January 12, 2024
|
Utica-Hutton Sports and Rec Dome - Utica, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC Empire 8 Liberty League IC4A/ECAC MAC

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Olivia Moran SR-4 Canisius 7:07.89 10:02.66 12:09.22 10
2 Julia Caputo JR-3 Siena 12:56.43 10:06.58 11:19.37 8
3 Kayla Schmidt JR-3 Canisius 12:58.14 10:22.51 11:24.77 6
4 Jules Jones SR-4 Canisius 9:25.01 10:34.84 9:18.66 5
5 Emma Palumbo JR-3 St. Lawrence 8:39.01 10:40.75 9:23.86 4
6 Kaitlin DeForest FR-1 Siena 13:21.27 10:46.18 8:43.41 3
7 Madison Kammer SO-2 Misericordia 12:55.76 10:46.46 9:09.50 2
8 Sabrinna Mena JR-3 Oneonta 12:18.27 10:47.60 11:00.56 1
9 Faith Skowvron FR-1 Siena 11:44.15 10:51.99 10:45.47 -
10 Katherine Jones JR-3 Misericordia 7:56.59 10:52.86 12:11.21 -
11 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 12:59.14 10:54.74 13:18.79 -
12 Caroline Kelly JR-3 Union (N.Y.) 8:02.40 11:00.81 13:59.23 -
13 Miranda Gilbert JR-3 Siena 12:28.75 11:02.61 11:42.37 -
14 Adriana Cecchetelli SO-2 St. Lawrence 10:25.43 11:05.35 11:38.62 -
15 Christina Peppy JR-3 Siena 12:19.57 11:06.28 9:33.00 -
16 Rachel Ulrich SO-2 Misericordia 13:35.15 11:19.29 12:47.60 -
17 Claire Pfanstiel FR-1 Hamilton 13:14.97 11:19.46 12:54.59 -
18 Brooke Podgorski FR-1 Canisius 8:43.79 11:29.19 12:58.79 -
19 Annabel Dobash FR-1 Union (N.Y.) 13:42.82 11:31.44 12:12.93 -
20 Madison Morrow JR-3 Misericordia 12:31.93 11:36.23 14:02.44 -
21 Kinsley Holl JR-3 St. Lawrence 11:51.81 11:37.85 8:22.46 -
22 Chloe Breen JR-3 Canisius 14:55.75 11:56.60 13:29.76 -
23 Mia Servis FR-1 Canisius 10:16.84 11:57.25 9:05.11 -
24 Brynita Haas SO-2 Hartwick 15:14.90 12:00.39 9:14.70 -
25 Aubrey Soller JR-3 Oneonta 15:37.44 12:18.14 12:32.91 -
26 Adeline Moore JR-3 St. Lawrence 12:26.62 13:22.81 16:59.57 -
27 Sophia Kehr JR-3 Hartwick 9:59.98 13:30.78 9:27.55 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Miranda Gilbert JR-3 Siena 11:02.61 10:16.23 9:49.73 10:02.98 -
14 Adriana Cecchetelli SO-2 St. Lawrence 11:05.35 8:12.36 10:45.39 8:25.67 -
16 Rachel Ulrich SO-2 Misericordia 11:19.29 12:13.64 8:56.64 10:24.95 -
17 Claire Pfanstiel FR-1 Hamilton 11:19.46 11:05.87 8:09.22 14:43.30 -
18 Brooke Podgorski FR-1 Canisius 11:29.19 9:04.46 14:35.28 8:16.22 -
19 Annabel Dobash FR-1 Union (N.Y.) 11:31.44 13:28.99 11:31.44 14:38.13 -
20 Madison Morrow JR-3 Misericordia 11:36.23 8:21.29 12:31.93 9:37.87 -
21 Kinsley Holl JR-3 St. Lawrence 11:37.85 9:18.28 14:46.27 14:46.27 -
22 Chloe Breen JR-3 Canisius 11:56.60 14:12.76 8:21.62 13:08.26 -
23 Mia Servis FR-1 Canisius 11:57.25 11:07.05 14:20.70 10:24.01 -
24 Brynita Haas SO-2 Hartwick 12:00.39 8:24.28 13:34.04 9:21.91 -
25 Aubrey Soller JR-3 Oneonta 12:18.14 14:45.77 9:50.52 13:46.72 -
26 Adeline Moore JR-3 St. Lawrence 13:22.81 12:58.73 9:38.03 12:02.53 -
27 Sophia Kehr JR-3 Hartwick 13:30.78 9:27.55 13:38.89 11:04.84 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Olivia Moran SR-4 Canisius 10:02.66 12:57.44 8:44.32 9:26.50 12:51.41 10
2 Julia Caputo JR-3 Siena 10:06.58 11:19.37 7:22.81 7:34.94 11:01.18 8
3 Kayla Schmidt JR-3 Canisius 10:22.51 10:34.96 13:16.82 7:46.89 8:24.24 6
4 Jules Jones SR-4 Canisius 10:34.84 10:53.89 11:57.37 10:53.89 13:19.90 5
5 Emma Palumbo JR-3 St. Lawrence 10:40.75 8:32.60 8:58.23 9:23.86 13:40.16 4
6 Kaitlin DeForest FR-1 Siena 10:46.18 11:31.42 12:29.57 8:43.41 9:41.57 3
7 Madison Kammer SO-2 Misericordia 10:46.46 11:25.25 10:40.00 11:51.11 11:51.11 2
8 Sabrinna Mena JR-3 Oneonta 10:47.60 11:07.03 12:50.65 12:11.79 12:31.22 1
9 Faith Skowvron FR-1 Siena 10:51.99 8:48.12 8:54.64 13:54.55 12:42.83 -
10 Katherine Jones JR-3 Misericordia 10:52.86 9:27.99 13:16.49 8:16.18 11:25.51 -
11 Olivia O'Donnell JR-3 Oneonta 10:54.74 9:09.99 13:05.69 11:34.03 9:42.72 -
12 Caroline Kelly JR-3 Union (N.Y.) 11:00.81 11:14.03 8:35.44 10:27.77 8:15.61 -
15 Christina Peppy JR-3 Siena 11:06.28 10:12.98 12:46.23 10:52.96 12:26.24 -