February 3, 2024
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Emma Johnson JR-3 Viterbo 9.89 9.24 9.24 10.08 6.84 11.55 10
2 Ashley Veronen JR-3 Viterbo 11.54 7.88 9.38 10.98 8.07 8.63 8
3 Lauren Borchardt JR-3 St. Norbert 12.27 9.86 9.66 11.89 8.22 11.11 6
4 Emily Ludwig FR-1 Viterbo 11.91 8.98 9.76 8.01 11.42 7.52 5
5 Gretchen Schwarz FR-1 St. Norbert 9.76 8.06 9.95 9.36 12.34 11.35 4
6 Irene Yank JR-3 Lawrence 10.97 10.97 9.97 7.38 9.28 11.17 3
7 Ellie Staehling JR-3 St. Norbert 11.70 9.36 10.17 7.63 7.73 8.75 2
  Megan Hunt JR-3 Wis.-Oshkosh DNS DNS DNS DNS DNS DNS -

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Megan Hunt JR-3 Wis.-Oshkosh 9.29
2 Emma Johnson JR-3 Viterbo 9.32
3 Ashley Veronen JR-3 Viterbo 9.44
4 Emily Ludwig FR-1 Viterbo 9.56
5 Lauren Borchardt JR-3 St. Norbert 9.75
6 Gretchen Schwarz FR-1 St. Norbert 9.89
7 Irene Yank JR-3 Lawrence 9.98
8 Ellie Staehling JR-3 St. Norbert 10.03
9 Anna Bubolz SR-4 Wis.-Oshkosh 10.18
10 Halle Meyer FR-1 Wis.-Oshkosh 10.43
11 Emerson Clark FR-1 Wis.-Oshkosh 10.49
12 Jacquelyn Han SO-2 Lake Forest 10.65
13 Mariana Zendejas JR-3 Lawrence 10.86
14 Emily Guy FR-1 Lakeland 11.12
15 Haley Carlin FR-1 Beloit 12.17
16 Gretchen Lane JR-3 St. Norbert 13.95
  Claire Paquin JR-3 Lawrence DNS
  Kyra Kopec FR-1 St. Norbert DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Megan Hunt JR-3 Wis.-Oshkosh 10.13 9.29
4 Emily Ludwig FR-1 Viterbo 8.23 9.56
9 Anna Bubolz SR-4 Wis.-Oshkosh 12.32 10.18
10 Halle Meyer FR-1 Wis.-Oshkosh 11.37 10.43
11 Emerson Clark FR-1 Wis.-Oshkosh 11.86 10.49
16 Gretchen Lane JR-3 St. Norbert 18.14 13.95
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Ashley Veronen JR-3 Viterbo 9.44 8.12 7.84
5 Lauren Borchardt JR-3 St. Norbert 9.75 9.56 10.05
8 Ellie Staehling JR-3 St. Norbert 10.03 10.23 13.04
14 Emily Guy FR-1 Lakeland 11.12 11.79 14.46
15 Haley Carlin FR-1 Beloit 12.17 15.22 15.09
  Kyra Kopec FR-1 St. Norbert DNS DNS DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Emma Johnson JR-3 Viterbo 9.79 9.51 9.32 7.65 11.56 10.26 8.49
6 Gretchen Schwarz FR-1 St. Norbert 11.28 8.11 9.89 9.89 7.52 7.03 11.67
7 Irene Yank JR-3 Lawrence 7.59 7.09 9.98 12.28 9.78 10.58 8.09
12 Jacquelyn Han SO-2 Lake Forest 12.89 11.93 10.65 8.52 9.27 9.59 8.74
13 Mariana Zendejas JR-3 Lawrence 10.97 8.04 10.86 8.47 8.04 12.71 11.30
  Claire Paquin JR-3 Lawrence DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS