March 16, 2024
|
UNF-Hodges Stadium - Jacksonville, FL

Girls 400m Dash Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Zyaire Thomas   Fletcher HS 55.03 53.38 58.34 52.28 56.68 1:10.44 10
2 Jailyn Milord JR FAU High 55.87 1:01.46 55.87 55.87 49.73 59.23 8
3 Kiley Mitchell Junior Alpharetta 56.07 1:12.90 52.15 46.54 55.51 45.42 6
4 Shakynah Tresvant SR Miami Northwestern 56.69 43.09 1:00.10 51.59 47.06 54.99 5
5 Kinley Gibson Freshman Richmond Hill 56.96 1:12.91 54.69 1:04.94 1:14.05 46.71 4
6 Liusmar Rivas Velasquez JR Barron Collier 57.04 46.78 45.64 54.19 54.19 41.07 3
7 Karington Jackson Freshman Hughes 57.84 42.23 51.48 1:14.04 1:11.15 54.95 2
8 Sanau Jhagroo SO Rockledge 59.88 1:14.26 1:13.66 44.91 1:01.68 45.51 1

Girls 400m Dash Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Zyaire Thomas   Fletcher HS 39.60 55.00
2 Kiley Mitchell Junior Alpharetta 58.64 55.32
3 Jailyn Milord JR FAU High 59.80 55.37
4 Shakynah Tresvant SR Miami Northwestern 1:05.22 57.21
5 Kinley Gibson Freshman Richmond Hill 1:13.92 57.30
6 Karington Jackson Freshman Hughes 1:04.89 57.42
7 Liusmar Rivas Velasquez JR Barron Collier 41.43 57.53
8 Sanau Jhagroo SO Rockledge 42.02 57.56
9 Shanel Morgan JR St. Thomas Aquinas 52.39 57.57
10 Kaitlynn Webbe SR Andrew Jackson 1:13.47 57.85
11 Ariana Julmiste SR Miami Norland 55.62 58.54
12 Leanna Rose SO Miami Northwestern 52.18 58.62
13 Liora Best   Heritage 42.30 58.74
14 Jada Hawkins FR Spruce Creek 1:01.17 58.81
15 Kelyse Jackson JR St. Thomas Aquinas 1:05.68 59.17
16 Chassidy McDonald JR Miami Norland 50.12 59.66
17 Laila Dupuch SO Rockledge 55.02 59.80
18 Kayleana Henry JR Orange Park 46.98 1:00.22
19 Kalyn Heileman Junior Richmond Hill 48.75 1:00.93
20 Heaven Ferguson SO St. Augustine 44.07 1:01.20
21 My'Asia Howard Senior Valdosta 43.02 1:01.45
22 helena perez SR Atlantic (PO) 1:03.20 1:01.96
23 Tessa Massa JR Bishop Kenny 1:00.78 1:02.02
24 Alayah Brown Senior Whale Branch Early College 1:13.60 1:02.37
25 Skylar Smith FR Oakleaf 1:18.63 1:02.40
26 Zhian Legare SR Paxon 1:19.29 1:02.43
27 Aliyah Davis FR West Port 1:15.83 1:02.67
28 Kennedy Jennings SO Suwannee 56.63 1:02.92
29 Halle Steeves FR Fleming Island 45.57 1:03.28
30 Jazmine Kelly FR Andrew Jackson 47.48 1:03.30
31 Madalynn Clark SO Creekside 45.66 1:03.41
32 Elin Quisenberry 7 Florida High 1:22.00 1:03.56
33 Tunasia Webber SO Ribault 48.48 1:03.78
34 Alanee Samuel 7 Somerset Academy (PP) 1:19.19 1:03.86
35 Faith Eugene Senior Whale Branch Early College 1:19.33 1:03.97
36 Onyinye Okoli SR Florida High 1:04.82 1:04.17
37 Kinsley Braughton SO Bartram Trail HS 1:09.40 1:04.26
38 Sophia perez SR Atlantic (PO) 1:19.11 1:04.31
39 Amari Parker Freshman Hughes 1:07.78 1:04.55
40 Ashlyn Bush FR Episcopal 1:23.96 1:06.11
41 Sa'niyah Saxton FR Atlantic Coast 1:13.44 1:07.37
42 Mariah Shuford JR Riverside 49.42 1:07.69
43 Paris Thomas Junior Alpharetta 1:09.73 1:15.79
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Kiley Mitchell Junior Alpharetta 54.77 51.45 55.32 45.37 1:01.41 42.60 53.66
