May 9-10, 2024
|
Baldwin-Wallace - Berea, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B PSAC North Coast AC AARTFC Empire 8

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hope Murphy JR-3 Baldwin Wallace 1:35.66 1:55.05 2:09.27 1:39.54 1:35.66 2:45.47 2:06.69
2 Reese Dragovich JR-3 Hillsdale 1:52.73 1:54.03 2:09.57 1:34.59 2:47.15 2:38.08 1:39.77
3 Mary Mason JR-3 Mount Union 1:53.28 2:31.04 2:10.20 2:44.06 1:59.79 1:35.05 2:33.64
4 McKenna Woodruff SR-4 Ashland 2:04.51 2:25.70 2:12.45 2:36.29 1:44.64 1:39.34 1:45.96
5 Emily Gordon JR-3 Wayne State (Mich.) 2:26.19 1:51.64 2:12.90 1:54.30 1:48.98 1:41.01 2:40.81
6 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:35.13 2:52.52 2:13.73 2:39.14 2:29.78 2:39.14 2:12.40
7 Anna Brown SO-2 Kenyon 2:23.84 2:48.04 2:14.43 2:09.06 2:26.53 2:15.78 1:35.45
8 Ellie Kitsmiller JR-3 John Carroll 2:44.06 2:31.96 2:14.47 2:19.85 2:31.96 1:40.86 2:30.61
9 Emme Koutz SR-4 Adrian 2:10.96 1:50.71 2:15.01 2:50.12 2:39.32 1:50.71 2:16.36
10 Natalie Barr FR-1 Glenville St. 1:40.93 2:21.85 2:16.39 1:53.21 1:49.12 2:55.95 2:10.94
11 Anna Gdowski Freshman Unattached 2:43.85 2:32.93 2:16.54 2:01.52 2:53.41 2:43.85 2:12.45
12 Lydia Bennett JR-3 Grove City 2:14.16 1:52.25 2:16.89 2:49.75 2:23.74 2:55.22 2:00.47
13 Lauren Dosch FR-1 Franciscan (Ohio) 2:56.71 2:34.79 2:16.98 2:07.40 2:15.61 2:04.66 1:46.85
14 Jenna Picard JR-3 Saginaw Valley 2:32.14 2:38.99 2:17.06 2:18.43 2:28.03 2:33.51 2:32.14
15 Mackenzie Carver SR-4 Clarion 2:36.90 1:39.10 2:17.63 2:03.87 1:43.23 2:19.01 1:59.74
16 Cayla Lawrence FR-1 Grove City 2:12.37 2:56.49 2:17.88 1:40.66 2:17.88 1:53.07 2:04.10
17 Jocelyn Dornbirer SO-2 Ursuline (Ohio) 2:39.26 2:53.10 2:18.48 2:11.56 2:21.25 2:24.02 1:41.09
18 Rylee Barno FR-1 Baldwin Wallace 2:38.05 2:50.53 2:18.64 2:25.58 1:52.30 2:50.53 1:52.30
19 Halle Cochran JR-3 Mount Union 1:54.57 1:54.57 2:19.71 2:36.48 2:58.83 2:22.51 2:12.73
20 Michaela Hieronymus SO-2 Marietta 2:11.38 2:14.17 2:19.76 1:37.84 2:28.15 1:43.43 2:12.78
21 Katelyn Stapleton SO-2 Ohio Wesleyan 2:26.92 2:22.72 2:19.92 1:58.94 2:18.52 2:18.52 1:40.75
22 Aicha Tounkara FR-1 Ohio Wesleyan 2:28.43 1:57.62 2:20.02 1:53.42 2:21.42 1:40.82 1:50.62
23 Caitlin Voloshen SO-2 St. John Fisher 2:34.83 2:08.09 2:20.75 2:57.35 2:39.05 2:26.38 1:42.75
24 Abigail Danne SO-2 Wittenberg 2:59.23 2:36.65 2:21.12 2:07.01 1:44.43 2:07.01 2:29.59
25 Sage Reddish JR-3 Oberlin 2:45.23 2:19.81 2:21.22 2:21.22 2:42.41 2:46.64 1:48.74
26 Ignacia Mendez JR-3 Wooster 1:45.97 1:40.32 2:21.29 2:38.25 2:59.44 2:14.23 2:46.73
27 Lexie Engstrom JR-3 Ohio Christian 2:42.76 2:24.36 2:21.53 2:37.10 2:48.42 1:54.64 2:17.29
28 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 1:47.87 2:23.35 2:21.93 2:26.19 2:00.64 2:13.42 2:00.64
29 Cassie Klein SO-2 John Carroll 1:51.81 2:07.58 2:23.34 2:07.58 2:54.88 2:10.44 1:56.11
30 Marquis Globokar JR-3 Case Western 1:52.03 1:44.85 2:23.62 2:09.26 2:02.08 1:46.28 3:06.71
31 Olivia Grinnell SO-2 St. John Fisher 2:58.19 2:13.65 2:23.70 1:43.47 2:23.70 1:59.27 2:15.08
32 Kaylynn Johnson JR-3 Grove City 2:34.68 2:33.24 2:24.56 1:51.32 2:49.14 1:42.64 2:24.56
33 Lacey Dimit FR-1 West Liberty 3:00.87 2:49.29 2:24.69 2:40.61 2:57.97 2:13.12 1:45.63
34 Katurah Plecko SO-2 Baldwin Wallace 1:56.27 1:41.74 2:25.33 2:48.59 2:09.35 2:51.49 2:55.85
35 Jessica Campbell JR-3 Franciscan (Ohio) 2:56.24 2:47.50 2:25.65 2:44.59 2:30.02 1:57.98 2:25.65
36 Annie Hermann FR-1 Grove City 2:47.61 2:30.12 2:25.74 2:15.54 2:06.80 1:42.02 3:06.55
37 Allison List SO-2 St. John Fisher 2:19.20 2:51.43 2:26.52 2:06.01 2:19.20 2:23.59 1:48.43
