February 16-17, 2024
|
Palmer Trinity - Miami, FL

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Alvarez JR Doral Academy 5:04.49 4:34.31 3:44.94 4:17.86 10
2 Marc Gonzalez SR Mater Lakes 4:59.68 4:34.93 3:45.45 4:07.44 8
3 Sebastian Coraspe JR Doral Academy 5:00.35 4:35.55 4:05.24 3:48.71 6
4 Tim Rutten SO Gulliver Prep 5:16.21 4:44.87 4:44.87 5:56.09 5
5 Adrian Ruiz JR Mater Lakes 5:33.14 4:47.19 3:41.14 5:53.25 4
6 Augustin Muyl Pineda SR Doral Academy 5:49.74 4:49.04 4:28.81 5:41.07 3
7 Joandy Olivera JR Miami Jackson 3:31.60 4:49.86 5:36.24 5:50.73 2
8 Daniel Rubio SR Doral Academy 4:21.94 4:51.04 5:37.61 5:14.33 1
9 Adrian Iziliaev FR Gulliver Prep 5:57.85 4:53.32 6:03.72 5:07.99 -
10 Truman Wiedner JR Oasis 3:28.28 4:53.35 6:06.69 3:51.75 -
11 Emilio Perez-Garcia FR Gulliver Prep 6:11.34 4:54.71 4:57.66 6:23.13 -
12 Carlos Coronado JR Keys Gate 4:21.90 4:57.61 4:51.66 5:36.30 -
13 Sebastian Sarantes SO Keys Gate 5:59.28 4:59.40 6:14.25 5:53.30 -
14 Jeremiah Bishop JR Westminster Christian 6:14.90 4:59.92 3:38.95 5:05.92 -
15 Stijn Rutten SR Gulliver Prep 6:21.82 5:00.64 6:09.79 6:18.81 -
16 Joel Gutierrez JR Mater Lakes 5:19.55 5:01.46 4:10.22 4:46.39 -
17 Eddie Gomez SO Westminster Christian 3:47.05 5:02.73 5:11.82 4:59.71 -
18 Victor Pedreira SO Doral Academy 3:44.28 5:03.08 4:05.50 5:09.15 -
19 Roberto Ramirez SR Doral Academy 5:39.48 5:03.10 5:24.32 3:50.36 -
20 Raul Pestonit SO Doral Academy 4:42.40 5:03.65 6:10.46 6:04.38 -
21 Justin Garcia JR Mater Lakes 5:34.78 5:04.34 6:23.47 3:57.39 -
22 Kevin Aguilar FR Mater Lakes 4:55.46 5:04.59 4:18.91 5:19.82 -
23 Juan Bracamontes FR Palmer Trinity 4:37.21 5:04.62 6:29.92 4:49.39 -
24 Ryan Hansen JR Divine Savior 5:14.51 5:05.35 5:48.10 3:39.86 -
25 Alejandro Rodriguez SO St. Brendan 3:48.07 5:08.20 4:28.14 4:46.63 -
26 Jared Matos JR Keys Gate 4:52.87 5:08.28 4:59.04 4:15.88 -
27 Alejandro Herrera 7 Palmer Trinity 5:10.35 5:10.35 3:43.46 5:56.91 -
28 Luca Levins FR Gulliver Prep 6:41.17 5:10.98 5:04.76 6:25.62 -
29 Rafael Martinez SO AIE Charter 5:30.50 5:14.76 6:39.75 5:55.68 -
30 Jayden Sanchez JR Mater Lakes 5:57.91 5:16.73 5:16.73 6:48.59 -
31 Kheitler St. Hilaire SR Miami Jackson 6:54.81 5:19.08 4:08.89 5:31.85 -
32 Jean Hernandez JR Doral Academy 5:23.42 5:20.21 6:05.04 4:00.16 -
33 Sebastian Prusky SR Gulliver Prep 4:55.43 5:21.12 6:09.29 4:10.48 -
34 Aiden Servellon SO Mater Lakes 4:59.12 5:21.63 4:14.09 6:03.45 -
