January 20, 2024
|
Ashland-Niss Athletic Center - Ashland, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B PSAC NCCAA NCAC

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brooke Armbrust JR-3 Ohio Dominican 9.53 5.83 8.55 8.47 9.23 7.56 6.05
2 Alena Williams SR-4 Ashland 6.32 6.47 7.40 6.93 6.16 7.70 6.09
3 Kiersten Franklin SO-2 Cedarville 9.71 6.01 5.47 5.70 7.70 7.70 8.17
4 Hailey Rios FR-1 Ashland 8.79 9.10 6.71 6.56 7.56 7.71 9.41
5 Regan Johnson SR-4 Slippery Rock 7.00 6.92 9.25 5.60 5.44 7.77 7.07
6 Meghan Frazier JR-3 Wittenberg 9.23 7.90 6.34 10.09 6.81 7.82 7.20
7 Samantha Gilbert SR-4 Slippery Rock 7.52 8.23 8.93 9.79 8.62 7.83 7.99
8 Alexandra Brizzi SR-4 Cedarville 5.94 9.35 6.89 6.18 9.75 7.92 6.02

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Brooke Armbrust JR-3 Ohio Dominican 7.66
2 Alena Williams SR-4 Ashland 7.73
3 Hailey Rios FR-1 Ashland 7.77
4 Meghan Frazier JR-3 Wittenberg 7.86
5 Alexandra Brizzi SR-4 Cedarville 7.88
6 Samantha Gilbert SR-4 Slippery Rock 7.89
7 Kiersten Franklin SO-2 Cedarville 7.78
8 Regan Johnson SR-4 Slippery Rock 7.82
9 Nora Hagan JR-3 Cedarville 7.87
10 Medgine Wojton SO-2 Ashland 7.91
11 Alexis Steward FR-1 Ashland 7.94
12 Greta Barker JR-3 Ashland 7.95
13 Cassidy Shimp FR-1 Ashland 7.99
14 Ky'Ara Ross FR-1 West Liberty 8.01
15 Diamond Rush JR-3 Point Park 8.09
16 Haleigh Willison JR-3 Wittenberg 8.10
17 Sierra Lanham SO-2 West Liberty 8.10
18 Lindsey Magoteaux JR-3 Wittenberg 8.12
19 Riley Thomas JR-3 Ashland 8.16
20 Kinley Green FR-1 Mount Vernon Nazarene 8.22
21 Layne Miller SO-2 Slippery Rock 8.23
22 Shannon McCullough FR-1 Slippery Rock 8.23
23 G'nae Morrison JR-3 Ohio Dominican 8.24
24 Thai-Lin Pierce SR-4 Slippery Rock 8.25
25 Emma Roemer FR-1 Point Park 8.29
26 Allison Meixner FR-1 Ashland 8.33
27 Taylor Weiss JR-3 Wittenberg 8.35
28 Kaylin Martin SR-4 Ashland 8.35
29 Morgan Hunter FR-1 Wittenberg 8.38
30 RaKeya Ellsberry JR-3 Point Park 8.39
31 Brookelyn Reynolds FR-1 West Liberty 8.41
32 Abbe Stackpole SR-4 West Liberty 8.47
33 Zora Shakhan JR-3 Wittenberg 8.47
34 Chaley Younkin JR-3 Slippery Rock 8.48
35 Gniyah Brown FR-1 Wittenberg 8.59
36 Leighanne Swan FR-1 Slippery Rock 8.71
37 Feza Lukozi SO-2 Cedarville 8.77
38 Bailey Pack SO-2 West Liberty 8.84
39 Rachel Wilson JR-3 Mount Vernon Nazarene 8.84
40 Samantha Weber JR-3 Lake Erie 8.86
41 Lauren Wyatt SO-2 West Liberty 8.86
42 Grace Miller SR-4 Ashland 8.95
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Meghan Frazier JR-3 Wittenberg 7.86 9.12 9.28 6.53 9.67 8.65 8.41
