January 20, 2024
|
Alvernia-Flynn PLEX - Reading, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Robert Walton FR-1 Eastern 3:50.23 3:14.60 4:34.08 4:12.16 3:39.27
2 Jake Smith FR-1 Elizabethtown 3:48.78 5:08.71 4:35.63 5:14.22 3:26.73
3 Michael Wade JR-3 St. Mary's (Md.) 5:08.93 4:13.77 4:35.83 5:31.00 4:35.83
4 Tyler Hunt JR-3 York (Pa.) 4:20.45 4:59.24 4:37.07 3:30.58 4:17.68
5 Kyle Schermerhorn JR-3 Alvernia 3:27.99 3:33.54 4:37.32 4:04.05 5:27.24
6 Carson Wiley JR-3 Elizabethtown 4:27.63 4:10.91 4:38.78 4:47.15 4:49.94
7 Nolan Pettit JR-3 Elizabethtown 4:01.48 3:30.60 4:40.79 5:03.26 5:14.49
8 Dante Zamichieli JR-3 Albright 5:29.53 4:10.67 4:41.65 3:19.98 5:49.25
9 Will Inglis FR-1 Elizabethtown 3:29.69 3:38.19 4:43.36 4:03.69 4:46.20
10 Andrew Donahue SR-4 Stevens 4:58.99 3:55.13 4:50.28 4:41.58 3:37.71
11 Matthew Skikus SO-2 Delaware Valley 6:01.15 3:37.89 4:58.47 4:58.47 4:01.76
12 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 5:02.37 6:14.22 4:59.37 5:23.32 4:23.45
13 Samuel Martinez FR-1 Alvernia 5:39.06 6:06.07 5:00.05 5:54.06 4:06.05
14 Quentin Pastore JR-3 St. Mary's (Md.) 5:27.41 4:24.33 5:00.37 5:57.44 4:39.35
15 Drew Kilheeney SR-4 York (Pa.) 4:25.55 6:26.26 5:01.76 4:34.61 5:40.99
16 Astin Daniel SO-2 Eastern 3:36.63 6:18.34 5:05.11 6:18.34 5:11.22
17 Nicholas Fine FR-1 York (Pa.) 4:41.74 5:42.98 5:06.23 5:33.79 4:04.99
18 Baxter Gower Hall SO-2 York (Pa.) 3:55.51 4:11.01 5:09.88 3:46.22 4:41.99
19 Ryan Dennison SO-2 Alvernia 6:19.73 6:32.18 5:11.25 3:37.88 6:29.07
20 Isaac Gower-Hall FR-1 York (Pa.) 4:46.55 5:51.95 5:11.46 4:55.89 4:24.75
21 Ethan Darlington FR-1 Alvernia 4:34.34 4:09.40 5:11.74 4:15.63 3:56.93
22 Kelly Bryne SO-2 St. Mary's (Md.) 4:35.02 5:46.90 5:12.52 6:05.65 6:21.28
23 Ben Bouselli SO-2 York (Pa.) 3:57.66 5:09.58 5:12.70 6:46.51 5:31.47
24 Luke Bialek FR-1 York (Pa.) 4:20.23 4:07.68 5:13.52 4:48.44 5:04.12
25 James Herman JR-3 York (Pa.) 4:52.93 5:05.52 5:14.97 4:21.43 5:18.12
26 Bryce Webster FR-1 St. Mary's (Md.) 5:25.42 5:15.94 5:15.94 4:06.44 5:53.86
27 Isaiah Ferebee FR-1 St. Mary's (Md.) 4:07.13 5:07.33 5:16.83 4:29.31 5:00.99
28 Peyton Ellis FR-1 York (Pa.) 4:27.08 4:56.04 5:21.78 5:08.91 4:39.95
29 Jayden Silver FR-1 Eastern 3:55.02 6:55.31 5:21.94 5:28.38 5:05.85
30 Patton Harbourt JR-3 St. Mary's (Md.) 6:01.76 4:18.40 5:23.00 5:55.30 6:04.99
31 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 4:38.90 6:55.11 5:24.30 5:40.52 4:51.87
32 Joseph Mignone FR-1 FDU-Florham 4:43.89 3:48.42 5:26.31 3:51.68 5:03.47
33 Beckett Burcat FR-1 FDU-Florham 7:06.24 5:45.69 5:35.62 4:28.50 6:02.47
34 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 4:33.82 4:43.96 5:38.04 4:03.39 6:08.47
35 Jordan Patton SO-2 Albright 5:18.16 4:33.68 5:42.10 4:37.11 5:35.26
36 Christian Cortes-Nunez SO-2 Albright 6:52.19 7:34.11 5:49.31 4:53.42 5:52.81
37 Alek Buler FR-1 York (Pa.) 6:55.74 5:21.42 5:49.36 4:29.01 5:38.88
38 Brian Merk FR-1 Elizabethtown 4:18.36 4:54.24 5:58.83 4:54.24 5:58.83
39 Murphy McCabe FR-1 Albright 5:33.05 5:48.19 6:18.46 7:45.51 7:11.45
