April 5, 2024
|
Bellarmine University - Louisville, KY
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI HCAC NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 3:29.98 4:32.69 4:05.43
2 Madeline Castleberry SR-4 Louisville 4:15.95 4:35.21 5:30.26
3 Nicole Prauchner FR-1 Evansville 4:24.57 4:35.59 5:16.93
4 Alyssa Mason SO-2 Ohio 4:26.51 4:37.61 3:36.54
5 Renate Toldo SR-4 Butler 4:07.21 4:37.76 5:08.32
6 Sara Doughman SO-2 Ohio 4:25.71 4:39.69 5:58.01
7 Caitlin Rose JR-3 Butler 4:26.56 4:40.58 3:33.24
8 Savannah Ackley JR-3 Cedarville 4:37.69 4:43.35 5:08.86
9 Alexandra Raquet FR-1 Louisville 4:41.69 4:44.53 4:47.38
10 Emma Thompson JR-3 Southern Indiana 5:50.81 4:45.21 6:02.22
11 Ella Boate SO-2 Miami (Ohio) 4:14.83 4:46.32 4:40.60
12 Rhune Vanroose FR-1 Louisville 4:52.49 4:46.75 4:23.81
13 Lily Storey FR-1 Louisville 3:38.41 4:47.37 4:47.37
14 Corinne Lynch SO-2 Cedarville 4:35.98 4:47.48 5:47.85
15 Naomi Herman JR-3 Cedarville 6:10.93 4:47.54 4:13.04
16 Lexi Affolter JR-3 Butler 3:22.11 4:48.72 3:36.54
17 Mariah Judy SR-4 Indianapolis 6:09.72 4:48.84 3:59.74
18 Hannah Sale SR-4 IUPUI 3:48.59 4:49.35 6:04.59
19 Abigail Atkins SO-2 Cedarville 3:30.16 4:51.89 3:24.33
20 Sophie Reichard SR-4 IUPUI 4:11.98 4:53.00 4:00.26
21 Samantha Roberts SR-4 Trevecca Nazarene 4:18.50 4:53.75 4:56.69
22 Mckenna Mazeski FR-1 Butler 4:09.96 4:54.07 4:57.01
23 Mia Wyngarden SO-2 Wright State 3:32.42 4:55.02 5:15.68
24 Cara Razavi FR-1 Miami (Ohio) 5:46.84 4:56.44 3:48.26
25 Emily Rempe SO-2 Southern Indiana 4:49.24 4:58.18 5:28.00
26 Kati Hoerig SR-4 Southern Indiana 4:57.18 5:00.18 6:09.23
27 Sara Livingston FR-1 Southern Indiana 4:00.67 5:00.83 5:18.88
28 Katie Winkler JR-3 Southern Indiana 5:04.29 5:01.27 5:04.29
29 Marissa Roggensack FR-1 Illinois-Springfield 3:47.44 5:03.25 5:09.32
30 Emma Leahy SO-2 Illinois-Springfield 5:37.12 5:03.71 5:34.09
31 Kaylyn Holman SO-2 Morehead State 4:30.57 5:04.01 6:26.10
32 Adi Fuller FR-1 Vincennes 6:35.95 5:04.57 4:18.89
33 Hannah Lippincott SO-2 Miami (Ohio) 4:55.49 5:07.80 5:50.90
34 Patricia Sexton JR-3 Bellarmine 3:57.08 5:07.89 5:29.45
35 Karoline Pees JR-3 Cedarville 6:22.00 5:08.06 5:04.98
36 Shelby Livingston JR-3 Southern Indiana 6:46.46 5:12.66 5:22.04
37 Clare Wigger SO-2 Indianapolis 4:11.21 5:14.01 5:10.87
38 Madeline Patton JR-3 Trevecca Nazarene 6:49.43 5:14.94 6:30.53
39 Elle Lambert FR-1 Wright State 6:13.79 5:16.77 5:13.61
40 Micah Peals SO-2 Southern Indiana 5:10.86 5:17.20 4:23.28
