February 3, 2024
|
Ripon-Willmore Center Fieldhouse - Ripon, WI
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCCAA

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Jalen Anderson SR-4 Viterbo 26.35 22.33 28.81 24.12 10
2 Josh Yearby FR-1 Beloit 17.55 23.09 22.40 18.71 8
3 Emmitt Krauter FR-1 Wis.-Oshkosh 18.46 23.36 17.06 24.30 6
4 Caiden Hoeppner SO-2 Wis.-Oshkosh 19.89 23.40 16.38 28.79 5
5 Kavin Fredrick FR-1 St. Norbert 16.75 23.59 30.20 28.08 4
6 Daniel DeGeorge SO-2 Beloit 29.12 23.67 28.88 17.28 3
7 Max Bryant SR-4 Ripon 17.56 23.73 25.16 30.85 2
8 Finley Manning SO-2 Ripon 28.98 23.75 22.57 28.74 1
9 Michael Pollos JR-3 St. Norbert 21.86 23.76 26.14 26.85 -
10 Matthew Lungu SO-2 Lake Forest 23.62 23.85 20.28 22.90 -
11 Darnell Williams JR-3 Viterbo 21.29 23.92 22.97 26.79 -
12 Nathan Schlough FR-1 Viterbo 24.51 24.03 21.15 17.31 -
13 Spencer Evenson JR-3 St. Norbert 26.00 24.07 26.24 18.30 -
14 Israel Zewdie SO-2 Beloit 27.47 24.09 17.83 26.74 -
15 Noah James SR-4 St. Norbert 22.44 24.12 27.02 26.29 -
16 Nick Vey JR-3 Wis.-Oshkosh 21.73 24.14 24.39 27.77 -
17 James McKnight SR-4 St. Norbert 30.43 24.15 21.50 25.12 -
18 Nathaniel Otis SO-2 Beloit 22.12 24.30 17.99 21.39 -
19 Brendan Cross FR-1 Lawrence 24.59 24.34 30.92 31.65 -
20 John Cole   Lakeland (Wis.) 24.10 24.59 19.92 26.56 -
21 Marcus Jackson SO-2 Lawrence 24.17 24.66 27.13 21.46 -
22 Kolby Cohen SO-2 Lakeland 23.29 24.77 24.53 32.21 -
23 Tommy Geocaris FR-1 Ripon 32.07 25.25 27.27 25.76 -
24 Andrew Douthat JR-3 Lake Forest 17.99 25.33 19.00 29.39 -
25 Leo Hagberg FR-1 Lawrence 22.13 25.43 19.08 32.30 -
26 DeShawn Wells FR-1 Wisconsin Lutheran 21.46 25.54 26.05 27.84 -
27 Jermaine Robinson SO-2 Lake Forest 21.67 25.79 31.21 25.79 -
28 Carson Kosanovich FR-1 Lake Forest 29.43 25.81 27.62 27.36 -
29 Kala Velasco FR-1 Lawrence 19.05 26.09 19.31 18.53 -
30 Dylen Callozzo FR-1 St. Norbert 25.51 26.29 34.18 32.08 -
31 Drew Arhebun SO-2 Beloit 24.23 26.33 28.18 33.18 -
32 Parker Giese SO-2 Lakeland 26.89 26.62 18.90 23.96 -
33 Jalen Ponder JR-3 Beloit 28.05 26.71 33.66 30.45 -
34 Zavion Day SO-2 St. Norbert 30.08 26.85 33.30 30.08 -
35 Zakary Scott JR-3 Trinity Christian 25.22 27.11 26.30 26.30 -
  Dominic Marken JR-3 Viterbo DNS DNS DNS DNS -
  Joe Coonen SR-4 St. Norbert DNS DNS DNS DNS -
  Matt Ganz JR-3 St. Norbert DNS DNS DNS DNS -
  Luke Schmelzer-Zahorik FR-1 St. Norbert DNS DNS DNS DNS -
  Richard Palma JR-3 Viterbo DNS DNS DNS DNS -
  Michael Alade SO-2 Lake Forest DNS DNS DNS DNS -
  Dane McIlvain FR-1 Wisconsin Lutheran DNS DNS DNS DNS -
  Tristan Zook SO-2 Lawrence DNS DNS DNS DNS -
  Nyhan O'Sullivan JR-3 Lawrence DNS DNS DNS DNS -
  Will Eggert JR-3 Lawrence DNS DNS DNS DNS -
  Luke Nash JR-3 St. Norbert DNS DNS DNS DNS -
  Alexandre Atou SR-4 Beloit DNS DNS DNS DNS -
  Jake Bianchi FR-1 Lake Forest DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
24 Andrew Douthat JR-3 Lake Forest 32.43 27.36 32.43 25.33 20.27 -
26 DeShawn Wells FR-1 Wisconsin Lutheran 25.03 25.54 27.33 25.54 20.95 -
35 Zakary Scott JR-3 Trinity Christian 32.26 23.86 23.59 27.11 29.28 -
