March 1, 2024
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Wyatt Chapman   Speed Starz Track Club 11.57 13.68 7.90 10.01 11.12
2 Jacob Swad SR-4 Tampa 10.04 12.71 13.94 13.38 11.15
3 Ezeugo Anozie Senior O.T.S Speed 9.08 13.56 10.64 10.64 11.20
4 Victor Troupe   O.T.S. Speed 13.44 14.23 8.85 12.21 11.20
5 Riley Pelletier SO-2 Tampa 8.00 14.08 11.38 12.28 11.26
6 Khalil Snell JR-3 Tampa 9.31 9.65 8.74 9.20 11.35
7 Nikko Bradford FR-1 Tampa 12.81 13.95 12.92 12.01 11.43
8 Jared Brown JR-3 Palm Beach Atlantic 14.76 9.96 14.53 11.67 11.44
9 Darrell Miller III FR-1 Flagler 9.25 11.68 13.07 11.45 11.56
10 Joseph Egloff Freshman Tampa Track Club 12.35 12.70 14.92 9.91 11.65
11 Christian McFarlane FR-1 Flagler 10.37 8.51 8.97 12.00 11.65
12 Anthony Santiago   Unattached 14.76 12.18 8.44 12.53 11.71
13 Jackson Brown JR-3 Tampa 13.70 13.82 10.66 12.42 11.71
14 Amonyay Prichard FR-1 Flagler 12.52 13.23 11.81 11.11 11.81
15 Alexander Burgarin FR-1 Tampa 14.79 8.76 11.72 8.52 11.83
16 Levent Kahveci FR-1 Florida Tech 12.41 9.61 12.65 15.81 12.16
17 Ashlee Bellevue   Unattached 15.19 8.82 13.97 12.38 12.25
18 Cory Stewart   Unattached 11.58 10.10 13.42 10.47 12.31
19 Djordje Panic SO-2 Palm Beach Atlantic 13.19 12.94 14.68 12.94 12.44
20 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 16.39 12.07 9.66 13.21 12.70
21 Jonathan Fliz FR-1 Florida Tech 12.20 13.23 16.74 12.84 12.97
22 Morgan Lee FR-1 Florida Tech 11.84 16.65 12.66 15.83 13.76
23 Santiago Florez-Tascon Gamero SO-2 Florida Tech 12.28 19.01 16.23 16.09 14.62
  Oluwaloleyi Oluwatomisin FR-1 Florida Tech DNF DNF DNF DNF DNF
  Alec Cullitan Senior AC Training DNS DNS DNS DNS DNS
  Chinedum Ajabor FR-1 Florida Tech DNS DNS DNS DNS DNS
  Dexter Molden Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 1
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Wyatt Chapman   Speed Starz Track Club 11.12
2 Jacob Swad SR-4 Tampa 11.15
3 Ezeugo Anozie Senior O.T.S Speed 11.20
4 Victor Troupe   O.T.S. Speed 11.20
  Dexter Molden Senior Unattached DNS
Men's 100 Meters Section 2
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Riley Pelletier SO-2 Tampa 11.26 14.53 12.28 13.52 10.03
6 Khalil Snell JR-3 Tampa 11.35 11.81 12.94 8.97 11.24
12 Anthony Santiago   Unattached 11.71 12.53 10.89 10.89 14.06
18 Cory Stewart   Unattached 12.31 14.78 15.76 10.84 14.16
Men's 100 Meters Section 3
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Nikko Bradford FR-1 Tampa 13.15 14.06 8.23 12.46 10.63 11.43
10 Joseph Egloff Freshman Tampa Track Club 13.63 15.15 13.52 10.14 10.72 11.65
13 Jackson Brown JR-3 Tampa 11.36 8.44 11.60 12.18 13.59 11.71
  Alec Cullitan Senior AC Training DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 100 Meters Section 4
W: -0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Alexander Burgarin FR-1 Tampa 10.65 13.25 13.61 11.83 11.48
17 Ashlee Bellevue   Unattached 11.27 14.09 11.76 12.25 9.19
19 Djordje Panic SO-2 Palm Beach Atlantic 14.81 15.18 13.56 12.44 10.83
20 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 16.01 13.34 14.10 12.70 9.15
Men's 100 Meters Section 5
W: -0.4
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Jared Brown JR-3 Palm Beach Atlantic 11.44
14 Amonyay Prichard FR-1 Flagler 11.81
16 Levent Kahveci FR-1 Florida Tech 12.16
23 Santiago Florez-Tascon Gamero SO-2 Florida Tech 14.62
  Chinedum Ajabor FR-1 Florida Tech DNS
Men's 100 Meters Section 6
W: -0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
9 Darrell Miller III FR-1 Flagler 9.71 11.56 8.33
11 Christian McFarlane FR-1 Flagler 10.61 11.65 15.03
21 Jonathan Fliz FR-1 Florida Tech 15.05 12.97 15.70
22 Morgan Lee FR-1 Florida Tech 14.18 13.76 12.53
  Oluwaloleyi Oluwatomisin FR-1 Florida Tech DNF DNF DNF

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alexander Hayden   O.T.S. Speed 22.07 23.62
2 Jacob Swad SR-4 Tampa 22.52 20.27
3 Wyatt Chapman   Speed Starz Track Club 22.59 27.79
4 John Trombley JR-3 Tampa 22.67 20.63
5 Khalil Snell JR-3 Tampa 22.77 21.86
6 Ezeugo Anozie Senior O.T.S Speed 22.84 21.70
7 Riley Pelletier SO-2 Tampa 22.89 19.69
8 Victor Troupe   O.T.S. Speed 23.05 23.28
9 Jared Brown JR-3 Palm Beach Atlantic 23.16 16.22
10 Marcial Martinez JR-3 Tampa 23.16 22.93
11 Wade Martin JR-3 Tampa 23.19 22.27
12 Alec Cullitan Senior AC Training 23.38 18.47
13 Ethan Ehrlich Junior Tampa Track Club 23.48 17.61
14 Christian McFarlane FR-1 Flagler 23.49 30.31
15 Mario Thomas Senior Unattached 23.57 20.51
15 Darrell Miller III FR-1 Flagler 23.57 17.92
17 Nikko Bradford FR-1 Tampa 23.66 24.85