35 Jason Mesa SO Keys Gate 4:57.58 5:23.45 5:10.52 4:44.64 -
36 Hunter McNamara JR Palmer Trinity 4:02.79 5:23.72 4:35.17 6:38.18 -
37 Samir Kanbar SR Doral Academy 6:42.21 5:29.68 6:48.81 5:39.57 -
38 Jonathan Gil FR Doral Academy 6:32.40 5:32.54 4:42.66 4:19.39 -
39 Juan Diego Sierra Torres FR Doral Academy 4:20.73 5:34.27 4:37.45 5:30.93 -
40 Daniel Ramos FR Mater Lakes 4:04.67 5:39.82 7:14.97 5:05.84 -
41 Marco Calderoni JR Riviera Prep 4:36.73 5:41.64 4:36.73 4:33.32 -
42 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 5:46.62 5:46.62 4:33.83 4:02.64 -
43 Steven Brooks JR Riviera Prep 5:39.24 5:49.73 6:59.68 7:20.66 -
44 Anthony Guitierrez SO St. Brendan 7:07.58 5:56.31 4:48.62 6:24.82 -
45 Santiago Lardiez JR Riviera Prep 5:06.35 6:00.41 4:48.33 7:34.12 -
46 Christian Bosch FR Mater Lakes 4:42.70 6:07.14 7:09.56 6:14.49 -
47 Erasmo Da Silva SO Divine Savior 6:01.45 6:08.82 7:15.21 6:12.51 -
48 JOSE OLIVAS 8 AIE Charter 7:34.58 6:09.57 5:54.79 6:39.14 -
49 Diego Carrillo SR Gulliver Prep 8:10.01 6:16.93 4:23.86 6:58.40 -
50 Anthony Lopez SO St. Brendan 8:33.66 6:41.29 8:09.58 8:25.63 -
51 Diego Duenas FR Mater Lakes 7:29.41 6:44.87 7:37.51 8:13.95 -
52 Christian Negron FR Mater Lakes 10:27.45 8:30.12 7:54.42 9:05.83 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jonathan Alvarez JR Doral Academy 4:09.63 5:01.75 4:34.31 4:34.31 10
2 Marc Gonzalez SR Mater Lakes 5:10.67 5:10.67 4:34.93 5:27.17 8
3 Sebastian Coraspe JR Doral Academy 3:15.64 5:36.18 4:35.55 3:15.64 6
4 Tim Rutten SO Gulliver Prep 5:24.76 5:04.81 4:44.87 4:10.69 5
5 Adrian Ruiz JR Mater Lakes 3:49.76 3:26.78 4:47.19 6:04.74 4
6 Augustin Muyl Pineda SR Doral Academy 4:08.58 4:49.04 4:49.04 4:23.03 3
7 Joandy Olivera JR Miami Jackson 3:51.89 5:24.65 4:49.86 5:36.24 2
8 Daniel Rubio SR Doral Academy 4:10.30 4:51.04 4:51.04 5:11.42 1
9 Adrian Iziliaev FR Gulliver Prep 6:18.39 3:28.26 4:53.32 5:19.72 -
11 Emilio Perez-Garcia FR Gulliver Prep 3:29.25 4:13.45 4:54.71 3:58.72 -
14 Jeremiah Bishop JR Westminster Christian 4:14.94 3:50.94 4:59.92 3:50.94 -
15 Stijn Rutten SR Gulliver Prep 5:36.72 6:12.80 5:00.64 5:24.70 -
16 Joel Gutierrez JR Mater Lakes 4:58.45 6:01.76 5:01.46 5:01.46 -
23 Juan Bracamontes FR Palmer Trinity 5:28.99 5:16.81 5:04.62 5:53.36 -
25 Alejandro Rodriguez SO St. Brendan 5:39.02 6:00.60 5:08.20 5:20.53 -
33 Sebastian Prusky SR Gulliver Prep 5:56.45 6:47.83 5:21.12 4:20.11 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Truman Wiedner JR Oasis 5:16.82 5:37.36 3:48.82 3:40.02 4:53.35 -
