February 3, 2024
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC IC4A/ECAC MAC

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Isabel Tenney FR-1 York (Pa.) 2:23.99 2:26.87 2:25.43 2:35.51 1:42.24 2:36.95 2:39.83
2 Deandra Young SO-2 Kutztown 2:25.27 3:05.95 2:49.97 2:47.06 1:50.41 2:09.29 2:02.03
3 Elena Bocchetti SO-2 Moravian 2:26.77 2:15.03 1:51.55 2:41.45 1:51.55 2:34.11 2:17.97
4 Isabel Vogel SO-2 Stevens 2:26.78 1:42.75 2:47.33 2:48.80 2:07.70 2:34.12 2:01.83
5 Bri Pollock FR-1 Millersville 2:27.19 2:44.86 2:21.31 2:31.61 1:59.23 3:03.99 2:24.25
6 Lindsay Solderitch JR-3 Millersville 2:27.52 2:58.50 2:51.13 2:14.25 2:12.77 2:34.90 2:43.75
7 Cora Heilman SO-2 Millersville 2:28.09 1:54.03 2:36.98 3:02.15 2:53.27 2:11.80 3:05.12
8 Liz Egan SO-2 Widener 2:28.65 1:47.03 2:40.55 2:30.14 2:40.55 2:58.38 2:49.46
9 Kerrigan Lebo SO-2 Messiah 2:29.02 2:05.18 2:39.46 2:11.14 3:10.75 1:54.75 3:13.73
10 Ava Bendetti JR-3 Kutztown 2:29.42 2:18.96 3:14.25 2:26.44 1:47.59 2:07.01 3:02.30
11 Mackey Donovan SO-2 Kutztown 2:29.56 3:00.97 1:59.65 2:26.57 2:16.10 1:56.66 1:52.17
12 Rachel Rouse SO-2 Stevens 2:29.70 2:52.16 2:17.73 2:55.15 1:47.79 1:44.79 2:56.65
13 Taylor Enes SO-2 Stevens 2:29.82 2:53.80 2:10.35 1:49.37 1:58.36 3:04.28 2:14.84
14 Faith Wilson SO-2 Shippensburg 2:29.83 2:49.31 2:13.35 2:29.83 2:14.85 2:29.83 2:22.34
15 Alyssa Devita SO-2 Albright 2:30.83 3:01.00 2:27.82 2:20.28 1:47.09 2:30.83 2:24.80
16 Alexis Rushatz JR-3 Moravian 2:31.06 3:07.32 1:59.34 2:00.85 3:07.32 3:07.32 1:57.83
17 Natalie Hamlen JR-3 Messiah 2:31.33 1:47.45 1:59.55 3:01.60 2:51.01 1:45.94 2:02.58
18 Rosnelly Sanchez FR-1 Alvernia 2:31.64 3:00.46 1:55.25 2:30.13 2:02.83 3:00.46 2:16.48
19 Jacqueline Lulaj JR-3 Stevens 2:32.37 3:10.47 2:14.09 1:49.71 2:11.04 2:29.33 2:50.66
20 Jessie Torres SO-2 Alvernia 2:32.55 2:40.18 2:43.23 2:40.18 2:37.13 2:29.50 1:49.84
21 Helene Shevick SO-2 Shippensburg 2:32.75 3:10.94 2:26.64 3:00.25 2:46.50 2:32.75 2:03.73
22 Marissa Mounce FR-1 Millersville 2:33.89 3:01.59 1:50.80 3:16.98 2:50.82 1:58.50 1:55.42
23 Kathryn Hopkins JR-3 Gettysburg 2:33.96 1:47.78 3:12.45 2:41.66 2:33.96 2:04.71 2:35.50
24 Natalie DiCriscio SO-2 Shippensburg 2:34.10 2:31.02 3:12.63 1:49.41 1:55.58 3:01.84 2:31.02
25 Emma Bernstein JR-3 Gettysburg 2:34.13 3:04.96 3:06.50 2:18.72 2:43.38 2:37.22 2:24.89
26 Kaitlyn Adams FR-1 Stevens 2:37.33 2:24.75 3:02.51 2:43.63 2:05.87 2:34.19 3:24.53
27 Juliette Safer SO-2 Messiah 2:37.57 3:20.12 2:36.00 2:26.54 2:24.97 2:21.82 1:59.76
28 Briley Sanford FR-1 Hood 2:38.65 3:04.04 2:11.68 3:08.80 2:21.20 2:25.96 2:33.89