18 Joseph Egloff Freshman Tampa Track Club 23.73 27.77
19 Amonyay Prichard FR-1 Flagler 23.76 17.82
20 Jayden Berry Sophomore Tampa Track Club 23.99 20.88
21 Jackson Brown JR-3 Tampa 24.03 30.04
22 Alexander Burgarin FR-1 Tampa 24.34 18.26
23 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 24.43 27.85
24 Cory Stewart   Unattached 24.82 32.27
25 Ashlee Bellevue   Unattached 24.82 21.85
26 Lewis Gerrity Junior Tampa Track Club 26.14 29.28
27 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 26.29 30.50
28 Jonathan Fliz FR-1 Florida Tech 27.09 28.99
  Freddy Aleaga FR-1 Nova Southeastern DNF DNF
  Jakavious Clower FR-1 Tampa DNS DNS
  Dexter Molden Senior Unattached DNS DNS
  Djordje Panic SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS
Men's 200 Meters Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexander Hayden   O.T.S. Speed 22.07
2 Jacob Swad SR-4 Tampa 22.52
3 Wyatt Chapman   Speed Starz Track Club 22.59
4 John Trombley JR-3 Tampa 22.67
6 Ezeugo Anozie Senior O.T.S Speed 22.84
8 Victor Troupe   O.T.S. Speed 23.05
11 Wade Martin JR-3 Tampa 23.19
  Dexter Molden Senior Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Khalil Snell JR-3 Tampa 20.04 25.73 24.37 23.68 22.77 25.51
7 Riley Pelletier SO-2 Tampa 18.54 18.32 20.38 16.48 22.89 24.50
10 Marcial Martinez JR-3 Tampa 28.72 19.00 25.48 16.68 23.16 23.86
12 Alec Cullitan Senior AC Training 20.34 29.23 25.49 30.40 23.38 24.55
15 Mario Thomas Senior Unattached 16.97 19.10 18.15 26.64 23.57 29.23
20 Jayden Berry Sophomore Tampa Track Club 18.96 21.36 25.91 21.36 23.99 23.75
24 Cory Stewart   Unattached 26.07 18.37 23.33 30.28 24.82 24.08
  Jakavious Clower FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 3
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 Ethan Ehrlich Junior Tampa Track Club 23.72 23.48 28.18 26.54 17.38 21.84
14 Christian McFarlane FR-1 Flagler 29.84 23.49 16.68 20.21 28.19 27.02
17 Nikko Bradford FR-1 Tampa 22.95 23.66 24.14 20.59 22.01 26.03
18 Joseph Egloff Freshman Tampa Track Club 20.89 23.73 21.12 18.04 28.24 22.55
21 Jackson Brown JR-3 Tampa 26.92 24.03 25.96 26.20 18.99 25.48
23 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 25.66 24.43 31.76 27.37 25.17 17.35
27 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 28.40 26.29 27.61 24.45 22.09 21.82
  Freddy Aleaga FR-1 Nova Southeastern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 4
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jared Brown JR-3 Palm Beach Atlantic 23.16
15 Darrell Miller III FR-1 Flagler 23.57
19 Amonyay Prichard FR-1 Flagler 23.76
22 Alexander Burgarin FR-1 Tampa 24.34
25 Ashlee Bellevue   Unattached 24.82
26 Lewis Gerrity Junior Tampa Track Club 26.14
28 Jonathan Fliz FR-1 Florida Tech 27.09
  Djordje Panic SO-2 Palm Beach Atlantic DNS

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexander Hayden   O.T.S. Speed 48.37
2 John Trombley JR-3 Tampa 49.83
3 Charles Hendrickson SO-2 Tampa 51.12
4 Parker Malmgren FR-1 Tampa 51.37
5 Wade Martin JR-3 Tampa 51.40
6 Ethan Ehrlich Junior Tampa Track Club 51.60
7 Ian McGrorty FR-1 Flagler 51.92
8 Malik Edwards FR-1 Flagler 52.14
9 Andres Agudelo FR-1 Nova Southeastern 52.31
10 Ayden Morales JR-3 Tampa 52.73
11 Alec Cullitan Senior AC Training 52.89
12 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 53.86
13 Chris Daniele   Unattached 54.20
14 Alex Delgado FR-1 Tampa 54.53
15 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 58.75
  Cadan Hinds JR-3 Nova Southeastern DQ
  Joey Coulter SO-2 Tampa DNS
  Jejuan Gillispie FR-1 Barry DNS
  Cory Stewart   Unattached DNS
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexander Hayden   O.T.S. Speed 41.60 50.79 57.08 39.67 48.37 52.24 1:02.40
2 John Trombley JR-3 Tampa 54.32 1:03.79 1:04.28 37.87 49.83 58.31 41.36
5 Wade Martin JR-3 Tampa 1:04.77 1:05.80 1:06.82 56.54 51.40 49.35 41.12
6 Ethan Ehrlich Junior Tampa Track Club 1:02.44 44.38 47.48 36.64 51.60 56.25 47.48
13 Chris Daniele   Unattached 39.03 41.20 48.78 1:00.71 54.20 40.11 59.08
  Joey Coulter SO-2 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Jejuan Gillispie FR-1 Barry DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Cory Stewart   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Charles Hendrickson SO-2 Tampa 51.12
4 Parker Malmgren FR-1 Tampa 51.37
7 Ian McGrorty FR-1 Flagler 51.92
8 Malik Edwards FR-1 Flagler 52.14
9 Andres Agudelo FR-1 Nova Southeastern 52.31
10 Ayden Morales JR-3 Tampa 52.73
11 Alec Cullitan Senior AC Training 52.89
  Cadan Hinds JR-3 Nova Southeastern DQ
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 1:01.94 58.17 58.71 53.86 47.40 45.79 1:02.48