13 Sebastian Sarantes SO Keys Gate 5:50.30 5:20.36 4:35.45 3:56.53 4:59.40 -
17 Eddie Gomez SO Westminster Christian 5:17.87 3:56.13 4:41.54 4:35.49 5:02.73 -
18 Victor Pedreira SO Doral Academy 4:41.87 6:06.73 5:51.58 5:18.24 5:03.08 -
19 Roberto Ramirez SR Doral Academy 5:42.51 6:06.76 5:48.57 5:54.63 5:03.10 -
20 Raul Pestonit SO Doral Academy 5:46.16 6:19.57 3:41.67 6:07.42 5:03.65 -
24 Ryan Hansen JR Divine Savior 5:54.21 5:17.57 5:17.57 4:25.66 5:05.35 -
26 Jared Matos JR Keys Gate 4:40.54 3:38.88 6:03.77 6:03.77 5:08.28 -
27 Alejandro Herrera 7 Palmer Trinity 3:52.77 3:52.77 6:03.11 5:19.66 5:10.35 -
28 Luca Levins FR Gulliver Prep 4:52.33 5:17.20 5:23.42 4:58.54 5:10.98 -
29 Rafael Martinez SO AIE Charter 6:17.72 5:24.21 6:27.16 5:30.50 5:14.76 -
31 Kheitler St. Hilaire SR Miami Jackson 4:40.79 6:29.28 4:05.70 6:03.76 5:19.08 -
41 Marco Calderoni JR Riviera Prep 6:36.31 4:53.81 5:10.90 7:00.22 5:41.64 -
49 Diego Carrillo SR Gulliver Prep 7:24.78 6:05.63 7:17.24 7:54.94 6:16.93 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Justin Garcia JR Mater Lakes 5:04.34 -
22 Kevin Aguilar FR Mater Lakes 5:04.59 -
30 Jayden Sanchez JR Mater Lakes 5:16.73 -
34 Aiden Servellon SO Mater Lakes 5:21.63 -
35 Jason Mesa SO Keys Gate 5:23.45 -
37 Samir Kanbar SR Doral Academy 5:29.68 -
39 Juan Diego Sierra Torres FR Doral Academy 5:34.27 -
40 Daniel Ramos FR Mater Lakes 5:39.82 -
42 Sebastian Cuellar SO Mater Lakes 5:46.62 -
45 Santiago Lardiez JR Riviera Prep 6:00.41 -
46 Christian Bosch FR Mater Lakes 6:07.14 -
48 JOSE OLIVAS 8 AIE Charter 6:09.57 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Carlos Coronado JR Keys Gate 4:51.66 4:10.00 4:24.88 4:57.61 5:48.21 -
32 Jean Hernandez JR Doral Academy 4:38.59 4:00.16 5:07.41 5:20.21 4:22.58 -
36 Hunter McNamara JR Palmer Trinity 6:28.47 6:34.94 5:56.10 5:23.72 4:51.35 -
38 Jonathan Gil FR Doral Academy 4:42.66 6:49.03 6:09.12 5:32.54 5:59.15 -
43 Steven Brooks JR Riviera Prep 6:14.22 6:38.70 6:07.22 5:49.73 5:32.25 -
44 Anthony Guitierrez SO St. Brendan 4:52.18 4:20.11 4:30.80 5:56.31 4:27.24 -
47 Erasmo Da Silva SO Divine Savior 6:19.89 7:22.59 5:13.50 6:08.82 7:44.72 -
50 Anthony Lopez SO St. Brendan 8:25.63 7:09.38 6:37.28 6:41.29 6:49.32 -
51 Diego Duenas FR Mater Lakes 8:34.19 6:28.68 8:13.95 6:44.87 7:05.12 -
52 Christian Negron FR Mater Lakes 10:42.76 10:47.86 5:57.09 8:30.12 9:10.93 -