January 26, 2024
|
Rose-Hulman-Sports & Rec Center - Terre Haute, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B HCAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 William Frohling FR-1 Washington U. 1:20.54 2:22.67 1:50.45 1:55.05 1:23.99 10
2 Andrew Sidamon-Eristoff SR-4 Washington U. 1:24.34 1:59.00 2:18.64 1:55.53 1:48.60 8
3 Jackson Cox SR-4 Washington U. 2:04.93 2:09.55 1:36.01 1:55.67 1:55.67 6
4 James Corbett SO-2 Washington U. 2:26.62 1:59.43 2:07.70 1:58.24 1:40.51 4
5 William Dehmler SR-4 Washington U. 2:01.93 1:39.43 2:24.42 1:58.37 2:26.78 2
6 Brandon Brazil SO-2 Washington U. 1:53.01 2:12.04 1:51.82 1:58.95 2:20.37 1
7 Ethan Rose SO-2 Earlham 1:42.49 2:04.45 2:11.77 2:02.01 2:08.11 -
8 Brady Socha SO-2 Rose-Hulman 2:18.03 2:31.47 2:02.15 2:02.15 2:02.15 -
9 Will Elder FR-1 Washington U. 2:14.56 2:36.79 1:32.59 2:03.45 2:18.27 -
10 Fernando Ribeiro Duraes JR-3 Washington U. 1:34.29 1:45.46 1:38.01 2:04.06 2:40.04 -
11 Elliott Gough JR-3 Franklin 1:34.96 2:29.93 2:22.44 2:04.94 2:29.93 -
12 Drew McGaha JR-3 Franklin 2:15.50 2:14.25 2:21.77 2:05.46 2:25.54 -
13 Eli Cochrane JR-3 Franklin 2:01.72 1:54.19 2:13.01 2:05.48 1:49.17 -
14 Connor Bodie FR-1 Rose-Hulman 1:50.28 1:32.53 2:24.50 2:06.75 1:57.88 -
15 Charlie Stuelpe FR-1 Hanover 2:21.04 2:10.78 1:50.26 2:08.21 1:52.83 -
16 Alec Smith SR-4 St. Mary-of-the-Woods 1:58.95 2:18.34 1:53.78 2:09.29 2:08.00 -
17 Braeden Heaton SR-4 St. Mary-of-the-Woods 2:00.73 2:04.80 2:50.92 2:15.65 2:11.58 -
18 Owen Trotto JR-3 Earlham 2:49.20 1:36.88 1:51.89 2:16.45 2:06.90 -
19 Anthony Gough FR-1 Earlham 2:09.77 2:28.31 2:16.90 2:22.60 1:45.53 -
20 Joseph Ulozas FR-1 Rose-Hulman 3:07.93 2:35.12 2:58.98 2:29.15 3:10.92 -
21 Daniel Waller FR-1 Earlham 3:06.20 2:58.69 3:15.21 2:30.16 1:52.62 -
22 Owen Rogers JR-3 Hanover 2:44.09 2:33.55 1:58.93 2:30.54 1:49.90 -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 William Frohling FR-1 Washington U. 1:55.05 10
2 Andrew Sidamon-Eristoff SR-4 Washington U. 1:55.53 8
3 Jackson Cox SR-4 Washington U. 1:55.67 6
4 James Corbett SO-2 Washington U. 1:58.24 4
7 Ethan Rose SO-2 Earlham 2:02.01 -
12 Drew McGaha JR-3 Franklin 2:05.46 -
13 Eli Cochrane JR-3 Franklin 2:05.48 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
5 William Dehmler SR-4 Washington U. 1:58.37 2
6 Brandon Brazil SO-2 Washington U. 1:58.95 1
8 Brady Socha SO-2 Rose-Hulman 2:02.15 -
9 Will Elder FR-1 Washington U. 2:03.45 -
10 Fernando Ribeiro Duraes JR-3 Washington U. 2:04.06 -
11 Elliott Gough JR-3 Franklin 2:04.94 -
14 Connor Bodie FR-1 Rose-Hulman 2:06.75 -
16 Alec Smith SR-4 St. Mary-of-the-Woods 2:09.29 -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Charlie Stuelpe FR-1 Hanover 1:52.83 2:19.75 2:08.21 2:26.16 -
17 Braeden Heaton SR-4 St. Mary-of-the-Woods 2:04.80 2:04.80 2:15.65 1:56.66 -
18 Owen Trotto JR-3 Earlham 2:27.37 1:53.26 2:16.45 2:49.20 -
19 Anthony Gough FR-1 Earlham 1:39.82 2:02.64 2:22.60 2:06.92 -
20 Joseph Ulozas FR-1 Rose-Hulman 2:42.58 2:32.14 2:29.15 2:12.75 -
21 Daniel Waller FR-1 Earlham 2:42.18 2:19.65 2:30.16 1:49.62 -
22 Owen Rogers JR-3 Hanover 2:35.06 2:38.07 2:30.54 2:00.44 -