14 Alex Delgado FR-1 Tampa 1:06.53 42.54 45.81 54.53 52.90 46.35 1:04.89
15 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 50.53 43.48 50.53 58.75 1:15.20 1:14.03 1:14.03

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tommy Cardenas   Unattached 1:53.40 1:52.27 1:34.31
2 Alex Guy SR-4 Florida Southern 2:21.85 1:54.39 1:40.67
3 Gabe McConville JR-3 Tampa 2:22.94 1:55.27 2:02.19
4 Brennen Popik JR-3 Tampa 2:18.84 1:55.70 2:25.79
5 Jamar Henry Senior Professional Runners Club 1:47.41 1:56.75 1:56.75
6 Carsen Dunham   Unattached 2:21.72 1:57.12 2:12.35
7 Cody Smith   Unattached 2:00.86 1:57.34 2:05.56
8 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 1:46.45 1:58.27 2:08.92
9 Matias White FR-1 Barry 1:55.76 1:59.34 1:25.93
10 Jan Schmied FR-1 Nova Southeastern 1:54.23 2:00.24 1:25.37
11 Aidan Carroll Freshman Knight Runners 1:27.15 2:01.03 1:44.09
12 Ayden Morales JR-3 Tampa 1:27.23 2:01.15 1:44.19
13 Jaylen Caneus JR-3 Florida Southern 1:40.97 2:01.64 2:11.38
14 Timothy Sterkel Junior Unattached 1:35.36 2:02.25 1:29.25
15 Jaime Candelaria Freshman Unattached 2:02.60 2:02.60 2:17.32
16 Ethan Wattles JR-3 Palm Beach Atlantic 2:32.46 2:02.95 2:30.00
17 Caden Thune FR-1 Tampa 2:33.16 2:03.51 2:29.45
18 Carson Scohera Sophomore Knight Runners 2:25.24 2:04.13 2:31.44
19 Joseph Basara SO-2 Palm Beach Atlantic 1:33.28 2:04.37 2:18.05
20 Jailen Sinclair-Bergin FR-1 Nova Southeastern 1:37.31 2:04.75 2:37.19
21 Daniel Manzella Junior Tampa Track Club 2:45.09 2:06.99 1:31.44
22 Connor Wallace JR-3 Palm Beach Atlantic 2:45.95 2:07.65 2:37.01
23 Adam Berriz Senior Knight Runners 1:42.24 2:07.79 2:03.96
24 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 1:57.42 2:09.03 2:19.36
25 AJ Duda FR-1 Palm Beach Atlantic 1:40.76 2:09.18 2:45.35
26 Tyler Gulluscio JR-3 Florida Southern 1:49.46 2:10.30 1:48.15
27 Darin Hinshaw Junior Knight Runners 2:20.22 2:12.28 2:41.39
28 Ryan Zerneke FR-1 Florida Tech 2:46.72 2:13.37 1:54.70
29 Yash Malik FR-1 Florida Tech 2:25.87 2:20.26 2:06.24
30 Ryan Elfring FR-1 Nova Southeastern 2:57.24 2:20.66 1:48.31
  Jonathan Furio FR-1 Nova Southeastern DNF DNF DNF
  Jonathan Duarte Urbina SO-2 Nova Southeastern DNF DNF DNF
  Anthony Matthew SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS
  Eamonn Kichuk   Phoenix Athletics DNS DNS DNS
  Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. DNS DNS DNS
  Clayton Knox Freshman Unattached DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tommy Cardenas   Unattached 2:13.61 1:54.52 1:52.27 1:20.84 1:50.03
2 Alex Guy SR-4 Florida Southern 2:21.85 1:34.95 1:54.39 1:39.52 1:36.09
3 Gabe McConville JR-3 Tampa 2:22.94 2:18.33 1:55.27 1:39.14 2:04.50
4 Brennen Popik JR-3 Tampa 2:25.79 1:53.39 1:55.70 2:15.37 1:45.29
5 Jamar Henry Senior Professional Runners Club 2:02.59 1:39.24 1:56.75 1:32.24 1:34.57
6 Carsen Dunham   Unattached 1:31.36 2:02.98 1:57.12 1:41.90 2:05.32
7 Cody Smith   Unattached 1:59.69 2:04.38 1:57.34 2:07.90 1:26.84
10 Jan Schmied FR-1 Nova Southeastern 2:23.09 2:36.32 2:00.24 1:30.18 1:56.64
12 Ayden Morales JR-3 Tampa 2:14.48 1:46.62 2:01.15 2:15.69 1:51.46
19 Joseph Basara SO-2 Palm Beach Atlantic 2:08.11 2:00.64 2:04.37 2:35.47 1:55.67
  Anthony Matthew SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS
  Eamonn Kichuk   Phoenix Athletics DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 2:24.29 1:58.27 2:32.57 2:18.38 2:30.21
9 Matias White FR-1 Barry 2:08.89 1:59.34 1:50.99 1:31.90 1:53.38
11 Aidan Carroll Freshman Knight Runners 1:30.78 2:01.03 2:09.51 1:52.56 2:37.34
13 Jaylen Caneus JR-3 Florida Southern 2:29.62 2:01.64 2:00.43 2:15.02 1:42.18
14 Timothy Sterkel Junior Unattached 2:23.04 2:02.25 1:26.80 1:29.25 1:45.14
15 Jaime Candelaria Freshman Unattached 2:02.60 2:02.60 1:36.86 1:50.34 1:47.89
16 Ethan Wattles JR-3 Palm Beach Atlantic 2:01.72 2:02.95 2:22.63 2:02.95 2:31.23
17 Caden Thune FR-1 Tampa 1:46.22 2:03.51 1:51.16 1:53.63 1:35.11
21 Daniel Manzella Junior Tampa Track Club 2:20.96 2:06.99 2:26.04 2:09.53 2:04.45
24 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 1:41.94 2:09.03 1:36.78 2:32.26 1:40.65
  Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. DNS DNS DNS DNS DNS
  Clayton Knox Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Carson Scohera Sophomore Knight Runners 2:04.13
20 Jailen Sinclair-Bergin FR-1 Nova Southeastern 2:04.75
22 Connor Wallace JR-3 Palm Beach Atlantic 2:07.65
23 Adam Berriz Senior Knight Runners 2:07.79
25 AJ Duda FR-1 Palm Beach Atlantic 2:09.18
26 Tyler Gulluscio JR-3 Florida Southern 2:10.30
