February 2- 3, 2024
|
Tufts-Gantcher FH - Medford, MA
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alexa Estes SO-2 Connecticut College 2:54.71
2 Zoe Marcus FR-1 Amherst 2:57.48
3 Grace McDonough SO-2 Connecticut College 2:59.29
4 Abby Fernald SO-2 Connecticut College 2:59.98
5 Edin Sisson SR-4 Connecticut College 3:03.65
6 Alexandra Dean SO-2 Tufts 3:04.20
7 Rose Kitz JR-3 Tufts 3:04.92
8 Isabella Lozier SO-2 Amherst 3:05.14
9 LK Tucker FR-1 Connecticut College 3:06.30
10 Serena Britner JR-3 Smith 3:08.77
11 Kiera Tallas FR-1 Connecticut College 3:09.72
12 April Schilling FR-1 Connecticut College 3:10.20
13 Caroline Graziani FR-1 Connecticut College 3:11.22
14 Emma Vatnsdal FR-1 Amherst 3:11.51
15 Anjali Jones SR-4 Smith 3:12.58
16 Claire Peng SO-2 Wellesley 3:14.70
17 Sofia Jurusz FR-1 Smith 3:15.28
18 Kate Brown SO-2 Bridgewater St. 3:17.07
19 Quinn Meinhardt SR-4 Wesleyan 3:18.35
20 Virginia Lustenberger SO-2 Wesleyan 3:19.37
21 Maia Bihari FR-1 Connecticut College 3:20.98
22 Catherine Collins FR-1 Smith 3:21.87
23 Sara Braslow JR-3 Connecticut College 3:22.58
24 Annika Wells FR-1 Smith 3:29.36
25 Reimy Liou SR-4 Smith 3:30.47
26 Tenley Flint FR-1 Wesleyan 3:31.97
27 Cassidy Elliott JR-3 Assumption 3:37.75
28 Leah Burke FR-1 Assumption 3:41.92
29 Nola Ciavola SO-2 Connecticut College 3:49.67
30 Alicia Naranjo-Champion JR-3 Wellesley 4:02.92
31 Alex Coughlin SO-2 Connecticut College 4:05.84
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alexa Estes SO-2 Connecticut College 2:54.71 2:54.71 3:19.17 3:20.92 3:17.43 2:47.73
2 Zoe Marcus FR-1 Amherst 2:57.48 2:18.44 2:18.44 3:38.30 2:04.24 2:50.38
3 Grace McDonough SO-2 Connecticut College 2:59.29 3:22.60 3:15.43 3:38.74 2:59.29 2:34.19
4 Abby Fernald SO-2 Connecticut College 2:59.98 2:05.99 3:23.38 2:49.19 2:43.79 3:52.18
5 Edin Sisson SR-4 Connecticut College 3:03.65 3:27.53 2:34.27 3:44.06 3:14.67 2:21.41
6 Alexandra Dean SO-2 Tufts 3:04.20 3:48.41 2:18.15 3:06.05 2:34.73 3:35.52
7 Rose Kitz JR-3 Tufts 3:04.92 2:35.34 2:18.69 3:08.62 3:21.57 4:00.40
8 Isabella Lozier SO-2 Amherst 3:05.14 3:58.83 2:42.93 2:52.18 2:28.12 2:26.26
9 LK Tucker FR-1 Connecticut College 3:06.30 3:51.02 3:54.74 2:40.22 3:06.30 2:58.85
10 Serena Britner JR-3 Smith 3:08.77 3:29.54 2:25.36 2:59.34 2:34.80 3:05.00
11 Kiera Tallas FR-1 Connecticut College 3:09.72 3:02.14 2:35.57 3:07.83 3:19.21 2:16.60
12 April Schilling FR-1 Connecticut College 3:10.20 3:08.30 3:29.22 3:14.01 3:33.03 3:57.75
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Caroline Graziani FR-1 Connecticut College 3:11.22 3:47.56
14 Emma Vatnsdal FR-1 Amherst 3:11.51 2:19.81
15 Anjali Jones SR-4 Smith 3:12.58 3:08.73
16 Claire Peng SO-2 Wellesley 3:14.70 2:39.66
17 Sofia Jurusz FR-1 Smith 3:15.28 3:46.53
19 Quinn Meinhardt SR-4 Wesleyan 3:18.35 4:07.94
20 Virginia Lustenberger SO-2 Wesleyan 3:19.37 2:45.48
21 Maia Bihari FR-1 Connecticut College 3:20.98 3:45.10
23 Sara Braslow JR-3 Connecticut College 3:22.58 3:32.71
25 Reimy Liou SR-4 Smith 3:30.47 3:30.47
26 Tenley Flint FR-1 Wesleyan 3:31.97 4:03.77
Women's 1000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Kate Brown SO-2 Bridgewater St. 3:30.87 2:55.40 3:17.07 3:09.19
22 Catherine Collins FR-1 Smith 2:45.54 2:23.33 3:21.87 4:08.30
24 Annika Wells FR-1 Smith 3:31.46 4:15.42 3:29.36 2:26.56
27 Cassidy Elliott JR-3 Assumption 2:52.03 2:43.32 3:37.75 4:32.19
28 Leah Burke FR-1 Assumption 4:19.65 2:37.57 3:41.92 4:12.99
29 Nola Ciavola SO-2 Connecticut College 2:49.96 4:40.20 3:49.67 4:28.72
30 Alicia Naranjo-Champion JR-3 Wellesley 3:07.05 3:04.62 4:02.92 4:00.49
31 Alex Coughlin SO-2 Connecticut College 5:09.76 2:59.47 4:05.84 3:28.97