May 9-10, 2024
|
Baldwin-Wallace - Berea, OH
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B PSAC North Coast AC AARTFC Empire 8

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Hope Murphy JR-3 Baldwin Wallace 2:09.27
2 Reese Dragovich JR-3 Hillsdale 2:09.57
3 Mary Mason JR-3 Mount Union 2:10.20
4 McKenna Woodruff SR-4 Ashland 2:12.45
5 Emily Gordon JR-3 Wayne State (Mich.) 2:12.90
6 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:13.73
7 Anna Brown SO-2 Kenyon 2:14.43
8 Ellie Kitsmiller JR-3 John Carroll 2:14.47
9 Emme Koutz SR-4 Adrian 2:15.01
10 Natalie Barr FR-1 Glenville St. 2:16.39
11 Anna Gdowski Freshman Unattached 2:16.54
12 Lydia Bennett JR-3 Grove City 2:16.89
13 Lauren Dosch FR-1 Franciscan (Ohio) 2:16.98
14 Jenna Picard JR-3 Saginaw Valley 2:17.06
15 Mackenzie Carver SR-4 Clarion 2:17.63
16 Cayla Lawrence FR-1 Grove City 2:17.88
17 Jocelyn Dornbirer SO-2 Ursuline (Ohio) 2:18.48
18 Rylee Barno FR-1 Baldwin Wallace 2:18.64
19 Halle Cochran JR-3 Mount Union 2:19.71
20 Michaela Hieronymus SO-2 Marietta 2:19.76
21 Katelyn Stapleton SO-2 Ohio Wesleyan 2:19.92
22 Aicha Tounkara FR-1 Ohio Wesleyan 2:20.02
23 Caitlin Voloshen SO-2 St. John Fisher 2:20.75
24 Abigail Danne SO-2 Wittenberg 2:21.12
25 Sage Reddish JR-3 Oberlin 2:21.22
26 Ignacia Mendez JR-3 Wooster 2:21.29
27 Lexie Engstrom JR-3 Ohio Christian 2:21.53
28 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 2:21.93
29 Cassie Klein SO-2 John Carroll 2:23.34
30 Marquis Globokar JR-3 Case Western 2:23.62
31 Olivia Grinnell SO-2 St. John Fisher 2:23.70
32 Kaylynn Johnson JR-3 Grove City 2:24.56
33 Lacey Dimit FR-1 West Liberty 2:24.69
34 Katurah Plecko SO-2 Baldwin Wallace 2:25.33
35 Jessica Campbell JR-3 Franciscan (Ohio) 2:25.65
36 Annie Hermann FR-1 Grove City 2:25.74
37 Allison List SO-2 St. John Fisher 2:26.52
38 Kaitlin Prusnek SO-2 Ohio Northern 2:27.08
39 Carlee Blankenship SO-2 John Carroll 2:27.78
40 Tori Dunham FR-1 John Carroll 2:28.20
41 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 2:28.50
42 Rachel Whetstone FR-1 Malone 2:29.72
43 Bridget McMaster FR-1 PSU-Behrend 2:30.92
44 Siarra Hoover SR-4 Ohio Wesleyan 2:31.09
45 Massey Andrykovitch JR-3 John Carroll 2:42.27
  Hannah Long   Rabbit DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Hope Murphy JR-3 Baldwin Wallace 1:34.37 1:31.79 2:46.76 2:09.27
2 Reese Dragovich JR-3 Hillsdale 1:51.43 1:48.84 2:48.45 2:09.57
3 Mary Mason JR-3 Mount Union 1:46.77 1:54.58 1:41.56 2:10.20
4 McKenna Woodruff SR-4 Ashland 2:49.54 2:41.59 2:45.57 2:12.45
5 Emily Gordon JR-3 Wayne State (Mich.) 2:24.87 2:03.60 2:08.92 2:12.90