27 Darin Hinshaw Junior Knight Runners 2:12.28
28 Ryan Zerneke FR-1 Florida Tech 2:13.37
29 Yash Malik FR-1 Florida Tech 2:20.26
30 Ryan Elfring FR-1 Nova Southeastern 2:20.66
  Jonathan Duarte Urbina SO-2 Nova Southeastern DNF
  Jonathan Furio FR-1 Nova Southeastern DNF

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Gabe McConville JR-3 Tampa 4:29.48 3:50.32
2 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 3:48.30 3:50.60
3 Brennen Popik JR-3 Tampa 3:19.46 3:51.92
4 Alex Guy SR-4 Florida Southern 3:08.39 3:58.46
5 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 3:53.28 4:00.49
6 Aiden Redmond JR-3 Florida Southern 3:24.61 4:00.71
7 Antoine Laigle SR-4 Palm Beach Atlantic 5:12.09 4:01.93
8 Timothy Sterkel Junior Unattached 4:36.62 4:04.79
9 Abel Ramos JR-3 Florida Gulf Coast 4:49.16 4:05.05
10 Marcus Tortorella FR-1 Nova Southeastern 4:12.83 4:05.46
11 William Watson FR-1 Nova Southeastern 4:19.22 4:06.87
12 Jonathan Fitzgerald SR-4 Southeastern U. 5:19.68 4:07.81
13 Bus Baker JR-3 Florida Gulf Coast 4:15.76 4:08.31
14 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 3:31.11 4:08.36
15 Malik Millet Sophomore Unattached 4:28.41 4:08.52
16 Nathan Yates SO-2 Palm Beach Atlantic 5:01.14 4:08.87
17 Seth Augustynowski JR-3 Florida Southern 3:51.71 4:09.15
18 Ryan DeGregorio Senior New Wave Racing Team 4:57.04 4:09.61
19 Ethan Wattles JR-3 Palm Beach Atlantic 4:34.65 4:09.68
20 Hayden Tank FR-1 Palm Beach Atlantic 4:50.02 4:10.01
21 Carson Scohera Sophomore Knight Runners 4:00.03 4:10.03
22 Mitchell Curtis JR-3 Florida Gulf Coast 5:24.14 4:11.27
23 David Mahnke SR-4 Nova Southeastern 3:59.26 4:14.53
24 Josh Sea FR-1 Flagler 4:07.28 4:14.92
25 Caden Thune FR-1 Tampa 4:35.69 4:17.65
26 Michael Kirwan SO-2 Palm Beach Atlantic 3:52.11 4:17.90
27 Jacob Delong SO-2 Southeastern U. 4:48.24 4:19.67
28 Jackson Overholt SO-2 Palm Beach Atlantic 5:17.14 4:19.95
29 A'Jani Stokes JR-3 Flagler 3:23.43 4:20.80
30 Bobby Cordova FR-1 Barry 4:39.27 4:21.00
31 James Alexander FR-1 Barry 5:22.28 4:24.16
32 Ben Youngs FR-1 Flagler 3:23.85 4:24.73
33 Michael Moeny Freshman Knight Runners 3:54.01 4:25.92
34 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 4:11.68 4:27.74
35 Ayman Salim Freshman Florida Running Club 3:55.27 4:30.42
36 Patrick Alexander FR-1 Barry 5:24.95 4:33.06
37 Vaughn Blanchet SO-2 Flagler 3:25.14 4:33.51
38 Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. 4:55.52 4:33.63
39 Evan Crisp SO-2 Nova Southeastern 4:01.31 4:34.21
40 Joe Angotti Freshman Florida Running Club 5:49.17 4:34.93
41 Darin Hinshaw Junior Knight Runners 4:13.62 4:35.67
42 Ethan Miller FR-1 Nova Southeastern 5:45.64 4:38.74
43 Yash Malik FR-1 Florida Tech 3:32.50 4:39.60
44 Miles Kennedy SO-2 Palm Beach Atlantic 4:31.15 4:42.44
45 Nathan Holmes Freshman The Pack Endurance 5:19.61 4:42.84
46 Nathan Hicks Sophomore Knight Runners 3:30.27 4:48.04
47 Ryan Elfring FR-1 Nova Southeastern 3:29.94 4:55.68
48 Cody Brown SR-4 Nova Southeastern 3:49.77 4:58.40
49 Nick Porcelli Junior Knight Runners 5:45.47 5:11.23
  Haile Buck SO-2 Palm Beach Atlantic DNF DNF
  Joseph Basara SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS
  Declan Ziomek FR-1 Florida Southern DNS DNS
  Christopher Colavita SO-2 Florida Southern DNS DNS
  Christian Giller SO-2 Florida Southern DNS DNS
  Troy Llanos Sophomore Unattached DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Gabe McConville JR-3 Tampa 3:27.29 2:50.44 3:52.63 3:01.96 3:50.32 3:22.69
2 Anthony Matthew SO-2 Florida Southern 4:20.58 3:09.10 3:36.77 2:41.42 3:50.60 4:41.34
3 Brennen Popik JR-3 Tampa 3:47.29 4:12.80 2:56.26 4:49.90 3:51.92 4:24.39
4 Alex Guy SR-4 Florida Southern 2:46.93 4:05.62 2:49.31 4:00.85 3:58.46 4:58.08
5 Reece Slater FR-1 Palm Beach Atlantic 4:22.14 4:48.59 4:41.38 3:00.37 4:00.49 3:38.85
6 Aiden Redmond JR-3 Florida Southern 4:00.71 3:27.01 4:24.79 3:19.79 4:00.71 4:56.08
7 Antoine Laigle SR-4 Palm Beach Atlantic 5:12.09 2:54.19 5:02.42 3:08.71 4:01.93 3:20.81
8 Timothy Sterkel Junior Unattached 2:58.70 3:32.97 3:35.42 3:03.60 4:04.79 3:13.39
12 Jonathan Fitzgerald SR-4 Southeastern U. 5:19.68 3:10.82 3:05.86 3:05.86 4:07.81 4:17.73
14 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 3:21.18 3:55.95 3:08.76 3:50.98 4:08.36 3:13.72
15 Malik Millet Sophomore Unattached 4:38.35 4:01.07 5:20.59 5:20.59 4:08.52 2:58.94
16 Nathan Yates SO-2 Palm Beach Atlantic 5:16.07 4:21.32 3:51.45 5:16.07 4:08.87 4:33.76
17 Seth Augustynowski JR-3 Florida Southern 3:26.80 4:51.51 3:31.78 5:23.90 4:09.15 3:54.21
