January 26-27, 2024
|
George Mason-Rec. Sports Complex - Fairfax, VA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC IC4A/ECAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Sean Miller JR-3 Navy 8:30.34 8:20.14 6:43.17 9:16.27
2 Diego Miguelena JR-3 Mount St. Mary's 8:31.79 7:50.85 11:00.21 10:24.39
3 Row Sullivan SR-4 American 8:33.09 7:41.79 6:50.48 8:53.62
4 Cooper Michaud SO-2 American 8:34.52 6:46.47 7:58.51 9:20.83
5 Sean Stuck JR-3 American 8:36.20 10:09.12 7:13.61 6:58.13
6 Kenny Wanlass FR-1 Johns Hopkins 8:37.74 7:35.62 9:55.41 9:55.41
7 Nicolas Valdivieso SR-4 Navy 8:38.40 6:54.72 8:38.40 7:05.09
8 Liam Johnston SO-2 Ursinus 8:42.90 6:11.26 8:53.36 9:19.51
9 Robert Naberhaus SO-2 Navy 8:48.27 11:00.34 7:02.62 8:11.30
10 Austin Brotemarkle SO-2 George Washington 8:49.66 11:02.08 6:47.84 7:03.73
11 Kyle Weldon SR-4 VCU 8:57.72 8:09.33 6:32.54 6:37.92
12 Ian Hopkins SR-4 Catholic 8:58.17 9:51.99 11:34.24 7:26.69
13 Camden Spring   Unattached 8:58.86 8:58.86 11:18.97 8:26.53
14 Joe Fahrney FR-1 George Washington 9:01.47 7:34.84 6:29.86 9:12.30
15 Jason Putnam   Pacers/GRC NB 9:05.70 11:00.30 11:27.59 8:49.33
16 Hayden Hauser FR-1 American 9:07.28 8:23.50 11:29.58 8:07.08
17 Hudson Barth SO-2 VCU 9:08.43 7:40.69 7:51.65 7:18.75
18 Braedan Gallagher SO-2 William & Mary 9:08.56 9:19.54 7:24.34 10:41.82
19 Tristan Dutton SO-2 Salisbury 9:11.68 7:37.90 7:54.45 11:18.57
20 Adrian Archer SO-2 Johns Hopkins 9:15.08 11:11.65 6:34.11 11:44.96
21 Charlie Blundell JR-3 George Mason 9:15.11 7:51.85 8:41.81 8:08.50
22 Gregory Ganor FR-1 Navy 9:15.75 7:30.16 7:24.60 9:21.31
23 Cary Caldwell SO-2 George Mason 9:16.50 10:01.02 7:19.64 11:52.32
24 Joe Wolfe JR-3 Catholic 9:18.76 6:42.31 6:53.49 7:38.19
25 Chad Muckey FR-1 Mount St. Mary's 9:20.29 10:38.73 7:39.44 8:29.87
26 Garrett Saboy FR-1 Salisbury 9:24.61 10:09.78 9:07.68 12:02.70
27 Curtis Boykin, Jr. FR-1 VCU 9:28.94 9:17.57 9:11.88 10:20.15
28 Jack Chandler SO-2 American 9:37.74 11:50.62 10:52.85 12:31.07
29 Ethan Duncan SR-4 Bridgewater (Va.) 10:05.95 10:42.31 13:07.74 13:07.74
30 Joseph Sypal SO-2 Catholic 10:12.01 11:13.22 7:39.01 11:37.70
31 Brandon Adamson FR-1 Bridgewater (Va.) 10:15.94 12:06.81 8:49.71 8:43.55
32 Quentin Pastore JR-3 St. Mary's (Md.) 10:25.83 9:16.99 7:36.86 10:44.61
33 Kelly Bryne SO-2 St. Mary's (Md.) 10:26.00 13:02.50 12:37.46 11:59.90
34 Bryce Webster FR-1 St. Mary's (Md.) 10:47.87 9:04.21 12:12.10 10:41.40
35 Michael Toms SR-4 Bridgewater (Va.) 11:19.76 13:15.32 11:46.95 9:44.60
  Keynaud Randolph   Unattached DNF DNF DNF DNF
  Caden Ryskoski FR-1 Navy DNS DNS DNS DNS
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sean Miller JR-3 Navy 8:04.83 10:22.62 8:30.34 10:17.52 6:58.48 7:08.69
