February 10, 2024
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NJCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Adam Shaw JR-3 MSOE 1:55.86 10
2 Rainier Villanueva JR-3 Ripon 1:57.27 8
3 Jacob Jumbeck SR-4 Ripon 1:58.01 6
4 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 1:58.30 5
5 Luke Donart JR-3 MSOE 1:58.45 4
6 Aidan Sosnowski FR-1 Milwaukee 2:00.48 3
7 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 2:01.01 2
8 Blaine Springer JR-3 Edgewood 2:01.36 1
9 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:01.37 -
10 Scout Stokes JR-3 MSOE 2:02.66 -
11 Alex Luckett FR-1 Lawrence 2:04.35 -
12 Jamar Thomas JR-3 Ripon 2:04.37 -
13 Jalil Ssenyonga SO-2 Bryant & Stratton (WI) 2:04.54 -
14 Brett Cox JR-3 Edgewood 2:04.81 -
15 Sean Rath SO-2 Ripon 2:06.00 -
16 Ryan Draginis FR-1 Lawrence 2:06.08 -
17 Samuel Malke   Unattached 2:06.25 -
18 Bergen Thorson SO-2 Lawrence 2:06.27 -
19 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 2:07.93 -
20 Drew Bolder JR-3 St. Norbert 2:08.19 -
21 Ryan Flood FR-1 St. Norbert 2:08.54 -
22 Travis Eitel SR-4 Lakeland 2:08.96 -
23 Sawyer Caves SO-2 Carroll (Wis.) 2:12.56 -
24 Patrick Signore FR-1 Carroll (Wis.) 2:18.73 -
25 Hayden Stringer FR-1 MSOE 2:20.65 -
26 Ben Hildebrand SR-4 Ripon 2:23.53 -
27 Owen Luedtke JR-3 Lakeland 2:26.93 -
  Will Rosemurgy FR-1 Edgewood DNS -
  Dylan Longworth FR-1 Milwaukee DNS -
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
13 Jalil Ssenyonga SO-2 Bryant & Stratton (WI) 1:37.15 2:04.54 1:49.60 1:29.67 -
14 Brett Cox JR-3 Edgewood 1:54.83 2:04.81 2:42.26 2:26.03 -
15 Sean Rath SO-2 Ripon 2:04.74 2:06.00 2:11.04 2:34.98 -
16 Ryan Draginis FR-1 Lawrence 2:22.47 2:06.08 2:41.39 1:38.35 -
17 Samuel Malke   Unattached 2:34.03 2:06.25 1:56.15 1:34.69 -
20 Drew Bolder JR-3 St. Norbert 1:45.12 2:08.19 2:19.73 2:21.01 -
21 Ryan Flood FR-1 St. Norbert 2:07.26 2:08.54 2:21.40 2:12.40 -
23 Sawyer Caves SO-2 Carroll (Wis.) 2:39.08 2:12.56 2:43.05 2:48.36 -
24 Patrick Signore FR-1 Carroll (Wis.) 2:43.71 2:18.73 2:36.77 1:42.66 -
25 Hayden Stringer FR-1 MSOE 2:40.34 2:20.65 2:58.63 3:01.44 -
26 Ben Hildebrand SR-4 Ripon 1:57.70 2:23.53 1:41.91 2:32.15 -
27 Owen Luedtke JR-3 Lakeland 1:53.14 2:26.93 2:50.44 3:08.07 -
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Lawrence Huffman FR-1 St. Norbert 2:03.43 2:19.17 1:59.80 2:36.11 2:01.01 2
9 Dylan Manteufel SO-2 St. Norbert 2:15.94 2:09.87 1:56.52 1:56.52 2:01.37 -
11 Alex Luckett FR-1 Lawrence 2:15.55 1:35.75 1:58.14 2:09.33 2:04.35 -
12 Jamar Thomas JR-3 Ripon 2:31.74 2:37.95 2:41.69 2:21.79 2:04.37 -
18 Bergen Thorson SO-2 Lawrence 2:35.32 2:25.21 2:16.38 2:34.05 2:06.27 -
19 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 2:10.49 2:37.36 2:27.12 1:35.95 2:07.93 -
22 Travis Eitel SR-4 Lakeland 1:39.30 2:37.34 2:24.44 1:41.88 2:08.96 -
  Will Rosemurgy FR-1 Edgewood DNS DNS DNS DNS DNS -
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Adam Shaw JR-3 MSOE 2:25.99 1:55.86 1:26.90 1:23.42 10
2 Rainier Villanueva JR-3 Ripon 2:04.31 1:57.27 2:07.83 1:43.20 8
3 Jacob Jumbeck SR-4 Ripon 2:09.82 1:58.01 1:33.23 1:34.41 6
4 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 1:31.10 1:58.30 1:34.64 2:11.32 5
5 Luke Donart JR-3 MSOE 2:33.99 1:58.45 1:47.79 2:25.70 4
6 Aidan Sosnowski FR-1 Milwaukee 1:37.59 2:00.48 2:13.74 1:56.87 3
8 Blaine Springer JR-3 Edgewood 1:40.73 2:01.36 1:24.96 1:48.01 1
10 Scout Stokes JR-3 MSOE 2:14.93 2:02.66 1:46.72 2:21.06 -
  Dylan Longworth FR-1 Milwaukee DNS DNS DNS DNS -