18 Ryan DeGregorio Senior New Wave Racing Team 3:19.69 3:14.70 4:12.11 4:12.11 4:09.61 3:09.71
19 Ethan Wattles JR-3 Palm Beach Atlantic 4:19.67 5:19.59 3:07.26 3:17.25 4:09.68 3:02.27
20 Hayden Tank FR-1 Palm Beach Atlantic 3:45.01 4:02.51 4:25.01 5:25.02 4:10.01 5:22.52
23 David Mahnke SR-4 Nova Southeastern 4:42.53 4:57.80 5:28.35 3:13.45 4:14.53 3:08.36
  Christopher Colavita SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Troy Llanos Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Abel Ramos JR-3 Florida Gulf Coast 3:52.80 4:14.86 3:16.04 3:18.49 4:05.05 4:07.50
10 Marcus Tortorella FR-1 Nova Southeastern 4:59.47 3:16.37 4:22.65 4:10.37 4:05.46 3:23.74
11 William Watson FR-1 Nova Southeastern 3:32.31 5:06.12 5:13.53 3:15.03 4:06.87 4:46.37
13 Bus Baker JR-3 Florida Gulf Coast 4:40.59 3:06.24 3:16.17 4:33.15 4:08.31 3:36.03
21 Carson Scohera Sophomore Knight Runners 5:10.04 4:50.04 4:17.53 3:00.03 4:10.03 3:00.03
22 Mitchell Curtis JR-3 Florida Gulf Coast 2:55.89 3:21.02 5:11.58 4:31.38 4:11.27 4:06.25
24 Josh Sea FR-1 Flagler 4:25.12 4:25.12 3:46.88 3:39.24 4:14.92 3:18.84
25 Caden Thune FR-1 Tampa 3:05.51 5:11.76 5:01.45 5:01.45 4:17.65 4:20.23
26 Michael Kirwan SO-2 Palm Beach Atlantic 5:12.06 3:21.17 5:17.22 3:46.96 4:17.90 5:04.33
27 Jacob Delong SO-2 Southeastern U. 5:32.38 3:30.34 3:40.72 4:11.88 4:19.67 3:01.77
29 A'Jani Stokes JR-3 Flagler 4:59.92 5:05.14 3:23.43 3:13.00 4:20.80 3:13.00
34 Josh McKay SO-2 Palm Beach Atlantic 4:57.20 4:49.16 4:22.39 5:10.58 4:27.74 3:39.55
38 Andrew Carrera SR-4 Southeastern U. 4:19.95 4:39.11 4:00.80 5:44.78 4:33.63 5:44.78
44 Miles Kennedy SO-2 Palm Beach Atlantic 5:58.70 5:21.99 3:57.25 3:17.71 4:42.44 5:58.70
  Haile Buck SO-2 Palm Beach Atlantic DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Declan Ziomek FR-1 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Christian Giller SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Joseph Basara SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
28 Jackson Overholt SO-2 Palm Beach Atlantic 3:07.17 5:06.75 5:32.74 4:19.95 3:25.36
30 Bobby Cordova FR-1 Barry 4:13.17 3:23.58 3:20.97 4:21.00 3:57.51
31 James Alexander FR-1 Barry 5:17.00 5:17.00 4:18.88 4:24.16 3:55.11
32 Ben Youngs FR-1 Flagler 3:37.08 4:59.15 4:08.85 4:24.73 3:26.49
33 Michael Moeny Freshman Knight Runners 3:24.76 3:32.74 4:33.90 4:25.92 3:27.42
35 Ayman Salim Freshman Florida Running Club 5:32.62 5:24.51 4:16.90 4:30.42 4:19.61
36 Patrick Alexander FR-1 Barry 3:41.18 4:27.60 3:57.57 4:33.06 3:22.07
37 Vaughn Blanchet SO-2 Flagler 4:22.57 4:44.45 4:44.45 4:33.51 5:28.22
39 Evan Crisp SO-2 Nova Southeastern 5:04.38 5:56.48 3:31.15 4:34.21 4:28.73
40 Joe Angotti Freshman Florida Running Club 3:45.45 5:43.67 5:13.42 4:34.93 3:26.20
41 Darin Hinshaw Junior Knight Runners 4:38.43 4:49.46 5:11.51 4:35.67 3:24.00
42 Ethan Miller FR-1 Nova Southeastern 3:54.15 5:03.83 4:22.02 4:38.74 4:38.74
43 Yash Malik FR-1 Florida Tech 6:03.48 4:31.22 3:38.09 4:39.60 3:21.32
45 Nathan Holmes Freshman The Pack Endurance 3:40.62 5:53.55 5:28.10 4:42.84 3:34.96
46 Nathan Hicks Sophomore Knight Runners 3:44.68 4:50.92 4:16.36 4:48.04 6:08.70
47 Ryan Elfring FR-1 Nova Southeastern 4:29.07 6:09.60 5:28.21 4:55.68 3:53.59
48 Cody Brown SR-4 Nova Southeastern 4:04.69 6:27.92 6:15.99 4:58.40 4:28.56
49 Nick Porcelli Junior Knight Runners 5:14.35 4:21.44 6:35.27 5:11.23 4:49.45

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Owen Allen   Savage Running 11:36.08 14:41.11 12:37.76 11:00.84 14:58.74 17:02.09
2 Christian Giller SO-2 Florida Southern 15:21.26 14:45.82 15:12.40 15:12.40 17:51.85 14:36.97
3 Finnian Russell SO-2 Flagler 14:06.17 14:50.70 13:48.36 14:23.98 12:54.91 19:17.91
4 Jared Hammill SO-2 Tampa 13:23.85 14:53.16 19:12.18 19:12.18 10:52.01 18:45.39
5 Bryson Yamnitz SR-4 Florida Southern 16:55.83 14:58.96 13:11.09 10:47.26 12:17.15 15:07.95
6 Cole Summers FR-1 Florida Southern 11:36.68 15:04.78 16:53.36 19:18.12 13:16.21 11:09.54
7 Bramwell Havi JR-3 Florida Gulf Coast 12:49.28 15:05.03 12:40.23 19:27.49 11:09.73 16:17.44
8 Christopher Colavita SO-2 Florida Southern 13:19.11 15:08.08 18:46.02 19:31.43 18:36.94 14:59.00
9 George Alexander JR-3 Tampa 15:21.13 15:12.01 13:22.57 13:31.69 11:51.37 11:42.25
10 Thomas Ashley FR-1 South Florida 10:59.11 15:15.43 19:50.06 12:30.66 12:30.66 18:45.98
11 Joshua Estrada   Unattached 13:54.87 15:17.44 17:44.23 16:03.32 15:08.27 12:04.78
12 Dylan Bailey FR-1 Florida Southern 11:02.45 15:20.06 13:11.26 16:33.67 19:00.88 13:29.66
13 Gio Cerisier SR-4 Tampa 17:07.79 15:25.93 15:53.71 19:54.45 19:45.19 19:08.16
