March 1, 2024
|
Tampa (O) - Tampa, FL
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexander Hayden   O.T.S. Speed 22.07 27.59 19.65 28.70 20.97 24.06
2 Jacob Swad SR-4 Tampa 22.52 20.72 21.85 15.77 16.67 16.67
3 Wyatt Chapman   Speed Starz Track Club 22.59 16.72 21.46 25.30 25.98 17.85
4 John Trombley JR-3 Tampa 22.67 25.85 20.86 29.02 21.99 25.39
5 Khalil Snell JR-3 Tampa 22.77 25.73 24.82 18.68 23.91 28.92
6 Ezeugo Anozie Senior O.T.S Speed 22.84 22.39 23.76 29.47 22.62 18.96
7 Riley Pelletier SO-2 Tampa 22.89 26.10 26.56 29.30 21.06 28.39
8 Victor Troupe   O.T.S. Speed 23.05 29.05 20.98 20.06 23.05 23.05
9 Jared Brown JR-3 Palm Beach Atlantic 23.16 21.08 22.24 21.77 19.92 23.86
10 Marcial Martinez JR-3 Tampa 23.16 16.68 27.10 19.92 30.11 16.45
11 Wade Martin JR-3 Tampa 23.19 16.24 24.12 30.15 24.82 20.18
12 Alec Cullitan Senior AC Training 23.38 22.45 18.01 17.31 17.54 24.79
13 Ethan Ehrlich Junior Tampa Track Club 23.48 26.77 20.43 22.31 23.25 20.20
14 Christian McFarlane FR-1 Flagler 23.49 19.50 19.50 18.09 23.73 30.54
15 Mario Thomas Senior Unattached 23.57 23.57 18.15 20.04 24.75 25.70
15 Darrell Miller III FR-1 Flagler 23.57 23.81 24.28 24.05 16.97 25.22
17 Nikko Bradford FR-1 Tampa 23.66 17.75 24.61 21.06 30.53 29.82
18 Joseph Egloff Freshman Tampa Track Club 23.73 23.97 29.43 25.16 30.14 18.99
19 Amonyay Prichard FR-1 Flagler 23.76 28.99 29.47 19.01 20.68 23.53
20 Jayden Berry Sophomore Tampa Track Club 23.99 20.40 27.11 21.83 28.31 28.31
21 Jackson Brown JR-3 Tampa 24.03 21.87 19.95 25.72 30.28 30.76
22 Alexander Burgarin FR-1 Tampa 24.34 31.16 28.73 22.64 20.45 27.26
23 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 24.43 22.48 21.75 30.54 25.17 27.61
24 Cory Stewart   Unattached 24.82 23.83 21.35 30.28 24.82 30.28
25 Ashlee Bellevue   Unattached 24.82 28.05 30.04 21.85 18.87 19.12
26 Lewis Gerrity Junior Tampa Track Club 26.14 23.01 28.24 22.75 30.33 24.31
27 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 26.29 28.40 23.40 28.40 20.77 32.08
28 Jonathan Fliz FR-1 Florida Tech 27.09 30.34 30.89 34.68 19.78 27.91
  Freddy Aleaga FR-1 Nova Southeastern DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jakavious Clower FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Dexter Molden Senior Unattached DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Djordje Panic SO-2 Palm Beach Atlantic DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 1
W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexander Hayden   O.T.S. Speed 22.07
2 Jacob Swad SR-4 Tampa 22.52
3 Wyatt Chapman   Speed Starz Track Club 22.59
4 John Trombley JR-3 Tampa 22.67
6 Ezeugo Anozie Senior O.T.S Speed 22.84
8 Victor Troupe   O.T.S. Speed 23.05
11 Wade Martin JR-3 Tampa 23.19
  Dexter Molden Senior Unattached DNS
Men's 200 Meters Section 2
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Khalil Snell JR-3 Tampa 29.15 22.77 18.45 24.82 25.28 18.45 16.63
7 Riley Pelletier SO-2 Tampa 20.38 22.89 16.26 28.85 23.81 17.17 24.27
10 Marcial Martinez JR-3 Tampa 27.56 23.16 26.87 22.01 20.15 23.63 23.40
12 Alec Cullitan Senior AC Training 18.24 23.38 21.28 19.41 25.25 25.02 20.58
15 Mario Thomas Senior Unattached 16.50 23.57 23.57 30.41 22.63 22.87 22.63
20 Jayden Berry Sophomore Tampa Track Club 17.04 23.99 23.51 27.59 24.47 18.00 28.31
24 Cory Stewart   Unattached 24.58 24.82 29.54 25.32 23.33 29.54 24.82
  Jakavious Clower FR-1 Tampa DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 3
W: -1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
13 Ethan Ehrlich Junior Tampa Track Club 21.14 23.48 23.01 21.37
14 Christian McFarlane FR-1 Flagler 20.68 23.49 16.68 30.54
17 Nikko Bradford FR-1 Tampa 29.34 23.66 16.80 16.57
18 Joseph Egloff Freshman Tampa Track Club 30.38 23.73 23.02 28.24
21 Jackson Brown JR-3 Tampa 26.92 24.03 28.84 21.15
23 Alvaro Cameo FR-1 Florida Tech 19.06 24.43 27.12 23.70
27 Jonathan Checefsky Sophomore Unattached 22.88 26.29 25.24 33.39
  Freddy Aleaga FR-1 Nova Southeastern DNF DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 4
W: -0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Jared Brown JR-3 Palm Beach Atlantic 23.16
15 Darrell Miller III FR-1 Flagler 23.57
19 Amonyay Prichard FR-1 Flagler 23.76
22 Alexander Burgarin FR-1 Tampa 24.34
25 Ashlee Bellevue   Unattached 24.82
26 Lewis Gerrity Junior Tampa Track Club 26.14
28 Jonathan Fliz FR-1 Florida Tech 27.09
  Djordje Panic SO-2 Palm Beach Atlantic DNS