February 10, 2024
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Austin Springer FR-1 MSOE 4:00.39 3:08.13 4:21.29 10
2 Austin Sanderfoot JR-3 Carroll (Wis.) 5:21.73 3:46.79 4:23.71 8
3 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 3:38.92 4:58.04 4:23.75 6
4 Paul Carty FR-1 Edgewood 4:37.19 4:00.23 4:23.99 5
5 Calder Bica-Harrsion JR-3 MSOE 4:32.12 3:39.28 4:24.19 4
6 Chase Nogalski FR-1 MSOE 3:11.00 5:09.37 4:29.01 3
7 Spencer Kirsteatter SR-4 Carroll (Wis.) 4:05.73 4:33.03 4:33.03 2
8 Tyler Mueller SO-2 Edgewood 5:53.32 5:06.76 4:33.89 1
9 Brett Litkey JR-3 MSOE 5:20.14 4:57.87 4:38.38 -
10 Ethan Weber SO-2 Carroll (Wis.) 4:56.75 5:24.75 4:39.95 -
11 Craig Seger JR-3 Edgewood 4:41.81 5:18.45 4:41.81 -
12 Ray Wetzel-Meehan JR-3 Lawrence 3:51.54 5:02.13 4:42.36 -
13 Michael Keegan SR-4 MSOE 3:44.23 3:52.74 4:43.83 -
14 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 6:09.73 5:38.20 4:46.61 -
15 Ryan Malvey FR-1 MSOE 3:24.25 4:50.55 4:47.67 -
16 Connor Myatt SO-2 Lawrence 5:03.86 5:03.86 4:49.39 -
17 Elek Anderson FR-1 Lawrence 4:32.08 3:57.34 4:49.44 -
18 Drew Bolder JR-3 St. Norbert 6:17.41 5:27.67 4:52.56 -
19 Adisun Romprey FR-1 Ripon 4:30.15 4:41.90 4:53.64 -
20 Ben Hildebrand SR-4 Ripon 4:44.39 6:30.28 5:02.54 -
21 Zach Casper JR-3 Lawrence 5:41.87 6:06.96 5:13.64 -
  James Cullen SR-4 St. Norbert DNS DNS DNS -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
10 Ethan Weber SO-2 Carroll (Wis.) 4:39.95 -
11 Craig Seger JR-3 Edgewood 4:41.81 -
12 Ray Wetzel-Meehan JR-3 Lawrence 4:42.36 -
13 Michael Keegan SR-4 MSOE 4:43.83 -
15 Ryan Malvey FR-1 MSOE 4:47.67 -
16 Connor Myatt SO-2 Lawrence 4:49.39 -
17 Elek Anderson FR-1 Lawrence 4:49.44 -
19 Adisun Romprey FR-1 Ripon 4:53.64 -
20 Ben Hildebrand SR-4 Ripon 5:02.54 -
21 Zach Casper JR-3 Lawrence 5:13.64 -
  James Cullen SR-4 St. Norbert DNS -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Austin Springer FR-1 MSOE 4:52.65 4:21.29 3:05.52 3:15.97 10
2 Austin Sanderfoot JR-3 Carroll (Wis.) 4:39.54 4:23.71 3:17.79 3:07.24 8
3 Christian Kuwaye JR-3 Ripon 4:36.94 4:23.75 3:12.54 5:00.68 6
4 Paul Carty FR-1 Edgewood 4:13.43 4:23.99 5:11.51 3:57.60 5
5 Calder Bica-Harrsion JR-3 MSOE 3:39.28 4:24.19 5:38.17 5:27.60 4
6 Chase Nogalski FR-1 MSOE 5:44.34 4:29.01 3:43.28 4:07.49 3
7 Spencer Kirsteatter SR-4 Carroll (Wis.) 3:49.35 4:33.03 4:22.11 4:00.27 2
8 Tyler Mueller SO-2 Edgewood 3:33.64 4:33.89 4:17.46 4:58.54 1
9 Brett Litkey JR-3 MSOE 5:14.57 4:38.38 3:39.92 5:34.06 -
14 Nick Johnson JR-3 St. Norbert 3:20.63 4:46.61 5:09.54 3:40.69 -
18 Drew Bolder JR-3 St. Norbert 5:01.34 4:52.56 5:30.60 5:27.67 -