14 Jackson Levine FR-1 Tampa 14:12.26 15:26.37 18:59.44 15:07.85 13:07.42 18:03.86
15 Patrick Pitts JR-3 Stetson 18:05.48 15:27.76 18:33.32 19:28.98 19:56.81 18:24.04
16 Luke Kaelin SO-2 Florida Southern 14:42.12 15:28.54 13:27.83 19:02.11 13:37.12 15:47.11
17 Caleb Belmont SR-4 Tampa 15:04.16 15:32.12 15:13.48 20:02.44 12:07.06 15:32.12
18 Seth Singer FR-1 Stetson 18:39.03 15:32.52 15:41.85 11:30.07 16:37.80 14:55.22
19 Ayden Estevez SO-2 Tampa 20:14.85 15:34.50 16:02.54 19:18.78 11:31.53 19:37.47
20 Cameron Raney FR-1 Florida Southern 17:56.61 15:36.18 13:34.48 12:10.22 19:11.51 17:28.53
21 Simon DeVoss Sophomore Unattached 18:06.25 15:36.42 12:57.23 17:38.16 19:11.80 12:01.05
22 Conrad Voigt SO-2 Stetson 16:34.66 15:38.35 13:26.99 12:11.92 14:42.05 20:01.09
23 Luke Danison SO-2 Stetson 14:24.72 15:39.91 19:25.49 19:25.49 14:05.92 14:34.12
24 Aidan Barich JR-3 Tampa 12:03.93 15:40.17 20:22.23 19:35.22 15:40.17 12:50.94
25 William Canales FR-1 Florida Southern 13:19.68 15:40.79 16:09.02 19:07.77 14:06.72 15:59.61
26 Jonathan Werble Senior Unattached 11:18.76 15:42.71 16:29.85 11:37.61 17:16.99 13:30.73
27 Sean Perry FR-1 South Florida 18:24.47 15:43.99 13:22.40 12:16.32 11:10.24 16:02.87
28 Trevor Cross Sophomore Unattached 14:38.19 15:44.29 17:09.28 13:03.76 19:59.25 15:44.29
29 Eduardo Diaz SO-2 Stetson 15:45.55 15:45.55 12:17.53 12:17.53 16:13.92 18:45.21
30 Nekhi Perry SO-2 Florida Gulf Coast 14:49.83 15:46.62 13:24.63 18:27.55 11:31.04 20:11.68
31 Dominic Brink JR-3 Tampa 18:01.11 15:48.34 20:13.88 16:07.31 11:13.33 19:54.91
32 Cason Meyer Senior Unattached 19:18.99 15:49.99 13:27.50 11:14.50 18:50.49 18:02.99
33 Brian Veit JR-3 Tampa 13:46.86 15:50.41 18:03.47 11:05.29 18:03.47 19:19.50
34 Brayden Lowe-Massi FR-1 Florida Gulf Coast 19:01.92 15:51.60 15:23.06 14:44.99 17:36.28 13:47.90
35 Michael Petrovic FR-1 Stetson 15:34.07 15:53.13 18:16.10 16:50.32 18:25.63 18:06.57
36 Joey Buehner SR-4 Tampa 12:23.81 15:53.60 18:35.72 17:19.43 18:45.25 18:54.79
37 Carlton Waiguru Sophomore Unattached 14:37.93 15:54.27 11:17.54 14:09.30 11:27.08 18:26.96
38 Nathan Reffitt JR-3 Tampa 12:24.40 15:54.35 12:33.94 11:46.22 12:33.94 14:38.01
39 Matthew Matson Freshman Foley Athletics 20:23.86 15:56.14 17:50.88 15:17.90 16:53.51 11:28.42
40 Connor Brooks FR-1 Florida Southern 14:59.51 15:56.92 17:32.62 17:13.48 20:15.29 15:56.92
41 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 17:04.51 15:57.48 16:16.63 11:38.96 18:21.11 17:23.66
42 Declan Ziomek FR-1 Florida Southern 19:28.40 15:57.70 18:21.36 14:21.93 17:14.32 18:21.36
43 Jaden Rapp FR-1 Florida Southern 17:27.57 16:01.07 17:27.57 14:15.36 17:46.79 11:51.20
44 Jordan Hierholzer SO-2 Southeastern U. 17:20.29 16:03.23 20:23.31 20:04.04 12:21.69 11:14.27
45 James Simpson JR-3 Florida Southern 15:20.06 16:08.48 13:04.47 12:35.42 14:02.58 14:51.01
46 Ethan Lehr JR-3 Tampa 11:48.87 16:11.05 18:17.29 19:15.55 16:30.48 17:57.87
47 Zeke Galbraith FR-1 Stetson 14:13.15 16:20.63 21:14.82 15:02.18 13:43.73 16:30.44
48 Brennan Lackey SO-2 Florida Tech 14:33.82 16:21.82 14:53.46 13:15.28 16:12.01 11:27.28
49 Joshua Shields JR-3 Southeastern U. 15:33.19 16:22.30 12:46.20 15:23.37 18:20.18 15:13.54
50 Jaiden Martingano FR-1 Florida Tech 19:14.48 16:26.73 14:48.06 18:25.14 18:54.74 16:16.87
51 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 12:54.95 16:33.52 13:44.63 18:22.81 17:03.33 12:05.27
52 Hayden Reich FR-1 Tampa 17:28.26 16:38.34 15:38.44 13:28.66 19:48.03 15:48.43
53 Lucas Mardis Junior Unattached 17:42.02 16:41.90 15:01.71 16:21.87 14:31.66 16:41.90
54 Alex Larrivee JR-3 Florida Tech 14:01.78 16:42.11 20:42.62 20:42.62 12:21.57 18:42.37
55 Talan Tharpe Freshman Unattached 15:13.34 16:43.67 13:53.05 15:13.34 12:42.79 21:34.74
56 Jonathan Fitzgerald SR-4 Southeastern U. 18:45.55 16:44.95 14:04.16 16:04.76 14:24.26 16:34.90
57 Ryan Livingston Sophomore Unattached 14:29.40 16:50.93 18:52.25 17:11.15 14:09.19 11:47.66
58 Justin Haber Senior Unattached 16:25.54 16:56.02 14:23.62 20:09.07 18:07.15 15:14.42
59 Elmer Mijangos-Figueroa   Unattached 20:12.42 16:58.84 14:46.39 20:12.42 12:54.32 13:14.70
60 Sawyer Raveling Sophomore Unattached 19:06.90 17:04.01 15:42.09 20:49.30 14:20.17 20:49.30
61 Luis Cruzado Sophomore Unattached 18:49.21 17:06.55 21:33.46 15:03.37 19:30.27 19:50.80
62 Jack Schule JR-3 Florida Tech 14:40.00 17:15.29 18:07.06 13:17.18 21:34.12 13:06.82
63 Luke Aagaard JR-3 Florida Tech 17:59.04 17:17.53 16:46.41 12:16.65 21:36.92 22:08.04
64 Markel Arbulu Senior Florida Running Team 17:39.37 17:18.59 15:34.74 21:38.24 18:20.91 12:38.17
