February 3, 2024
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ryan Hanak SO-2 Taylor 9:29.42 8:16.95 8:37.65
2 Evan Hodkinson JR-3 Mount Vernon Nazarene 8:10.49 9:55.97 8:47.40
3 Joel Mumaw SO-2 Taylor 6:25.50 8:42.80 8:48.08
4 Zami Moscoso   Purdue Run Club 7:29.00 9:09.36 8:48.23
5 Tyler Jenkins SO-2 Rio Grande 8:00.85 6:15.17 8:48.40
6 Braden Vernot JR-3 Indiana Wesleyan 7:39.74 11:26.96 8:48.43
7 Alex Ortiz SO-2 Taylor 6:55.32 7:05.97 8:52.46
8 Luke Bantz JR-3 Indiana Wesleyan 8:54.64 8:27.91 8:54.64
9 Ashton Beverly FR-1 Rio Grande 10:32.84 8:08.04 8:56.30
10 Chase Hobson SO-2 Spring Arbor 6:32.97 10:35.21 8:58.31
11 Hunter Wasnich SO-2 Indiana Wesleyan 9:04.37 6:22.68 8:58.98
12 Grant Flora FR-1 Indiana Wesleyan 7:40.21 11:33.02 9:01.42
13 Mason Hendrickson SO-2 Mount Vernon Nazarene 8:40.13 11:06.42 9:01.80
14 Aidan Harmer   Ball State Runners Association 11:40.28 10:24.28 9:02.85
15 Ben Moster SO-2 Marian (Ind.) 10:05.42 6:59.98 9:05.42
16 Gannon Owen JR-3 Indiana Wesleyan 6:27.85 8:38.95 9:06.26
17 Jared Stayte SO-2 Taylor 7:09.34 7:47.87 9:10.43
18 Brian Barbarini   Purdue Run Club 6:48.84 11:47.18 9:12.48
19 Jonas Brooks FR-1 Indiana Kokomo 11:47.73 9:29.50 9:12.91
20 Kasy Science FR-1 Rio Grande 11:03.63 6:49.24 9:13.02
21 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 10:28.18 6:40.26 9:15.91
22 Jacob Stetzel SO-2 Indiana Tech 7:47.26 9:16.26 9:16.26
23 Zach McKowen JR-3 Taylor 9:16.50 10:45.54 9:16.50
24 Teddy Jencson FR-1 Rio Grande 8:27.93 7:26.53 9:18.16
25 Justin Van Prooyen JR-3 Grace 11:51.08 11:11.88 9:19.90
26 Cole Johnston SO-2 Grace 7:34.05 7:00.42 9:20.55
27 Bryce Stateler SO-2 Indiana Kokomo 9:04.03 7:28.68 9:20.85
28 Kobe Blanco FR-1 Spring Arbor 7:06.38 11:18.84 9:21.02
29 Nick Frank JR-3 Marian (Ind.) 9:13.97 7:43.53 9:25.27
30 Ryan Bade SO-2 Taylor 6:43.77 7:46.33 9:28.69
31 Matthew Hendricks   Purdue Run Club 11:16.10 10:47.45 9:32.96
32 Mugisha Pomossene SO-2 Rio Grande 7:05.36 9:57.81 9:34.81
33 Ethan Saylor FR-1 Goshen 12:12.32 8:38.97 9:36.63
34 Edwin Kimutai SR-4 Goshen 8:51.18 11:21.30 9:37.37
35 Manny Villanueva SR-4 Goshen 7:01.56 9:14.38 9:37.48
36 Sean Bohne   Purdue Run Club 8:52.56 11:11.48 9:38.86
37 Aden McCarty FR-1 Grace 8:17.11 12:16.89 9:44.83
38 Caleb Vogl JR-3 Indiana Kokomo 7:42.11 8:34.76 9:44.95
39 Kyle Thibideau SO-2 Indiana Kokomo 12:19.49 9:04.27 9:51.59
  Richard Solomon   Purdue Run Club DNS DNS DNS
  Ryan O'Rourke SO-2 Spring Arbor DNS DNS DNS
  Carter VanderMeer JR-3 Huntington DNS DNS DNS
  Caden Shumaker JR-3 Indiana East DNS DNS DNS
  Josh Bainbridge JR-3 Indiana Wesleyan DNS DNS DNS
  Carter Walsman FR-1 Indiana East DNS DNS DNS