38 Kaitlin Prusnek SO-2 Ohio Northern 2:06.49 2:49.15 2:27.08 3:00.91 3:09.74 1:57.67 2:43.26
39 Carlee Blankenship SO-2 John Carroll 2:24.83 2:52.91 2:27.78 2:33.70 2:57.34 1:56.75 2:08.57
40 Tori Dunham FR-1 John Carroll 2:56.36 2:48.95 2:28.20 2:17.83 2:34.13 2:08.94 2:17.83
41 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 3:01.17 2:47.81 2:28.50 2:03.26 2:50.78 2:12.17 2:52.26
42 Rachel Whetstone FR-1 Malone 2:28.23 1:47.80 2:29.72 2:59.67 2:14.75 2:25.23 2:10.26
43 Bridget McMaster FR-1 PSU-Behrend 1:51.68 2:44.51 2:30.92 1:53.19 3:01.11 2:02.25 2:29.41
44 Siarra Hoover SR-4 Ohio Wesleyan 1:56.34 2:35.63 2:31.09 2:43.18 3:05.84 2:56.78 2:44.69
45 Massey Andrykovitch JR-3 John Carroll 2:47.14 3:03.37 2:42.27 3:11.48 2:17.93 2:58.50 1:53.59
  Hannah Long   Rabbit DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hope Murphy JR-3 Baldwin Wallace 2:09.27 1:44.71 2:23.49
2 Reese Dragovich JR-3 Hillsdale 2:09.57 2:04.39 1:42.36
3 Mary Mason JR-3 Mount Union 2:10.20 2:06.30 1:33.75
4 McKenna Woodruff SR-4 Ashland 2:12.45 1:41.99 2:28.35
5 Emily Gordon JR-3 Wayne State (Mich.) 2:12.90 2:31.51 2:35.50
8 Ellie Kitsmiller JR-3 John Carroll 2:14.47 2:27.92 2:35.99
14 Jenna Picard JR-3 Saginaw Valley 2:17.06 1:37.32 2:00.62
  Hannah Long   Rabbit DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:13.73 2:15.07 2:00.36
7 Anna Brown SO-2 Kenyon 2:14.43 1:58.30 1:38.14
9 Emme Koutz SR-4 Adrian 2:15.01 2:24.46 2:32.57
10 Natalie Barr FR-1 Glenville St. 2:16.39 1:55.94 1:38.20
11 Anna Gdowski Freshman Unattached 2:16.54 1:46.51 2:16.54
13 Lauren Dosch FR-1 Franciscan (Ohio) 2:16.98 2:16.98 2:00.55
15 Mackenzie Carver SR-4 Clarion 2:17.63 2:09.38 2:01.12
25 Sage Reddish JR-3 Oberlin 2:21.22 2:28.29 2:31.11
28 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 2:21.93 2:48.90 1:47.87
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Lydia Bennett JR-3 Grove City 2:16.89
16 Cayla Lawrence FR-1 Grove City 2:17.88
17 Jocelyn Dornbirer SO-2 Ursuline (Ohio) 2:18.48
18 Rylee Barno FR-1 Baldwin Wallace 2:18.64
19 Halle Cochran JR-3 Mount Union 2:19.71
20 Michaela Hieronymus SO-2 Marietta 2:19.76
21 Katelyn Stapleton SO-2 Ohio Wesleyan 2:19.92
33 Lacey Dimit FR-1 West Liberty 2:24.69
34 Katurah Plecko SO-2 Baldwin Wallace 2:25.33
35 Jessica Campbell JR-3 Franciscan (Ohio) 2:25.65
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Aicha Tounkara FR-1 Ohio Wesleyan 2:48.03 2:15.82 1:45.02 2:20.02
23 Caitlin Voloshen SO-2 St. John Fisher 2:08.09 3:00.16 2:23.57 2:20.75
24 Abigail Danne SO-2 Wittenberg 1:48.67 2:56.40 1:40.20 2:21.12
26 Ignacia Mendez JR-3 Wooster 2:19.88 2:28.36 2:07.17 2:21.29
27 Lexie Engstrom JR-3 Ohio Christian 2:10.21 1:51.81 3:03.99 2:21.53
30 Marquis Globokar JR-3 Case Western 2:10.70 3:05.27 2:49.48 2:23.62
31 Olivia Grinnell SO-2 St. John Fisher 2:43.82 2:09.33 2:29.45 2:23.70
32 Kaylynn Johnson JR-3 Grove City 3:05.04 1:41.20 1:49.87 2:24.56
37 Allison List SO-2 St. John Fisher 2:44.11 2:10.41 2:17.73 2:26.52
41 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 2:43.35 2:09.20 2:59.69 2:28.50
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
29 Cassie Klein SO-2 John Carroll 2:23.34
36 Annie Hermann FR-1 Grove City 2:25.74
38 Kaitlin Prusnek SO-2 Ohio Northern 2:27.08
39 Carlee Blankenship SO-2 John Carroll 2:27.78
40 Tori Dunham FR-1 John Carroll 2:28.20
42 Rachel Whetstone FR-1 Malone 2:29.72
43 Bridget McMaster FR-1 PSU-Behrend 2:30.92
44 Siarra Hoover SR-4 Ohio Wesleyan 2:31.09
45 Massey Andrykovitch JR-3 John Carroll 2:42.27