65 Brycen Haner SO-2 Florida Tech 14:44.80 17:20.94 16:39.31 12:50.30 18:33.81 17:00.13
66 Thomas Tyler Sophomore Unattached 12:30.88 17:22.88 18:56.74 16:30.74 15:07.31 22:25.32
67 Grant Kaminer Sophomore Unattached 17:52.17 17:41.55 21:35.10 22:06.94 19:17.09 16:37.86
68 Jacob Smith Junior Knight Runners 13:22.40 17:49.86 13:22.40 21:02.44 22:38.73 23:00.12
69 Hayden Randolph Freshman Tampa Track Club 17:01.96 17:55.74 14:52.87 22:24.68 19:32.56 22:56.95
70 William Nuneville Sophomore Unattached 20:23.50 18:12.41 18:12.41 17:50.57 12:44.69 18:34.26
71 Hunter McDougall FR-1 Florida Tech 12:59.70 18:18.17 21:57.81 21:13.88 19:57.01 13:21.67
72 Grant Holder Senior Unattached 18:00.50 18:22.55 14:42.04 22:25.11 17:27.43 14:53.07
73 Joshua Fernandez-Alvarado FR-1 Florida Tech 20:26.69 18:45.40 21:11.71 16:41.61 23:38.01 14:37.82
  Luke Dickinson JR-3 Florida Southern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jacob Delong SO-2 Southeastern U. DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Leonidha Budo Senior St. Pete Mad Dogs DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Aaron Engelhardt JR-3 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Justin Haine Sophomore Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Clayton Knox Freshman Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Chris Daniele   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nick Porcelli Junior Knight Runners DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Franklin Caceres JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Caleb Brady SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  David Mahnke SR-4 Nova Southeastern DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Mike Zwijacz   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Julian Yerger Senior Knight Runners DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Hayden Tank FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Daniel Manzella Junior Tampa Track Club DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Nathan Yates SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Allen   Savage Running 14:41.11
2 Christian Giller SO-2 Florida Southern 14:45.82
3 Finnian Russell SO-2 Flagler 14:50.70
4 Jared Hammill SO-2 Tampa 14:53.16
5 Bryson Yamnitz SR-4 Florida Southern 14:58.96
6 Cole Summers FR-1 Florida Southern 15:04.78
7 Bramwell Havi JR-3 Florida Gulf Coast 15:05.03
8 Christopher Colavita SO-2 Florida Southern 15:08.08
9 George Alexander JR-3 Tampa 15:12.01
10 Thomas Ashley FR-1 South Florida 15:15.43
11 Joshua Estrada   Unattached 15:17.44
13 Gio Cerisier SR-4 Tampa 15:25.93
15 Patrick Pitts JR-3 Stetson 15:27.76
17 Caleb Belmont SR-4 Tampa 15:32.12
18 Seth Singer FR-1 Stetson 15:32.52
21 Simon DeVoss Sophomore Unattached 15:36.42
22 Conrad Voigt SO-2 Stetson 15:38.35
23 Luke Danison SO-2 Stetson 15:39.91
27 Sean Perry FR-1 South Florida 15:43.99
29 Eduardo Diaz SO-2 Stetson 15:45.55
30 Nekhi Perry SO-2 Florida Gulf Coast 15:46.62
31 Dominic Brink JR-3 Tampa 15:48.34
36 Joey Buehner SR-4 Tampa 15:53.60
38 Nathan Reffitt JR-3 Tampa 15:54.35
  Aaron Engelhardt JR-3 Tampa DNS
  David Mahnke SR-4 Nova Southeastern DNS
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Dylan Bailey FR-1 Florida Southern 12:52.85 15:20.06 18:24.08 13:11.26 13:29.66
14 Jackson Levine FR-1 Tampa 12:30.36 15:26.37 13:07.42 19:17.97 13:53.74
16 Luke Kaelin SO-2 Florida Southern 18:43.54 15:28.54 17:57.11 18:52.82 17:38.54
19 Ayden Estevez SO-2 Tampa 15:53.19 15:34.50 16:02.54 14:10.40 20:05.51
20 Cameron Raney FR-1 Florida Southern 17:37.89 15:36.18 18:24.70 12:57.03 17:47.25
24 Aidan Barich JR-3 Tampa 16:36.58 15:40.17 19:44.62 17:32.99 18:57.61
25 William Canales FR-1 Florida Southern 15:50.20 15:40.79 18:20.73 18:30.14 18:58.36
26 Jonathan Werble Senior Unattached 15:52.14 15:42.71 14:17.87 16:58.13 12:43.60
28 Trevor Cross Sophomore Unattached 11:01.01 15:44.29 17:09.28 19:12.04 11:01.01
33 Brian Veit JR-3 Tampa 11:14.80 15:50.41 14:34.38 15:21.90 12:40.33
35 Michael Petrovic FR-1 Stetson 13:58.76 15:53.13 19:22.82 16:59.85 19:41.89
37 Carlton Waiguru Sophomore Unattached 14:37.93 15:54.27 13:40.68 17:01.07 16:41.99
40 Connor Brooks FR-1 Florida Southern 18:10.89 15:56.92 13:04.68 15:37.79 12:16.83
42 Declan Ziomek FR-1 Florida Southern 12:07.86 15:57.70 18:59.67 11:48.70 14:12.36
45 James Simpson JR-3 Florida Southern 19:22.18 16:08.48 14:51.01 11:46.99 12:54.79
46 Ethan Lehr JR-3 Tampa 11:58.58 16:11.05 19:34.97 17:09.32 12:56.84
47 Zeke Galbraith FR-1 Stetson 12:25.28 16:20.63 18:57.53 11:55.86 15:51.22