  Mylan Nocton SO-2 Indiana East DNS DNS DNS
  Richard Bower SO-2 Indiana East DNS DNS DNS
  Braden Coate SO-2 Indiana East DNS DNS DNS
  Brandon Saavedra SR-4 Roosevelt DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ryan Hanak SO-2 Taylor 9:50.12 8:37.65
2 Evan Hodkinson JR-3 Mount Vernon Nazarene 7:23.02 8:47.40
3 Joel Mumaw SO-2 Taylor 7:28.87 8:48.08
4 Zami Moscoso   Purdue Run Club 11:26.70 8:48.23
5 Tyler Jenkins SO-2 Rio Grande 10:49.94 8:48.40
6 Braden Vernot JR-3 Indiana Wesleyan 10:55.26 8:48.43
7 Alex Ortiz SO-2 Taylor 6:28.70 8:52.46
8 Luke Bantz JR-3 Indiana Wesleyan 8:49.30 8:54.64
9 Ashton Beverly FR-1 Rio Grande 9:07.03 8:56.30
11 Hunter Wasnich SO-2 Indiana Wesleyan 9:47.49 8:58.98
13 Mason Hendrickson SO-2 Mount Vernon Nazarene 8:29.30 9:01.80
14 Aidan Harmer   Ball State Runners Association 11:02.28 9:02.85
17 Jared Stayte SO-2 Taylor 8:48.42 9:10.43
20 Kasy Science FR-1 Rio Grande 8:45.37 9:13.02
23 Zach McKowen JR-3 Taylor 8:48.68 9:16.50
24 Teddy Jencson FR-1 Rio Grande 7:15.37 9:18.16
25 Justin Van Prooyen JR-3 Grace 7:05.53 9:19.90
26 Cole Johnston SO-2 Grace 9:59.79 9:20.55
34 Edwin Kimutai SR-4 Goshen 7:47.67 9:37.37
  Josh Bainbridge JR-3 Indiana Wesleyan DNS DNS
  Ryan O'Rourke SO-2 Spring Arbor DNS DNS
  Carter VanderMeer JR-3 Huntington DNS DNS
  Mylan Nocton SO-2 Indiana East DNS DNS
  Braden Coate SO-2 Indiana East DNS DNS
  Brandon Saavedra SR-4 Roosevelt DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Chase Hobson SO-2 Spring Arbor 8:58.31 8:58.31
12 Grant Flora FR-1 Indiana Wesleyan 11:05.95 9:01.42
15 Ben Moster SO-2 Marian (Ind.) 9:16.33 9:05.42
16 Gannon Owen JR-3 Indiana Wesleyan 10:22.74 9:06.26
18 Brian Barbarini   Purdue Run Club 9:12.48 9:12.48
19 Jonas Brooks FR-1 Indiana Kokomo 10:46.91 9:12.91
21 Bryce Jennings SR-4 Indiana Kokomo 10:55.98 9:15.91
22 Jacob Stetzel SO-2 Indiana Tech 9:27.39 9:16.26
27 Bryce Stateler SO-2 Indiana Kokomo 6:38.21 9:20.85
28 Kobe Blanco FR-1 Spring Arbor 10:50.79 9:21.02
29 Nick Frank JR-3 Marian (Ind.) 7:15.26 9:25.27
30 Ryan Bade SO-2 Taylor 11:28.12 9:28.69
31 Matthew Hendricks   Purdue Run Club 8:07.02 9:32.96
32 Mugisha Pomossene SO-2 Rio Grande 11:47.02 9:34.81
33 Ethan Saylor FR-1 Goshen 7:41.31 9:36.63
35 Manny Villanueva SR-4 Goshen 9:31.71 9:37.48
36 Sean Bohne   Purdue Run Club 7:25.73 9:38.86
37 Aden McCarty FR-1 Grace 12:11.04 9:44.83
38 Caleb Vogl JR-3 Indiana Kokomo 7:01.17 9:44.95
39 Kyle Thibideau SO-2 Indiana Kokomo 12:25.41 9:51.59
  Richard Solomon   Purdue Run Club DNS DNS
  Caden Shumaker JR-3 Indiana East DNS DNS
  Carter Walsman FR-1 Indiana East DNS DNS
  Richard Bower SO-2 Indiana East DNS DNS