40 Nic Spohn SR-4 PSU-Harrisburg 8:17.29 5:28.79 6:50.98 8:37.84 5:20.57
  Kajetan Leitner SR-4 Stevens DNS DNS DNS DNS DNS
  Anthony Imperatore FR-1 Elizabethtown DNS DNS DNS DNS DNS
  jon carnesi SO-2 PSU-Harrisburg DNS DNS DNS DNS DNS
  William Hale FR-1 Delaware Valley DNS DNS DNS DNS DNS
  Thomas Pearson   Unattached DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Robert Walton FR-1 Eastern 4:42.31 5:12.46 5:42.60 4:34.08 3:50.23 4:12.16
2 Jake Smith FR-1 Elizabethtown 5:39.03 5:47.30 3:57.05 4:35.63 4:10.83 5:36.27
3 Michael Wade JR-3 St. Mary's (Md.) 3:29.63 5:31.00 4:35.83 4:35.83 3:24.12 4:55.14
4 Tyler Hunt JR-3 York (Pa.) 4:28.76 5:26.95 3:52.74 4:37.07 3:13.95 4:03.83
5 Kyle Schermerhorn JR-3 Alvernia 5:16.15 3:52.95 5:49.43 4:37.32 3:19.67 4:20.68
6 Carson Wiley JR-3 Elizabethtown 5:15.03 5:03.87 4:47.15 4:38.78 3:48.60 4:22.06
7 Nolan Pettit JR-3 Elizabethtown 4:29.56 5:28.53 5:39.76 4:40.79 3:36.21 3:36.21
8 Dante Zamichieli JR-3 Albright 3:45.32 3:59.41 5:54.88 4:41.65 5:23.90 4:36.02
9 Will Inglis FR-1 Elizabethtown 5:40.04 5:25.87 4:34.86 4:43.36 5:37.20 3:58.03
10 Andrew Donahue SR-4 Stevens 4:24.16 5:04.80 5:48.34 4:50.28 3:40.62 6:11.56
11 Matthew Skikus SO-2 Delaware Valley 5:55.18 5:37.28 5:25.34 4:58.47 4:49.52 5:43.24
13 Samuel Martinez FR-1 Alvernia 4:54.05 6:30.07 4:09.05 5:00.05 3:57.04 4:36.05
14 Quentin Pastore JR-3 St. Mary's (Md.) 5:45.43 5:21.40 3:51.29 5:00.37 4:21.33 4:33.34
16 Astin Daniel SO-2 Eastern 4:52.91 5:53.93 4:43.76 5:05.11 6:18.34 6:12.24
  Anthony Imperatore FR-1 Elizabethtown DNS DNS DNS DNS DNS DNS
  Kajetan Leitner SR-4 Stevens DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Braydon Malley SO-2 Elizabethtown 3:50.52 4:59.37
15 Drew Kilheeney SR-4 York (Pa.) 5:10.82 5:01.76
17 Nicholas Fine FR-1 York (Pa.) 5:21.55 5:06.23
18 Baxter Gower Hall SO-2 York (Pa.) 5:03.69 5:09.88
19 Ryan Dennison SO-2 Alvernia 5:20.59 5:11.25
20 Isaac Gower-Hall FR-1 York (Pa.) 5:23.92 5:11.46
21 Ethan Darlington FR-1 Alvernia 6:42.15 5:11.74
22 Kelly Bryne SO-2 St. Mary's (Md.) 3:41.89 5:12.52
23 Ben Bouselli SO-2 York (Pa.) 4:07.04 5:12.70
24 Luke Bialek FR-1 York (Pa.) 3:45.74 5:13.52
25 James Herman JR-3 York (Pa.) 6:27.42 5:14.97
27 Isaiah Ferebee FR-1 St. Mary's (Md.) 4:22.97 5:16.83
38 Brian Merk FR-1 Elizabethtown 6:09.60 5:58.83
  jon carnesi SO-2 PSU-Harrisburg DNS DNS
  Thomas Pearson   Unattached DNS DNS
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
26 Bryce Webster FR-1 St. Mary's (Md.) 5:15.94
28 Peyton Ellis FR-1 York (Pa.) 5:21.78
29 Jayden Silver FR-1 Eastern 5:21.94
30 Patton Harbourt JR-3 St. Mary's (Md.) 5:23.00
31 Brian Solly SO-2 Elizabethtown 5:24.30
32 Joseph Mignone FR-1 FDU-Florham 5:26.31
33 Beckett Burcat FR-1 FDU-Florham 5:35.62
34 Gabe Somerville FR-1 York (Pa.) 5:38.04
35 Jordan Patton SO-2 Albright 5:42.10
36 Christian Cortes-Nunez SO-2 Albright 5:49.31
37 Alek Buler FR-1 York (Pa.) 5:49.36
39 Murphy McCabe FR-1 Albright 6:18.46
40 Nic Spohn SR-4 PSU-Harrisburg 6:50.98
  William Hale FR-1 Delaware Valley DNS