48 Brennan Lackey SO-2 Florida Tech 13:44.73 16:21.82 14:04.37 13:05.46 12:26.19
49 Joshua Shields JR-3 Southeastern U. 19:19.12 16:22.30 14:44.07 17:40.89 16:02.66
50 Jaiden Martingano FR-1 Florida Tech 16:56.34 16:26.73 13:29.12 15:47.26 15:57.13
52 Hayden Reich FR-1 Tampa 20:47.93 16:38.34 13:28.66 20:57.91 17:08.29
54 Alex Larrivee JR-3 Florida Tech 20:52.64 16:42.11 14:41.86 12:01.52 15:52.01
56 Jonathan Fitzgerald SR-4 Southeastern U. 16:44.95 16:44.95 15:04.46 21:16.29 12:23.67
57 Ryan Livingston Sophomore Unattached 14:19.29 16:50.93 12:58.42 17:41.48 14:49.62
65 Brycen Haner SO-2 Florida Tech 17:41.76 17:20.94 16:49.72 18:23.40 20:28.31
71 Hunter McDougall FR-1 Florida Tech 21:13.88 18:18.17 14:49.52 14:05.59 17:56.21
  Caleb Brady SO-2 Florida Southern DNS DNS DNS DNS DNS
  Franklin Caceres JR-3 Florida Gulf Coast DNS DNS DNS DNS DNS
  Mike Zwijacz   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Hayden Tank FR-1 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
  Chris Daniele   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
  Nathan Yates SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
32 Cason Meyer Senior Unattached 15:02.49 15:49.99
34 Brayden Lowe-Massi FR-1 Florida Gulf Coast 16:01.12 15:51.60
39 Matthew Matson Freshman Foley Athletics 14:20.53 15:56.14
41 Dillon Mantei FR-1 Florida Southern 16:16.63 15:57.48
43 Jaden Rapp FR-1 Florida Southern 19:42.12 16:01.07
44 Jordan Hierholzer SO-2 Southeastern U. 18:56.62 16:03.23
51 Ethan Campbell JR-3 Southeastern U. 12:35.08 16:33.52
53 Lucas Mardis Junior Unattached 12:01.37 16:41.90
55 Talan Tharpe Freshman Unattached 19:24.26 16:43.67
58 Justin Haber Senior Unattached 16:15.38 16:56.02
59 Elmer Mijangos-Figueroa   Unattached 21:33.93 16:58.84
60 Sawyer Raveling Sophomore Unattached 17:55.21 17:04.01
61 Luis Cruzado Sophomore Unattached 15:44.43 17:06.55
62 Jack Schule JR-3 Florida Tech 12:46.12 17:15.29
63 Luke Aagaard JR-3 Florida Tech 21:47.29 17:17.53
64 Markel Arbulu Senior Florida Running Team 12:07.02 17:18.59
66 Thomas Tyler Sophomore Unattached 17:54.17 17:22.88
67 Grant Kaminer Sophomore Unattached 19:48.94 17:41.55
68 Jacob Smith Junior Knight Runners 18:32.66 17:49.86
69 Hayden Randolph Freshman Tampa Track Club 13:37.57 17:55.74
70 William Nuneville Sophomore Unattached 19:50.73 18:12.41
72 Grant Holder Senior Unattached 23:53.32 18:22.55
73 Joshua Fernandez-Alvarado FR-1 Florida Tech 14:15.31 18:45.40
  Luke Dickinson JR-3 Florida Southern DNF DNF
  Leonidha Budo Senior St. Pete Mad Dogs DNF DNF
  Jacob Delong SO-2 Southeastern U. DNF DNF
  Justin Haine Sophomore Unattached DNS DNS
  Daniel Manzella Junior Tampa Track Club DNS DNS
  Julian Yerger Senior Knight Runners DNS DNS
  Nick Porcelli Junior Knight Runners DNS DNS
  Clayton Knox Freshman Unattached DNS DNS

Men's 400 Hurdles

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Carter Alvardo FR-1 Tampa 1:14.85 57.57 1:09.09
2 David Stanley FR-1 Flagler 49.79 58.57 1:02.67
3 Reuel Belizaire JR-3 Flagler 1:10.90 1:00.08 1:15.10
4 Kruz Jimenez FR-1 Flagler 1:10.34 1:00.12 58.32
5 Mario Thomas Senior Unattached 1:07.25 1:00.58 1:03.61
6 Conner Hall FR-1 Flagler 53.42 1:00.70 1:10.42
  Jakavious Clower FR-1 Tampa DNS DNS DNS
Men's 400 Hurdles Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Carter Alvardo FR-1 Tampa 57.57 57.00 1:14.27
5 Mario Thomas Senior Unattached 1:00.58 1:18.76 56.34
  Jakavious Clower FR-1 Tampa DNS DNS DNS
Men's 400 Hurdles Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 David Stanley FR-1 Flagler 58.57
3 Reuel Belizaire JR-3 Flagler 1:00.08
4 Kruz Jimenez FR-1 Flagler 1:00.12
6 Conner Hall FR-1 Flagler 1:00.70

Men's 4 x 200 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Tampa Nikko Bradford, Alex Delgado, Jackson Brown, Joey Coulter 1:37.23 2:00.80 1:38.21
2 Florida Tech Oluwaloleyi Oluwatomisin, Bradley Erskine, Levent Kahveci, Alvaro Cameo 1:52.53 1:54.51 1:38.71

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME
1 Tampa A John Trombley, Joey Coulter, Charles Hendrickson, Parker Malmgren 2:46.20 3:06.47 3:22.68
2 Nova Southeastern A Andres Agudelo, Evan Crisp, Jan Schmied, Jailen Sinclair-Bergin 2:45.50 4:14.61 3:32.17
3 Tampa Track Club A 4:28.95 3:16.38 3:33.45
5 Flagler A Ian McGrorty, Kruz Jimenez, Conner Hall, Reuel Belizaire 3:58.07 4:15.22 3:34.47
6 Florida Southern A Jaylen Caneus, Luke Reeves, Anthony Matthew, Alex Guy 3:14.61 4:14.31 3:41.14
7 Knight Runners A 3:25.09 4:47.57 3:42.92
  Florida Southern
(B>)
B Seth Augustynowski, Tyler Gulluscio, Aiden Redmond, Declan Ziomek DNS DNS DNS