29 Jacqueline Engler JR-3 Arcadia 2:38.66 2:32.32 1:59.00 2:51.36 2:33.90 2:11.69 2:27.56
30 Emily Beers SO-2 Millersville 2:39.78 2:09.43 1:53.45 2:42.98 3:19.73 2:41.38 2:52.57
31 Francesca Proto JR-3 Gettysburg 2:40.03 1:52.02 2:17.63 3:24.84 3:15.24 2:09.63 3:02.44
32 Lilah Drager FR-1 Shippensburg 2:40.10 2:01.68 2:28.90 2:27.30 2:56.11 2:49.71 3:18.53
33 Meredith Schroeder SO-2 Widener 2:40.10 3:07.32 2:01.68 3:24.93 3:24.93 2:27.30 2:01.68
34 Kayla Robinson FR-1 Widener 2:40.71 2:39.11 1:58.93 2:08.57 2:34.29 3:14.46 2:24.64
35 Rylie Murphy JR-3 Moravian 2:40.89 2:55.37 2:42.50 2:18.37 2:05.50 2:10.32 2:02.28
36 Delaney McGarry JR-3 Arcadia 2:41.09 2:36.26 2:53.98 2:28.21 2:42.70 3:13.31 2:31.43
37 Helen Blakeslee SO-2 Messiah 2:41.84 2:14.33 3:17.45 3:20.69 2:15.95 2:58.03 2:12.71
38 Emily Trout JR-3 Gettysburg 2:43.23 3:07.72 1:59.16 2:10.59 3:30.57 2:23.65 2:25.28
39 Katelyn Schweitzer SR-4 Albright 2:43.52 3:32.58 2:07.55 2:04.28 3:30.94 2:59.88 2:32.08
40 Shannon Pfeifer FR-1 Widener 2:44.25 3:23.67 2:39.33 3:17.10 2:26.19 2:59.04 3:07.25
41 Hannah Kolonoski JR-3 Moravian 2:47.04 2:32.01 3:20.45 1:58.60 3:07.09 3:25.46 2:40.36
42 Gianna Sube SO-2 Arcadia 2:47.35 2:59.07 2:42.33 2:35.64 3:34.21 2:40.66 2:30.62
43 Cassie Koziolek SR-4 York (Pa.) 2:47.68 2:19.18 2:05.76 2:04.09 3:17.87 3:31.28 2:35.95
44 Jenna McNamara FR-1 York (Pa.) 2:48.00 2:21.12 3:11.52 2:54.72 2:37.92 2:49.68 2:39.60
45 Allison Keller SO-2 Messiah 2:49.27 2:32.35 2:22.19 3:38.36 2:30.65 3:06.20 3:09.59
46 Rebecca Roberts FR-1 Dickinson 2:49.83 2:49.83 3:35.69 2:05.68 2:54.93 3:33.99 2:48.14
47 Leah Brown SR-4 Albright 2:50.69 2:26.80 3:02.64 2:11.44 3:35.07 2:30.21 3:02.64
48 Sophia Kline FR-1 Widener 2:52.56 3:09.82 2:11.15 3:23.62 3:13.27 2:54.29 3:01.19
49 Linnea Haney SO-2 Messiah 2:52.57 2:40.49 2:56.03 2:14.61 2:18.06 2:30.14 2:28.41
50 Sarah Smith JR-3 Messiah 2:53.14 3:45.09 3:17.38 3:08.73 2:01.20 2:34.10 2:56.61
51 Eden Bradney FR-1 Widener 2:53.95 2:40.04 2:59.17 3:13.09 2:06.99 2:03.51 2:05.25
52 Malee Eagle SO-2 Stevenson 2:54.89 2:53.15 3:15.88 3:26.37 2:58.39 3:00.14 2:04.18
53 Margaret Williams SO-2 Albright 2:55.09 3:30.11 3:19.61 2:14.82 3:33.61 2:20.08 2:23.58
54 Leah Bell SO-2 Dickinson 2:55.76 3:29.16 3:36.19 3:01.04 3:18.61 2:57.52 2:41.70
55 Marissa Dougher SO-2 Arcadia 2:58.46 3:37.73 3:39.51 3:50.22 2:31.70 3:14.53 3:03.82
56 Emma Mae Jones SO-2 Arcadia 3:11.24 4:06.70 2:48.30 2:29.17 3:51.40 3:03.59 2:25.35
57 Sydni Bell SO-2 Widener 3:21.89 3:19.88 4:04.29 2:51.61 3:21.89 4:16.40 3:09.78