9 Nora Hagan JR-3 Cedarville 7.87 7.87 5.51 9.13 7.40 7.17 9.29
11 Alexis Steward FR-1 Ashland 7.94 8.42 8.02 10.25 10.17 6.20 8.90
18 Lindsey Magoteaux JR-3 Wittenberg 8.12 7.15 7.96 6.58 10.15 9.83 7.80
21 Layne Miller SO-2 Slippery Rock 8.23 7.33 5.77 6.59 10.04 9.14 6.18
29 Morgan Hunter FR-1 Wittenberg 8.38 7.55 7.80 9.72 10.40 7.55 10.31
38 Bailey Pack SO-2 West Liberty 8.84 10.52 10.26 6.90 10.17 6.37 9.55
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brooke Armbrust JR-3 Ohio Dominican 7.20 7.66 6.52 9.04
7 Kiersten Franklin SO-2 Cedarville 7.78 7.78 7.86 5.92
16 Haleigh Willison JR-3 Wittenberg 8.35 8.10 7.46 6.48
25 Emma Roemer FR-1 Point Park 10.78 8.29 6.30 6.97
33 Zora Shakhan JR-3 Wittenberg 6.86 8.47 6.86 6.78
37 Feza Lukozi SO-2 Cedarville 8.77 8.77 6.58 7.55
40 Samantha Weber JR-3 Lake Erie 6.91 8.86 9.84 9.40
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Hailey Rios FR-1 Ashland 8.94 7.77
10 Medgine Wojton SO-2 Ashland 10.05 7.91
14 Ky'Ara Ross FR-1 West Liberty 10.02 8.01
19 Riley Thomas JR-3 Ashland 9.55 8.16
32 Abbe Stackpole SR-4 West Liberty 6.86 8.47
36 Leighanne Swan FR-1 Slippery Rock 8.98 8.71
39 Rachel Wilson JR-3 Mount Vernon Nazarene 8.31 8.84
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Alena Williams SR-4 Ashland 7.89 7.73 7.27 9.98
8 Regan Johnson SR-4 Slippery Rock 5.79 7.82 9.78 7.35
15 Diamond Rush JR-3 Point Park 6.07 8.09 9.71 8.17
26 Allison Meixner FR-1 Ashland 7.67 8.33 9.08 9.83
27 Taylor Weiss JR-3 Wittenberg 8.44 8.35 8.86 6.43
30 RaKeya Ellsberry JR-3 Point Park 10.58 8.39 6.55 7.56
31 Brookelyn Reynolds FR-1 West Liberty 9.09 8.41 8.16 7.74
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Samantha Gilbert SR-4 Slippery Rock 9.63 7.89 9.71
13 Cassidy Shimp FR-1 Ashland 6.00 7.99 9.11
17 Sierra Lanham SO-2 West Liberty 7.13 8.10 10.53
24 Thai-Lin Pierce SR-4 Slippery Rock 7.10 8.25 8.25
34 Chaley Younkin JR-3 Slippery Rock 9.25 8.48 9.50
35 Gniyah Brown FR-1 Wittenberg 6.62 8.59 8.68
42 Grace Miller SR-4 Ashland 10.12 8.95 8.24
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Alexandra Brizzi SR-4 Cedarville 5.52 9.22 7.88 10.17 7.49 7.65
12 Greta Barker JR-3 Ashland 6.68 7.16 7.95 8.99 10.10 9.78
20 Kinley Green FR-1 Mount Vernon Nazarene 9.62 6.50 8.22 6.91 6.33 8.06
22 Shannon McCullough FR-1 Slippery Rock 9.30 8.23 8.23 8.40 9.88 7.49
23 G'nae Morrison JR-3 Ohio Dominican 7.01 6.60 8.24 6.93 8.57 8.24
28 Kaylin Martin SR-4 Ashland 8.35 9.94 8.35 6.10 9.86 6.10
41 Lauren Wyatt SO-2 West Liberty 6.38 6.21 8.86 8.86 10.64 9.22