2 Diego Miguelena JR-3 Mount St. Mary's 10:49.98 9:43.44 8:31.79 8:42.03 10:34.62 5:58.26
3 Row Sullivan SR-4 American 9:50.06 7:41.79 8:33.09 10:56.76 8:58.75 7:05.87
4 Cooper Michaud SO-2 American 7:22.49 6:41.33 8:34.52 6:31.04 6:46.47 11:08.88
5 Sean Stuck JR-3 American 6:47.80 9:38.15 8:36.20 8:25.88 10:34.93 6:32.32
6 Kenny Wanlass FR-1 Johns Hopkins 7:14.91 7:30.44 8:37.74 7:45.97 10:26.47 8:32.57
7 Nicolas Valdivieso SR-4 Navy 8:12.48 10:22.08 8:38.40 8:07.30 10:11.72 8:28.04
8 Liam Johnston SO-2 Ursinus 11:04.09 8:53.36 8:42.90 6:21.72 9:14.28 9:14.28
9 Robert Naberhaus SO-2 Navy 9:19.97 8:21.86 8:48.27 9:14.69 7:07.90 9:14.69
10 Austin Brotemarkle SO-2 George Washington 7:19.62 6:58.44 8:49.66 6:10.77 10:14.41 8:23.18
11 Kyle Weldon SR-4 VCU 6:16.41 9:08.48 8:57.72 8:20.08 9:08.48 11:39.04
12 Ian Hopkins SR-4 Catholic 8:15.12 6:16.72 8:58.17 6:43.63 7:32.07 8:09.74
13 Camden Spring   Unattached 6:49.54 10:19.69 8:58.86 9:04.25 7:43.42 10:25.08
15 Jason Putnam   Pacers/GRC NB 7:49.31 9:54.82 9:05.70 8:22.05 6:32.91 7:32.94
16 Hayden Hauser FR-1 American 8:56.34 6:50.46 9:07.28 8:23.50 9:40.12 8:45.39
  Keynaud Randolph   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Joe Fahrney FR-1 George Washington 9:44.79 9:50.21 9:01.47 8:45.23 7:45.67
17 Hudson Barth SO-2 VCU 10:30.70 11:41.99 9:08.43 11:09.09 8:57.47
18 Braedan Gallagher SO-2 William & Mary 10:36.33 9:46.96 9:08.56 10:52.79 11:53.13
19 Tristan Dutton SO-2 Salisbury 11:29.60 7:59.97 9:11.68 7:10.31 9:44.78
20 Adrian Archer SO-2 Johns Hopkins 11:06.10 10:38.35 9:15.08 7:29.62 7:24.07
21 Charlie Blundell JR-3 George Mason 8:02.95 10:21.73 9:15.11 8:36.26 8:58.46
22 Gregory Ganor FR-1 Navy 8:42.41 9:54.66 9:15.75 8:47.97 10:22.44
23 Cary Caldwell SO-2 George Mason 10:28.85 8:37.55 9:16.50 8:09.72 10:06.59
24 Joe Wolfe JR-3 Catholic 10:59.34 9:18.76 9:18.76 11:32.87 8:39.65
25 Chad Muckey FR-1 Mount St. Mary's 6:43.41 9:37.10 9:20.29 10:44.34 6:54.62
26 Garrett Saboy FR-1 Salisbury 9:13.32 9:07.68 9:24.61 9:24.61 9:41.55
27 Curtis Boykin, Jr. FR-1 VCU 7:57.91 8:54.81 9:28.94 9:00.50 11:28.42
28 Jack Chandler SO-2 American 12:07.96 9:20.41 9:37.74 11:27.51 9:20.41
29 Ethan Duncan SR-4 Bridgewater (Va.) 7:16.29 7:34.47 10:05.95 7:04.17 7:04.17
30 Joseph Sypal SO-2 Catholic 12:32.78 7:20.65 10:12.01 7:32.89 7:14.53
31 Brandon Adamson FR-1 Bridgewater (Va.) 8:37.39 10:52.90 10:15.94 7:35.80 10:03.63
32 Quentin Pastore JR-3 St. Mary's (Md.) 10:44.61 12:12.23 10:25.83 9:23.25 10:13.32
33 Kelly Bryne SO-2 St. Mary's (Md.) 13:33.80 10:38.52 10:26.00 7:18.20 7:24.46
34 Bryce Webster FR-1 St. Mary's (Md.) 8:05.91 9:30.13 10:47.87 10:41.40 9:49.57
35 Michael Toms SR-4 Bridgewater (Va.) 13:49.31 8:57.01 11:19.76 10:18.59 9:24.20
  Caden Ryskoski FR-1 Navy DNS DNS DNS DNS DNS