5 Kinley Gibson Freshman Richmond Hill 58.45 40.11 57.30 1:05.33 48.14 52.72 59.02
14 Jada Hawkins FR Spruce Creek 51.17 55.29 58.81 1:10.58 43.52 1:07.64 1:13.52
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Zyaire Thomas   Fletcher HS 55.00
12 Leanna Rose SO Miami Northwestern 58.62
13 Liora Best   Heritage 58.74
20 Heaven Ferguson SO St. Augustine 1:01.20
30 Jazmine Kelly FR Andrew Jackson 1:03.30
36 Onyinye Okoli SR Florida High 1:04.17
42 Mariah Shuford JR Riverside 1:07.69
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Kaitlynn Webbe SR Andrew Jackson 57.85 58.43 59.01 1:10.58 1:10.00 50.91 57.85
17 Laila Dupuch SO Rockledge 1:06.38 1:12.36 46.65 1:11.17 48.44 1:11.17 59.80
22 helena perez SR Atlantic (PO) 57.01 1:18.07 1:06.30 51.43 1:00.72 1:02.58 1:01.96
40 Ashlyn Bush FR Episcopal 1:04.13 1:20.00 1:16.03 49.59 55.54 1:25.29 1:06.11
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Jailyn Milord JR FAU High 1:03.13 55.37
11 Ariana Julmiste SR Miami Norland 52.10 58.54
16 Chassidy McDonald JR Miami Norland 45.94 59.66
24 Alayah Brown Senior Whale Branch Early College 44.29 1:02.37
27 Aliyah Davis FR West Port 1:01.42 1:02.67
28 Kennedy Jennings SO Suwannee 57.89 1:02.92
37 Kinsley Braughton SO Bartram Trail HS 1:20.33 1:04.26
43 Paris Thomas Junior Alpharetta 1:08.22 1:15.79
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 Liusmar Rivas Velasquez JR Barron Collier 55.23 40.28 1:10.19 57.53 43.15
25 Skylar Smith FR Oakleaf 1:04.90 1:00.53 1:19.25 1:02.40 43.68
33 Tunasia Webber SO Ribault 1:08.25 49.75 52.30 1:03.78 1:14.63
34 Alanee Samuel 7 Somerset Academy (PP) 51.73 46.62 1:21.74 1:03.86 48.54
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Shakynah Tresvant SR Miami Northwestern 40.62 59.50 53.78 57.21 55.50 47.49 1:00.07
19 Kalyn Heileman Junior Richmond Hill 1:12.51 1:08.85 1:08.85 1:00.93 46.92 1:10.68 1:12.51
32 Elin Quisenberry 7 Florida High 59.75 1:15.64 1:20.73 1:03.56 47.67 1:22.63 46.40
35 Faith Eugene Senior Whale Branch Early College 1:05.25 1:20.61 1:19.97 1:03.97 1:11.65 57.58 56.30
41 Sa'niyah Saxton FR Atlantic Coast 1:01.98 1:01.31 1:04.68 1:07.37 47.16 1:04.01 1:05.35
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Karington Jackson Freshman Hughes 41.92 57.42 1:03.74 57.42 55.70 1:08.91
9 Shanel Morgan JR St. Thomas Aquinas 1:02.18 52.97 48.94 57.57 50.09 46.64
18 Kayleana Henry JR Orange Park 1:15.28 46.37 44.57 1:00.22 51.19 53.00
23 Tessa Massa JR Bishop Kenny 47.14 59.54 54.58 1:02.02 1:06.99 1:00.16
38 Sophia perez SR Atlantic (PO) 54.02 1:04.96 1:22.96 1:04.31 46.95 1:10.75
39 Amari Parker Freshman Hughes 1:08.43 1:00.04 1:05.20 1:04.55 1:03.26 1:05.20
Girls 400m Dash Preliminaries Heat 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Sanau Jhagroo SO Rockledge 52.38 43.17 57.56
15 Kelyse Jackson JR St. Thomas Aquinas 44.38 45.56 59.17
21 My'Asia Howard Senior Valdosta 1:18.05 49.16 1:01.45
26 Zhian Legare SR Paxon 49.95 49.32 1:02.43
29 Halle Steeves FR Fleming Island 1:17.21 1:12.78 1:03.28
31 Madalynn Clark SO Creekside 1:22.44 52.63 1:03.41