February 9, 2024
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Martin SR-4 North Florida 4:18.55 4:36.59 3:33.46 5:15.68 5:09.66 5:00.64 5:51.75
2 Erica Fisher SR-4 North Florida 5:18.99 4:27.83 4:18.80 5:06.95 4:30.84 5:00.93 5:25.01
3 Rachel Starr Sophomore Unattached 4:16.25 5:10.52 4:49.42 6:10.81 4:46.40 5:01.47 4:28.31
4 Jada Williams SO-2 North Florida 5:28.51 3:35.96 5:04.17 5:34.59 5:28.51 5:04.17 3:32.92
5 Lindsay Fletcher SO-2 Jacksonville St. 3:45.84 5:50.96 4:59.08 5:38.75 5:02.13 5:05.18 4:59.08
6 Marissa Kempf JR-3 Flagler 4:20.58 6:11.79 6:46.75 6:14.97 5:05.06 5:17.77 6:30.86
7 Eden Goddard SO-2 Flagler 4:20.92 3:48.71 4:49.91 6:04.00 5:38.23 5:22.12 5:22.12
8 Madeline Weiler SO-2 Jacksonville 5:28.44 5:02.42 6:07.46 5:44.69 3:57.39 5:25.18 5:21.93
9 Sam Gayton SR-4 Flagler 4:48.99 6:53.78 4:42.42 4:03.01 5:18.54 5:28.39 3:59.73
10 Olivia Kemp SO-2 Winthrop 4:26.38 6:57.66 7:04.23 4:55.98 4:55.98 5:28.86 7:07.52
11 Lexi Taylor FR-1 Winthrop 4:29.98 4:10.23 6:48.26 6:51.55 5:29.24 5:29.24 4:43.15
12 Jessie Gates FR-1 Flagler 5:52.16 7:02.60 7:12.66 4:48.44 5:42.10 5:35.39 6:12.29
13 Sierra Wainer SR-4 Jacksonville St. 4:08.36 6:07.44 6:17.65 5:50.43 5:33.42 5:40.22 5:30.02
14 Sarah Simpson   Unattached 6:02.24 4:32.55 4:15.30 6:16.04 5:51.89 5:44.99 6:29.84
15 Catie Ingoldsby FR-1 Flagler 6:30.36 7:15.27 5:14.36 7:11.82 4:36.36 5:45.45 6:37.27
16 Roxxi Ottum   Unattached 5:46.86 6:00.74 4:06.27 4:40.96 6:14.61 5:46.86 6:42.36
17 Shyanne Mayes SR-4 Bethune-Cookman 4:20.18 6:45.88 6:07.72 7:06.69 6:38.94 5:46.90 5:22.62
18 Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) 4:44.77 4:51.72 5:50.76 6:56.74 6:11.59 5:47.28 7:28.00
19 Francesca Pece SO-2 Flagler 5:45.81 6:06.77 5:52.80 5:10.88 4:04.51 5:49.30 6:48.69
20 Valencia Butler SO-2 Bethune-Cookman 4:33.73 7:08.14 4:47.77 4:33.73 4:23.20 5:50.93 4:51.28
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Martin SR-4 North Florida 5:18.68 3:48.49 5:00.64 6:12.80 4:06.53 5:06.66
2 Erica Fisher SR-4 North Florida 6:07.14 6:22.19 5:00.93 6:16.17 4:27.83 5:12.97
3 Rachel Starr Sophomore Unattached 5:04.49 5:31.62 5:01.47 5:07.50 4:25.30 5:43.68
4 Jada Williams SO-2 North Florida 5:04.17 5:55.88 5:04.17 4:21.59 3:45.09 4:15.51
5 Lindsay Fletcher SO-2 Jacksonville St. 4:40.77 6:06.22 5:05.18 5:41.81 5:08.24 4:13.30
6 Marissa Kempf JR-3 Flagler 4:26.93 5:14.60 5:17.77 5:17.77 4:04.69 5:40.02
7 Eden Goddard SO-2 Flagler 6:42.65 6:29.77 5:22.12 6:20.11 4:01.59 3:45.49
10 Olivia Kemp SO-2 Winthrop 4:19.80 7:04.23 5:28.86 3:53.49 4:32.96 4:26.38
11 Lexi Taylor FR-1 Winthrop 6:31.80 5:39.12 5:29.24 6:31.80 5:25.95 5:25.95
13 Sierra Wainer SR-4 Jacksonville St. 6:24.45 4:04.96 5:40.22 7:08.68 4:11.77 5:50.43
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Madeline Weiler SO-2 Jacksonville 4:26.65 5:25.18 4:13.64 5:05.67
9 Sam Gayton SR-4 Flagler 6:17.65 5:28.39 6:01.23 6:27.50
12 Jessie Gates FR-1 Flagler 4:48.44 5:35.39 4:35.02 5:25.33
14 Sarah Simpson   Unattached 4:01.50 5:44.99 4:36.00 5:24.29
15 Catie Ingoldsby FR-1 Flagler 4:05.27 5:45.45 6:20.00 5:00.55
16 Roxxi Ottum   Unattached 5:46.86 5:46.86 6:04.21 6:42.36
17 Shyanne Mayes SR-4 Bethune-Cookman 6:00.78 5:46.90 7:24.04 6:00.78
18 Cassandra Richards JR-3 Thomas (Ga.) 4:34.36 5:47.28 6:28.96 6:49.79
19 Francesca Pece SO-2 Flagler 4:49.92 5:49.30 4:46.43 4:42.94
20 Valencia Butler SO-2 Bethune-Cookman 5:22.86 5:50.93 7:18.67 6:33.05