February 2, 2024
|
Dr. Conrad Worrill Indoor Track and Field Facility - Chicago, IL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men 1 Mile Run seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Dominic Suliman SO-2 Saginaw Valley 4:26.20 4:08.78
2 Charlie Wirth JR-3 Lewis 4:55.01 4:12.14
3 Evan Horgan FR-1 Lewis 3:50.55 4:13.35
4 Grady Davis JR-3 Wis.-Parkside 4:03.26 4:16.06
5 Johnathan Nowacki JR-3 Wis.-Parkside 5:03.00 4:16.78
6 Austin Depuydt JR-3 Wis.-Parkside 5:13.61 4:17.05
7 Malcolm McCormick SO-2 U. of Chicago 4:31.29 4:23.38
8 Vincent Crenshaw FR-1 U. of Chicago 4:50.16 4:23.78
9 Jacob Hinchley SR-4 Lewis 4:52.93 4:23.90
10 Ryan Jones JR-3 Illinois-Springfield 4:50.95 4:24.50
11 Braydon Honsinger FR-1 Saginaw Valley 3:15.79 4:24.57
12 Wil Kiley JR-3 Wis.-Parkside 4:19.55 4:24.84
13 Owen Thomas SO-2 Lewis 5:39.11 4:24.93
14 Brodey Lu   UNATTACHED NORTHWESTERN 3:48.27 4:25.42
15 Jack Lobodzinski SO-2 Saginaw Valley 3:40.34 4:25.46
16 Bryce Wijesekara FR-1 U. of Chicago 4:44.75 4:28.63
17 Rishi Young JR-3 U. of Chicago 3:11.19 4:29.27
18 Landon Mars FR-1 Saginaw Valley 4:18.94 4:29.73
19 Quint Stein FR-1 U. of Chicago 5:36.69 4:33.73
20 Aubrey Smith SR-4 Lewis 3:17.23 4:33.93
21 Connor Sheahan FR-1 Wis.-Parkside 4:41.98 4:36.45
22 Bryce Brown JR-3 Saginaw Valley 5:50.50 4:38.17
23 Jaron Wyma JR-3 Saginaw Valley 5:14.48 4:38.30
24 Bernado Saldivar   UNATTACHED NORTHWESTERN 5:47.89 5:05.16
  Marcos Garcia   UNAT-Lewis DNF DNF
  Donis Harris   UNATTACHED DNF DNF
Men 1 Mile Run seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dominic Suliman SO-2 Saginaw Valley 3:41.42 2:56.64 5:15.95 4:16.25 4:51.08 5:01.03 4:08.78
2 Charlie Wirth JR-3 Lewis 4:32.32 4:02.06 5:22.74 5:25.26 3:26.76 3:44.41 4:12.14
3 Evan Horgan FR-1 Lewis 3:15.08 5:06.56 5:24.29 4:28.56 5:26.83 4:15.89 4:13.35
4 Grady Davis JR-3 Wis.-Parkside 4:54.47 3:58.14 4:46.79 3:22.29 3:06.93 3:17.17 4:16.06
5 Johnathan Nowacki JR-3 Wis.-Parkside 5:31.25 5:15.84 3:58.81 5:13.28 4:29.62 4:39.89 4:16.78
6 Austin Depuydt JR-3 Wis.-Parkside 3:51.35 3:59.06 4:35.05 3:46.21 5:21.32 3:53.92 4:17.05
9 Jacob Hinchley SR-4 Lewis 3:17.93 4:23.90 5:21.96 4:05.43 3:23.21 3:10.01 4:23.90
10 Ryan Jones JR-3 Illinois-Springfield 3:10.44 4:27.15 4:16.57 4:40.37 4:37.73 4:40.37 4:24.50
12 Wil Kiley JR-3 Wis.-Parkside 3:13.34 4:32.79 4:38.09 5:39.00 3:31.88 5:15.16 4:24.84
13 Owen Thomas SO-2 Lewis 4:01.09 4:48.78 4:22.28 4:56.73 5:15.27 4:01.09 4:24.93
14 Brodey Lu   UNATTACHED NORTHWESTERN 4:09.50 5:07.89 4:06.84 3:32.34 3:37.65 3:58.88 4:25.42
15 Jack Lobodzinski SO-2 Saginaw Valley 3:27.06 3:16.44 4:25.46 5:21.21 3:29.72 4:44.05 4:25.46
23 Jaron Wyma JR-3 Saginaw Valley 3:14.81 4:10.47 4:07.69 3:59.34 3:28.73 5:59.01 4:38.30
  Marcos Garcia   UNAT-Lewis DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Donis Harris   UNATTACHED DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men 1 Mile Run seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
7 Malcolm McCormick SO-2 U. of Chicago 4:12.85 4:23.38 4:52.36
8 Vincent Crenshaw FR-1 U. of Chicago 5:42.92 4:23.78 5:29.73
11 Braydon Honsinger FR-1 Saginaw Valley 3:29.01 4:24.57 4:29.87
16 Bryce Wijesekara FR-1 U. of Chicago 4:31.32 4:28.63 3:45.65
17 Rishi Young JR-3 U. of Chicago 4:45.43 4:29.27 4:58.89
18 Landon Mars FR-1 Saginaw Valley 4:32.43 4:29.73 5:29.07
19 Quint Stein FR-1 U. of Chicago 5:20.27 4:33.73 5:09.32
20 Aubrey Smith SR-4 Lewis 4:14.76 4:33.93 5:04.07
21 Connor Sheahan FR-1 Wis.-Parkside 5:06.86 4:36.45 4:25.40
22 Bryce Brown JR-3 Saginaw Valley 4:18.70 4:38.17 4:02.01
24 Bernado Saldivar   UNATTACHED NORTHWESTERN 6:12.30 5:05.16 5:26.53