  Julia Rickard JR-3 Messiah DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Nina Burden JR-3 Stevens DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabela Rodriguez JR-3 Messiah DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Kowalski JR-3 Arcadia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Elizabeth Porto JR-3 King's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Giavanni Gibson FR-1 Alvernia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Payton Mann JR-3 York (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Olivia Grimes FR-1 Stevenson DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Zoe Tomko JR-3 King's (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Isabel Tenney FR-1 York (Pa.) 2:16.79 2:23.99 2:31.19 1:48.00 2:22.55 2:09.60 2:15.35
2 Deandra Young SO-2 Kutztown 2:07.84 2:25.27 2:22.37 2:44.16 2:55.78 3:01.59 2:47.06
3 Elena Bocchetti SO-2 Moravian 1:54.48 2:26.77 2:17.97 1:55.95 3:09.34 1:58.89 2:22.37
4 Isabel Vogel SO-2 Stevens 2:25.32 2:26.78 2:19.45 1:53.02 1:45.69 3:09.35 2:22.38
6 Lindsay Solderitch JR-3 Millersville 1:59.50 2:27.52 1:47.69 2:48.18 2:33.42 2:18.67 2:55.55
7 Cora Heilman SO-2 Millersville 2:17.73 2:28.09 1:52.55 2:50.31 2:32.54 2:10.32 3:11.04
12 Rachel Rouse SO-2 Stevens 2:49.16 2:29.70 3:11.62 1:55.27 2:13.24 3:01.14 2:22.22
13 Taylor Enes SO-2 Stevens 1:55.37 2:29.82 2:52.30 3:02.78 3:07.28 2:20.83 2:17.84
18 Rosnelly Sanchez FR-1 Alvernia 1:56.77 2:31.64 2:33.16 2:52.87 1:47.67 2:34.68 2:55.91
19 Jacqueline Lulaj JR-3 Stevens 2:11.04 2:32.37 1:46.66 2:20.18 3:04.37 2:43.04 3:18.09
20 Jessie Torres SO-2 Alvernia 3:00.01 2:32.55 3:07.64 3:00.01 2:52.39 2:46.28 1:52.89
  Nina Burden JR-3 Stevens DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Payton Mann JR-3 York (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Bri Pollock FR-1 Millersville 2:16.89 2:59.58 2:49.27 2:24.25 2:27.19
8 Liz Egan SO-2 Widener 1:55.95 2:13.79 3:07.30 3:04.33 2:28.65
9 Kerrigan Lebo SO-2 Messiah 2:20.08 2:34.98 1:56.24 1:48.79 2:29.02
10 Ava Bendetti JR-3 Kutztown 3:08.27 2:01.03 2:33.91 1:59.54 2:29.42
11 Mackey Donovan SO-2 Kutztown 1:55.17 3:11.44 2:38.54 2:01.15 2:29.56
14 Faith Wilson SO-2 Shippensburg 2:08.86 2:38.82 2:31.33 1:53.87 2:29.83
15 Alyssa Devita SO-2 Albright 3:01.00 3:04.02 2:03.68 2:08.21 2:30.83
16 Alexis Rushatz JR-3 Moravian 1:50.28 1:56.32 2:29.55 1:47.26 2:31.06
17 Natalie Hamlen JR-3 Messiah 2:20.74 2:25.28 3:00.09 2:04.09 2:31.33
22 Marissa Mounce FR-1 Millersville 1:52.34 3:15.44 2:04.65 3:00.06 2:33.89
26 Kaitlyn Adams FR-1 Stevens 2:07.44 1:59.57 2:15.31 3:02.51 2:37.33