41 Hope Ilias SO-2 Trevecca Nazarene 5:39.89 5:17.65 5:58.95
42 Kyndall Anthis FR-1 Evansville 6:13.18 5:18.95 6:16.37
43 Cloe Copas JR-3 Morehead State 3:53.57 5:19.96 4:38.37
44 Shelby Hept FR-1 Wright State 6:33.60 5:20.00 4:32.00
45 Blair Rexing JR-3 Southern Indiana 4:39.90 5:21.72 6:58.24
46 Avery Stephens FR-1 Evansville 4:27.72 5:22.55 5:38.68
47 Brianna Collins FR-1 Campbellsville 5:58.79 5:23.23 6:21.42
48 Anna-Claire Carwile SO-2 Campbellsville 6:54.00 5:28.57 5:41.72
49 Camden Wilson SO-2 Transylvania 5:12.89 5:29.35 5:06.30
50 Kathryn Williams FR-1 Trevecca Nazarene 5:50.73 5:34.02 7:00.87
51 Bessie Kelley FR-1 Spalding 4:21.32 5:35.02 6:28.63
52 Delani Baskett FR-1 Morehead State 4:25.22 5:35.72 5:52.51
53 Olivia Brown SR-4 Bellarmine 5:08.89 5:39.44 6:54.12
54 Emma Steff SR-4 Campbellsville 5:26.76 5:40.37 5:33.57
55 Kendall Chapman SO-2 Trevecca Nazarene 5:17.92 5:41.85 4:30.07
56 Emmy Mattingly JR-3 Trevecca Nazarene 4:56.08 5:44.27 5:58.04
57 Paige Fuller SO-2 Cedarville 6:41.96 5:46.51 6:45.42
58 Muskan Jamshed SO-2 Spalding 7:10.80 5:50.24 7:00.29
59 Casey Skaggs SO-2 Morehead State 5:08.66 5:50.75 6:50.38
60 Samantha Rosencrants SO-2 Trevecca Nazarene 6:57.37 5:53.70 6:14.93
  Karli Kitten FR-1 Southern Indiana DNF DNF DNF
  Sonja Inzinger FR-1 Evansville DNF DNF DNF
  Ellen White FR-1 Southern Indiana DNF DNF DNF
  Sydney Klinglesmith FR-1 Southern Indiana DNF DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alicia Neumeier SR-4 Wright State 4:13.61 4:32.69
2 Madeline Castleberry SR-4 Louisville 4:02.19 4:35.21
3 Nicole Prauchner FR-1 Evansville 3:23.94 4:35.59
4 Alyssa Mason SO-2 Ohio 4:59.82 4:37.61
5 Renate Toldo SR-4 Butler 5:13.87 4:37.76
6 Sara Doughman SO-2 Ohio 5:46.82 4:39.69
7 Caitlin Rose JR-3 Butler 3:52.89 4:40.58
8 Savannah Ackley JR-3 Cedarville 4:20.69 4:43.35
12 Rhune Vanroose FR-1 Louisville 3:29.33 4:46.75
15 Naomi Herman JR-3 Cedarville 4:33.17 4:47.54
16 Lexi Affolter JR-3 Butler 6:09.57 4:48.72
25 Emily Rempe SO-2 Southern Indiana 5:42.91 4:58.18
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Alexandra Raquet FR-1 Louisville 4:44.53
10 Emma Thompson JR-3 Southern Indiana 4:45.21
11 Ella Boate SO-2 Miami (Ohio) 4:46.32
13 Lily Storey FR-1 Louisville 4:47.37
14 Corinne Lynch SO-2 Cedarville 4:47.48
17 Mariah Judy SR-4 Indianapolis 4:48.84
18 Hannah Sale SR-4 IUPUI 4:49.35
19 Abigail Atkins SO-2 Cedarville 4:51.89
20 Sophie Reichard SR-4 IUPUI 4:53.00
