January 20, 2024
|
Kerr-Pegula Athletic Complex - Houghton, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC Empire 8 IC4A/ECAC MAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Thomas SR-4 Daemen 6:34.98 4:11.36 5:26.43 5:32.96 6:44.78
2 Noelle Linenfelser SO-2 Houghton 5:02.87 3:53.74 5:29.20 5:09.45 3:57.03
3 Camryn Bailey JR-3 Daemen 5:11.01 5:11.01 5:30.86 4:54.47 5:54.02
4 Anna Duncan SR-4 Mansfield 5:21.86 5:45.33 5:35.27 4:55.04 5:52.04
5 Olivia Grinnell SO-2 St. John Fisher 7:14.66 7:14.66 5:36.94 5:16.73 6:17.38
6 Carrie Claypool JR-3 Mansfield 7:12.13 4:36.84 5:37.60 4:46.96 4:40.21
7 Courtney Merrill SR-4 Daemen 6:51.45 5:33.24 5:40.04 6:54.85 6:31.05
8 Olivia Gilbert JR-3 Alfred 6:07.81 7:13.12 5:43.74 4:00.62 5:57.49
9 McKenzie Hall JR-3 Alfred 5:03.96 6:51.03 5:45.40 4:25.96 6:23.40
10 Tabitha Clark JR-3 Houghton 7:02.10 6:48.26 5:45.98 6:58.64 5:11.39
11 Aria Larson FR-1 Houghton 4:12.68 6:51.90 5:46.13 5:25.37 7:29.97
12 Kyra Binney SO-2 Houghton 6:09.53 6:20.09 5:51.93 5:37.86 5:41.38
13 Miranda Lyon FR-1 Houghton 7:46.69 5:23.10 5:58.99 6:20.53 4:18.48
14 Risa Palmer FR-1 Houghton 6:57.02 7:29.65 6:02.62 6:13.50 5:00.98
15 Sabrina Antonini JR-3 St. John Fisher 6:55.98 5:17.46 6:04.89 5:53.95 7:14.22
16 Rachael Smith SO-2 Houghton 5:55.73 7:16.41 6:06.73 6:10.40 4:46.05
17 Delaney Grant FR-1 Houghton 5:48.18 5:55.59 6:10.40 4:34.10 7:54.12
18 Molly Hart JR-3 St. John Fisher 7:47.07 5:36.90 6:22.84 4:31.82 7:47.07
19 Allison Keller SO-2 Messiah 5:02.53 5:59.98 6:22.95 6:15.30 5:06.36
20 Linnea Haney SO-2 Messiah 6:04.68 8:02.32 6:32.13 7:46.64 5:33.31
21 Elisha Benway FR-1 Houghton 6:01.97 8:37.09 6:37.76 5:50.03 7:05.61
22 Sarah Smith JR-3 Messiah 6:59.02 5:49.18 6:50.80 4:47.56 5:57.40
23 Desirea Stuart FR-1 Alfred 5:34.05 6:03.65 7:02.84 5:34.05 7:32.44
24 Lia Widenhofer FR-1 Messiah 5:51.53 6:00.54 7:30.67 7:57.71 5:24.49
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 Miranda Lyon FR-1 Houghton 5:26.68 6:06.17 5:58.99
14 Risa Palmer FR-1 Houghton 6:38.89 7:47.78 6:02.62
16 Rachael Smith SO-2 Houghton 4:49.72 4:46.05 6:06.73
17 Delaney Grant FR-1 Houghton 5:44.48 5:14.84 6:10.40
18 Molly Hart JR-3 St. John Fisher 5:13.93 5:48.39 6:22.84
19 Allison Keller SO-2 Messiah 7:16.57 7:24.23 6:22.95
20 Linnea Haney SO-2 Messiah 5:37.24 6:04.68 6:32.13
21 Elisha Benway FR-1 Houghton 5:34.12 5:50.03 6:37.76
22 Sarah Smith JR-3 Messiah 5:04.00 5:36.86 6:50.80
23 Desirea Stuart FR-1 Alfred 7:28.21 8:31.64 7:02.84
24 Lia Widenhofer FR-1 Messiah 8:42.78 7:08.14 7:30.67
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Thomas SR-4 Daemen 5:42.76 5:13.38 3:51.77 4:21.15 6:05.61 5:26.43
2 Noelle Linenfelser SO-2 Houghton 6:44.92 5:02.87 5:42.37 5:16.04 6:18.58 5:29.20
3 Camryn Bailey JR-3 Daemen 4:14.77 6:03.95 6:37.04 6:43.65 5:57.33 5:30.86
4 Anna Duncan SR-4 Mansfield 6:42.33 4:28.22 5:01.75 5:01.75 7:02.44 5:35.27
5 Olivia Grinnell SO-2 St. John Fisher 7:04.55 5:43.68 4:46.40 4:32.93 5:33.57 5:36.94
6 Carrie Claypool JR-3 Mansfield 6:14.74 4:53.72 4:53.72 4:46.96 5:07.22 5:37.60
7 Courtney Merrill SR-4 Daemen 5:09.44 6:17.45 5:12.84 5:12.84 4:21.83 5:40.04
8 Olivia Gilbert JR-3 Alfred 6:28.43 6:28.43 4:48.75 4:59.06 7:09.68 5:43.74
9 McKenzie Hall JR-3 Alfred 5:31.59 7:01.39 6:44.12 4:12.15 4:25.96 5:45.40
10 Tabitha Clark JR-3 Houghton 5:18.31 5:14.85 7:15.94 6:37.88 6:17.12 5:45.98
11 Aria Larson FR-1 Houghton 6:06.90 5:46.13 5:04.60 6:55.36 7:26.51 5:46.13
12 Kyra Binney SO-2 Houghton 4:59.14 6:02.49 6:55.28 4:52.11 4:20.43 5:51.93
15 Sabrina Antonini JR-3 St. John Fisher 6:15.84 5:10.16 6:59.63 5:35.70 5:24.76 6:04.89