30 Emily Beers SO-2 Millersville 2:14.22 2:22.21 2:57.36 2:23.81 2:39.78
35 Rylie Murphy JR-3 Moravian 2:10.32 3:25.94 3:08.25 1:54.24 2:40.89
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Helene Shevick SO-2 Shippensburg 2:32.75
23 Kathryn Hopkins JR-3 Gettysburg 2:33.96
24 Natalie DiCriscio SO-2 Shippensburg 2:34.10
25 Emma Bernstein JR-3 Gettysburg 2:34.13
27 Juliette Safer SO-2 Messiah 2:37.57
28 Briley Sanford FR-1 Hood 2:38.65
29 Jacqueline Engler JR-3 Arcadia 2:38.66
32 Lilah Drager FR-1 Shippensburg 2:40.10
40 Shannon Pfeifer FR-1 Widener 2:44.25
43 Cassie Koziolek SR-4 York (Pa.) 2:47.68
  Julia Rickard JR-3 Messiah DNF
  Isabela Rodriguez JR-3 Messiah DNS
  Zoe Tomko JR-3 King's (Pa.) DNS
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
31 Francesca Proto JR-3 Gettysburg 2:56.04 3:10.44 2:40.03 1:58.43
33 Meredith Schroeder SO-2 Widener 1:58.48 2:16.09 2:40.10 3:10.52
34 Kayla Robinson FR-1 Widener 2:39.11 2:10.18 2:40.71 2:45.54
36 Delaney McGarry JR-3 Arcadia 2:02.43 2:08.88 2:41.09 2:23.37
37 Helen Blakeslee SO-2 Messiah 2:59.65 2:45.08 2:41.84 3:30.40
38 Emily Trout JR-3 Gettysburg 2:26.91 2:23.65 2:43.23 2:54.66
39 Katelyn Schweitzer SR-4 Albright 2:27.17 2:22.27 2:43.52 3:27.67
42 Gianna Sube SO-2 Arcadia 3:29.19 3:07.44 2:47.35 3:29.19
45 Allison Keller SO-2 Messiah 3:02.82 3:40.06 2:49.27 2:39.12
49 Linnea Haney SO-2 Messiah 3:25.36 2:30.14 2:52.57 2:26.69
50 Sarah Smith JR-3 Messiah 3:00.07 2:51.41 2:53.14 3:41.62
52 Malee Eagle SO-2 Stevenson 3:21.13 2:30.41 2:54.89 2:30.41
54 Leah Bell SO-2 Dickinson 2:08.31 3:43.22 2:55.76 2:31.16
  Elizabeth Porto JR-3 King's (Pa.) DNS DNS DNS DNS
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
41 Hannah Kolonoski JR-3 Moravian 2:11.97 2:47.04 3:08.76 2:38.69 2:08.62
44 Jenna McNamara FR-1 York (Pa.) 2:07.68 2:48.00 2:00.96 2:21.12 3:06.48
46 Rebecca Roberts FR-1 Dickinson 2:20.96 2:49.83 2:51.53 2:34.55 2:58.33
47 Leah Brown SR-4 Albright 2:01.19 2:50.69 2:26.80 2:06.31 2:59.23
48 Sophia Kline FR-1 Widener 2:31.86 2:52.56 2:30.13 2:59.47 3:21.90
51 Eden Bradney FR-1 Widener 2:45.26 2:53.95 2:50.47 2:50.47 2:15.68
53 Margaret Williams SO-2 Albright 3:30.11 2:55.09 2:14.82 2:53.34 2:13.07
55 Marissa Dougher SO-2 Arcadia 2:04.93 2:58.46 3:10.96 3:00.25 3:50.22
56 Emma Mae Jones SO-2 Arcadia 3:32.28 3:11.24 2:33.00 3:57.14 3:20.81
57 Sydni Bell SO-2 Widener 2:41.52 3:21.89 4:16.40 2:23.35 3:23.91
  Olivia Grimes FR-1 Stevenson DNS DNS DNS DNS DNS
  Isabella Kowalski JR-3 Arcadia DNS DNS DNS DNS DNS
  Giavanni Gibson FR-1 Alvernia DNS DNS DNS DNS DNS