8 Ellie Kitsmiller JR-3 John Carroll 1:52.96 2:13.13 2:09.10 2:14.47
14 Jenna Picard JR-3 Saginaw Valley 1:53.76 2:33.51 2:48.59 2:17.06
  Hannah Long   Rabbit DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Hope Sievert SR-4 Ashland 2:13.73
7 Anna Brown SO-2 Kenyon 2:14.43
9 Emme Koutz SR-4 Adrian 2:15.01
10 Natalie Barr FR-1 Glenville St. 2:16.39
11 Anna Gdowski Freshman Unattached 2:16.54
13 Lauren Dosch FR-1 Franciscan (Ohio) 2:16.98
15 Mackenzie Carver SR-4 Clarion 2:17.63
25 Sage Reddish JR-3 Oberlin 2:21.22
28 Cassandra Ponzi SR-4 Ashland 2:21.93
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Lydia Bennett JR-3 Grove City 2:18.26 2:16.89 1:41.30 1:56.36
16 Cayla Lawrence FR-1 Grove City 2:35.81 2:17.88 1:40.66 1:53.07
17 Jocelyn Dornbirer SO-2 Ursuline (Ohio) 2:26.79 2:18.48 2:04.64 2:43.41
18 Rylee Barno FR-1 Baldwin Wallace 2:17.26 2:18.64 3:00.24 1:42.60
19 Halle Cochran JR-3 Mount Union 2:15.52 2:19.71 2:35.08 2:56.04
20 Michaela Hieronymus SO-2 Marietta 1:42.03 2:19.76 2:07.19 2:18.37
21 Katelyn Stapleton SO-2 Ohio Wesleyan 1:50.54 2:19.92 2:12.93 1:50.54
33 Lacey Dimit FR-1 West Liberty 3:02.31 2:24.69 3:08.10 2:55.08
34 Katurah Plecko SO-2 Baldwin Wallace 2:07.89 2:25.33 2:16.61 2:54.40
35 Jessica Campbell JR-3 Franciscan (Ohio) 2:38.76 2:25.65 1:41.96 2:19.83
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
22 Aicha Tounkara FR-1 Ohio Wesleyan 1:49.22 2:31.23 2:36.83 2:20.02
23 Caitlin Voloshen SO-2 St. John Fisher 3:02.98 2:51.72 2:22.16 2:20.75
24 Abigail Danne SO-2 Wittenberg 1:44.43 1:58.54 1:38.79 2:21.12
26 Ignacia Mendez JR-3 Wooster 2:24.12 2:15.64 3:03.68 2:21.29
27 Lexie Engstrom JR-3 Ohio Christian 2:03.14 2:22.95 1:48.98 2:21.53
30 Marquis Globokar JR-3 Case Western 3:00.97 2:53.78 1:49.16 2:23.62
31 Olivia Grinnell SO-2 St. John Fisher 2:25.14 1:49.22 2:43.82 2:23.70
32 Kaylynn Johnson JR-3 Grove City 2:50.58 2:04.33 2:30.35 2:24.56
37 Allison List SO-2 St. John Fisher 3:01.69 2:57.29 1:55.75 2:26.52
41 Maggie Bacon FR-1 St. John Fisher 3:11.57 2:25.53 1:49.89 2:28.50
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
29 Cassie Klein SO-2 John Carroll 2:23.34 2:13.31 1:56.11
36 Annie Hermann FR-1 Grove City 2:25.74 2:19.91 3:06.55
38 Kaitlin Prusnek SO-2 Ohio Northern 2:27.08 2:12.38 2:47.68
39 Carlee Blankenship SO-2 John Carroll 2:27.78 3:06.21 2:52.91
40 Tori Dunham FR-1 John Carroll 2:28.20 2:13.38 2:13.38
42 Rachel Whetstone FR-1 Malone 2:29.72 1:49.30 2:04.27
43 Bridget McMaster FR-1 PSU-Behrend 2:30.92 2:14.32 1:57.72
44 Siarra Hoover SR-4 Ohio Wesleyan 2:31.09 1:48.79 2:44.69
45 Massey Andrykovitch JR-3 John Carroll 2:42.27 2:45.52 1:56.84