  Michael Alade SO-2 Lake Forest DNS DNS DNS DNS DNS -
  Will Eggert JR-3 Lawrence DNS DNS DNS DNS DNS -
  Nyhan O'Sullivan JR-3 Lawrence DNS DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Israel Zewdie SO-2 Beloit 26.26 22.65 19.76 26.74 21.93 18.79 24.09 -
17 James McKnight SR-4 St. Norbert 17.15 23.91 30.43 29.23 22.22 25.12 24.15 -
22 Kolby Cohen SO-2 Lakeland 22.30 20.56 20.56 30.22 25.27 27.75 24.77 -
29 Kala Velasco FR-1 Lawrence 18.53 21.40 21.40 24.53 26.62 21.66 26.09 -
32 Parker Giese SO-2 Lakeland 24.76 32.75 29.55 22.10 28.75 23.70 26.62 -
  Matt Ganz JR-3 St. Norbert DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Spencer Evenson JR-3 St. Norbert 17.58 28.89 17.33 24.07 22.87 -
16 Nick Vey JR-3 Wis.-Oshkosh 17.38 25.59 21.97 24.14 21.73 -
18 Nathaniel Otis SO-2 Beloit 26.01 29.16 29.65 24.30 25.03 -
20 John Cole   Lakeland (Wis.) 21.89 28.04 20.66 24.59 28.04 -
  Luke Schmelzer-Zahorik FR-1 St. Norbert DNS DNS DNS DNS DNS -
  Joe Coonen SR-4 St. Norbert DNS DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Max Bryant SR-4 Ripon 21.36 19.70 26.58 23.73 27.29 2
8 Finley Manning SO-2 Ripon 24.70 20.43 25.65 23.75 20.19 1
11 Darnell Williams JR-3 Viterbo 17.94 23.68 22.25 23.92 21.05 -
23 Tommy Geocaris FR-1 Ripon 20.96 22.73 17.93 25.25 26.01 -
30 Dylen Callozzo FR-1 St. Norbert 31.55 32.60 33.13 26.29 23.40 -
33 Jalen Ponder JR-3 Beloit 22.17 29.65 20.04 26.71 21.64 -
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Michael Pollos JR-3 St. Norbert 17.35 29.94 18.30 23.76 22.34 26.14 26.14 -
12 Nathan Schlough FR-1 Viterbo 25.24 30.28 21.63 24.03 24.03 18.27 22.35 -
15 Noah James SR-4 St. Norbert 28.22 17.13 17.85 24.12 20.99 27.50 26.78 -
31 Drew Arhebun SO-2 Beloit 30.02 31.86 22.38 26.33 23.96 32.39 27.12 -
34 Zavion Day SO-2 St. Norbert 29.27 33.03 20.14 26.85 26.59 29.00 28.73 -
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Daniel DeGeorge SO-2 Beloit 17.76 24.62 24.62 23.67 25.80 3
10 Matthew Lungu SO-2 Lake Forest 20.52 24.81 19.32 23.85 21.47 -
19 Brendan Cross FR-1 Lawrence 23.37 17.29 23.13 24.34 22.15 -
27 Jermaine Robinson SO-2 Lake Forest 22.70 25.02 25.54 25.79 27.86 -
28 Carson Kosanovich FR-1 Lake Forest 26.07 30.20 30.46 25.81 28.40 -
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
21 Marcus Jackson SO-2 Lawrence 18.25 24.66 28.61 21.70 -
  Dominic Marken JR-3 Viterbo DNS DNS DNS DNS -
  Luke Nash JR-3 St. Norbert DNS DNS DNS DNS -
  Jake Bianchi FR-1 Lake Forest DNS DNS DNS DNS -
  Dane McIlvain FR-1 Wisconsin Lutheran DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Kavin Fredrick FR-1 St. Norbert 23.59 25.01 25.72 25.01 4
25 Leo Hagberg FR-1 Lawrence 25.43 21.87 32.55 20.86 -
  Richard Palma JR-3 Viterbo DNS DNS DNS DNS -
  Alexandre Atou SR-4 Beloit DNS DNS DNS DNS -
  Tristan Zook SO-2 Lawrence DNS DNS DNS DNS -
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jalen Anderson SR-4 Viterbo 22.33 10
2 Josh Yearby FR-1 Beloit 23.09 8
3 Emmitt Krauter FR-1 Wis.-Oshkosh 23.36 6
4 Caiden Hoeppner SO-2 Wis.-Oshkosh 23.40 5