April 5, 2024
|
Bellarmine University - Louisville, KY
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI HCAC NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 4:32.69
2 Madeline Castleberry SR-4 Louisville 4:35.21
3 Nicole Prauchner FR-1 Evansville 4:35.59
4 Alyssa Mason SO-2 Ohio 4:37.61
5 Renate Toldo SR-4 Butler 4:37.76
6 Sara Doughman SO-2 Ohio 4:39.69
7 Caitlin Rose JR-3 Butler 4:40.58
8 Savannah Ackley JR-3 Cedarville 4:43.35
9 Alexandra Raquet FR-1 Louisville 4:44.53
10 Emma Thompson JR-3 Southern Indiana 4:45.21
11 Ella Boate SO-2 Miami (Ohio) 4:46.32
12 Rhune Vanroose FR-1 Louisville 4:46.75
13 Lily Storey FR-1 Louisville 4:47.37
14 Corinne Lynch SO-2 Cedarville 4:47.48
15 Naomi Herman JR-3 Cedarville 4:47.54
16 Lexi Affolter JR-3 Butler 4:48.72
17 Mariah Judy SR-4 Indianapolis 4:48.84
18 Hannah Sale SR-4 IUPUI 4:49.35
19 Abigail Atkins SO-2 Cedarville 4:51.89
20 Sophie Reichard SR-4 IUPUI 4:53.00
21 Samantha Roberts SR-4 Trevecca Nazarene 4:53.75
22 Mckenna Mazeski FR-1 Butler 4:54.07
23 Mia Wyngarden SO-2 Wright State 4:55.02
24 Cara Razavi FR-1 Miami (Ohio) 4:56.44
25 Emily Rempe SO-2 Southern Indiana 4:58.18
26 Kati Hoerig SR-4 Southern Indiana 5:00.18
27 Sara Livingston FR-1 Southern Indiana 5:00.83
28 Katie Winkler JR-3 Southern Indiana 5:01.27
29 Marissa Roggensack FR-1 Illinois-Springfield 5:03.25
30 Emma Leahy SO-2 Illinois-Springfield 5:03.71
31 Kaylyn Holman SO-2 Morehead State 5:04.01
32 Adi Fuller FR-1 Vincennes 5:04.57
33 Hannah Lippincott SO-2 Miami (Ohio) 5:07.80
34 Patricia Sexton JR-3 Bellarmine 5:07.89
35 Karoline Pees JR-3 Cedarville 5:08.06
36 Shelby Livingston JR-3 Southern Indiana 5:12.66
37 Clare Wigger SO-2 Indianapolis 5:14.01
38 Madeline Patton JR-3 Trevecca Nazarene 5:14.94
39 Elle Lambert FR-1 Wright State 5:16.77
40 Micah Peals SO-2 Southern Indiana 5:17.20
41 Hope Ilias SO-2 Trevecca Nazarene 5:17.65
42 Kyndall Anthis FR-1 Evansville 5:18.95
43 Cloe Copas JR-3 Morehead State 5:19.96
44 Shelby Hept FR-1 Wright State 5:20.00
45 Blair Rexing JR-3 Southern Indiana 5:21.72
46 Avery Stephens FR-1 Evansville 5:22.55
47 Brianna Collins FR-1 Campbellsville 5:23.23
48 Anna-Claire Carwile SO-2 Campbellsville 5:28.57
49 Camden Wilson SO-2 Transylvania 5:29.35
50 Kathryn Williams FR-1 Trevecca Nazarene 5:34.02
51 Bessie Kelley FR-1 Spalding 5:35.02
52 Delani Baskett FR-1 Morehead State 5:35.72
53 Olivia Brown SR-4 Bellarmine 5:39.44
54 Emma Steff SR-4 Campbellsville 5:40.37
55 Kendall Chapman SO-2 Trevecca Nazarene 5:41.85
56 Emmy Mattingly JR-3 Trevecca Nazarene 5:44.27
57 Paige Fuller SO-2 Cedarville 5:46.51
58 Muskan Jamshed SO-2 Spalding 5:50.24
59 Casey Skaggs SO-2 Morehead State 5:50.75
60 Samantha Rosencrants SO-2 Trevecca Nazarene 5:53.70
  Karli Kitten FR-1 Southern Indiana DNF
  Sonja Inzinger FR-1 Evansville DNF
  Ellen White FR-1 Southern Indiana DNF
  Sydney Klinglesmith FR-1 Southern Indiana DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 3:54.52 4:32.69 4:32.69 5:46.32
2 Madeline Castleberry SR-4 Louisville 5:55.02 4:43.47 4:35.21 3:51.18
3 Nicole Prauchner FR-1 Evansville 5:08.66 3:54.26 4:35.59 4:10.79
4 Alyssa Mason SO-2 Ohio 4:04.30 4:40.39 4:37.61 5:55.34
5 Renate Toldo SR-4 Butler 6:01.09 3:17.21 4:37.76 4:46.10
6 Sara Doughman SO-2 Ohio 3:29.77 4:31.30 4:39.69 5:46.82
7 Caitlin Rose JR-3 Butler 5:36.70 5:36.70 4:40.58 3:52.89
8 Savannah Ackley JR-3 Cedarville 5:03.19 5:20.19 4:43.35 5:06.02
12 Rhune Vanroose FR-1 Louisville 4:20.95 5:52.71 4:46.75 3:43.67
15 Naomi Herman JR-3 Cedarville 5:42.18 4:24.54 4:47.54 3:50.04
16 Lexi Affolter JR-3 Butler 3:39.43 4:19.85 4:48.72 4:05.42
