January 26-27, 2024
|
Utica-Hutton Sports and Rec Dome - Utica, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Empire 8 Liberty League IC4A/ECAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Stephen Paddock   Syracuse Track Club 10:46.43 8:45.55 9:32.85 10:56.94 -
2 Charles Alekson JR-3 Union (N.Y.) 8:11.32 8:54.04 10:51.53 8:27.34 10
3 Mark D'Alessandro JR-3 Union (N.Y.) 9:05.80 9:00.39 6:18.28 7:06.91 8
4 Jeremy Plumley JR-3 Le Moyne 7:33.73 9:13.32 8:01.39 11:03.99 6
5 William Hoyne   Syracuse Track Club 10:34.30 9:16.40 10:28.74 11:24.38 -
6 Thomas Breimer JR-3 Union (N.Y.) 9:07.82 9:19.00 9:30.18 11:55.52 5
7 Matthew Bartolotta JR-3 Le Moyne 9:13.45 9:19.04 7:38.42 6:31.33 4
8 Max Frazee FR-1 Vassar 10:20.79 9:24.35 11:51.09 11:28.51 3
9 Ben Pistiner FR-1 Union (N.Y.) 9:55.56 9:38.21 12:31.68 7:59.92 2
10 Zachary Brown SO-2 Utica 10:32.27 9:40.06 8:18.86 9:22.66 1
11 Colin Flannery Junior SUNY-ESF 10:40.11 9:41.91 12:24.85 12:30.67 -
12 Hayden Lohmann SR-4 Utica 7:23.83 9:43.98 8:57.27 7:23.83 -
13 Ethan Winter Senior SUNY-ESF 9:13.08 9:48.38 12:21.36 8:02.48 -
14 Alex Colonno JR-3 Le Moyne 7:39.07 9:48.54 8:08.49 9:25.00 -
15 Aidan Watts Freshman SUNY-ESF 7:15.84 9:57.04 7:45.70 12:32.27 -
16 Andrew Zielinski FR-1 Alfred State 11:52.33 10:14.07 12:16.89 12:04.61 -
17 Maxwell Chiarella SO-2 Alfred State 10:54.15 10:54.15 9:22.57 10:14.91 -
18 Liam Bonner Sophomore SUNY-ESF 12:34.59 11:13.74 11:27.22 13:08.28 -
19 Carter Riley SO-2 Alfred State 11:39.97 11:39.97 11:11.98 9:26.98 -
20 Aiden Bonomo JR-3 Alfred State 14:48.96 11:56.90 10:16.54 12:47.09 -
21 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 11:04.33 12:02.09 15:31.50 15:38.72 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Zachary Brown SO-2 Utica 11:12.87 9:34.26 7:49.85 9:40.06 10:26.47 8:36.26 1
11 Colin Flannery Junior SUNY-ESF 7:51.35 10:45.92 11:26.66 9:41.91 6:47.34 10:11.01 -
14 Alex Colonno JR-3 Le Moyne 9:19.12 10:06.20 7:33.18 9:48.54 11:28.60 10:41.51 -
15 Aidan Watts Freshman SUNY-ESF 9:39.13 8:03.61 8:15.55 9:57.04 11:26.60 12:32.27 -
16 Andrew Zielinski FR-1 Alfred State 7:58.98 12:41.45 10:44.78 10:14.07 8:48.10 9:00.39 -
17 Maxwell Chiarella SO-2 Alfred State 13:37.69 8:04.07 13:24.61 10:54.15 13:31.15 11:07.24 -
18 Liam Bonner Sophomore SUNY-ESF 9:05.73 11:27.22 9:19.21 11:13.74 13:21.75 14:22.39 -
19 Carter Riley SO-2 Alfred State 9:54.98 12:14.97 14:13.97 11:39.97 9:54.98 14:41.97 -
20 Aiden Bonomo JR-3 Alfred State 10:16.54 11:42.57 10:52.38 11:56.90 12:11.24 13:22.93 -
21 Christian Spreizer JR-3 Alfred State 13:07.08 11:47.65 12:23.76 12:02.09 12:30.98 15:02.62 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Stephen Paddock   Syracuse Track Club 6:39.42 7:00.44 9:11.83 7:26.72 8:45.55 10:46.43 7:00.44 -
2 Charles Alekson JR-3 Union (N.Y.) 6:56.56 8:43.36 8:54.04 7:28.60 8:54.04 7:17.92 8:27.34 10
3 Mark D'Alessandro JR-3 Union (N.Y.) 7:44.74 8:38.78 9:38.22 8:49.59 9:00.39 9:22.01 6:56.10 8
4 Jeremy Plumley JR-3 Le Moyne 6:38.39 6:38.39 11:53.79 8:40.12 9:13.32 9:29.92 9:52.06 6
5 William Hoyne   Syracuse Track Club 10:12.04 10:12.04 7:52.94 6:57.30 9:16.40 8:04.07 7:58.51 -
6 Thomas Breimer JR-3 Union (N.Y.) 11:27.57 9:07.82 7:55.15 11:16.39 9:19.00 9:46.95 9:13.41 5
7 Matthew Bartolotta JR-3 Le Moyne 11:05.26 11:05.26 9:41.41 10:48.49 9:19.04 8:56.68 9:24.63 4
8 Max Frazee FR-1 Vassar 10:15.15 8:27.92 6:35.05 8:16.63 9:24.35 10:32.08 12:02.37 3
9 Ben Pistiner FR-1 Union (N.Y.) 12:14.33 8:34.61 12:25.89 7:19.44 9:38.21 12:14.33 9:44.00 2
12 Hayden Lohmann SR-4 Utica 9:38.14 8:10.55 9:08.95 10:01.50 9:43.98 6:54.63 10:07.34 -
13 Ethan Winter Senior SUNY-ESF 9:30.73 9:36.62 12:03.71 11:40.18 9:48.38 8:55.43 8:43.66 -