February 9, 2024
|
Aquinas-Alksnis Indoor Track - Grand Rapids, MI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonas Fraley-Burgett SO-2 Hope 10:24.72 9:14.10 6:41.99 11:35.34 9:03.23 10
2 Nile Devers SO-2 Hope 9:26.16 9:37.26 9:26.16 6:45.19 9:15.05 8
3 Braxton Lamey SR-4 Alma 10:52.23 9:00.74 7:42.70 7:25.97 9:17.46 6
4 Andrew Stern SO-2 Siena Heights 9:17.81 9:51.62 7:25.12 11:27.40 9:23.44 5
5 Shane Pitcher FR-1 Hope 10:00.69 10:35.01 10:29.29 10:23.57 9:32.08 4
6 Will Vanderboer FR-1 Aquinas 9:10.10 9:33.02 11:21.90 9:55.94 9:33.02 3
7 Ben Dawson SO-2 Lawrence Tech 8:47.40 9:10.33 9:21.80 12:19.51 9:33.26 2
8 Houston Bowen Jr. SR-4 Albion 11:06.41 10:08.46 12:10.15 10:14.25 9:39.48 1
9 Evan Wheeler JR-3 Lawrence Tech 8:24.38 8:30.18 12:27.87 9:04.96 9:39.74 -
10 Ethan Beres SR-4 Cleary 12:10.32 8:39.99 8:04.93 8:04.93 9:44.25 -
11 Colin Metzger SR-4 Siena Heights 6:50.11 12:06.47 8:17.99 10:44.45 9:45.86 -
12 Fred Moreau FR-1 Aquinas 9:07.64 8:26.42 7:51.09 12:10.19 9:48.86 -
13 Jack Leyden FR-1 Hope 7:21.68 12:04.35 9:37.13 9:43.02 9:48.90 -
14 Andrew Tilly SO-2 Hope 12:45.37 8:00.59 7:30.92 11:28.24 9:53.31 -
15 Luke Vanassche FR-1 Siena Heights 8:39.25 12:08.15 9:50.88 8:33.29 9:56.84 -
16 Dan Kehoe   Grand Rapids CC 9:15.76 12:56.87 10:09.55 8:39.91 9:57.59 -
17 Isaac Skinner   Unattached 8:34.21 8:10.29 10:39.77 7:22.46 9:57.91 -
18 Arman Khaledan SO-2 Hope 10:40.46 10:52.43 6:59.00 9:46.59 9:58.56 -
19 Colton Chovanec SR-4 Alma 10:18.73 7:42.54 10:42.75 12:48.90 10:00.70 -
20 Dalton Weber FR-1 Albion 8:10.91 9:53.94 8:29.09 9:29.70 10:06.06 -
21 Joel Hartleb SR-4 Cleary 10:20.02 10:56.49 11:02.57 8:18.45 10:07.86 -
22 Connor Clark SO-2 Albion 11:42.34 12:12.88 10:41.27 10:35.16 10:10.73 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Colin Metzger SR-4 Siena Heights 8:41.42 12:35.76 9:57.58 9:45.86 12:00.61 -
12 Fred Moreau FR-1 Aquinas 8:44.09 11:40.75 9:25.31 9:48.86 11:52.52 -
14 Andrew Tilly SO-2 Hope 10:40.78 7:36.85 9:53.31 9:53.31 9:11.78 -
15 Luke Vanassche FR-1 Siena Heights 9:09.10 10:02.81 9:38.94 9:56.84 8:51.19 -
16 Dan Kehoe   Grand Rapids CC 12:56.87 8:04.05 7:52.10 9:57.59 9:57.59 -
17 Isaac Skinner   Unattached 11:51.52 10:15.85 11:03.68 9:57.91 12:27.39 -
19 Colton Chovanec SR-4 Alma 10:12.72 7:54.56 10:36.75 10:00.70 12:12.86 -
20 Dalton Weber FR-1 Albion 9:11.52 10:30.31 12:55.76 10:06.06 9:47.88 -
21 Joel Hartleb SR-4 Cleary 9:43.55 10:07.86 12:21.59 10:07.86 12:58.06 -
22 Connor Clark SO-2 Albion 9:27.98 9:03.55 12:00.67 10:10.73 7:56.37 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jonas Fraley-Burgett SO-2 Hope 9:03.23 9:14.10 10
2 Nile Devers SO-2 Hope 9:15.05 7:07.39 8
3 Braxton Lamey SR-4 Alma 9:17.46 8:21.72 6
4 Andrew Stern SO-2 Siena Heights 9:23.44 8:38.37 5
5 Shane Pitcher FR-1 Hope 9:32.08 7:37.67 4
6 Will Vanderboer FR-1 Aquinas 9:33.02 8:18.53 3
7 Ben Dawson SO-2 Lawrence Tech 9:33.26 7:04.22 2
8 Houston Bowen Jr. SR-4 Albion 9:39.48 12:33.33 1
9 Evan Wheeler JR-3 Lawrence Tech 9:39.74 10:08.73 -
10 Ethan Beres SR-4 Cleary 9:44.25 8:10.77 -
13 Jack Leyden FR-1 Hope 9:48.90 8:08.79 -
18 Arman Khaledan SO-2 Hope 9:58.56 12:28.20 -