May 9-10, 2024
|
Baldwin-Wallace - Berea, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NCCAA

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elizabeth Wamsley JR-3 Hillsdale 13:04.37 16:20.46 19:07.14
2 Hannah Wymer   Rabbit 20:14.88 16:35.80 21:34.54
3 Corinne Lynch SO-2 Cedarville 20:05.69 17:10.50 17:51.72
4 Lauren Iagnemma SO-2 Case Western 12:56.93 17:15.90 19:51.29
5 Rachel Horner-Richardson SO-2 Roberts Wesleyan 18:20.78 17:28.36 13:58.69
6 Bailey Menegay SO-2 Walsh 23:08.84 17:56.62 18:07.39
7 Olivia Cisco SO-2 Shawnee State 19:46.28 17:58.43 20:50.98
8 Jo Line   Unattached 22:53.95 18:01.85 18:23.49
9 Laura Rodgers JR-3 Walsh 23:20.36 18:05.55 23:20.36
10 Ava Beam   Unattached 18:54.47 18:10.83 18:32.65
11 Zoe Perkins SR-4 Roberts Wesleyan 14:31.54 18:23.21 15:59.80
12 Lydia Roselund SO-2 Roberts Wesleyan 16:21.88 18:35.77 23:25.87
13 Kylee Gray SO-2 Malone 19:38.11 18:42.01 21:07.88
14 Morgan Lesnansky SO-2 West Liberty 14:22.65 18:55.06 15:19.40
15 Grace McKoon FR-1 John Carroll 14:46.52 18:56.56 18:56.56
16 Marissa Goodwin FR-1 St. Francis (Ind.) 23:52.23 18:56.69 17:03.03
17 Sydney Hambel SO-2 Wheeling 17:38.50 18:58.17 16:30.21
18 Natalie Armbruster SO-2 Ohio Northern 22:34.91 18:58.58 20:52.44
19 Aeryn Walters JR-3 Walsh 15:14.68 19:03.35 21:20.56
20 Sophia Spencer Junior Unattached 20:57.78 19:13.92 17:30.07
21 Julia O'Brien   Unattached 20:23.43 19:14.18 16:32.60
22 Anastasia Bakuhn JR-3 John Carroll 24:19.74 19:27.79 13:49.13
23 Alexandra Tucker SR-4 Roberts Wesleyan 22:56.44 19:36.44 18:37.62
24 Ella Julien FR-1 John Carroll 22:45.70 19:47.56 14:26.92
25 Brooke Butler JR-3 John Carroll 22:00.03 19:49.21 22:47.60
26 Madison Prigge FR-1 Baldwin Wallace 24:52.74 19:54.19 22:53.32
27 Alyssa Dorn SO-2 Northwood 14:01.35 20:01.92 25:14.42
28 Mckenna Pannell SR-4 Shawnee State 25:06.50 20:05.20 16:04.16
29 Reagan Kole JR-3 Mount Union 25:45.54 20:36.43 21:50.62
  Cassie Klein SO-2 John Carroll DNF DNF DNF
  Hannah Kemp Senior UNAT-West Liberty DNF DNF DNF
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Elizabeth Wamsley JR-3 Hillsdale 14:42.42 17:29.10 16:20.46 19:36.56 13:33.79
2 Hannah Wymer   Rabbit 16:15.89 13:16.64 16:35.80 11:47.02 12:36.81
3 Corinne Lynch SO-2 Cedarville 18:22.64 18:02.03 17:10.50 14:35.93 17:20.81
4 Lauren Iagnemma SO-2 Case Western 18:18.06 12:25.85 17:15.90 12:05.13 21:24.52
5 Rachel Horner-Richardson SO-2 Roberts Wesleyan 16:04.50 21:50.45 17:28.36 22:21.90 21:19.00
6 Bailey Menegay SO-2 Walsh 21:10.42 17:24.33 17:56.62 20:05.82 23:08.84
7 Olivia Cisco SO-2 Shawnee State 22:38.83 22:49.61 17:58.43 13:50.40 19:57.06
8 Jo Line   Unattached 14:03.85 22:10.68 18:01.85 14:14.67 15:30.40
11 Zoe Perkins SR-4 Roberts Wesleyan 22:03.86 18:12.18 18:23.21 18:23.21 15:15.67
12 Lydia Roselund SO-2 Roberts Wesleyan 19:31.56 19:53.88 18:35.77 23:25.87 22:52.40
13 Kylee Gray SO-2 Malone 21:07.88 21:07.88 18:42.01 23:00.08 18:30.79
20 Sophia Spencer Junior Unattached 23:04.71 20:46.24 19:13.92 17:41.61 21:43.93
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Laura Rodgers JR-3 Walsh 17:54.70 18:05.55 19:10.69 18:05.55
10 Ava Beam   Unattached 19:59.92 13:49.03 19:16.28 18:10.83
14 Morgan Lesnansky SO-2 West Liberty 21:45.32 23:38.83 21:33.97 18:55.06
15 Grace McKoon FR-1 John Carroll 15:09.25 17:59.74 13:26.96 18:56.56
16 Marissa Goodwin FR-1 St. Francis (Ind.) 14:35.26 17:25.76 17:48.49 18:56.69
17 Sydney Hambel SO-2 Wheeling 17:15.74 16:07.45 16:52.98 18:58.17
18 Natalie Armbruster SO-2 Ohio Northern 22:46.30 17:27.50 20:06.90 18:58.58
19 Aeryn Walters JR-3 Walsh 23:37.76 16:11.85 13:43.22 19:03.35
21 Julia O'Brien   Unattached 18:28.02 24:14.27 14:14.10 19:14.18
22 Anastasia Bakuhn JR-3 John Carroll 22:22.96 14:24.17 18:41.08 19:27.79
23 Alexandra Tucker SR-4 Roberts Wesleyan 21:10.56 23:55.26 23:43.50 19:36.44
24 Ella Julien FR-1 John Carroll 22:33.82 15:02.55 20:35.07 19:47.56
25 Brooke Butler JR-3 John Carroll 22:35.70 15:51.37 23:23.27 19:49.21
26 Madison Prigge FR-1 Baldwin Wallace 22:29.44 23:41.09 20:53.90 19:54.19
27 Alyssa Dorn SO-2 Northwood 26:02.50 24:02.31 25:14.42 20:01.92
28 Mckenna Pannell SR-4 Shawnee State 21:17.52 21:29.57 20:05.20 20:05.20
29 Reagan Kole JR-3 Mount Union 21:13.53 14:50.23 20:48.80 20:36.43
  Cassie Klein SO-2 John Carroll DNF DNF DNF DNF
  Hannah Kemp Senior UNAT-West Liberty DNF DNF DNF DNF