21 Samantha Roberts SR-4 Trevecca Nazarene 4:53.75
22 Mckenna Mazeski FR-1 Butler 4:54.07
24 Cara Razavi FR-1 Miami (Ohio) 4:56.44
29 Marissa Roggensack FR-1 Illinois-Springfield 5:03.25
  Sonja Inzinger FR-1 Evansville DNF
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
23 Mia Wyngarden SO-2 Wright State 4:55.02 3:32.42
26 Kati Hoerig SR-4 Southern Indiana 5:00.18 3:57.15
27 Sara Livingston FR-1 Southern Indiana 5:00.83 4:03.68
28 Katie Winkler JR-3 Southern Indiana 5:01.27 3:33.91
31 Kaylyn Holman SO-2 Morehead State 5:04.01 5:34.42
32 Adi Fuller FR-1 Vincennes 5:04.57 4:28.03
33 Hannah Lippincott SO-2 Miami (Ohio) 5:07.80 4:18.56
34 Patricia Sexton JR-3 Bellarmine 5:07.89 5:47.92
35 Karoline Pees JR-3 Cedarville 5:08.06 5:04.98
37 Clare Wigger SO-2 Indianapolis 5:14.01 4:08.07
40 Micah Peals SO-2 Southern Indiana 5:17.20 6:01.61
54 Emma Steff SR-4 Campbellsville 5:40.37 5:47.18
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
30 Emma Leahy SO-2 Illinois-Springfield 5:40.16 5:03.71 4:36.38
36 Shelby Livingston JR-3 Southern Indiana 4:00.75 5:12.66 4:35.14
38 Madeline Patton JR-3 Trevecca Nazarene 6:02.19 5:14.94 6:11.63
39 Elle Lambert FR-1 Wright State 3:57.58 5:16.77 6:26.46
41 Hope Ilias SO-2 Trevecca Nazarene 5:01.77 5:17.65 6:43.42
42 Kyndall Anthis FR-1 Evansville 4:34.30 5:18.95 4:31.11
43 Cloe Copas JR-3 Morehead State 4:06.37 5:19.96 3:43.98
44 Shelby Hept FR-1 Wright State 6:27.20 5:20.00 5:32.80
45 Blair Rexing JR-3 Southern Indiana 3:58.08 5:21.72 4:46.33
49 Camden Wilson SO-2 Transylvania 5:29.35 5:29.35 4:13.60
52 Delani Baskett FR-1 Morehead State 5:52.51 5:35.72 5:45.80
53 Olivia Brown SR-4 Bellarmine 4:07.80 5:39.44 4:31.56
57 Paige Fuller SO-2 Cedarville 5:25.72 5:46.51 5:29.19
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
46 Avery Stephens FR-1 Evansville 5:22.55 6:07.71
47 Brianna Collins FR-1 Campbellsville 5:23.23 4:50.91
48 Anna-Claire Carwile SO-2 Campbellsville 5:28.57 3:59.86
50 Kathryn Williams FR-1 Trevecca Nazarene 5:34.02 6:47.51
51 Bessie Kelley FR-1 Spalding 5:35.02 7:12.18
55 Kendall Chapman SO-2 Trevecca Nazarene 5:41.85 5:04.25
56 Emmy Mattingly JR-3 Trevecca Nazarene 5:44.27 7:17.23
58 Muskan Jamshed SO-2 Spalding 5:50.24 6:49.78
59 Casey Skaggs SO-2 Morehead State 5:50.75 4:37.10
60 Samantha Rosencrants SO-2 Trevecca Nazarene 5:53.70 5:18.33
  Karli Kitten FR-1 Southern Indiana DNF DNF
  Ellen White FR-1 Southern Indiana DNF DNF
  Sydney Klinglesmith FR-1 Southern Indiana DNF DNF