January 26-27, 2024
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: IC4A/ECAC MAC

Men's 500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kendall Branan JR-3 Indiana (Pa.) 1:06.01 52.81 46.87 56.11 54.13
2 Connor Goldfarb FR-1 Bucknell 1:07.04 1:24.47 1:22.46 1:09.73 59.67
3 Robert Lissner JR-3 Shippensburg 1:07.87 1:14.66 1:26.20 1:18.73 52.26
4 Andrew Wehrle JR-3 Lock Haven 1:08.20 1:24.57 1:22.53 1:19.80 1:23.89
5 Justin Egizio JR-3 Indiana (Pa.) 1:09.44 1:01.11 1:01.11 1:08.75 52.78
6 Seamus Girdusky JR-3 Saint Francis 1:09.67 55.04 1:01.31 58.53 1:15.94
7 James Parmelee SO-2 Saint Francis 1:09.68 1:09.68 1:18.74 1:20.14 1:22.23
8 Robert Hrabosky JR-3 Shippensburg 1:09.98 1:09.98 1:23.28 1:16.98 1:06.49
9 Ekuyami Conteh FR-1 FDU 1:10.40 1:00.55 1:25.19 1:25.19 1:14.63
10 Terry Scott FR-1 FDU 1:10.89 1:23.65 1:29.33 1:03.10 1:09.48
11 Brandon VanSchaick SO-2 Alvernia 1:12.12 1:29.43 1:16.45 1:31.60 1:17.17
12 Colton Del Collo FR-1 Delaware Valley 1:13.00 1:34.17 1:18.11 1:24.68 52.56
13 Alex McFalls FR-1 Lock Haven 1:13.57 56.65 1:05.48 1:06.95 1:09.16
14 Younes Naimi SO-2 Alvernia 1:15.25 1:28.80 1:32.56 1:12.24 1:31.06
15 Tele Abe FR-1 FDU 1:15.98 1:15.98 1:36.50 1:03.83 55.47
16 John Stavola FR-1 Lock Haven 1:16.58 1:30.37 1:36.49 1:11.99 1:13.52
Men's 500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
2 Connor Goldfarb FR-1 Bucknell 1:07.04 1:23.80 1:13.08
3 Robert Lissner JR-3 Shippensburg 1:07.87 1:20.09 1:11.95
4 Andrew Wehrle JR-3 Lock Haven 1:08.20 1:16.39 1:06.84
7 James Parmelee SO-2 Saint Francis 1:09.68 1:11.08 1:03.41
Men's 500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Robert Hrabosky JR-3 Shippensburg 1:07.88 1:09.98 58.09 1:04.39
9 Ekuyami Conteh FR-1 FDU 1:28.00 1:10.40 1:17.44 1:13.92
11 Brandon VanSchaick SO-2 Alvernia 1:15.73 1:12.12 1:28.71 1:27.99
Men's 500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kendall Branan JR-3 Indiana (Pa.) 1:06.01
5 Justin Egizio JR-3 Indiana (Pa.) 1:09.44
10 Terry Scott FR-1 FDU 1:10.89
15 Tele Abe FR-1 FDU 1:15.98
Men's 500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Seamus Girdusky JR-3 Saint Francis 55.04 1:20.82 1:19.43 1:17.34 1:09.67 1:27.09
12 Colton Del Collo FR-1 Delaware Valley 1:17.38 51.83 1:23.95 58.40 1:13.00 1:14.46
13 Alex McFalls FR-1 Lock Haven 1:29.76 1:13.57 56.65 52.97 1:13.57 1:11.37
14 Younes Naimi SO-2 Alvernia 1:01.71 1:16.76 1:25.04 1:34.07 1:15.25 53.43
16 John Stavola FR-1 Lock Haven 1:32.67 1:06.63 1:25.01 1:06.63 1:16.58 1:02.80