January 26-27, 2024
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov PSAC AARTFC IC4A/ECAC MAC

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Raechel Bonner JR-3 Kutztown 47.03 1:03.70 59.53 52.99 57.75 42.87
2 Alison Cooke SO-2 Bucknell 1:02.41 1:04.81 1:00.01 1:16.22 1:11.42 1:04.81
3 Chantoya Thomas JR-3 Felician 1:11.44 43.83 1:00.03 1:13.84 1:12.64 49.83
4 Beth Schearer FR-1 Kutztown 52.90 1:04.45 1:00.80 1:17.22 58.37 48.64
5 Alyssa Wert SO-2 Shippensburg 1:12.42 1:03.90 1:00.85 48.08 45.03 1:06.94
6 Taniyah Lawler SO-2 Kutztown 48.70 46.87 1:00.87 42.61 53.57 54.18
7 Hunter Barger SR-4 Lock Haven 1:01.60 47.58 1:00.99 52.46 43.31 1:17.46
8 Gabriella del Pielago FR-1 Saint Francis 1:13.47 1:01.22 1:01.22 48.98 50.20 45.31
9 Darrian Lewis SO-2 Felician 1:19.63 1:17.18 1:01.25 1:04.32 54.52 56.97
10 Madison Malcolm FR-1 Shippensburg 1:18.39 49.77 1:02.21 1:15.28 49.15 57.24
11 Emilia Russell SO-2 Bridgeport 1:09.27 50.38 1:02.97 1:07.38 54.16 1:16.83
12 Maddy Hippensteal SR-4 Bucknell 59.97 1:06.28 1:03.12 57.44 1:17.64 59.97
13 Emma Graybill JR-3 Messiah 54.36 51.83 1:03.20 45.51 1:17.74 1:09.52
14 Anaya Lowder FR-1 FDU 1:13.47 1:12.19 1:03.88 1:14.74 1:15.38 53.66
15 Emma Kay SO-2 Bloomsburg 1:03.56 51.36 1:04.20 1:05.49 1:16.40 49.44
15 Alysia Lisanti JR-3 Bucknell 55.22 48.15 1:04.20 1:14.48 1:04.85 52.01
17 Kerrigan Lebo SO-2 Messiah 1:19.65 46.25 1:04.23 1:16.44 1:17.72 1:11.30
18 Bella Brozeski FR-1 Indiana (Pa.) 58.88 1:19.59 1:04.70 1:18.29 1:00.18 1:07.29
19 Clara Benner SO-2 Messiah 1:21.27 54.61 1:05.01 1:05.66 1:18.02 1:03.71
20 Emily Calamia SO-2 Shippensburg 46.70 53.28 1:05.77 1:23.53 1:08.40 1:18.93
21 Ciara DiMauro FR-1 Clarion 47.67 58.92 1:06.20 1:15.47 1:20.11 1:02.89
22 Alexanne Fite FR-1 Lock Haven 1:15.56 47.73 1:06.28 1:10.92 1:01.64 51.70
23 Laura Dainauski JR-3 King's (Pa.) 1:21.57 1:02.18 1:06.86 1:08.20 1:00.85 55.50
24 Taliyah Furtick JR-3 FDU 1:15.03 1:19.05 1:06.99 50.25 1:11.68 55.61
25 Nicole Zambetti JR-3 King's (Pa.) 56.10 1:10.97 1:07.59 50.70 56.10 1:21.11
26 Khalia Boyce FR-1 FDU 54.00 1:19.97 1:08.35 1:08.35 1:01.52 1:11.77
27 Sasha Rivera FR-1 Hood 1:17.84 1:12.93 1:10.12 59.61 1:16.43 1:20.64
28 Lynzie Lawton FR-1 Bridgeport 1:21.39 53.30 1:12.02 1:06.98 1:22.83 1:22.83
29 Breonna Buck FR-1 Clarion 59.27 1:06.20 1:16.97 1:03.89 1:33.91 1:05.43
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Raechel Bonner JR-3 Kutztown 59.53 47.03 48.22 51.80
3 Chantoya Thomas JR-3 Felician 1:00.03 1:09.64 46.23 57.03
5 Alyssa Wert SO-2 Shippensburg 1:00.85 1:02.07 1:09.98 1:16.07
6 Taniyah Lawler SO-2 Kutztown 1:00.87 1:10.61 56.61 1:13.05
7 Hunter Barger SR-4 Lock Haven 1:00.99 1:11.36 1:02.82 47.58
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Alison Cooke SO-2 Bucknell 1:00.01 1:13.82 48.61 43.81 1:08.42 45.01 58.81
4 Beth Schearer FR-1 Kutztown 1:00.80 48.04 1:16.61 1:17.22 46.82 55.94 54.12
8 Gabriella del Pielago FR-1 Saint Francis 1:01.22 1:07.96 1:01.84 1:07.96 58.16 43.47 45.92
9 Darrian Lewis SO-2 Felician 1:01.25 44.72 54.52 46.55 1:04.32 55.74 45.94
10 Madison Malcolm FR-1 Shippensburg 1:02.21 44.17 59.73 1:02.21 1:17.77 1:18.39 1:00.35
12 Maddy Hippensteal SR-4 Bucknell 1:03.12 54.92 49.87 46.08 56.81 1:06.28 58.71
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
14 Anaya Lowder FR-1 FDU 1:03.88 1:11.55
17 Kerrigan Lebo SO-2 Messiah 1:04.23 1:06.80
18 Bella Brozeski FR-1 Indiana (Pa.) 1:04.70 57.59
20 Emily Calamia SO-2 Shippensburg 1:05.77 1:00.51
25 Nicole Zambetti JR-3 King's (Pa.) 1:07.59 1:00.84
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Alysia Lisanti JR-3 Bucknell 47.51 59.71 1:18.33 1:04.20
22 Alexanne Fite FR-1 Lock Haven 1:22.85 1:20.20 52.37 1:06.28
23 Laura Dainauski JR-3 King's (Pa.) 1:26.92 1:02.85 59.51 1:06.86
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Emilia Russell SO-2 Bridgeport 1:02.97 1:14.31 1:12.42 55.42 1:11.16 1:16.83
13 Emma Graybill JR-3 Messiah 1:03.20 1:15.84 1:19.64 1:12.68 44.88 51.20
15 Emma Kay SO-2 Bloomsburg 1:04.20 1:11.91 1:01.64 1:07.41 1:07.41 49.44
21 Ciara DiMauro FR-1 Clarion 1:06.20 1:18.78 1:22.75 1:12.16 57.60 1:22.75
26 Khalia Boyce FR-1 FDU 1:08.35 1:22.71 1:24.07 1:01.52 1:26.81 1:23.39
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Clara Benner SO-2 Messiah 46.81 1:05.01 1:23.87 50.06
24 Taliyah Furtick JR-3 FDU 50.25 1:06.99 1:25.75 48.24
27 Sasha Rivera FR-1 Hood 1:01.01 1:10.12 55.40 1:12.23
28 Lynzie Lawton FR-1 Bridgeport 50.42 1:12.02 1:30.03 1:01.22
29 Breonna Buck FR-1 Clarion 1:10.05 1:16.97 1:26.21 1:23.90