25 Emily Rempe SO-2 Southern Indiana 4:40.29 4:46.26 4:58.18 4:28.37
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Alexandra Raquet FR-1 Louisville 3:39.09 5:24.37 4:44.53 3:44.78 5:41.44
10 Emma Thompson JR-3 Southern Indiana 6:02.22 4:33.81 4:45.21 4:13.84 5:50.81
11 Ella Boate SO-2 Miami (Ohio) 5:26.41 4:54.91 4:46.32 5:52.18 6:03.63
13 Lily Storey FR-1 Louisville 3:49.90 5:18.98 4:47.37 5:59.22 4:35.88
14 Corinne Lynch SO-2 Cedarville 5:04.73 4:38.86 4:47.48 4:56.11 4:33.11
17 Mariah Judy SR-4 Indianapolis 4:14.18 3:45.30 4:48.84 3:39.52 6:12.61
18 Hannah Sale SR-4 IUPUI 4:23.31 5:38.54 4:49.35 4:52.25 5:24.08
19 Abigail Atkins SO-2 Cedarville 3:33.08 3:24.33 4:51.89 4:37.30 4:54.81
20 Sophie Reichard SR-4 IUPUI 4:41.28 4:41.28 4:53.00 4:50.07 6:20.90
21 Samantha Roberts SR-4 Trevecca Nazarene 4:15.57 5:20.19 4:53.75 3:55.00 5:37.82
22 Mckenna Mazeski FR-1 Butler 5:14.66 4:57.01 4:54.07 5:26.42 4:09.96
24 Cara Razavi FR-1 Miami (Ohio) 6:07.59 5:14.23 4:56.44 4:53.48 6:01.66
29 Marissa Roggensack FR-1 Illinois-Springfield 5:36.61 6:31.20 5:03.25 4:02.60 5:42.68
  Sonja Inzinger FR-1 Evansville DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
23 Mia Wyngarden SO-2 Wright State 4:55.02 5:54.03 4:40.27 5:59.93 4:40.27
26 Kati Hoerig SR-4 Southern Indiana 5:00.18 5:21.20 5:27.20 4:00.15 6:15.23
27 Sara Livingston FR-1 Southern Indiana 5:00.83 5:03.84 6:25.07 5:48.97 4:27.74
28 Katie Winkler JR-3 Southern Indiana 5:01.27 5:16.34 4:04.03 5:28.39 4:28.13
31 Kaylyn Holman SO-2 Morehead State 5:04.01 5:58.74 4:03.21 4:42.73 6:10.90
32 Adi Fuller FR-1 Vincennes 5:04.57 5:38.08 4:37.16 6:08.53 4:28.03
33 Hannah Lippincott SO-2 Miami (Ohio) 5:07.80 3:44.70 6:09.36 6:27.83 6:37.07
34 Patricia Sexton JR-3 Bellarmine 5:07.89 5:26.37 4:37.11 4:24.79 3:41.68
35 Karoline Pees JR-3 Cedarville 5:08.06 3:54.13 5:01.90 5:08.06 3:38.73
37 Clare Wigger SO-2 Indianapolis 5:14.01 4:45.75 6:41.94 5:04.59 5:51.70
40 Micah Peals SO-2 Southern Indiana 5:17.20 3:51.56 5:52.10 4:16.94 6:36.50
54 Emma Steff SR-4 Campbellsville 5:40.37 4:08.47 5:53.99 6:34.83 5:53.99
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
30 Emma Leahy SO-2 Illinois-Springfield 5:03.71 5:03.71 4:18.16 3:59.93
36 Shelby Livingston JR-3 Southern Indiana 6:12.07 5:12.66 5:34.55 6:15.20
38 Madeline Patton JR-3 Trevecca Nazarene 4:59.20 5:14.94 5:49.59 6:14.78
39 Elle Lambert FR-1 Wright State 6:23.30 5:16.77 3:57.58 4:57.77
41 Hope Ilias SO-2 Trevecca Nazarene 4:52.24 5:17.65 5:04.95 6:18.01
42 Kyndall Anthis FR-1 Evansville 4:40.68 5:18.95 3:49.65 4:31.11
43 Cloe Copas JR-3 Morehead State 6:04.76 5:19.96 6:36.75 6:04.76
44 Shelby Hept FR-1 Wright State 6:43.20 5:20.00 4:19.20 6:24.00
45 Blair Rexing JR-3 Southern Indiana 6:26.07 5:21.72 4:23.81 4:46.33
49 Camden Wilson SO-2 Transylvania 5:45.82 5:29.35 5:32.65 6:22.05
52 Delani Baskett FR-1 Morehead State 4:38.65 5:35.72 5:52.51 6:09.30
53 Olivia Brown SR-4 Bellarmine 6:26.97 5:39.44 6:33.75 5:49.63
57 Paige Fuller SO-2 Cedarville 4:16.42 5:46.51 6:10.77 6:28.10
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
46 Avery Stephens FR-1 Evansville 5:22.55
47 Brianna Collins FR-1 Campbellsville 5:23.23
48 Anna-Claire Carwile SO-2 Campbellsville 5:28.57
50 Kathryn Williams FR-1 Trevecca Nazarene 5:34.02
51 Bessie Kelley FR-1 Spalding 5:35.02
55 Kendall Chapman SO-2 Trevecca Nazarene 5:41.85
56 Emmy Mattingly JR-3 Trevecca Nazarene 5:44.27
58 Muskan Jamshed SO-2 Spalding 5:50.24
59 Casey Skaggs SO-2 Morehead State 5:50.75
60 Samantha Rosencrants SO-2 Trevecca Nazarene 5:53.70
  Karli Kitten FR-1 Southern Indiana DNF
  Ellen White FR-1 Southern Indiana DNF
  Sydney Klinglesmith FR-1 Southern Indiana DNF