bethel (Ind.) 9.50 7.78 9.34
10 Paris DeBord SO-2 Rio Grande 7.02 8.07 9.77
17 andrea Lawrence   Indiana Tech Developmental 10.77 8.28 9.53
23 Cianna Brown SR-4 Madonna 10.81 8.38 8.80
30 Ryah DiGiacomo   Indiana Tech Developmental 6.48 8.64 7.00
33 Kyla Booker   Marian University DT 7.55 8.67 9.19
41 Jo-Hanna Kraal SO-2 Taylor 10.32 8.97 7.63
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Ally Hawk SO-2 Indiana Wesleyan 8.55 8.16 7.84 9.65 9.41
12 Jaylah Leggett FR-1 Goshen 9.84 9.68 8.13 7.40 9.27
14 Kilynn Guiler SR-4 Bethel (Ind.) 9.19 5.83 8.20 8.45 9.68
27 Katie Bolt FR-1 Huntington 10.70 8.31 8.56 6.00 8.82
29 Emma Benzinger   Indiana Tech Developmental 10.25 9.48 8.61 8.44 8.61
38 Amethyst Berghoff FR-1 St. Francis (Ind.) 9.53 10.06 8.82 6.71 9.09
  Gracie Conklin-Davis FR-1 Indiana Kokomo DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Patience Sakeuh SR-4 Taylor 6.33 8.17 6.73 8.01 9.14 9.22 10.02
15 Natalie Gonzalez SR-4 Bethel (Ind.) 5.91 7.96 7.47 8.20 10.17 8.94 8.12
20 Shailin Golden JR-3 Spring Arbor 9.27 5.85 6.10 8.35 9.61 10.19 9.52
25 Jessie Beaumont FR-1 Taylor 10.83 8.63 7.28 8.46 6.94 10.07 8.46
28 Rosine Oloni SO-2 Spring Arbor 8.83 9.77 8.92 8.57 10.46 7.03 6.77
39 Rachel Wilson JR-3 Mount Vernon Nazarene 6.45 11.13 7.60 8.83 6.80 8.22 9.28
43 Lillian Clannin JR-3 Indiana Wesleyan 8.74 11.50 7.92 9.20 11.78 7.18 6.54
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Giorgia Mameli JR-3 Marian (Ind.) 7.97 7.97
11 Aryeana Fry FR-1 Marian (Ind.) 6.18 8.12
24 Myesha Reese SO-2 Madonna 8.12 8.45
31 Caitlin Zlabek SR-4 Bethel (Ind.) 7.69 8.64
42 Maya Butler JR-3 Grace 7.83 8.99
44 Audrey Wemple   Purdue Run Club 12.04 9.55
  Adrienne McKean FR-1 Taylor DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 D'Arjha Davis SO-2 Taylor 7.98 7.74 10.14
8 Hope Taylor FR-1 Spring Arbor 8.05 5.72 7.01
13 Rylin Bagarus SR-4 Bethel (Ind.) 8.18 9.17 7.12
16 Kathy Soriano FR-1 Marian (Ind.) 8.25 7.43 6.60
34 Kailia Malaivanh   Purdue Run Club 8.72 6.46 8.81
  Diana Valle   Purdue Run Club DNS DNS DNS
  Sanaa Cartledge JR-3 Indiana Kokomo DNS DNS DNS
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Catalla Jones FR-1 Marian (Ind.) 7.90 9.17
9 Nicole Domene FR-1 Taylor 8.06 6.21
18 Emma Harbert SO-2 Indiana Wesleyan 8.33 7.83
26 Lola Duncan   Indiana Tech Developmental 8.54 7.35
36 Lalah Boyd FR-1 Indiana Kokomo 8.77 8.25
37 Emma Conrad JR-3 Grace 8.81 8.37
40 Kaleah Louden SO-2 Indiana East 8.90 7.57
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Ashley Hall SR-4 Taylor 9.90 7.92 7.92
19 Madelyn Yoder JR-3 Grace 8.52 9.52 8.35
21 India Benton SR-4 Indiana East 6.52 6.61 8.36
22 Nekold Jones SR-4 Madonna 10.89 9.71 8.37
32 Brooklyn Bixler FR-1 Taylor 8.90 6.57 8.64
35 Claire Bailey FR-1 Taylor 10.03 9.25 8.72
  Lauren Coppersmith SO-2 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS