February 9, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nickolas Kamen SR-4 South Florida 3:50.62 4:13.42
2 Christian Ruocco SO-2 North Florida 4:52.64 4:18.97
3 Paul Lespasio SO-2 North Florida 5:30.30 4:22.14
4 Timothy Sterkel Junior Unattached 3:09.77 4:23.57
5 William Sinclair SR-4 North Florida 4:20.05 4:25.35
6 Griffin McNeish SO-2 Winthrop 3:38.53 4:26.49
7 Brandon Santangelo SO-2 Embry-Riddle 3:15.18 4:27.36
8 Donato Scarcello   Team FTC 5:37.75 4:28.05
9 Trevor Cross Sophomore Unattached 4:11.09 4:29.98
10 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 4:52.14 4:30.50
11 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 5:18.16 4:31.93
12 Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) 4:21.98 4:32.89
13 Chase Hill   Unattached 4:15.07 4:37.25
14 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 4:02.20 4:38.39
15 Caleb Tilford   Unattached 3:20.72 4:42.70
16 Da'Quon King SO-2 Bethune-Cookman 3:22.05 4:44.57
17 Aiden Locantora FR-1 Jacksonville 4:47.50 4:44.65
18 Elias Perez   1st Coast Track Club 6:07.89 4:45.18
19 Ben Youngs FR-1 Flagler 5:27.57 4:47.34
20 Matthew Weiler   Team Jesus 6:14.13 4:50.02
21 Vaughn Blanchet FR-1 Flagler 3:48.80 4:53.33
22 Jovan Figueroa SO-2 Jacksonville 5:37.31 4:58.50
23 Landon Watts SO-2 Thomas (Ga.) 3:41.06 4:58.72
24 Andrew Blanchette Sophomore Unattached 3:47.07 4:58.77
25 Randall Luke   Unattached 5:46.89 5:09.72
26 Ibrahim Marrah FR-1 Keiser 4:29.80 5:37.24
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nickolas Kamen SR-4 South Florida 4:13.42 4:10.89 3:27.81
2 Christian Ruocco SO-2 North Florida 4:18.97 4:47.46 4:52.64
3 Paul Lespasio SO-2 North Florida 4:22.14 5:06.71 3:58.55
4 Timothy Sterkel Junior Unattached 4:23.57 3:33.50 4:18.30
5 William Sinclair SR-4 North Florida 4:25.35 5:37.00 5:10.46
6 Griffin McNeish SO-2 Winthrop 4:26.49 3:11.88 4:39.82
7 Brandon Santangelo SO-2 Embry-Riddle 4:27.36 5:15.49 3:09.83
8 Donato Scarcello   Team FTC 4:28.05 3:55.89 5:18.98
9 Trevor Cross Sophomore Unattached 4:29.98 5:32.08 3:27.89
11 Will Fiesbeck FR-1 Embry-Riddle 4:31.93 3:34.83 3:26.67
12 Justin Tomison SR-4 Thomas (Ga.) 4:32.89 4:43.81 5:24.74
13 Chase Hill   Unattached 4:37.25 5:02.21 4:28.94
20 Matthew Weiler   Team Jesus 4:50.02 3:28.82 5:07.43
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Micah Blair SO-2 Embry-Riddle 5:11.08 4:30.50
14 Malcolm Brown SO-2 Bethune-Cookman 4:30.04 4:38.39
15 Caleb Tilford   Unattached 3:57.47 4:42.70
16 Da'Quon King SO-2 Bethune-Cookman 4:44.57 4:44.57
17 Aiden Locantora FR-1 Jacksonville 3:36.34 4:44.65
18 Elias Perez   1st Coast Track Club 6:10.74 4:45.18
19 Ben Youngs FR-1 Flagler 3:47.00 4:47.34
21 Vaughn Blanchet FR-1 Flagler 3:28.27 4:53.33
22 Jovan Figueroa SO-2 Jacksonville 5:13.43 4:58.50
23 Landon Watts SO-2 Thomas (Ga.) 4:43.79 4:58.72
24 Andrew Blanchette Sophomore Unattached 6:22.43 4:58.77
25 Randall Luke   Unattached 4:48.04 5:09.72
26 Ibrahim Marrah FR-1 Keiser 4:06.19 5:37.24